Wpływ importu stanu gry z W1 na gameplay w W2

+
Sprawdziłem teraz i dodaje dokładnie 169 orenów czyli tyle co nic xD Bez importu save mamy 115 a po imporcie 284 :D
 
Witam! Mam kilka pytań co do eksportu stanów gry Wiedźmina
1. Czy jeżeli nie mam księżycowego Ostrza w I to w II będę je miał?
2. Zbroja Kruka w II jest podobna, do której "odmiany" zbroi z I?
3. Czy mimo tego, że w I byliśmy z Shani w związku i Triss chciała zamienić nas w prosiaka, to w II będziemy będziemy w zwiążku z Triss?

Prosiłbym o szybką odpowiedź!

Tylko od kiedy jest to problem techniczny? Przecież wszystko ci działa...
Przenoszę do odpowiedniego działu i tematu, na przyszłość proszę bardziej się postarać i zaprzyjaźnić się z wyszukiwarką.
Szypek
 
1. Do W2 przenosi się ten ekwipunek który posiadasz kończąc W1, więc jeśli nie masz Księżycowego ostrza to w W2 go nie będzie.
2.Z wyglądu zbroja różni się od tej znanej z W1 i zasadniczo nie jest podobna do żadnej z trzech odmian.
3.W W2 niezależnie od podjętych decyzji w pierwszej części w W2 jesteśmy od początku z Triss
 
Czy w przypadku przejścia I Wieśka 2 razy do II importowane są decyzje z momentu pierwszego, czy drugiego przejścia?
 
Scaliłam z istniejącym tematem. Mam również pośbę o czytelniejsze redagowanie postów, bo trochę trudno się domyślić, o co Ci chodzi.
Co do importu z jedynki do dwójki: z tego, co pamiętam gra pyta o sejwa, którego chcesz importować.
 
Rozpoczynając grę wybierasz sobie save, który chcesz importować ze wszystkich dających taką możliwość.
 
No w sumie ten import to jakoś nie specjalnie pomaga nawet na początku gry bo np. jeżeli będziesz miał dyab'eela (Sorry nie pamiętam jak się to pisało) pod koniec Wieśka jedynki to w dwójce ta broń będzie strasznie słaba i juz w pierwszy akcie wogole ci sie nie przyda a co do wyglądu importowanej zbroi Kruka to po ktorej stronie bys nie stanal w W1 to w 2 bedzie wygladac tak samo we wszystkich trzech wersjach (elfickiej , neutralnej i zakonnej)...
 
Julian Alfred Pankratz Podobnież wiadomość od Talara można dostać nawet jeżeli importowało się savy z 1 z postanowieniem pomocy De Wettowi w jego jakże niegodziwym i zakłamanym celu uśmiercenia naszego lekko ordynarnego przyjaciela z Klasztornej :D .
 
Hej! Znalazłem chyba jeszcze jeden "wpływ" importu sejwów z jedynki! Mianowicie w Bindudze nocą przy ognisku Chorab ("sołtys") opowiada zebranym słuchaczom dość szczegółowo historyjkę o walce wiedźmina ze strzygą. W moim importowanym sejwie Adda została odczarowana i tak właśnie snuje opowieść Chorab.
Drugą opowieścią, którą opowiada, jest historia założenia bindugi - ta nie ma związku z importem sejwa.

Czy mógłby się w tym temacie wypowiedzieć ktoś, kto zatłukł strzygę i zaimportował sejwa, bądź też grał bez importu? (bez importu domyślnie Adda została zabita).
 
Intro gry

Hej wszystkim!
Jestem ciekaw jednej rzeczy. Czy jak importujemy save z wiedźmina 1 bez zadnej karty i nie wybralismy ani Triss ani Shani ot czy Dwójke też zaczynamy w związku z Triss?
 
Start gry, wczytanie stanu z 1 części

Cześć!;) Mamy pytanie do obcykanych graczy. Niedawno skonczylem grac w wiedzmina 1 i zastanawiam sie nad wgraniem stanu z niego. Mam kilka pytan:
1. Bedzie to mialo znaczenie w fabule? Cos pomine strace? Czy to nie ma znaczenia? (bez spoilerowanie bym prosil)
2. Jak chce wczytac stan z 1, wyswietla mi tylko: .".. płonącego zakonu..." i obok jakies numerki chyba 4, 288, 386... ? O co z tym chodzi? Sa to savey z 1? I co jak klikne pierwsza opcje a co jak inne?
 
Last edited:
1. będzie miało, aczkolwiek nie są to jakieś niesamowicie ważne rzeczy z punktu widzenia fabuły Zabójców Królów - nie licząc jednej kwestii wpływającej na stosunek pewnej frakcji do Geralta, reszta decyzji ma raczej wymiar kosmetyczny, niektóre pojawiają się w dialogach, inne nawet tylko jako wpisy w glosariuszu.
2. nie zrozumiałem pytania :)
 
Hrabia Tybald

NIe rozumiem pewnej kwestii. Importowałem do W2 zapis z W1, w którym w epilogu postanowiłem oszczędzić Zygfryda z Denesle. W akcie drugim, niedalego namiotu króla (poszedłem drogą Roche'a), kiedy wszedłem w interakcję z Hrabią Tybaldem (z zakonu płonącej róży), ów nazwał mnie terrorystą i mordercą Jakuba i Zygfryda. O co chodzi? Przecież postanowiłem nie zabijać Zygfryda. To jest błąd gry, czy co?
 
Przeniesienie savu.

Mam zamiar sobie przenieść save z W2 do W3. Powiedzcie mi, czy jest opcja przeniesienia save z W1 do W2 i co to wnosi, co to daje? Bo z 2 do 3 to mniej więcej wiem.
 
No ale save z W2 nie jest potrzebny w W3. Wybory wczytujesz za pomocą dialogu z Emhyrem.

Co do wyborów z W1, to zostały one pominięte, bo w sumie nie miałyby i tak żadnego wpływu.
 
Last edited:
Powiem Ci, że przeszedłem grę raz. Nie pamiętam jej początku :O

Ale np. w 2 mogę zabić na końcu gry lub oszczędzić. Jak oszczędze to mam dodatkowego questa z Letho. 2 i tak chcę przejść żeby sobie przypomnieć, a 1 mnie odstrasza sterowaniem, dlatego pytam czy coś fajnego sie przenosi, ale dziękuje za odpowiedź.
 
bidzinowsky;n7108950 said:
Mam zamiar sobie przenieść save z W2 do W3. Powiedzcie mi, czy jest opcja przeniesienia save z W1 do W2 i co to wnosi, co to daje? Bo z 2 do 3 to mniej więcej wiem.
Jeśli masz czas to polecam przełamać się do W1, bo warto sobie przypomnieć historię, a do sterowania (jest dostępna kamera TPP) przyzwyczaisz się po kilku godzinach. Gra nadal świetna, chociaż tak jak W2 ukończysz bez pośpiechu w 3 tygodnie, tak na W1 chyba ze 2 miesiące schodzą. Co do wyborów przenoszonych z jedynki do dwójki, to są, ale wpływają minimalnie na fabułę, głównie w pobocznych dialogach zauważysz miłe smaczki. Ja osobiście polecam przenosić save :).
 
Z 1 do 2 to zbroja kruka, jeden z dwóch mieczy srebrnych i jeden z czterech stalowych, trochę kasy i parę rzeczy w dialogach.
 
Top Bottom