Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Nie wiem jak reszta, ale ja nie mam zamiaru zrywać z bohaterami stworzonymi przez Sapka - nowa postać może obracać się wśród nich, wśród Geralta. Jeżeli ktoś zrozumiał moje propozycje odnośnie nowej postaci tak, jakbym chciał zerwać z "sapkowskimi" postaciami, to pragnę sprostować:

1. Nowy wiedźmin wytrenowany przez Geralta, schodzącego na drugi plan.
2. Wciąż żyjący: Jaskier, Zoltan, Yarpen, Triss, Shani itd.
3. Jako wiedźmin/wiedźminka (wolę to pierwsze, z całym szacunkiem dla płci pięknej) wytrenowany/-a przez Geralta obracamy się w świecie i fabule nawiązującej do "sapkowskich" bohaterów.
 
Yrpen999 said:
Pomysł z dzieckiem-niespodzianką jest dobry, nawiązuje do klimatu wiedźmina i daje dużo możliwości z kontynuowaniem serii, ale sam proponuję - po raz kolejny - aby w takim razie przed pierwszymi zleceniami było coś w rodzaju szkolenia, może (niekoniecznie w Kear Morhen) Próby. Poza tym "nowy" wiedźmin, wyszkolony przez samego Białego Wilka, byłby poszukiwany przez królów jako "brat" Ciri.

Do tego mam małą prośbę do REDańczyków - nie wiem, czy to prawda, ale czytałem gdzieś, że Geralt będzie, ogólnie rzecz biorąc, pomagać królom. Czy może się spotkać z królową Meve? Dała mu w "Chrzcie Ognia" tytuł rycerski (wiem, odebrany po jego ucieczce), ale można by do tego nawiązać?


Yrpen999 said:
Nie wiem jak reszta, ale ja nie mam zamiaru zrywać z bohaterami stworzonymi przez Sapka - nowa postać może obracać się wśród nich, wśród Geralta. Jeżeli ktoś zrozumiał moje propozycje odnośnie nowej postaci tak, jakbym chciał zerwać z "sapkowskimi" postaciami, to pragnę sprostować:

1. Nowy wiedźmin wytrenowany przez Geralta, schodzącego na drugi plan.
2. Wciąż żyjący: Jaskier, Zoltan, Yarpen, Triss, Shani itd.
3. Jako wiedźmin/wiedźminka (wolę to pierwsze, z całym szacunkiem dla płci pięknej) wytrenowany/-a przez Geralta obracamy się w świecie i fabule nawiązującej do "sapkowskich" bohaterów.

Również się z tym zgadzam dzięki tym postaciom gra ma swój klimat a twoja propozycja nawet mi się podoba
 
Ale po co stwarzać nowego wiedźmina trenowanego przez Geralta, skoro mamy już wiedźminkę trenowaną przez Białego Wilka, zakorzenioną w Sadze i nie będącą postacią kopiuj/wklej z Geralta (umiejętności, drzewka rozwoju itp.)?
 
Yrpen999 said:
2. Wciąż żyjący: Jaskier, Zoltan, Yarpen, Triss, Shani itd.

Ha, ciekawe jak miałaby wyglądać śmierć Jaskra :D Najbardziej prawdopodobny byłby Sukkub (jak w W2, a i tak mu się udało). Ile razy on już otarł się o śmierć?
- ucieczka wraz z Geraltem z Nilfgaardzkiego obozu (wtedy kiedy dostał strzałą i Regis go uleczył)
- w Toussaint (jak jego kochanka-Królowa przyłapała go na zdradzie)
- właśnie w W2 u Sukuuba,
- Flotsam za spalenie wieży strażniczej
Mimo wszystko wciąż mu się udaje :p Oczywiste jest, że Wiedźmin nie należy do tragicznych gier gdzie zawsze ktoś bliski umiera ("The walking dead", "Assasin's Creed") i to mi się właśnie podoba :) W całym Wiedźminie (saga i gra) ciągle napotykamy się na takie sytuacje, a mimo to zawsze kończą się w ciekawy, czasem zabawny sposób :)
 
Oglądam film na temat produkcji gry na GI, nie chcę się czepiać, ale pan Konrad Tomaszkiewicz strasznie się męczy - nie mogliście oddelegować do kontaktów z mediami kogoś troszkę bieglej mówiącego po angielsku?
 
Nars said:
Ale po co stwarzać nowego wiedźmina trenowanego przez Geralta, skoro mam już wiedźminkę trenowaną przez Białego Wilka, zakorzenioną w sadze i nie będącą postacią kopiuj/wklej z Geralta (umiejętności, drzewka rozwoju itp.)?

Dobrze mówisz, oren leci.

PS: Swoją drogą, skoro część akcji będzie się rozgrywać w Novigradzie, może Twórcy Forum powrócą i zrobią nam psikusa, w postaci zamienienia opcji dawania orenów na opcję dawania koron nowigradzkich? ;)
 
Jaskier jest zwykłym cheeterem, nigdy nie zginie :D

Nars, popieram trylogię z Ciri w roli głównej, chyba wręcz wolę, ale jak widzisz zdania są podzielone - dlatego też zastanawiam się, jak mogłaby wyglądać gra z nową postacią. Może powstaną obie? Jedna z Ciri, inna z nową postacią. To już zależy od REDów i oczywiście Andrzeja Sapkowskiego.
 
Yrpen999 said:
Jaskier jest zwykłym cheeterem, nigdy nie zginie :D/>

Nars, popieram trylogię z Ciri w roli głównej, chyba wręcz wolę, ale jak widzisz zdania są podzielone - dlatego też zastanawiam się, jak mogłaby wyglądać gra z nową postacią. Może powstaną obie? Jedna z Ciri, inna z nową postacią. To już zależy od REDów i oczywiście Andrzeja Sapkowskiego.

Jeśli już, to jedna z Ciri, druga z młodym Vesemirem.

A AS niestety grami się nie interesuje...
 
Wiemy, przynajmniej ja wiem, ze elfy zdolaly opuscic ten swiat. Mozna by pospekulowac, czy stalo sie to dzieki pomocy (wymuszonej) Ciri i czy moze redzi podejma ten watek.
 
Fakt, Vesemir jest materiałem na głównego bohatera, ale ja go średnio w tej roli widzę (chociaż nie wykluczam). Można by nim było co prawda bronić Kear Morhen i wychowywać Triss, ale pamiętajcie, że był instruktorem szermierki i na stałe mieszkał w Kear Morhen, nim byśmy raczej otwartego świata nie pozwiedzali.
 
SMiki55 said:
Według mnie pojawienie się Novigradu w Sandboxie nie jest najlepszym pomysłem.
W3 nie będzie sandboksem, tylko grą z otwartym światem. To nie są synonimy.

SMiki55 said:
Największe miasto Kontynentu, liczące 30.000 mieszkańców (nie licząc przyjezdnych!) samo w sobie byłoby trudne do stworzenia. Niestety, jak to bywa w sandboxach, zamiast takiej metropolii otrzymamy zapewne miasteczko niewiele większe od jedynkowej Wyzimy.
To jest gra i pewne uproszczenia muszą być. No chyba że kiedyś Redzi postanowią zrobić grę w samym tylko Novigradzie, analogicznie do Night City.

SMiki55 said:
Bez przesady Skyrim posiada 5 części w tym dodatki, a uważany jest za najlepszą grę RPG.
Hę? Zdania są bardzo podzielone. |

SMiki55 said:
Poza tym nie sądzę, aby komuś kiedykolwiek znudził się Geralt.
Optymista. :) Kiepscy scenarzyści są w stanie obrzydzić postać już po pierwszej części.

SMiki55 said:
nie sądzę, aby Cyberpunk lub inna gra miała takie zainteresowanie jak Wiedźmin.
W Polsce, Rosji i Czechach - owszem, ale w Stanach jest dokładnie odwrotnie, bo tamże się rozgrywa akcja. Również wielokulturowa społeczność, niejednorodne struktury religijne, świat nowoczesnych technologii są bliższe Amerykanom. Gdy pojawił się pierwszy Wiedźmin wielu graczy z USA było onieśmielonych jego egzotyką. Niektórzy go za to pokochali, inni byli znudzeni już na początku pierwszego aktu.

SMiki55 said:
gwiezdne wojny i inne tego typu rzeczy, które bazują na czasach przyszłości, a nie przeszłości
Właśnie nie. Star Wars jest oparte na przeszłości, nowoczesna jest tylko scenografia, wehikuły i (częściowo) kostiumy. Zwróć uwagę na wstęp: Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... Aż chce się dodać za górami, za lasami, żył sobie król.

PS Keaton i tak był lepszy.

SMiki55 said:
Moim zdaniem w 3 mógłby się znaleźć jakiś porządny quest za który powinniśmy dostać sporą nagrodę, jednak zleceniodawca jest bardzo ubogi, więc nagrodą będzie to co "zastanie w domu po powrocie, a czego się nie spodziewa"
A Geralt na to:
- O nie, nie dam się dwa razy nabrać na ten sam numer!


SMiki55 said:
Jest jeszcze Czas pogardy i Krew elfów.
"Czas pogardy" jest planowany na koniec sierpnia, ale czy faktycznie się wtedy ukaże? Premiera była już przekładana ofnaście razy. Nigdy nie widziałem, by tłumaczenie rodziło się w takich bólach.
 
Vojtas said:
W3 nie będzie sandboksem, tylko grą z otwartym światem. To nie są synonimy.

Może coś więcej? Póki co wszystko co słyszę o najnowszej odsłonie, podchodzi mi pod sandbox. Nie pytam złośliwie, zwyczajnie, może o czymś nie wiem.
 
Nars said:
Może coś więcej? Póki co wszystko co słyszę o najnowszej odsłonie, podchodzi mi pod sandbox. Nie pytam złośliwie, zwyczajnie, może o czymś nie wiem.
Sandbox to gra, w której możesz kształtować świat, możesz go dosłownie i szybko zmieniać dzięki zestawowi narzędzi. Zabawa nimi to już gra sama w sobie. W sandboksach gracz ma w sobie coś z boga. Tego typu grą jest np. Minecraft, The Sims, Garry's Mod czy SimCity. Tak ja to widzę. A W3 będzie po prostu grą z otwartym światem.
 
Vojtas said:
Sandbox to gra, w której możesz kształtować świat, możesz go dosłownie i szybko zmieniać dzięki zestawowi narzędzi. Zabawa nimi to już gra sama w sobie. W sandboksach gracz ma w sobie coś z boga. Tego typu grą jest np. Minecraft, The Sims, Garry's Mod czy SimCity. Tak ja to widzę. A W3 będzie po prostu grą z otwartym światem.

Yhy. Dzięki za info.
 
Może to i lepiej że to będzie aż i tylko, otwarty świat niech coś w końcu pokażą z terenu gry no :p.
 
Vojtas said:
Sandbox to gra, w której możesz kształtować świat, możesz go dosłownie i szybko zmieniać dzięki zestawowi narzędzi.

Nieprawda.
Albo konkretniej - nie chodzi o "boskie" narzędzia. Po prostu ma się do dowolnej dyspozycji wszystko to co jest interaktywnymi elementami świata i gameplaya.
 
Super 3 część wiedźmina nadchodzi wielkimi krokami.Juz czekamna marcowego game informera zeby dowiedziec sie wiecej na temat 3 części przygód Geralta (szkoda tylko ze ostatnią).Pozostaje nam narazie tylko czekac na newsy na ten temat.
 
Moje "małe" komentarze do wybranych rzeczy, o których wiemy.

"Statki będą unosić się na wodzie – będą podlegać prawom fizyki i realistycznie reagować na fale."

Jeśli rzeczywiście tak będzie to naprawdę cudownie, uwielbiam grać w gry, które kipią rzeczywistością.

"Świat gry będzie 40x większy niż w poprzedniej grze (o 20% większy niż w Skyrimie."


Bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość, im większy świat tym lepszy..więcej do zwiedzania i podziwiania. Jedyne czego się boje to to, aby nie było bugów, bo często zdarzają się przy ogromnych światach.

"By przemierzyć konno świat od jednego krańca do drugiego, potrzebne będzie 30-40 minut."

Coś podobnego jak ma być w GTA V tylko na koniu. Jeśli chodzi o konia to chciałbym, aby galopowanie i reszta "konnych ruchów" wyglądała realistycznie. Mniej więcej tak jak w RDR, bo tam mechanika koni kompletnie miażdżyła

"Wiedźmin 3 zaoferuje ponad 100 godzin ręcznie zaprojektowanych misji."


Jeśli REDzi mówią o 100 godzinach to naprawdę mam nadzieje, że będę mógł zagrać w soczyście dobre misje, które zapadną mi w pamięć.

"Zadania, między innymi, będą polegały na udzielaniu pomocy mieszkańcom albo prawowitym królom Skellige."

Czyżby powracał system z jedynki? "przynieś x'owi n kwiatków lub temerską żytnią :p/>/>". Nienawidziłem tego, gdy musiałem szukać jakichś przedmiotów, a potem zawracać i wręczać to komuś u kogo mam misję ogarniała mnie nuda. Dobrze, że w dwójce tego nie było. Zabijanie utopców np. u Vaski było jeszcze w miarę okej, ale reszta już kompletnie nie powinna się znaleźć w grze.

"Polowanie na potwory będzie przygodą, źródłem dochodów oraz zapewni zdobywanie unikatowych nagród."

Strzelam, że te unikatowe nagrody to miecze, zbroje, rękawice i inne tego typu rzeczy do uzbrojenia. Co do tego polowania na potwory to chyba od zawsze było to źródłem dochodów, więc nie wiem czemu akurat jest to tak określone :|.

"Potwory, bandyci, kupcy czy zwierzęta będą atakować każdego, kogo uznają za wroga."


Potwory tak czy siak zawsze atakowały każdego, a Geralt to w końcu dla innych odmieniec tym bardziej nie zadaje się z bandytami, więc jego na pewno będą atakować i zwierzęta i ludzie. Chyba, że chodzi tu ogólnie o rasę ludzką. Tzn. będziemy spotykać kogoś kogo zaatakowali bandyci, lub potwór.

"Efekty pogodowe są dynamicznie generowane i w pełni modelowane jako chmury charakteryzujące się objętością, a nie namalowane na płaszczyźnie nieba."

Chyba nie muszę mówić, czy mi się podoba, czy nie />.

"Gracz będzie otrzymywał wskazówki – np. wiedźmin będzie do siebie mamrotał albo podpowiedź zostanie przedstawiona w sposób wizualny, na przykład w postaci sceny z przeszłości."

Czyli coś na zasadzie, że jeżeli Geralt sobie nie pochędoży to będzie markotny? :rolleyes:/>

"Około 12 różnego typu przedmiotów, z którymi można wykonać interakcję. Na przykład można rozdrażnić osę znakiem Aard, by odwrócić uwagę wroga albo rozproszyć rój znakiem Igni, gdy zacznie sprawiać problem."

Niby błahostka, ale naprawdę mi się podoba.

"Zarówno konia, jak i łódź można ulepszyć."

Nie wiem czy jest to potrzebne, w końcu jak można ulepszyć powiedzmy konia? mam nadzieje, że nie będzie to coś na zasadzie - początkowo galopuje wolno, po jakimś czasie po ulepszeniu gna jakby go diabeł gonił. Według mnie jest to mało realistyczne, to samo z łodzią..jak można ulepszyć łódź zbudowaną z drewna i mówimy tu o łodzi, nie o okręcie..


"Wiedźmin 3 ukaże się w 2014 roku na PC i "wszystkich najnowszych konsolach". CDPR nie mówi wprost o next-genach, ale możemy przypuszczać, że chodzi właśnie o nie. Na okładce gra została określona mianem „RPG nowej generacji”."


Ten fragment ucieszył mnie najbardziej. Nie ma sensu, abym zbierał na nowego kompa, który i tak zapewne nie uciągnie nowego Wiedźmina. Skoro mowa o konsolach nowej generacji to zapewne będą to PS4 i Xbox 720. Wolę zbierać na konsolę (PS4 />) i wiedzieć, że będę grał komfortowo niż denerwować się nad przycinkami na PC.
 
Top Bottom