Gry komputerowe

+

A ja sądzę, że (wbrew pozorom) nie jest to takie głupie.

Bo spójrzcie - chcecie posiadać Edycję Kolekcjonerską to kupujecie same EK, a później grę na jaką tylko platformę sobie zażyczycie. Znika problem specjalnych wydań na konkretne systemy, bo każdy taki "składak" ma tą samą "zawartość dodatkową".

Inną sprawą pozostaje cena, ale to już temat na osobną dyskusję.
 
Mam pytanie do znawców tematu: Od dłuższego czasu zabieram się za Dark Souls, tylko mam pytanie czy to jest gra RPG czy H&S, czy tylko idziemy do przodu i zabijamy potwory, czy mamy jakieś zadania, miasta, problemy itd.?Pytam, bo jeśli to drugie to nie dla mnie, gdyż ja się wynudzam na slasherach.:p
 
Mam pytanie do znawców tematu: Od dłuższego czasu zabieram się za Dark Souls, tylko mam pytanie czy to jest gra RPG czy H&S, czy tylko idziemy do przodu i zabijamy potwory, czy mamy jakieś zadania, miasta, problemy itd.?Pytam, bo jeśli to drugie to nie dla mnie, gdyż ja się wynudzam na slasherach.:p

Powiedziałbym że walka jest bardziej taktyczna, nie ma czegoś takiego że idziemy i kosimy wszystko co nam się nawinie
Każdy ruch podczas walki musi być przemyślany bo inaczej skończy się śmiercią

Nie ma żadnych miast (miast w sensie z ludzmi), zadań pobocznych ;)
Problemy ? powiedziałbym że jak najbardziej mamy problemy i to cały czas :devil:

Akcja dzieje się w niezwykle mrocznej i tajemniczej krainie gdzie na początku dostajemy szczątkowe informacje na temat tego co mamy zrobic
Ogólnie polega to na tym aby zanurzyć się w ten świat i powolutku układać układankę
Szukasz wskazówek eksplorując świat, czytając opisy przedmiotów, trochę też możesz dowiedzieć się od NPC
 
Last edited:
Ta gra będzie hitem :p

Podejście twórców jest rewelacyjne :D

Key Features


  • You can be a goat
  • Get points for wrecking stuff - brag to your friends that you're the alpha goat
  • Steam Workshop support - make your own goats, levels, missions, game modes, and more!
  • MILLIONS OF BUGS! We're only eliminating the crash-bugs, everything else is hilarious and we're keeping it
  • In-game physics that spazz out all the time
  • Seriously look at that goat's neck
  • You can be a goat
 
Key Features
MILLIONS OF BUGS! We're only eliminating the crash-bugs, everything else is hilarious and we're keeping it

Niektóre, utarte stwierdzenia, nabiorą nowego znaczenia :w00t: ...

 
Last edited:
Pamiętacie może jeszcze tę grę 2048 z kilku stron wstecz? Bo otóż trafiłem na ciekawą jej przeróbkę - 2048: Starcrafts (carbot) Edition
Jest to jak sam tytuł mówi, wersja z postaciami z animacji Starcrafta 2 autorstwa Carbot'a (obecnie: CarbotAnimations).

Jeśli na tym forum są także inni fani Starcrafta (gdyż do pełnej satysfakcji zaleca się rozumienie zasad występujących w tej grze) i nie zapoznaliście się z animacjami tegoż pana, to polecam jego kanał.

[video=youtube;bE35-75rxqY]https://www.youtube.com/watch?v=bE35-75rxqY[/video]

Teraz czekam na wersję z Wiedźminem. Kto podejmie się takiego wyzwania? :p
 
Last edited:

Pograłem trochę w wersje pre-alpha Carmageddon: Reincarnation, więc postanowiłem podzielić się wrażeniami.

Gra w obecnym stanie ma paskudny i dość nierówny frame rate, jednak tytuł bywa grywalny nawet na moim niemłodym sprzęcie.
Niewątpliwy plusik należy się za przyzwoity model jazdy (lecz małe doszlifowanie i tutaj by nie zaszkodziło) oraz model zniszczeń jak również naprawy (fajna animacja "wracających do nas" części). Przechodnie reagują tak jak powinni (w tego typu grze ;) ), a bliskie spotkanie ze stadem krów sprawia niezwykłą satysfakcję. W sumie w powietrzu klimat pierwszej odsłony.
Gra potrafi być równie niepoprawna i zaserwować nam w postaci pieszych staruszki z balkonikami jak i zakonnice (dziwnym trafem kręcące się wokół... pingwinów). Dodatkowo w tle przygrywają nam utwory (utwór?) Fear Factory, a w menu zakaźnik (ponownie) stanowi ucięta ręka (niestety, nie krwawi - mam nadzieję, że tylko jeszcze).

Ogólnie prognozy są dobre, aczkolwiek mam pewne obawy - czy to co uważam za dobre nie zostanie zepsute albo (w finalnym produkcie) pozostawione niedopieszczone, lub też przykryte przez nietrafione rozwiązania.

Cóż, czas pokarze.
 
Jak to jest z tym darmowym Dead Spacem na Originie? Piszą że oferta do maja, to znaczy że w maju każą mi zapłacić (a jak nie to gra zniknie z mojej biblioteki) czy po prostu do maja mam czas żeby się zdecydować na dodanie gry? Pytam, bo pierwszy raz widzę żeby EA dawało coś za darmo i nie wiem co o tym myśleć :p Na Steamie mówią wprost czy gra jest darmowa tylko przez jakiś czas czy na stałe.
 
Jak to jest z tym darmowym Dead Spacem na Originie? Piszą że oferta do maja, to znaczy że w maju każą mi zapłacić (a jak nie to gra zniknie z mojej biblioteki) czy po prostu do maja mam czas żeby się zdecydować na dodanie gry? Pytam, bo pierwszy raz widzę żeby EA dawało coś za darmo i nie wiem co o tym myśleć :p Na Steamie mówią wprost czy gra jest darmowa tylko przez jakiś czas czy na stałe.

EA pewnie świętuje, że po raz pierwszy od dawna nie było najgorszą (czy tam najmniej lubianą/przyjazną) firmą w USA... :whistle:
 
Dla mnie Betrayal (z trailerów i innych materiałów) wyglądało tak... bez wyrazu i bezpłciowo.

"Po taniości" może człowiek by się zainteresował, ale za sugerowaną cenę - w życiu.
 
Dafaq, System Shock 2 nagle zaczął mi na Steamie pobierać aktualizację. 127MB. Raczej nie patch, bo lekko za późno, to jakiś steamowy żart czy coś?
 
"Key Features:
- You can be a goat
- Get points for wrecking stuff - brag to your friends that you're the alpha goat
- Steam Workshop support - make your own goats, levels, missions, game modes, and more!
- MILLIONS OF BUGS! We're only eliminating the crash-bugs, everything else is hilarious and we're keeping it
- In-game physics that spazz out all the time
- Seriously look at that goat's neck
- You can be a goat"

EDIT: Ach, Włodek mnie uprzedził postem z poprzedniej strony - biję się w pierś. Dorzucę więc oficjalny opis: "Goat Simulator is the latest in goat simulation technology, bringing next-gen goat simulation to YOU. You no longer have to fantasize about being a goat, your dreams have finally come true! WASD to write history". BTW, 71 na MC, wow!
 
Last edited:
Nowy trailer i data premiery Middle-earth: Shadow of Mordor - 7.10.14

[video=youtube;g6G9A-iA7c8]http://www.youtube.com/watch?v=g6G9A-iA7c8[/video]
 
Last edited:
Top Bottom