Wiedźmin 3 - Wygląd Geralta

+
@Samson Miodek Geralt w książkach "zazwyczaj" nie chodził z brodą, ale nawet Yennefer kiedyś tam kazała mu się ogolić ;)
A Brodząc po bagnach i łażąc po dziurach po zapuszczonych terenach (w większych odległościach od miast, bliżej wsi) Geralt nie koniecznie aż tak bardzo dbał o swój wygląd.. co to za przyjemność golić się w zimnej wodzie?

Zgadzam się co do bladości skóry i (w skrócie) "przeżyć i rzeczy" których Geralt doświadczył i widział... powinny (zmarszczki i bladość) własnie to odwzorowywać.

http://forums.cdprojektred.com/attachment.php?attachmentid=4783
Dodatkowo, jak na powyższym obrazku - białe włosy i broda, oraz brwi wcale źle nie wyglądają, wręcz przeciwnie.
Jedna uwaga - Geralt, na w ludzką miarę był stary, ale ciało, jak u czarodziejów wcale się tak szybko nie starzało.. Myślę, że w porównaniu do zwykłych ludzi co najmniej 3-4 razy wolniej...
Tak na prawdę, to nie wiadomo, czy wiedźmini nie byli długowieczni-nieśmiertelni... Może, gdyby wiedźmini nie prowadzili rak niebezpiecznego życia, to może mogli by żyć wiecznie...
 
Last edited:
Geralt w dwójce wyglądał młodo? Ilość zmarszczek, porów i blizn na twarzy zdecydowanie nie odejmowała mu wieku. Przecież teraz już wygląda młodziej.
Jasne, że zmarszczki mu wieku nie odejmowały, blizny, co oczywiste, można mieć niezależnie od wieku. W zasadzie trudno mi podać konkretne szczegóły w jego twarzy, które sprawiały na mnie takie a nie inne wrażenie, więc trudno mi wchodzić w polemikę. Tak czy inaczej, takie było moje ogólne wrażenie, kiedy zobaczyłem "grową" twarz Geralta z "dwójki". Jak dla mnie bliskim ideału zobrazowaniem twarzy wiedźmina jest art wykorzystany przy okazji okładki "Zabójców królów". Nie liczę blizny, która była powodem licznych sporów przy okazji premiery gry :)
View attachment 4823
 

Attachments

  • wiedzmin-2-1.jpg
    wiedzmin-2-1.jpg
    42.5 KB · Views: 112
Już wiem, dlaczego moja podświadomość się tak wije na widok obecnej twarzy Geralta. Dzisiaj zauważyłem, że zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do wyglądu pana Tomasza Kaczmarka znanego szerzej jako agent Tomek. A to nie jest dobry sygnał.
 
Na forum międzynarodowym wrzucono fajną przeróbkę twarzy Geralta (jak było, to przepraszam!)
No i o takiego Geralta jak ten pierwszy z lewej mi chodziło! Niech Redzi sobie powieszą ten obrazek na ścianie i nieco przemodelują mu twarz. Tym bardziej, że dla doświadczonego grafika to sprawa kilku kliknięć, gdyż są to niuanse, ale jakże wpływające na ogólny odbiór. A o brodę się nie martwię, bo to każdy gracz będzie mógł zmienić. Zresztą wg mnie Geralt z brodą wygląda fajnie.
 
Last edited:
Jakby nie prowadzili niebezpiecznego trybu życia, to zmarnowaliby swój potencjał. Mieli nikłą szanse na przeżycie mutacji, to teraz niech wykorzystują swoje zdolności. Po co komu życie wieczne, te 300 lat starczy :p
 
Jeśli człowiek starzeje się, bo komórki w jego ciele tracą zdolność do regeneracji (gdzieś to czytałem, kiedyś będzie taka pigułka na odmłodzenie, ale pewnie będziemy mieli wtedy po 100 lat to i tak się nie załapiemy), a wiedźmini regenerują się 10 razy szybciej niż normalni ludzie, to wiedźmini mogą żyć 10 razy dłużej, czyli jakieś 600-700 lat.
 
a wiedźmini regenerują się 10 razy szybciej niż normalni ludzie, to wiedźmini mogą żyć 10 razy dłużej, czyli jakieś 600-700 lat.
Mam pewne przeczucie, że nie działa to tak prosto.
 
@Mal No wiesz, ciężko przeżyć w świecie pełnym ludzi i nieludzi chcących wbić ci nóż w plecy dla 10 miedziaków i potworów jak z koszmarów nocnych w każdym nie zasiedlonym przez ludzi miejscu, szczególnie jeżeli masz taki niebezpieczny zawód jak Wiedźmin i nie masz funduszu emerytalnego.
 
Mi się wygląd podoba, w końcu Geralt wygląda jak należy. Głównie włosy :) A tak półżartem to patrząc z perspektywy Wiedźmina 2 to Geralt nam się przez te pół roku mocno postarzał. :p
 
Broda robi wielką różnicę, spójrzcie sobie na Geralta w unboxingu EK, tam lata w cutscence bez brody, jest niemal identyczny jak ten z W2.
 
@P ATROL
Wystarczy spojrzeć na Twój awatar gdzie widać dokładnie zmarszczki na czole pod oczami czy ogólnie widać po skórze, że nie jest już taka jak u dajmy na to 20 latka. Po prostu czuć wiek Geralta i to jest fajne jednak zaczynając W3 od razu po ukończeniu W2 można będzie odczuć, że akcja rozgrywa się przynajmniej 10 lat później. :p
 
Geralt faktycznie na tym filmiku z unboxingu kolekcjonerki wygląda tak samo jak ten z Wiedźmina 2.
 
@P ATROL
Wystarczy spojrzeć na Twój awatar gdzie widać dokładnie zmarszczki na czole pod oczami czy ogólnie widać po skórze, że nie jest już taka jak u dajmy na to 20 latka. Po prostu czuć wiek Geralta i to jest fajne jednak zaczynając W3 od razu po ukończeniu W2 można będzie odczuć, że akcja rozgrywa się przynajmniej 10 lat później. :p

Nie czas jest przyczyną wyraźniejszych zmarszczek u Geralta w w3 względem w2, tylko Red Engine 3 :) Tak mi sę wydaje.
 
Top Bottom