Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
- Nie zamęczam się - bo nie gram w tą grę. Udzielam się na forum tylko.

- Twierdzę, że wydali półprodukt bo deweloperzy zapewniali przed premierą, że gra działa zaskakująco dobrze. Nie mówię o prezentacjach, ale o zapewnieniach panów z CDPR. Czy ta gra działa zaskakująco dobrze?
Tak, u mnie działa zaskakująco dobrze - na rx470 czyli karcie podanej jako minimalna wymagana, gram na wysokich ustawieniach w 30+FPS Dla mnie to zaskakująco dobrze, bo nie spodziewałam się tego ;)
 
Jak możesz oceniać produkt którego nie konsumujesz i wypowiadać się na forum tego produktu co jest w nim dobrego czy złego jeśli go nigdy nie doświadczyłeś osobiście? Teoretycznie ja mógłbym wypowiadać się na temat jakiegoś whiskey na podstawie fotek z netu, wypowiedzi ekspertów na temat tego co czują itd. I napisać, że to i to jest do zmiany albo jest niedopracowane bo ... ? No własnie jak mógłbym taki produkt oceniać i wypunktować jego słabe strony skoro nigdy go nie spróbowałem?
Wg licznika GOG mam nabite 164 godzin i 70% osiągnięć. Gra jest dobra, nawet bardzo dobra, ale zarzuty podnoszone chociażby przez p.kedzierskiego są w pełni słuszne. Twoje podejście do tematu trochę przypomina mi to, co sam robiłem na początku, a wynikało z emocjonalnego przywiązania do tej gry, dla której zbudowałem nowego kompa i kupiłem kolekcjonerkę za grube pieniądze. Starałem się ignorować niedoróbki, ale w pewnym momencie się już nie dało. To nie jest gra, którą nam obiecano. Deweloperom zabrakło czasu, bo management usilnie próbował wypchnąć tę grę, a problemy na konsolach dobitnie pokazują, że zwyczajnie ignorowali fakt, że ta gra nie była gotowa na premierę.
 
Odinstalowalem grę nie chce mi sie w nią grac jesli ma tak działać jak działa (podkreslam ze bugi są najmniejszym problemem), sprawdze ją za jakis rok albo dwa, w mojej opinii Redzi wogole nie ogarniają własnego silnika i raczej predko sie to nie zmieni.

nie chodzimi o prędkosc działania tej gry (ja nie narzekam) tylko o to ze gra jest wydmuszką (oprócz głównego wątku i zabugowanych misji to całe miasto to wydmuszka bez poprawnie działających mechanik)

mnie np osłabia zachowanie wrogów podczas strzelanin (szczegolnie z duzego dystansu i z bardzo bliskiego) zachowują sie tak idiotycznie ze odbierają całą frajde z wykonywania misji. Policje to totalni kretyni. fizyka w wielu miejscach zupełnie nie istnieje..pisac mozna by długo kazdy wie jak jest 😕. Smutne to tym bardziej ze takie rzeczy to są podstawy w tego typu grach juz od dawna i to powinno działać
 
Hehehe, ale twardziel jesteś :D Naprawdę. Okej pozwól, że Ci wytłumaczę i użyję przykładu Twojej Whiskey. Śmieszne trochę jest, że tak trzeba ludziom coś tłumaczyć - ale okej :)

Gdybyś wypił szklaneczkę, może dwie, jakiejś Whiskey i byś powiedział, że z tego i tego powodu jej nie lubisz - to chyba byłoby okej, prawda? Spróbowałeś, posmakowałeś, wiesz co Ci nie pasuje i pić jej nie chcesz. Nadążasz jak dotąd? Jeżeli tak, to z tą grą u MNIE było podobnie, spróbowałem jej, posmakowałem (czytaj: pograłem) i stwierdziłem to co już wiesz (pisałem we wcześniejszych postach). Nie chcę spojlerować ale dotarłem w CP77 do takiego momentu w którym gra mówi, że jest to tzw. punkt bez odwrotu (nie wiem czy dobrze to nazwałem akurat). Więc troszkę w tę grę pograłem, chciałem dać jej szansę i przymknąć oko na niedoróbki, ale niestety jest ich tyle, że granie w CP77 przestaje być rozrywką a zaczyna być męczarnią. Dlatego przestałem. Rozumiesz? Comprende? Kapisz?

A to jednak kupiłeś buteleczkę whiskey za 199 i ponad 2 godziny degustowałeś a następnie stwierdziłeś, że ci nie smakuje. To trochę zmienia postać rzeczy. Bo w takim razie zastanawiam się poważnie co ty robisz na forum produktu, który ci nie odpowiada?
No wiesz sam mam wiele butelek, które mi nie smakują ale nie marnuję sobie więcej życia na te butelki nawet po aktualizacji 1.1 nie pisnę słówkiem bo wiem, że ten truneczek nie jest dla mnie. To taka zasada ograniczania strat. Straciłeś już ponad 2 godziny życia na ten trunek to po co marnować więcej?
Dla ciebie może jest on "półproduktem" ale dla innych jest rewelacyjny. Nie każdy jest taki sam i musi lubić whiskey torfowe.
Ale to nie znaczy, że staram się innym narzucać swoją opinię na forum whisky torfowego i obrzydzać i nazywać półproduktem.
Dlaczego nie szanujesz opinii innych?
 
Jeżeli naprawiono bug z riffem Archangel w never Fade Away to smutłem, jeden z nielicznych przyjemnych bugow w tej grze.
 
To ty nie rozumiesz, że kupiłeś cRPG a nie Sandbox. CP77 nigdy nie będzie GTA. Bo jeśli deweloper ma jakąś określoną liczbę zasobów, roboczogodzin, programistów i grafików i kasy to musi je na coś przeznaczyć. CD Projekt przeznaczył kasę na scenarzystów, historię i aktorów a Rockstar przeznaczył kasę na budowanie elementów sandboxa.

Historia w GTA jest jak AI policji w Cyberpunku. Tak jak Rockstar nie poprawi historii tak CD Projekt nie poprawi policji.
Post automatically merged:

btw dlatego też gta v leży u mnie na epiku i kwiczy no bo nigdy tego g... nie zainstaluję a cp77 przeszedłem w 3 dni bez spania
dokładnie ;)
byłem fanem GTA i Fallouta ... niestety GTA V leży odłogiem tak samo jak Fallout 4 , więcej "miodności" z gry miałem w Vice City i San Andreas niż GTA V ... tak samo mogę powiedzieć o Falloucie i poprzednich wersjach .. te tytuły się przejadły chciałem pograć w nie ale po kilku godzinach się mi już odechciewało ... a CP jak Wiedźmin 3 ;) wracam już kolejny raz , na grafikę nie zwracam uwagi , liczy się klimat gry i mimo że nasz fabułę bo ukończyłeś grę na wszystkie sposoby to i tak grasz dalej , nawet mimo bugów itp ..
 
Co masz na myśli pisząc "totalne pierdoły"?

Np. czepianie się o numerację patchy, czy ciągłe narzekanie na problemy które dotykają bardzo małego % graczy. @undomiel9 świetnie to ujęła: nie jesteśmy jako jednostka pępkiem świata. Redzi na pewno wszystko notują i prędzej czy później to naprawią. Ale nie widzę sensu narzekania w co drugim komentarzu na to samo...
 
Pierwsze pięć minut z nową łatką już za mną. Na dzień dobry dostałem zbugowany telefon od Takemury, a po krótkiej chwili Cyberpunk stwierdził, że czas na krótką przerwę i zwyczajnie wyłączył konsolę (XSX; do tej pory tego nie robił). W międzyczasie zdążyłem jedynie zauważyć, że "gray skin texture bug" wciąż jest obecny. Ciekawe ile wody w Wiśle upłynie zanim zajmą się tym banalnym problemem. Z tego co widzę na PC moderzy ogarnęli to już jakiś czas temu.
 
Hmm, to wygląda nawet gorzej niż u mnie na XSX
to chyba nowe karty Nvidii sa przerekalamowanie bo gram na GTX 1050 ti i taki cudów nie mam
nie wspominając o jakości grafiki
Ja gram na 1070 GTX i też takiego czegoś nie mam xD
no nie mam pojęcia co tu się zadziało xD
U mnie na 1080ti i i7 9700k jest ok pod tym względem. renderuje się normalnie wszystko, tak jak było. Zauważyłem natomiast ten błąd ze światłami, który przytaczał gość z wypoku. Też się zaświecają i gasną przed samym ryjem, jakby się ktoś przełącznikiem bawił xD I są jakby lekko zamglone. Niczego innego nie zauważyłem.
Wrzucony skrin z rtxa 3070 jest od koleżanki. Przed paczem jej działało normalnie. Teraz dostała szoku co się stało. No i sam tez jestem w szoku. Kolega na rtx2070s, ma podobny problem. auta się powoli renderują, czasami mu same koła jadą. Przez chwile, zanim się reszta doczyta :ROFLMAO:
 
Powinieneś sobie zadać ta pytanie, skoro jedynym twoim argumentem na jakąkolwiek krytykę jest "to sobie graj w GTA".
Miło na forum RaqHPL, fajnie że napisałeś pierwsze 2 posty ale dziwne, że zamiast p.kedzierski odpowiadasz mi ty?
 
Mam tego samego Radeona. U mnie na grudniowych driverach CP77 w ogóle się nie uruchamiał, gram na jakichś starych. Byłem przed chwilą na stronie AMD i w ogóle nie widzę grudniowych sterowników. Wycofali?
U mnie jest:
1611413948012.png
 
A to jednak kupiłeś buteleczkę whiskey za 199 i ponad 2 godziny degustowałeś a następnie stwierdziłeś, że ci nie smakuje. To trochę zmienia postać rzeczy. Bo w takim razie zastanawiam się poważnie co ty robisz na forum produktu, który ci nie odpowiada?
No wiesz sam mam wiele butelek, które mi nie smakują ale nie marnuję sobie więcej życia na te butelki nawet po aktualizacji 1.1 nie pisnę słówkiem bo wiem, że ten truneczek nie jest dla mnie. To taka zasada ograniczania strat. Straciłeś już ponad 2 godziny życia na ten trunek to po co marnować więcej?
Dla ciebie może jest on "półproduktem" ale dla innych jest rewelacyjny. Nie każdy jest taki sam i musi lubić whiskey torfowe.
Ale to nie znaczy, że staram się innym narzucać swoją opinię na forum whisky torfowego i obrzydzać i nazywać półproduktem.
Dlaczego nie szanujesz opinii innych?

Wyrażam swoje zdanie. Mogę? Napisałem, czym ta gra dla mnie jest.

Rozumiem, że dla kogoś innego jest ona super (napisałem to parę razy wcześniej). Podoba Ci się - graj i się ciesz.

Dlaczego tak się oburzasz, że komuś gra się nie podoba i że ktoś mówi że jest skopana?

Ja mam wrażenie, że to TY chcesz narzucić swoją opinię innym.

Powtarzam jeszcze raz - to MOJE i tylko MOJE zdanie w postach które pisałem. Jak komuś się gra podoba - super.

Czy forum jest po to żeby tylko wychwalać grę i twórców?

Tak, kupiłem grę, dlatego że UWIERZYŁEM w zapewnienia Redów, że wszystko jest okej. Dlatego czuję się oszukany.

Tak, sprawdziłem grę po patchu, bo bardzo chciałem sobie pograć w grę w uniwersum CP, mając złudną nadzieję, że teraz będzie dużo lepiej.

Czy jeszcze kiedykolwiek zaufam Redom? - Na pewno nie.


EDIT: Co robię na forum produktu który mi nie odpowiada? Ten produkt by mi odpowiadał gdyby był taki jak obiecywali mi deweloperzy. Na forum napisałem i podałem argumenty dlaczego czuję się OSZUKANY. W ogóle by mnie tutaj nie było gdyby mnie tego typu gry nie interesowały. Na przykład gra SIMS nie interesuje mnie - nie wchodzę na forum, nie wypowiadam się o niej i nie gram w tą grę. CP77 mnie interesował, czekałem na grę, chciałem w nią grać, śledziłem doniesienia, oglądałem newsy - dlatego tutaj jestem. Naprawdę, czy takie proste sprawy Ci ciężko zrozumieć? Czy naprawdę ja rozmawiam z kimś dorosłym? Czy naprawdę Ty się zastanawiałeś po co ktoś (np. Ja) udziela się na tym forum? Zastanawiam się czy czasami Ty, zadając takie pytania, po prostu nie żartujesz, bo aż ciężko uwierzyć, że ktoś może takie trywialne pytania zadawać.
 
Last edited:
[OFF TOPIC}
Zwróćcie uwagę na pewną funkcjonalność tego Forum: gdy klikniecie na nazwę danego użytkownika pojawia się opcja dodania go do ignorowanych. Dzięki temu, po odświeżeniu strony, posty delikwenta będą dla Was niewidoczne, co ułatwi skupienie się na tematyce dyskusji.

Sam w ten sposób "pacnąłem" przed chwilą kilku osobników, dzięki czemu szukając rozwiązania nurtujących mnie problemów, nie muszę po raz tysięczny czytać jak bardzo CP nie jest GTA i że policja jest na poziomie rozwoju wczesnych plemion pierwotnych.
 
Poprawka jak zwykle nie zadowoliła nikogo. Gra bez problemów na "paczu" premierowym instalując tylko hotfix 1.05.
Zero błędów (gliczy graficznych nie liczę, bo to drobiazg).
Teraz czekam na duży dodatek.
A "paczosy" niezależnie od numerecji mnie już nie intetesują.
Matematyka jest trudna i skomplikowana dla wielu.
 
...Ja mam wrażenie, że to TY chcesz narzucić swoją opinię innym....
EDIT: Co robię na forum produktu który mi nie odpowiada? Ten produkt by mi odpowiadał gdyby był taki jak obiecywali mi deweloperzy. Na forum napisałem i podałem argumenty dlaczego czuję się OSZUKANY. ...
No dobrze dobrze odpiszę po raz ostatni bo dyskusja dotyczy tu patcha 1.1 gry która ci się nie podoba.
Wyobraź sobie że jestem weganinem i teraz wchodzę na stronę każdego supermarketu i obrzydzam innym produkty które mi nie odpowiadają.
Ja tak nie postępuję.
 
Wybaczcie ze wrócę do tej wypowiedzi ale boli mnie takie coś bardziej niż ortografia itd.

Kolego jeżeli kojarzysz co to system dziesiętny setny mikronowy to odświeżę Ci wiedzę
0.1 to jest jedna dziesiąta a 0.01 to jest jedna setna

Więc jak dołożysz 9 setek do 0.01 dostaniesz 0.1
Następnie w kolejności masz 0.11 nie będę pisał o mikronach
Więc 1.1 jest dużo większe od 1.06....

Redzi dzięki za poprawki nie miałem złudzeń do ich ilości i wyboru porostu trzeba działać dalej ja nie mam ciśnienia na to co powinno być pierwsze.

I faktycznie na Stadii poprawiono te błędy ale również powstały nowe ;)

Czekamy na kolejne patche.
Ale wersje to nie ułamki dziesiętne. Poczytaj sobie o wersjonowaniu semantycznym i dopiero wróć do dyskusji o wersjonowaniu. Wszędzie stosuje się wersjonowanie semantyczne, gdzie masz major czyli w tym wypadku 1 i minor który w tym wypadku jest 1. A wcześniejszy minor był 06, zero z przodu możesz pominąć. Czyli wygląda na to że wydali wersje 1.6, a potem 1.1. Jeśli już się chcieli bawić w zera wiodące to trzeba wersjonować 1.0.6 (czyli major 1, minor 0, patch 6). Wtedy to miało by sens, skoro z wersji 1.0.6 do 1.1 jest update'm. Wersje to nie ułamki dziesiętne, choć nawet jakby tak było to i tak ten ich update to cofnięcie się w wersji.
Post automatically merged:

Ale 1.04, 1.05, 1.06 to jest mniej niż 1.1. A i 1.1 to jest to samo co 1.10. Więc kolejność numeracji jest zachowana prawidłowo.
I tak jak ktoś już napisał gdyby to był zwykły hotfix to by miał numerek 1.07. Ale że potraktowali to jak aktualizację to przeskoczyli kilka numerów do 1.1.
Ale czemu 1.1 to 1.10, a nie na przykład 1.100, albo 1.1000? Wersje to nie ułamki dziesiętne.
 
Widzę ze bez hotfixa do Takemury to się chyba nie obejdzie, zbyt wiele przypadków aby to zignorować i poczekać z naprawą do 1.2
 
Top Bottom