Nadchodzi koniec sezonu rankingowego i Pro Ladder!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Nadchodzi koniec sezonu rankingowego i Pro Ladder!



Obecny sezon rankingowy zakończy się 8 stycznia (poniedziałek) w południe polskiego czasu!

Nowy, jednomiesięczny sezon rozpocznie się dzień później, we wtorek 9 stycznia w południe. Od tej pory sezony rankingowe będą trwały 1 miesiąc (zamiast 2). W związku z tym nagrody za koniec sezonu zostały uaktualnione.

Kolejna zmiana dotyczy punktów rankingowych. Od tej pory ilość punktów rankingowych wszystkich graczy po zakończeniu sezonu zostanie zmniejszona o 50% (z wyłączeniem graczy, którzy nie rozegrali ani jednej gry rankingowej w danym sezonie - ilość ich punktów nie ulegnie zmianie). Oznacza to, że zaczniecie nowy sezon z ½ swoich punktów, zamiast ⅓ .

Ponadto gracze nie będą otrzymywali już nagród za pominięte rangi.

Ranking Pro Ladder zakończy się w czwartek 4 stycznia, w południe czasu polskiego. Następnie nastąpi krótka przerwa, podczas której punkty Crown Points dla 200 najlepszych graczy Pro Ladder zostaną rozdane.

Gracze pragnący wziąć udział w kolejnym sezonie Pro Ladder muszą uzyskać 21 rangę w grze rankingowej przed południem 3 stycznia. Osoby, które osiągną rangę 21 między 3 a 8 stycznia zakwalifikują się do kolejnego sezonu Pro Ladder, który rozpocznie się w marcu.
 
Last edited:
"Ponadto gracze nie będą otrzymywali już nagród za pominięte rangi." -> czyli niektórym będzie się opłacało przed zakończeniem sezonu specjalnie przegrywać.
 
To są chyba jakieś jaja? już do reszty skok na kasę nawet darmowe beczki zabieracie.
Teraz to już przeginacie palę, nie dość ze legenda gwarantowana jest co 39 beczek kiedyś była co 15 czy tam 20, dodanie kart RNG (mimo ze trybu pod nie nie ma) jako specjalny zapychacz beczek to teraz jeszcze beczki zabieracie, świetnie kurde może karty nam tez zabierzecie żebyśmy każdy sezon zaczynali od starter decku przecież tak cudownie jest zbierać karty wiec czemu by nie robić tego w każdym miesiącu od nowa.

Nowy gwint wbijamy 21 range a potem każdy kto ją wbił będzie masowo poddawał grę na start aby jak najszybciej spaść do pierwszej, genialny pomyl....

Zamiast poprawić sytuacja to wy ja jeszcze bardziej pogarszacie.

 
No to szykuje nam się powrót do przeszłości z masowym poddawaniem gier. Tym razem nie będzie farmione złoto za gg, a nagrody za przyszłe rangi. Oby leciały za to bany.
:)
 
Twilightus;n10081921 said:
To są chyba jakieś jaja? już do reszty skok na kasę nawet darmowe beczki zabieracie.
Teraz to już przeginacie palę, nie dość ze legenda gwarantowana jest co 39 beczek kiedyś była co 15 czy tam 20, dodanie kart RNG (mimo ze trybu pod nie nie ma) jako specjalny zapychacz beczek to teraz jeszcze beczki zabieracie, świetnie kurde może karty nam tez zabierzecie żebyśmy każdy sezon zaczynali od starter decku przecież tak cudownie jest zbierać karty wiec czemu by nie robić tego w każdym miesiącu od nowa.

Nowy gwint wbijamy 21 range a potem każdy kto ją wbił będzie masowo poddawał grę na start aby jak najszybciej spaść do pierwszej, genialny pomyl....

Zamiast poprawić sytuacja to wy ja jeszcze bardziej pogarszacie.
Ale wiesz ze bedzie sezon trwał tylko miesiac? Czyli nawet bez tych poprzednich nagrod w miare powinno byc wyrownane? I nie płacz już tak bo tu nie ma skoku na hajs, gwint jest bardzo okej z nagrodami dla graczy i iloscia beczek jakie mozna otworzyc. W ciagu dnia spokojnie da sie otworzyc 3 bez jakiegos grindowania. A np. w pewnej innej grze(kazdy sie raczej domysla jakiej) 1, max 2-3 ale to przy ostrym grindzie.
Dodatkowo piszesz o legendzie gwarantowanej niby co 39teraz, ja otworzylem 2 dni temu 20beczek i dostalem 3 legendy z czego jedna animowana, wiec raczej masz po prostu wielkiego pecha ;)
 
Czyli nagrodą za zdobycie wysokiego mmr w danym sezonie jest to, że zabiera się szansę na zdobycie większej ilości nagród w sezonie następnym? No przecież bez sensu.
 
Akurat Gwint jest tak przyjazny dla graczy f2p, ze nie wypada narzekać na brak tych paru nagród. Z drugiej strony nie wiem, czy skrócenie sezonu rankingowego nie wymusi trochę na graczach nolajfienia- chyba że w związku z tym zmieni się również system przyznawania/ odejmowania punktów powyżej 4k mmr, który jest obecnie strasznie męczący.

Na pewno dobra decyzja z wydłużeniem obecnego sezonu rankingowego, tak duży patch trochę namieszał.
 
Ramalian;n10081581 said:
"Ponadto gracze nie będą otrzymywali już nagród za pominięte rangi." -> czyli niektórym będzie się opłacało przed zakończeniem sezonu specjalnie przegrywać.

Twilightus;n10081921 said:
To są chyba jakieś jaja? już do reszty skok na kasę nawet darmowe beczki zabieracie.
Teraz to już przeginacie palę, nie dość ze legenda gwarantowana jest co 39 beczek kiedyś była co 15 czy tam 20, dodanie kart RNG (mimo ze trybu pod nie nie ma) jako specjalny zapychacz beczek to teraz jeszcze beczki zabieracie, świetnie kurde może karty nam tez zabierzecie żebyśmy każdy sezon zaczynali od starter decku przecież tak cudownie jest zbierać karty wiec czemu by nie robić tego w każdym miesiącu od nowa.

Nowy gwint wbijamy 21 range a potem każdy kto ją wbił będzie masowo poddawał grę na start aby jak najszybciej spaść do pierwszej, genialny pomyl....

Zamiast poprawić sytuacja to wy ja jeszcze bardziej pogarszacie.

Chyba zbyt emocjonalnie podchodzicie do tej informacji albo to ja źle zrozumiałem. Rangi już raz wbitej zbić się nie da, można jedynie stracić MMR ale on nijak ma się do rangi, która już wbiliście, więc zbijanie nic nie da.
 
Airoder;n10082251 said:
Chyba zbyt emocjonalnie podchodzicie do tej informacji albo to ja źle zrozumiałem. Rangi już raz wbitej zbić się nie da, można jedynie stracić MMR ale on nijak ma się do rangi, która już wbiliście, więc zbijanie nic nie da.

Da. Zaczniesz następny sezon od niższej rangi niż gdybyś nie zbijał mmr. Co za tym idzie będziesz miał szansę zdobyć nagrody za kolejne rangi od powiedzmy rangi 5. No chyba, że mmr nie ma wpływu na rangę, od której się zaczyna kolejny sezon.
 
Airoder;n10082251 said:
Chyba zbyt emocjonalnie podchodzicie do tej informacji albo to ja źle zrozumiałem. Rangi już raz wbitej zbić się nie da, można jedynie stracić MMR ale on nijak ma się do rangi, która już wbiliście, więc zbijanie nic nie da.

Chodzi im o to ze 1/2 mmr które się obecnie posiada np 4000 na starcie kolejnego sezonu będzie wynosiło 2000 niezależnie od tego jaką mieli range bo jeśli mieli 4000 mając range 21 wymagającą 4500 nadal będą na start mieli 2000


Ale pomijając że faktycznie da się "celowo" stracić mmr żeby dostać nagrody to tak naprawdę po co? dla 11 beczek? (w dodatku zakładając ze komus uda się spaść do 299mmr xd) obecnie robiąc 42 wygrane rundy i daily q dostaje się 5 a zrobienie tego 2x trwało by krócej niż spadniecie tak nisko...

A co do tego czy to jest skok na kase to... chyba kpicie w gwincie co chwila jest coś za darmo beczki dostaje się prawie ze za niegranie nawet wygrywać nie trzeba wystarczą pojedyńcze rundy i ktoś jeszcze twierdzi że CPR zrobił skok na kase? to prawdopodobnie jedyna kanciarka gdzie da się zdobyć wszystkie karty całkowicie za free a teraz jak skrócą sezon do miesiąca to nagród będzie jeszcze WIĘCEJ bo te nagrody za low levele zwrócą się za same nagrody na koniec sezonu i to z nawiązką bo żeby wyjść na plus w łącznych nagrodach po 2 miesiącach trzeba mieć 12 range czyli tą na którą spadnie się mając 4000 na koniec więc NIC NIE ROBIĄC DOSTANIECIE WIĘCEJ ale spoko lepiej narzekać
 
No wszystko ładnie pięknie ,A KIEDY NERF TYCH WIELKICH KLOCÓW ? .Kompletnie zatarliście granice między kolorami kart .Jak to jest że brąz wchodzi za 12pkt (treser miśków )mantikora 13 a gold 15 w niemal każdej grze widuje tą nową ciri ,olfa ,xsaviera ,saskie kloca a taki gerald irden przy tym jest bezużyteczny????????? zostawiam wam wątek do namysłu i szybką reakcje bo dalsza taka gra jest dla mnie nudna i bezsensowna już wole przerzucić się na csa i wysłuchiwać rusków NIE IDŹCIE W TĄ STRONĘ i upodabniajcie się do żadnego heardstona. Nie tego oczekiwałem po zamkniętej becie
 
Każdy zapomniał że dodali misje dzienne za które mamy dodatkowe złoto :] Tego zastrzyku złota nie było.
 
Arpe1;n10085001 said:
Każdy zapomniał że dodali misje dzienne za które mamy dodatkowe złoto :] Tego zastrzyku złota nie było.

Nikt tego nie neguje. Natomiast faktem jest, że jeżeli chcemy więcej nagród to "opłacalne" jest zbić mmr do minimum, żeby kolejny sezon zacząć od jak najniższej rangi.

Podsumowując: im więcej mmr na koniec sezonu tym mniej nagród w kolejnym sezonie.
 
Ryuudo101;n10085291 said:
Nikt tego nie neguje. Natomiast faktem jest, że jeżeli chcemy więcej nagród to "opłacalne" jest zbić mmr do minimum, żeby kolejny sezon zacząć od jak najniższej rangi.

Podsumowując: im więcej mmr na koniec sezonu tym mniej nagród w kolejnym sezonie.

Ale po co Ci więcej beczek? Jeżeli miałeś czas wbić tą 21 rangę, to masz już niezły zestaw kart. Parę beczek w tą czy we wte nie robi żadnej różnicy. Ależ niektórzy to są pazerni...
 
Arpe1;n10085001 said:
Każdy zapomniał że dodali misje dzienne za które mamy dodatkowe złoto :] Tego zastrzyku złota nie było.

A powie mi ktoś gdzie mogę sprawdzić te misje dzienne?


Nvm już znalazłem :p
 
Last edited:
Meereck;n10084981 said:
A co z graczami ktorzy juz sa w pro ladder? Czy jesli nie osiagna 21 rangi to opuszcza pro laddera?

musisz zagrać pare meczy na pro ladder żeby cię nie wyrzucili :)
 
Reunion33;n10085431 said:
Ale po co Ci więcej beczek? Jeżeli miałeś czas wbić tą 21 rangę, to masz już niezły zestaw kart. Parę beczek w tą czy we wte nie robi żadnej różnicy. Ależ niektórzy to są pazerni...

Wbiłeś 21 rangę, gratuluję. Masz wszystkie karty, gratuluję. Zauważ, że nie każdy ma tak jak Ty. Nie mam wszystkich kart i jestem od osiągnięcia maximum jakieś 200-250 beczek, więc te parę beczek robi mi różnicę.

Poza tym tu nie chodzi o żadną pazerność... Popatrz na sprawę w sposób logiczny. Logicznie rzecz biorąc, obojętnie jak na to nie spojrzysz, lepiej jest rozpocząć sezon od jak najniższej rangi. W tym temacie nie ma dyskusji, taki jest fakt. I ten fakt będzie powodował patologię w postaci poddawania gier przez graczy celem zbicia mmr na koniec sezonu.

Jeżeli się mylę, to wyprowadźcie mnie proszę z błędu ;)


 
Top Bottom