Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Na maksa to bym się nie nastawiał.Ale Bardzo wysokie czy ultra bez wysokiego AA czy ubersamplingu (a pewnie będzie coś w ten deseń) 770 powinna porawdzić sobie na luzie :) Kręciłeś tą kartę?
 
Na maksa to bym się nie nastawiał.Ale Bardzo wysokie czy ultra bez wysokiego AA czy ubersamplingu (a pewnie będzie coś w ten deseń) 770 powinna porawdzić sobie na luzie :) Kręciłeś tą kartę?

Nie kręciłem, ale mam ją i dotychczas jestem z niej zadowolony. Wszystkie gry, w które grałem szły mi na bardzo wysokich.
 
GTX 770 to dobra karta, sam miałem 670ke zanim się przesiadłem na 780 TI. Wykręcona 670ka tez pięknie dawała radę.
Ten Twój ASUS to referent czy DC II ?
 
Też jestem przekonany, że osoby z takim sprzętem jak ma matisiarz1 nie będą miały problemów z grą na wysokich/bardzo wysokich ustawieniach. Można tylko przypuszczać, że może być konieczne zmniejszenie lub wyłączenia ekstra ustawień takich jak Ubersampling, mocny AntiAlaising czy PhysX.

Z tym ostatnim jest jeszcze możliwość, że wybór nie będzie ograniczony do ON/OFF i że będzie można wybrać jak np. w Mafii 2 poziom niski i wysoki. To powinno dać znacznie większe możliwości dostosowania jakości obrazu i płynności do preferencji. Nie każdy musi mieć 60FPS. Są osoby, którym nie przeszkadza stabilne 30FPS przy lepszej grafice.
 
No to na co czekasz?:D Przecież DC II świetnie się kręcą.
Jak miałem GTX 670 DC II to szedł na 1281 rdzeń i 7012 pamięci.
Mam teraz GTX 780 Ti DC II i leci na 1262 rdzeń i 7400 pamięci (przy 1.187v) Gdzie maks co z niej wycisnąłem to 1311/8000 ale bez modowania biosu i zmiany napięcia stabilnie nie było ;-)
Masz fajną kartę, kręć ją to kopa dostanie :)
 
Ja sobie sprawiłem GTX 750 TI od Palita w wersji StormX Dual. Karta przeszła moje najśmielsze oczekiwania, osiąga znakomity FPS w najbardziej wymagających tytułach. Myślę, że dobrze mi posłuży :)
 
Ja sobie sprawiłem GTX 750 TI od Palita w wersji StormX Dual. Karta przeszła moje najśmielsze oczekiwania, osiąga znakomity FPS w najbardziej wymagających tytułach. Myślę, że dobrze mi posłuży :)
Nie lepiej byloby poczekac, ja zamierzam zmienic karte ale dopiero zima bo wtedy ceny spadaja. Na razie mecze sie na GT430 takze chopaki jak wy sie martwicie o gtx770 to co ja mam powiedziec. Musze zmienic karte :D
 
Weźcie pod uwagę, że W3 wychodzi na konsole, a te jak na razie za dużo nie pokazują. Redzi wyciskają z nich ile można, ale wymagania na PC nie mogą być kosmiczne. No, chyba że optymalizacja będzie skopana, ale to nie będzie jakiś port z konsol. Strzelam, że do odpalenia gry na b. wysokich bez kosmicznej rozdzielczości wystarczy nawet GTX 760.
 
Do Crushon
A ja uważam jednak, że pomimo zapewnień, że wersje konsolowe i PC mają być zbliżone różnica na korzyść gry na komputery będzie wyraźnie widoczna.

To, że w przypadku konsol będą konieczne pewne uproszczenia było wiadome, ale zgodnie z filozofią CDP RED nie powinno się to odbić na jakości gry PC, która jak często podkreślają twórcy jest dla nich najważniejszą platformą. Sztuczne obniżanie jakości wersji komputerowej tylko po to by wszystkie wersje były porównywalne jest bez sensu. Każda z wersji ma być możliwie jak najlepsza, a to wiąże się ze zróżnicowaniem i jeśli będzie możliwość by gra PC wyglądała lepiej to Redzi na pewno tak zrobią.
 
Zgadza się, PC dla REDów jest platformą wiodącą, ale nie raz mówili, że starają się, aby dla każdego doznania z gry były bardzo podobne. Nie wydaje mi się, żeby różnica pomiędzy wersją na PC a na konsole była aż tak ogromna, żeby potrzebne były titany w SLI, żeby odpalić grę na ultra. Oczywiście, że W3 na PC będzie wyglądał lepiej, ale różnica nie będzie aż tak widoczna. Były już większe rozdzielczości textur, ale jeśli W3 na PC będzie o wiele lepszy, to posiadacze konsol stwierdzą , że ich wersja jest okrojona, a REDzi stracą swoją reputację dobrego developera, bo oszukali klientów, którzy kupili konsole zamiast PC z powodu W3, a tu się okazuje, że ich gra jest widocznie gołym okiem gorsza.

NVIDIA GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870. Tego potrzebuje Sniper Eilte III do odpalenia. A przecież jest całkiem ładny.

Wiem, wiem, dramatyzuję.
 
 
Z tym "watch dogs" jest głębszy sens. Odpowiada za niego Ubi, tak jak za AC4. Dalej mówić chyba nie muszę :)
 
Może rzeczywiście nie będzie potrzeba SLI z najmocniejszych "Tytanów", ale mam przeczucie, że ktoś kto będzie chciał włączyć wszystkie bajery graficzne przy rozdzielczości Full HD na karcie typu GTX780 może się nieco zawieść wydajnością. Uważam, że na pojedynczym GTX780 po włączeniu PhysX, Nvidia Hair i Nvidia Fur nie osiągniesz 60FPS, może być nawet ciężko ze stabilnym 30FPS.

Pamiętacie co było przy Wiedźminie 2 - Ubersampling zabijał wszystko co miało 1 GPU, a efekty były bardzo subtelne więc znaczna ilość osób sobie odpuszczała tą opcję. Efekty fizyczne i sierść będą znacznie bardziej zauważalne i na pewno mocno obciążą sprzęt. Do w pełni płynnej gry przy wymaksowanych ustawieniach SLI będzie raczej niezbędne - choćby takie 2x GTX770; cenowo wychodzi podobnie jak 780Ti, ale wydajność będzie lepsza (oczywiście kosztem zauważalnie większego poboru prądu) i myślę że taki sprzęt w połączeniu z podkręconym i5/i7 i 8GB RAM umożliwi całkowicie płynną grę przy wspomnianych ustawieniach.

Komputery z pojedynczą GTX780 mimo że są mocne zapewnią płynną grę, ale wydaje mi się (i chyba już o tym wspominałem) że potrzebne będzie zmniejszenie/wyłączenie któregoś z wymienionych bajerów od Nvidii. Posiadacze grafik do AMD raczej nie będą mogli włączyć tych detali więc w ich przypadku pojedynczy Radeon R9 290/R9 290X da radę po włączeniu wszystkich standardowych ustawień na max. Ale jak będzie naprawdę okaże się po wydaniu gry. Ja i tak nigdy nie ufam całkowicie podawanym wymaganiom, bo wielokrotnie uruchamiałem gry na słabszym sprzęcie niż było zalecane i bawiłem się przy zadowalającym FPS
 
Gram sobie właśnię Wiedźmina 2 z ubersamplingiem i wszystko na maksa i 780 Ti na stocku ma po 50 fps (stoję w mocno "zagraficonej" lokacji) a po oc do poziomu 1262/7400 jest 60
10 klatek różnicy, to jest MEGA różnica. Sądzę że albo mocno wykręcone 780 albo przynajmniej 780 TI po solidnym OC, dadzą radę w W3 na maksa.
 
Być może tak będzie - trzeba być optymistą :)

Zauważ tylko jedno. Wiedźmin 2 to gra z 2011. Mówisz, że u Ciebie dopiero podkręcenie 780Ti dało 60FPS!!! $ lata po premierze gry pokazała się jednordzeniowa karta która pozwala włączyć wszystko i pozwala na w pełni płynną grę. Wiedźmin 3 na pewno będzie miał lepszą grafikę (tekstury, HBAO+ itp.) plus dodatki typu fizyka i "futerko". Tak więc twój komputer raczej na pewno nie zapewni Ci 60 FPS z maksymalnymi ustawieniami. Myślę, że będzie to w granicach 30 klatek co i tak będzie dobrym wynikiem i zapewni komfortową grę.
 
Zauważ tylko jedno. Wiedźmin 2 to gra z 2011. Mówisz, że u Ciebie dopiero podkręcenie 780Ti dało 60FPS!!!
Z tego co pamiętam ktoś mówił o słabej optymalizacji Wiedźmina 2. Była mowa o wodzie pod całą mapą co obciążało sprzęt dość mocno.
Filmy z prezentacji RedEngine3 pokazują, że renderuje Ci się na bierząco tylko to co widzisz. Nie znam się na procesach optymalizacji, ale wydaje mi się, że w W3 jednak będzie dało rade pograć na max ustawieniach przy 780/780ti.

Mam wielkie nadzieje ze 770 już da rade na komfortową gre przy wysokich detalach.
 
Być może tak będzie - trzeba być optymistą :)

Zauważ tylko jedno. Wiedźmin 2 to gra z 2011. Mówisz, że u Ciebie dopiero podkręcenie 780Ti dało 60FPS!!! $ lata po premierze gry pokazała się jednordzeniowa karta która pozwala włączyć wszystko i pozwala na w pełni płynną grę. Wiedźmin 3 na pewno będzie miał lepszą grafikę (tekstury, HBAO+ itp.) plus dodatki typu fizyka i "futerko". Tak więc twój komputer raczej na pewno nie zapewni Ci 60 FPS z maksymalnymi ustawieniami. Myślę, że będzie to w granicach 30 klatek co i tak będzie dobrym wynikiem i zapewni komfortową grę.

Właśnie, chodzi o optymalizację .Przykładowo GPU usage mam na 85% a jest wtedy 55 klatek,czasem spadnie nawet do 48 bez powodu.A karta ma jeszcze zapas mocy. Jednak przewaga ubersamplingu jest wizualnie zbyt duża żeby rezygnować.Tak czy inaczej gra się bardzo płynnie.
780 TI czy nawet 780 (szczególnie po OC) spokojnie sobie powinny poradzić z W3. Skoro nawet jakiś czas temu wyciekły informację iż W3 ze wszystkim na maxa i MSAAx8 na 780 TI (i to nie kręconej chyba) miał 35-45 fps. To jest całkiem ok. A do Lutego silnik jeszcze zoptymalizują.
 
Top Bottom