Film animowany - Wiedźmin (Pomysł)

+
Film animowany - Wiedźmin (Pomysł)

Witajcie.
Czytając różne wątki na forum przypadkiem wszedłem na jeden pt:"Geralt w Hollywood". Dotyczył on powstawania filmu o wiedźminie i przypomniało mi się, że kiedyś myślałem na temat filmu o wiedźminie, czy powstanie itp... ale do rzeczy.
Myśląc o tym jaka by była obsada, jak ukazano by potwory żeby nie wyglądały komicznie na tle filmu jak w serialu, jak pokażą nieludzko szybkie ruchy wiedźmina tj: błyskawiczne wyjmowanie miecza, walka czy biegane Geralta. I tu nasuwa się pewna myśl, mianowicie, film animowany.
Są podzielone zdania co do obsady, jeden chce tego drugi tamtego aktora czy aktorkę. Gdyby powstał film animowany pozbylibyśmy się tego problemu i obaw, które zostały wymienione powyżej, łatwiej by było pokazać nieziemskie i idealne piękno czarodziejek. Pozwolilibyśmy by postacie z sagi i opowiadań o wiedźminie zostały ukazane jak zapamiętaliśmy je z gry, co wydaje mi się byłoby niezłą alternatywą dla większości osób bo mi osobiście pasuje wizja REDów co do Geralta i innych postaci ukazanych w grze. Jedynie co mi przychodzi do głowy teraz to włosy Triss, które moim zdaniem powinny być rozpuszczone a nie spięte, wytłumaczone jest w sadze części pierwszej "Krew Elfów" o ile mnie pamięć nie myli i popieram to co napisał Andrzej Sapkowski gdy tłumaczył dlaczego, ale mniejsza z tym. Natomiast postacie, które jeszcze się nie ukazały w dotychczasowych grach "Wiedźmin", a są w książce i miałyby się ukazać w filmie animowanym, zostawiłbym REDom, ponieważ jak narazie nie zawiodłem się (i mam nadzieje, że Wy też nie) na postaciach ukazanych przez Ich wizje w grze "Wiedźminie 2: Zabójcy Królów".
I tutaj zwracam się z prośbą i pytaniem do REDów czy daliby radę zrobić taki film animowany, a jak nie RED Team to może jakieś inne grupy czy ludzie którzy tworzą filmy i macie z nimi kontakt. Widziałem trailer z "Wiedżmina 3: Dziki Gon", http://www.youtube.com/watch?v=c0i8...ew-vl&list=PLa23C9cgXXk0MczCBYTMu_4jVxvtWM335 zostało to zrobione wyśmienicie, wygląda to niemalże realistycznie. Dlatego zdecydowałem się na prośbę o stworzenie takiego filmu, twórców tego trailera czyli Was, RED Team. Niestety wiem, że nie jesteście grupą od robienia filmów tylko gier. Wiem też, że macie pełno roboty z W3 i Cyberpunkiem, słyszałem, że nad tym trailerem była masa pracy. Natomiast zależałoby mi na tym, żeby taki film animowany powstał(niekoniecznie teraz), przez Was REDów, ponieważ wiem, że postacie, które byście stworzyli odpowiadałyby wizualnie guście większości osób,a przez ten minutowy trailer pokazaliście, że jesteście dobrzy w tego typu filmiki.

Wiem, że to forum to nie koncert życzeń. Zdecydowałem się na stworzenie takiego wątku na tym forum, ponieważ raz, temat tyczy się wiedźmina, dwa, chciałbym poznać opinie Fanów Wiedźmina czy ten pomysł przejdzie, co o tym myślicie, czy Wy też się zastanawialiście nad tym itp. Chciałem jakoś upowszechnić ten temat żeby CD Projekt RED rozważyła stworzenie takiego animowanego filmu czy w postaci serialu, czy filmików 10 minutowych ukazujących jakieś wydarzenie lub dłuższego kilku godzinnego filmu który mógłby się składać z kilku części, to już zależy od REDów.Jak nie CDPRED to może inni producenci ,którym podsunęliby taki pomysł, zaczęliby się zastanawiać czy działać nad stworzeniem takiego filmu jeżeli będzie dużo chętnych. Jednak wolałbym żeby RED Team był za to odpowiedzialny bo wiem, że mają dobrą wyobraźnie co do wizualizacji postaci i stworzą fajny klimat.

Chciałbym żebyście wiedzieli CDPRED, że takie filmy, nawet krótkie cholernie cieszą fanów wiedźmina.
Z góry dziękuję CD Projektowi RED i Wam użytkownikom.
 
Last edited:
Postaci ukazane idealnie? A gdzie orli nos i szpakowate włosy Pangratta? Gdzie ucięta ręka i białe włosy Białej Rayli? Gdzie błękitne oczy Triss? :harhar:

Co do tematu — @Huciss — "Killing Monsters" to animacja studia Platige Images. To omi stworzyli intro i outro do jedynki, intro do dwójki oraz zajawkę Cyberpunka - oraz wiele innych znakomitych animacji. Z tego, co pamiętam, obecnie pracują nad filmem pełnometrażowym.
 
Dla ludzi mających wyobraźnie łatwiej narysować piękną kobietę, a myślę że u REDów jest na pewno kilka osób, które dysponują takim atutem.
SMiki55 nie wiedziałem, że animacja "Killing Monsters" jest od Platige Images. Jeżeli masz racje to może CDPRED zapytałoby czy Platige Images nie zrobiłoby takiego filmu animowanego. Bo jeżeli robili też intra i outra z poprzednich Wiedźminów to RED ma z nimi kontakt i ich znają.

Hmmm, idealnie nie znaczy tak samo jak w książce . Oczy Triss według książki powinny być niebieskie, chociaż we wieśku 2 ma oczy takie trochę kocie, które są chyba koloru brązowego, nie pamiętam. To twórczość REDów, która zresztą nie psuje atrakcyjności Triss, może nie chcieli by wszystko było takie samo jak w książce (nie wiem dlaczego, ja osobiście wolałbym żeby się trzymali tego co w książce). Jej włosy to też pomysł REDów, o które się lekko przyczepiłem, ponieważ w książce zostało wytłumaczone co oznaczają włosy ułożone w jakąś fryzurę, a co oznaczają włosy rozpuszczone i długie. Oczywiście to są detale, o które nie powinniśmy się za bardzo czepiać, bo kto zabroni kobiecie czasami np. spiąć w kucyk włosy bo jej przeszkadzają gdy jest wicher.

Co do wiedźmina 3 to fajnie by było, gdyby osoby czasami zmieniały fryzurę jak jest np: jakiś bal
 
Last edited:
Taa... REDzi zapytają, a kasa spadnie z nieba :rolleyes: Bagiński od czterech czy pięciu lat przymierza się do własnego filmu pełnometrażowego (roboczo nazywanego Hardkor '44) i jakoś do tej pory nic z tego nie wyszło.

PS. Serio? Największa nieścisłość w Triss to kolor oczu? Myślałem, że kolor włosów ???
 
@HuntMocy
Kasztany różne są, ustawienia monitora również :coffee:

E:
Nie ma rudych kasztanów o_O
Hmm. Dla mnie kolor włosów Triss jest znośny, ale to może przez dziwaczne ustawienia mojego monitora. Kiedyś, gdy gimpowałem herby, kolor, który wziąłem za brudnoczarny, na innym sprzęcie okazał się niezbyt ciemnym brązem...
 
Last edited:

Attachments

  • DSCF0041_zps9c1b07cd.jpg
    DSCF0041_zps9c1b07cd.jpg
    67.8 KB · Views: 60
dobra cofam co w tym poście napisałem. już sprawdziłem, nie wiem jak usuwać posty, czy się w ogóle da
 
Last edited:
W sumie nie jestem pewien, ale to chyba ma być mix Live Action i CGI czyli coś w stylu Beowulfa czy Cassherna (tak mi się przynajmniej wydaje). W każdym razie i to kosztuje i to. Druga sprawa, ani CD Projekt RED ani Platige Image nie mają praw do filmu, trzeba by je najpierw zdobyć, a to kolejne koszta. Dlatego gadanie, że 'hej, może REDzi poproszą Bagińskiego żeby zrobił film skoro się znają' to marzenia ściętej głowy, bo sama chęć i dobra wola niestety nie wystarczą.

Chociaż w sumie byłby niezły numer jakby się okazało, że od kilku lat trwają prace nad takim filmem i nagle wyskoczą, że premiera wtedy a wtedy :p Ale to nierealne ;)
 
W sumie myślę , że dlatego nie mamy dobrej ekranizacji bo to wina .. Andrzeja Sapkowskiego . Jako handlowiec , wyuczony ekonomista sprzedał prawa filmowcom
na czas nie określony czyli na zawsze( z CD PROJEKT już takiej gafy nie zrobił) , kto wie czy już ktoś nie chciał kupić tych praw po sukcesie gier o wiedźminie tylko firma co nabyła te prawa nie chciała ich sprzedać . I co w tedy jeżeli oni znowu będą chcieli zrobić ekranizacje?
 
W sumie myślę , że dlatego nie mamy dobrej ekranizacji bo to wina .. Andrzeja Sapkowskiego . Jako handlowiec , wyuczony ekonomista sprzedał prawa filmowcom
na czas nie określony czyli na zawsze( z CD PROJEKT już takiej gafy nie zrobił) , kto wie czy już ktoś nie chciał kupić tych praw po sukcesie gier o wiedźminie tylko firma co nabyła te prawa nie chciała ich sprzedać . I co w tedy jeżeli oni znowu będą chcieli zrobić ekranizacje?
Prawa do filmu ma Sapkowski. Oznajmił to w jednym z wywiadów.
 
Przecież jakiś czas temu był wywiad z prezesem cdp i było pytanie odnośnie ekranizacji to powiedział , że prawa ma inna F I R M A a nie Sapkowski .
 
Przecież jakiś czas temu był wywiad z prezesem cdp i było pytanie odnośnie ekranizacji to powiedział , że prawa ma inna F I R M A a nie Sapkowski .

Powiedział po prostu, że mają prawa do wielu rzeczy, ale nie do filmu. O żadnej firmie nic nie było. Chyba, że mówimy o innym wywiadzie.
 

Guest 3669645

Guest
Hm. To jak to jest z tymi prawami? Krótkometrażówkę / animowany robić mogą? Bo trailery CGI i intra do tych gier to filmy są, jakby nie patrzeć. Chyba że jako materiał promocyjny / intro powiązane z grą nie liczą się jako "oddzielna" filmowa produkcja...
 
Prawa prawami ale w dzisiejszym świecie wszystko kupić można. Może uraczą nas jakimś filmem po wydaniu W3 i CP2077 ?
 
Myślę jednak , że Sapkowski nadal nie ma prawa do filmu o ile mi wiadomo twórcy kupili od niego te prawa jakieś 7 lat przed kręceniem filmu a ten wywiad co był z prezesem cdp , ktoś tu podawał tłumaczenie tego owego wywiadu z rosyjskiej strony i nie wiem czy to był błąd w tłumaczeniu ,ale padło wyraźnie , że " prawa ma inna firma "
 
Top Bottom