Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
007Prezes007 said:
Mogli by też dodać jako część ekwipunku opaski która by dodawała jakiś +2 do pancerza podobnie jak to zrobili w W2 z Trofeami.
Trochę teraz popłynąłeś z tą opaską :D Rozumiem rękawice, portki ale magiczna opaska z + do pancerza to lekkie przegięcie :p
Jak już ma być ta opaska, to lepiej niech będzie w jednej z opcji fryzur
 
spoonslayer said:
Trochę teraz popłynąłeś z tą opaską :D/> Rozumiem rękawice, portki ale magiczna opaska z + do pancerza to lekkie przegięcie :p/>
Jak już ma być ta opaska, to lepiej niech będzie w jednej z opcji fryzur
Albo cos jak to w W1, ten odstraszacz utopcow
 
007Prezes007 said:
Wioski powiny byc minimum takie jak Flotsam
Od kiedy to wioski są większe niż miasteczka? Dwa - Twoja wizja jest kompletnie nierealna. Nad grą o proponowanej przez Ciebie wielkości trzeba by pracować jeszcze kilka lat.
 
Wioski powiny byc minimum takie jak Flotsam
Wątpię, wioski będą raczej takie jak Odmęty w wiedźminie 1
I druga sprawa wiem że jeszcze rok do premiery 3 ale już sobie kompa składam :) Oto z czego:
http://www.saturion.pl/product/165871/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Core_i5_3570_3_40_GHz_BOX_trzeciej_generacji.html#produktOpis
http://www.saturion.pl/product/174576/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7750_MSI_2GB_DVI_HDMI_DP_PCI_E_.html
http://www.pc-market.com.pl/index.php?m=oferta_pcm&id=oferta_pcm&id_cat=oferta_pcm&products_id=20708
http://www.pc-market.com.pl/index.php?m=oferta_pcm&id=oferta_pcm&id_cat=oferta_pcm&products_id=5503
http://www.morele.net/pamiec-patriot-4gb-1333mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-hs-psd34g13332h-409261/
http://www.agito.pl/silentiumpc-fortis-he1225-82-392408.html
http://www.morele.net/zasilacz-enermax-atx-enermax-enp450agt-450w-enp450agt-414122/
http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-2tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392/
I w końcu zagram w 2 na ultra :)
 
arkan997 said:
I w końcu zagram w 2 na ultra :)/>

Nie sądzę :D Za słabe GPU, chyba że będziesz grać na 1280x720. A i z tymi tanimi płytami głównymi to się różne rzeczy dzieją.

W W3 przydałby się brak limitu leveli. Skoro Geralt odzyskał pamięć, to powinien wiedzieć gdzie są niektóre, znane mu miejsca w Novigradzie, np. Passiflora, giełda, itp. Przydałby się brak limitu leveli, pod koniec gry chciałbym mieć odblokowane wszystkie 3 drzewka umiejętności (no przynajmniej 2).
 
Dokładnie na HD7750 wątpię, na HD7950 to co innego ale tam też i cena wyższa ;) Na płycie też bym za bardzo nie oszczędzał bo jakby nie patrzeć to jest najważniejszy komponent w kompie który "spina" wszystko w jedną całość. Jak to będzie nawalać to i cały komp będzie nawalał.
 
Ja mam jeszcze pomysł na przedmiot kolekcjonerski, a mianowicie trofeum z jakiegoś monstra. Ząb, oko, kawałek żądła, paur... Warunek jeden - musi być zrobione naprawdę ładnie i solidnie.
 
W3 na 360-tke to byłoby niesamowite wyzwanie i wymagałoby to sporo pracy. Po co się niepotrzebnie męczyć jak za rogiem nowe konsole :)
 
Właśnie obejrzałem na gameinformerze film na temat sound tracku do W3. Wiadomo, że będzie on inspirowany w dużej mierze muzyką z W1. To oczywiście bardzo dobrze bo już wielokrotnie wypowiadaliśmy się na forum, że W1 miał lepszą muzykę. Nostalgiczne uczucie gracza, który słyszy tematy muzyczne z poprzedniej części gry jest wręcz bezcenne. Ponieważ wielu graczy zaczynało swoją przygodę z Wiedźminem od W2 przestrzegał bym przed całkowitym odwracaniem się od muzyki z W2, gdyż pozbawi to tę właśnie grupę graczy poczucia ciągłości linii fabularnej gry.
 
wsad3a said:
Właśnie obejrzałem na gameinformerze film na temat sound tracku do W3. Wiadomo, że będzie on inspirowany w dużej mierze muzyką z W1. To oczywiście bardzo dobrze bo już wielokrotnie wypowiadaliśmy się na forum, że W1 miał lepszą muzykę.
My? Ja nigdy nie twierdziłem, że muzyka z W1 jest lepsza. Obie się różnią, ale mają też wspólny mianownik - część motywów jest przearanżowana i dla niewprawnego ucha wydaje się zupełnie nowe. Muzyka bitewna W2 również jest bardzo w stylu W1. Natomiast w W2 jest mniej muzyki inspirowanej romantyzmem.

Ponieważ wielu graczy zaczynało swoją przygodę z Wiedźminem od W2 przestrzegał bym przed całkowitym odwracaniem się od muzyki z W2, gdyż pozbawi to tę właśnie grupę graczy poczucia ciągłości linii fabularnej gry.
NIe będzie odwrotu, bo jak do tej pory obie części miały części wspólne. Już nawet pomijam fakt, że wszyscy kompozytorzy W2 uczestniczyli w produkcji W1.
 
Vojtas said:
My? Ja nigdy nie twierdziłem, że muzyka z W1 jest lepsza.
Mówiąc "My" miałem na myśli to, że raczej większość graczy preferuje muzykę z W1 na co dowodem są wpisy w temacie "sławny klimat wiedźmiński", a także tutaj. Niestety nie pamiętam czy były jakieś ankiety na ten temat.
Vojtas said:
Obie się różnią, ale mają też wspólny mianownik - część motywów jest przearanżowana i dla niewprawnego ucha wydaje się zupełnie nowe. Muzyka bitewna W2 również jest bardzo w stylu W1. Natomiast w W2 jest mniej muzyki inspirowanej romantyzmem.
Widzisz takie przearanżowanie muzyki, że niewprawne ucho stwierdzi, że to nowy utwór jest równoznaczne z napisaniem nowego soundtracku. Raczej należy założyć, że większość graczy ma niewprawne uszy.
Vojtas said:
NIe będzie odwrotu, bo jak do tej pory obie części miały części wspólne. Już nawet pomijam fakt, że wszyscy kompozytorzy W2 uczestniczyli w produkcji W1.
I ci sami kompozytorzy robią muzykę do W3. Ale zrobienie muzyki w tym samym lub podobnym stylu nie wystarczy. Nie chciał bym się powtarzać ale już raz pisałem na temat wpływu efektu RMFu (czyli powtarzania tych samych utworów z części na część) na oceny za muzykę kolejnych części gier (Skyrim, Mass Effect 2 i 3 dostawały po 10).
 
wsad3a said:
Widzisz takie przearanżowanie muzyki, że niewprawne ucho stwierdzi, że to nowy utwór jest równoznaczne z napisaniem nowego soundtracku.
Yyy, nie. To, że większość ludzi chce tego samego, nie oznacza, że trzeba to robić. Aby się rozwijać, artysta musi próbować nowych rzeczy. I bardzo słusznie, bo gdyby każdy pilnie słuchał chóru krytykantów, to nie stworzonoby wielu wspaniałych rzeczy, które dzisiaj są absolutną klasyką.

wsad3a said:
Raczej należy założyć, że większość graczy ma niewprawne uszy.
I na dodatek sami nie wiedzą, czego chcą.

wsad3a said:
Nie chciał bym się powtarzać ale już raz pisałem na temat wpływu efektu RMFu (czyli powtarzania tych samych utworów z części na część) na oceny za muzykę kolejnych części gier (Skyrim, Mass Effect 2 i 3 dostawały po 10).
Nie wyobrażam sobie, by kompozytor zrezygnował z motywu przewodniego serii. To jest znak rozpoznawczy taki sam jak miecz świetlny w Star Wars czy fedora i bicz w Indianie Jonesie. Rozchodzi się o to, czy w kolejnej odsłonie kompozytor dodaje coś nowego i fajnego, czy generalnie drepcze w miejscu. Przykład: W "Nowej nadziei" John Williams stworzył genialny temat przewodni, a w "Imperium kontratakuje" wybitny "Marsz Imperium" - tym niemniej w sequelu nie zabrakło dobrze znajomych melodii. To jest znana i lubiana technika leitmotivu. Najważniejsze by odnaleźć złoty środek, dobrze wyważyć proporcje.
 
Vojtas said:
...Aby się rozwijać, artysta musi próbować nowych rzeczy...
Racja zgadzam się. Artysta musi się rozwijać, ale musi też zarabiać. Im gracze i krytycy lepiej będą oceniali grę tym ta będzie się lepiej sprzedawać. Poza tym jeśli Wiedźmin 3 będzie tak wielki jak nam to obiecano to znajdzie się miejsce zarówno dla starych jak i nowych kompozycji.
 
@Vojtas. Może według Ciebie muzyka z pierwszego Wiedzmina nie jest lepsza, ale dla zdecydowanej większości tak. Nawet za granicą. Dla mnie oczywiście też. Puszczając soundtack z jedynki, przypominam sobie każdą lokację, i wiele utworów bardzo dobrze kojarzę. Pozatym kazda kompozycja budowała klimat. W dwójce może ze dwa utwory się jakos wybijają, a reszta jest raczej nijaka w porównaniu do poprzedniej części.
 
Gialdonar said:
Może według Ciebie muzyka z pierwszego Wiedzmina nie jest lepsza, ale dla zdecydowanej większości tak. Nawet za granicą. Dla mnie oczywiście też.
Dla mnie nie. I nie tylko dla mnie. :)

Gialdonar said:
Puszczając soundtack z jedynki, przypominam sobie każdą lokację, i wiele utworów bardzo dobrze kojarzę.
Ja też. Z obu gier.

Gialdonar said:
Poza tym kazda kompozycja budowała klimat.
Każda muzyka zawsze i wszędzie buduje klimat. Taka jest jej rola. W W2 jest tak samo.

Gialdonar said:
W dwójce może ze dwa utwory się jakos wybijają, a reszta jest raczej nijaka w porównaniu do poprzedniej części.
Życzyłbym sobie by w każdej grze muzyka była co najmniej tak nijaka jak w W2.
 
Top Bottom