Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jestem posiadaczem Asusa G750JH - i7 4700HQ, GTX780M, 24GB RAM, ale patrząc na gameplaye to i tak się boję...
To najlepszy laptop gamingowy stworzony do grania, nie ma lepszej karty dla laptopów niż gtx 780m( to 880m).
Powinno chodzić na medium/high w full hd spokojnie
 
Właśnie wiem ale, ale, ale... No ta trawa się tak rusza! I te tekstury! I krew! Ale zobaczy się, ciekawe kiedy dostaniemy oficjalne wymagania...? :p
 
Jeszcze nie sprawdziłem. Ale chyba to zrobię. (Musiałbym najpierw przejść 1 i 2 :p) Działa mi Bureau na Ultra (wraz z PhysiXem oraz DX11) aczkolwiek od czasu do czasu się krztusi.
 
Last edited:
znowu się wydało że M$, na gamescomie puszczał gry zamiast z swojej konsoli to robił to z PCtow, to już wątpliwa sprawa czy na E3 wiedźmin był u Microsoftu z PC czy z konsoli, bo może i tam zrobili taki sam myk jak teraz na gamescomie...
 
Last edited:
znowu się wydało że M$, na gamescomie puszczał gry zamiast z swojej konsoli to robił to z PCtow, to już wątpliwa sprawa czy na E3 wiedźmin był u Microsoftu z PC czy z konsoli, bo może i tam zrobili taki sam myk jak teraz na gamescomie...

Z tego co wiem to oni zawsze podkładają PC-ty twierdząc że to ich nowa konsola...
 
Niech tylko ten ich emulator z PC wycieknie do neta, to skończy się era exów :D
Nie ma czegoś takiego jak emulator, te gry to są poprostu wersje deweloperskie a gry sie tworzy na pc więc chyba jasne że tak naprawdę każdą gre DEV może odpalić na komputerze.
 
Last edited:
Tylko, że takie zabiegi są nie fer dla odbiorców

Pozwól, że skomentuję...

Ehm..
HA :hai:

A tak na serio to o takich sprawach nie w tym temacie się rozmwaia ;)

Wielokrotnie gry były pokazywane niby na "jakimś tam" sprzęcie.. niby na konsoli, albo na "średnim PC" i podobno miało być wszystko ok...
Osobiście nie śledzę za bardzo, ale wiem, że wielu developerów olewa optymalizację na PC. A także, że wielokrotnie to co pokazuje się graczom to nie to co dostaną, gdy kupią w pre-orderach (o Redów się nie martwię tu będzie dobrze) przykładem chociażby Watch dogs, albo wcześniej FarCry3

Wiesz co - oni po prostu są nieuczciwi i niekiedy na wskroś źli i przeżarci chęcią zysku...
Tyle w temacie.
 
znowu się wydało że M$, na gamescomie puszczał gry zamiast z swojej konsoli to robił to z PCtow, to już wątpliwa sprawa czy na E3 wiedźmin był u Microsoftu z PC czy z konsoli, bo może i tam zrobili taki sam myk jak teraz na gamescomie...
Tu masz stanowiska udostępnione publicznie. Nie wiemy z czego korzystają do prezentacji na scenie.

Z drugiej strony jak RED pisze, że było puszczane na X1 to nie mam powodu im nie wierzyć tym bardziej, że graficznie ustępowała ta wersja późniejszym pokazom na PC.
 
Jestem posiadaczem Asusa G750JH - i7 4700HQ, GTX780M, 24GB RAM, ale patrząc na gameplaye to i tak się boję... :sofa:

Panie kto się tu nie martwi? xD ja majac 7970GE też się zastanawiam o ile prockiem samym w sobie sie nie martwie. to ja mam kartę od czerwonych i tu powstaje ból. Ale czekam na nową generacje zielonych. najwyzej szybko sie przeszmugluje(tylko skąd kasę wziąć...) :D
 
Last edited:
Ja się nie martwię! A mam tylko i5, 660M, 8GB Ramu. To się nazywa optymizm (ewentualnie naiwność). A tak poważnie, liczę, że na średnich to odpalę. Cóż, @PsychoClown, dużo tego ramu, niewspółmiernie dużo względem reszty podzespołów. Nie wykorzystasz tego w połowie nawet. No chyba że będziesz grał w Gothica 3, on już się ramem zajmie dobrze. :D
 
Ja tam liczę że na lapku i7, 650M 2gb, 8 GB ramu odpale na nisko-średnich :p Jak nie no to trzeba będzie złożyć nowy komputer ; (
 
Ja się nie martwię! A mam tylko i5, 660M, 8GB Ramu. To się nazywa optymizm (ewentualnie naiwność). A tak poważnie, liczę, że na średnich to odpalę. Cóż, @PsychoClown, dużo tego ramu, niewspółmiernie dużo względem reszty podzespołów. Nie wykorzystasz tego w połowie nawet. No chyba że będziesz grał w Gothica 3, on już się ramem zajmie dobrze. :D

Coo? :D tak mało ramu dla G3? Beliar się wkurzy że tylko 24gb ram... XD A tak swoją drogą, pomyśleć że kiedyś odpalałem gothica na p4 2.6ghz, geforce 5600fx i 1gb ramu. Fakt ładował mi się tak długo że spokojnie starczyło żeby pójść i zrobić sobie herbate i wrócić. Ale i tak Kocham Trylogie Gothica :D
edit:
Ja tam liczę że na lapku i7, 650M 2gb, 8 GB ramu odpale na nisko-średnich :p Jak nie no to trzeba będzie złożyć nowy komputer ; (
phi wystarczy że podkręcisz chomika :D
 
Najnowsze wieści głoszą, że W3 na high uciągnąć może, ale niekoniecznie musi R9 280X lub odpowiednik (w tym wypadku to GTX 770).
Nie są to dobre wieści. Bo oznacza, że tak potężne karty mogą mieć problemy z uzyskaniem stałych trzydziestu klatek w ustawieniach wysokich (gdzie tu do 60, a do dopiero ustawień ultra).
Na to w każdym razie wskazuje wypowiedź jednego z Czerwonych (Red'ów znaczy nie tych z AMD) przedstawicielowi serwisu Gamezilla.
Podaje on;

Problem mogą stanowić jednak wymagania. Zapytałem przed pokazem Tadeusza Zielińskiego, czy Wiedźmin 3 ruszy na wysokich ustawieniach na karcie graficznej kupionej dziś za 1000 złotych (a więc, dajmy na to Radeon R9 280x). Odpowiedź nie była jednoznaczna. Usłyszałem bowiem, że "powinien, ale lepiej poczekać". Trzeba jednak pamiętać, że już na średnich ustawieniach gra powinna wyglądać podobnie do konsolowych wersji, a na wysokich - już nieco lepiej. Cała nadzieja w optymalizacji.

O jakich średnich jest mowa w przypadku konsol? Dopiero co mówiono o odpowiedniku pecetowych wysokich?
Albo na Gamezilli wiedzą coś więcej, albo to jedynie ich domysły, bezpodstawne w takim razie.

Jeśli jednak zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Xbox uciągnie te wysokie, a R9 280X faktycznie będzie miał z tym problemy będzie oznaczać to potraktowanie wersji PC po macoszemu. Innymi słowy kiepską optymalizację.
Pamiętać trzeba, że w nowym klocku siedzi karta niewiele lepsza niż niezbyt szybki HD 7770. Jeśli więc to się potwierdzi będzie można mieć w pełni uzasadnione pretensje pod adresem studia. Póki co pozostaje czekać na coś, co potwierdzi te rewelacje, lub (miejmy nadzieję) im zaprzeczy.
 
Panie kto się tu nie martwi? xD ja majac 7970GE też się zastanawiam o ile prockiem samym w sobie sie nie martwie. to ja mam kartę od czerwonych i tu powstaje ból. Ale czekam na nową generacje zielonych. najwyzej szybko sie przeszmugluje(tylko skąd kasę wziąć...) :D

Szczerze powiedziawszy nie wiem czy kupowanie kart z serii 8xx jest opłacalne. Z tego co gdzieś kiedyś wyczytałem nie różnią się znacznie od 7xx, podobno zegar tylko lekko podkręcony i mniejszy pobór energii (ale oczywiście głowy nie dam). Może bardziej opłaca się poczekać na premierę 8xx i wtedy kupić np. 780 gdyż ich ceny na pewno stanieją.

[...]Cóż, @PsychoClown, dużo tego ramu, niewspółmiernie dużo względem reszty podzespołów. Nie wykorzystasz tego w połowie nawet. No chyba że będziesz grał w Gothica 3, on już się ramem zajmie dobrze. :D

Ano prawda, że ramu dużo ale jako że moje życie obraca się (głównie) wokół tworzenia muzyki to im więcej tego w środku tym lepiej. :p Poza tym, kto wie, prawdopodobnie za kilka(naście) lat 32GB ramu będzie w wymaganiach minimalnych...? :comeatmebro:
 
Najnowsze wieści głoszą, że W3 na high uciągnąć może, ale niekoniecznie musi R9 280X lub odpowiednik (w tym wypadku to GTX 770). [...]

Shieeeeeet. Oby to się nie potwierdziło. :-X

Chciałem zrobić edit żeby nie pisać dwa razy i zapomniałem przekleić do poprzedniego... :facepalm:
 
Top Bottom