Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Jak dla mnie mnie muzyka to najlepszy element nowego zwiastuna, naprawdę świetna. I nie, nie bede nikomu tlumaczyc na dziesiec stron dlaczego uwazam ze jest dobra, od razu uprzedzam odpowiedzi. Po prostu mi sie podoba i uważam, ze Declan ma piękny głos. Sam zwiastun przecietny, szybki, nic specjalnego. Fajny kadr Cintru na początku.
 
Nowe fotki



 
Last edited by a moderator:
Widać, że chcieli z tym zwiastunem spróbować czegoś innego niż ostatnio, skupili się mocno na wojnie z Nilfgaardem zapewne by zaciekawić widzów GoT. Nakręcili bitwę, oblężenie miasta więc trzeba było się pochwalić :think:

Nie jestem pewien co do muzyki, brakowało mi w tym trailerze mocy, jakiegoś impaktu. Poprzedni trailer bardziej mi podszedł, to na pewno. Ale przy ostatniej scenie się mocno uśmiechnąłem, takiego Jaskra chcę widzieć.

Co wyciągnąłem z tego zwiastuna
-Zbroje NG wyglądają trochę znośniej faktycznie, choć nadal brzydkie
-Ładne zdjęcia
-Widać, że w przynajmniej niektórych scenach nie szczędzili na statystach
-Geralt spotyka się z Myszoworem przed poszukiwaniem Ciri? Byłoby to potwierdzenie że przeżył
-Co ten Vilgefortz? Kolejny, który zamiast walczyć magią, walczy wręcz / bronią białą. Mam nadzieję
że to jakoś wyjaśnią
-Fajne ujęcie jak Geralt przecina halabardę strażnika, który ma zabić Jeża
 
Zwiastun przeciętny. Obawiam się zmian w fabule, nie tyle przez względy sentymentalne co przez względy praktyczne. Jak im się rozjadą postaci, ich motywacje, wydarzenia to potem materiał źródłowy już w niczym nie pomoże.
Don't touch Roach ratuje ten zwiastun jak dla mnie ;)
Edit:
Co do walki wręcz przez czarodziejów, to podejrzewam, że będzie coś na zasadzie rezerwuaru mocy. Wyczerpiesz, nie masz źródła, zostaje Ci tylko własne ciało. Ale kto tam wie co kierowało scenarzystami. Mogli nie chcieć, żeby czarodzieje byli zbyt potężni. Myślę, że ludzie oglądający screenery już wiedzą, jakie są zasady, bo pewnie było to wyjaśnione podczas nauki Yennefer w Aretuzie.
 
Serio chcesz, bym pisał, dlaczego podoba mi się piosenka, wiersz, obraz, człowiek, cokolwiek innego? Pragniesz się dowiedzieć, co sprawia, że głos jednej osoby brzmi dla mnie dobrze, a innej sprawia, że mi się uszy kurczą?
Ciężka sprawa, tyle powiem. To jak z poczuciem humoru.
 
Tak jeszcze zauważyłem w tym kadrze z Dunym, który za chwilę ma być ukatrupiony -Pavetta siedzi sobie przy stole i nawet nie wygląda na przejętą. WTF?
 
Pomijając ad personam, żeby nie zaśmiecać:
Jednemu się podoba, innemu nie, jak ze wszystkim - co ma niewiele wspólnego z faktyczną umiejętnością śpiewu, bo to akurat jest w miarę obiektywnie mierzalne. Kaśka Bromirska, której "wycia" niektórzy nie lubią potrafi śpiewać - jest zresztą również formalnie wykształcona w tym kierunku, facet ze zwiastuna robi to gorzej. Podobać się natomiast ma prawo, ja na przykład lubię pierogi ruskie mojej teściowej, mimo że urągają definicji prawilnych pierogów ruskich, ot i wszystko.
 
Ktoś zauważył, że zrezygnowali z zasady zatrzymania wyglądu w określonym wieku dla czarodziejów? Stregobor z drugiego zdjęcia wygląda na znacznie starszego niż ze zdjęcia czwartego. No chyba, że tak się postarzał przez ścigającą go Renfri, lub te dwa zdjęcia dzieli szmat serialowego czasu.
 
Tylko że śpiew Jaskra z wcześniejszego materiału robił właśnie mniej korzystne wrażenie przez tą zbytnią naleciałość profesjonalnego nagrania. Był zbyt dobry, kontrastował z wyobrażeniem barda, który śpiewa gdzieś na rynku miejskim czy w karczmie. Tutaj jest to odczucie, że śpiewa ktoś przy ognisku. Tak sobie wyobrażałem sceny z Jaskrem, który śpiewa, bo mu się akurat zachciało.

Z tym trailerem zachodzi zjawisko przełożenia ilości odtworzeń na wzrost oceny. Niewielki wzrost, ale zawsze coś.
 
Last edited:
Stregobor z drugiego zdjęcia wygląda na znacznie starszego niż ze zdjęcia czwartego. No chyba, że tak się postarzał przez ścigającą go Renfri, lub te dwa zdjęcia dzieli szmat serialowego czasu.

Dla mnie nie wygląda znacząco różnie, poza siwizną - a tej to się, ekhm, ekhm, można nawet w okolicach 30-tki dorobić, a co dopiero jak Cię Renfri ściga :) No i lat trochę minęło. Akurat Stregobor jest dość ściśle odwzorowany podług opisu z książki, także podoba mi się ta postać.

Był zbyt dobry, kontrastował z wyobrażeniem barda, który śpiewa gdzieś na rynku miejscki czy w karczmie.

To chyba zależy od wyobrażenia - Jaskier był jedną z gwiazd w tym fachu, także oprócz śpiewania na rynku czy w karczmie śpiewał chociażby na dworze (np. Beauclair ;)) i mi w tym aspekcie jakoś nie kontrastował - przecież to taki profesjonalista w tym never-never landzie.
 
Tam faktycznie Jaskier się przyplątał.

Bardzo wiele scen ma ten rzucający się w oczy układ pod kamerę. Są w sposób aż nadto widoczny ustawiane, symetryczne.
 
Bardzo wiele scen ma ten rzucający się w oczy układ pod kamerę. Są w sposób aż nadto widoczny ustawiane, symetryczne.
Serio? Dobre zdjęcia są "nadto widocznie ustawiane"?

Nie podoba mi się ten zwiastun. Uderza we wszystkie, typowe dla fantasy tropy - źli najeźdźcy chcą porwać księżniczkę, silny wojownik i piękna czarodziejka łącza siły, by ją uratować. Wiedźmin ma o wiele więcej do zaoferowania i chociaż zdaje sobie sprawę, że zwiastun siłą rzeczy ma tylko zarysować klimat i motyw przewodni serii, a na niuanse przyjdzie pora dopiero podczas seansu, to i tak obawiam się zbytniego uproszczenia tej historii.
Podoba mi się za to wizualna stylizacja - kiedyś wyobrażałem sobie ekranizację sagi w surowym, najbliższym rzeczywistości klimacie, ale to już poniekąd widzieliśmy w Grze o Tron. Netfliksowy Wiedźmin za to wygląda po swojemu.
 
Last edited:
No serio, bo to tylko jedno z wielu takich. One może i są dobre, jako obrazy (i to tak dosłownie obrazy), ale jednocześnie wychodzi z nich brak naturalności, tego normalnego chaosu życia. Coś takiego sprawia, że ja to odczuwam jako zakłócenie w odbiorze.
 
Każde dobre zdjęcie jest tak ustawione, żeby dobrze wyglądało w kamerze - dlatego jest dobrym zdjęciem :) W tym sensie każde jest ustawione, a więc nienaturalne :) Musiałbyś mieć Wieśka kręconego "z ręki" (udawanej) jak Blair Witch :D
 
Akurat Stregobor jest dość ściśle odwzorowany podług opisu z książki,
Ja akurat Stregobora wyobrażałem sobie jak tak stereotypowego czarodzieja jak to tylko możliwe. Długa broda, włosy, szpiczasty kapelusz, coś ala Gandalf.
Tam faktycznie Jaskier się przyplątał.
Ten kadr był już tu chyba pokazywany wcześniej.
Takie kadry to ja lubię.
Gdzieś widziałem making - off z tej sceny, gdzie pokazywali, że ten las dookoła kikimory to tylko namalowane tło. Nie wiem czy tylko mi, ale teraz gdy o tym wiem, bardzo mi się rzuca to w oczy, że te drzewa i otoczenie to tylko namalowana ściana.
 
Nie zgadzam się, chyba że inaczej rozumiemy dobre ustawienie. Dla mnie dobre jest wtedy, gdy jest interesujące, ale nie sztuczne. A takie ujęcia jak powyższe, są właśnie sztuczne, mimo swego, w podstawowym sensie kompozycyjnym, pewnego uroku. Są jak standardowe pocztówki, ładne ale tak bardzo zajechane w formie, że aż spowszedniałe.

ed
Nie wiem czy tylko mi, ale teraz gdy o tym wiem, bardzo mi się rzuca to w oczy, że te drzewa i otoczenie to tylko namalowana ściana.
Też tak mam i to może jest przyczyna odbioru pewnych scen. Wiem, co stoi za sposobem ich pokazywania, przez co trudno mi oddzielić taką wiedzę od wrażeń z oglądania. Zastanawiam się, jak bardzo dziwnie musi się oglądać filmy osobom zaangażowanym tak dogłębnie w ich tworzenie.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom