Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Tak z ciekawości, bo nie kumam, ale co ma wspólnego brak profili z obniżaniem jakości gry i redefiniowaniem gatunku jakim jest cRPG? Obiecali, że coś takiego będzie i teraz się z tego wycofali? Jakoś sobie nie przypominam.
 
@DarthasBinar Było mówione, że system save`ów będzie taki sam jak w dwójce. To znaczy, że nie uświadczymy profilów.
A szkoda, bo to przydatna rzecz...
Serio tak było mówione? :| Kurde, czy to taki problem zrobić profile? Jak u mnie w domu ktoś zechce sobie pograć w W3 to znów będę musiał szukać swojego zapisy po omacku? :/
 
Mnie bardziej zastanawia czemu oni dobrowolnie rezygnują ze stworzenia bardziej przejrzystego wczytywania gry itp., m.in. ze stworzenia profili. Dużo roboty by ich to nie kosztowało, a jak bardzo byłoby cenione. Tak samo mogliby zrobić, by ustawienia graficzne można było zmieniać w trakcie gry, a nie tak jak w W2, że za każdym razem trzeba wyłączać grę i potem czekać parę minut zanim się wczyta zapis. Jak tego nie zrobią to też niefajnie.
 
Dużo roboty by ich to nie kosztowało, a jak bardzo byłoby cenione. Tak samo mogliby zrobić, by ustawienia graficzne można było zmieniać w trakcie gry, a nie tak jak w W2, że za każdym razem trzeba wyłączać grę i potem czekać parę minut zanim się wczyta zapis. Jak tego nie zrobią to też niefajnie.
To wszystko zabiera czas i pieniądze. Może daj im ukończyć grę. Nie chcę następnej obsuwy gry tylko dlatego, że ktoś ma znowu jakieś durne życzenie.
 
To wcale nie są durne życzenia... Prawie w każdej grze mamy ustawienia graficzne wbudowane w gre, więc wymagajmy tego również od REDów, tym bardziej że nie tworzą jakiejś podrzędnej gry a celują w GOTY, dodałbym do tego że przydałby się także benchmark wbudowany w gre, znacznie ułatwi odpowiednie i sprawne dostosowanie ustawień graficznych przed samą rozgrywką. Są to podstawy których trzeba w takiej grze jak Wiedźmin 3.
 
To wszystko zabiera czas i pieniądze. Może daj im ukończyć grę. Nie chcę następnej obsuwy gry tylko dlatego, że ktoś ma znowu jakieś durne życzenie.
To nie jest durne życzenie, tylko rzeczy bardzo ułatwiające życie. Poza tym widać, że się mało znasz, bo to co wymieniłem, a zwłaszcza ta pierwsza rzecz jest prosta do zrobienia nawet dla przeciętnego studenta informatyki ; p
 
To im to napisz i potem testuj przez kilka miesięcy.
Kufa, następny mądry, bo siedzi z boku.

Złościsz się o to że inni chcą żeby gra była lepsza? Troche słabe to i samolubne, nie zależy Ci na tym to ok, ale nie atakuj pomysłów które są podstawą i które mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. W Wiedźminie 2 w tej kwestii było słabo, a że Wiedźmin 3 ma być grą lepszą pod każdym względem, to znaczy że czas na coś lepszego.
 
Last edited:
Mi tam profile do szczęścia zupełnie niepotrzebne, i tak nikogo nie dopuszczę do mojego komputera, dopóki nie przejdę kilka razy Wiedźmina 3 ;P
 
Tutaj nie chodzi tylko o profile ale jeszcze wbudowane w gre ustawienia graficzne i benchmark. Brak tych rzeczy bardzo bolały przy Wiedźminie 2 bo dostosowanie odpowiednich ustawień graficznych było wrzodem na dupie traciło się mnóstwo czasu i nerwów.
 
Tutaj nie chodzi tylko o profile ale jeszcze wbudowane w gre ustawienia graficzne i benchmark.
Benchmark to już zupełnie do niczego mi nie jest potrzebny, sam potrafię sobie dostosować ustawienia i nigdy nie korzystam z ich pomocy (w sumie to testowałem to tylko w Hitmanie Absolution i niezbyt było pomocne, zawsze obywałem się bez tego). A to, czy ustawienia będą wbudowane w grę, czy będzie można je zmieniać jedynie przed uruchomieniem gry, też mi zbytniej różnicy nie robi i w żadnym z poprzednich Wiedźminów mi to nie przeszkadzało.

---------- Zaktualizowano 18:32 ----------

Brak tych rzeczy bardzo bolały przy Wiedźminie 2 bo dostosowanie odpowiednich ustawień graficznych było wrzodem na dupie traciło się mnóstwo czasu i nerwów.

Heh, ja po prostu ustawiłem wszystko na full i wyłączyłem uberpróbkowanie, tyle było mojej zabawy ;P
 
Tylko, że W1 ma je wbudowane w menu główne.
Nie napisałem, że nie mają, napisałem jedynie to, że w żadnej z poprzednich części rozwiązania tej kwestii mi nie przeszkadzały i że nie widziałem różnicy w sposobie, w jaki można dostosowywać ustawienia. I tak grałem zawsze na pełnych detalach bez kombinowania :p
 
Benchmark to już zupełnie do niczego mi nie jest potrzebny, sam potrafię sobie dostosować ustawienia i nigdy nie korzystam z ich pomocy (w sumie to testowałem to tylko w Hitmanie Absolution i niezbyt było pomocne, zawsze obywałem się bez tego). A to, czy ustawienia będą wbudowane w grę, czy będzie można je zmieniać jedynie przed uruchomieniem gry, też mi zbytniej różnicy nie robi i w żadnym z poprzednich Wiedźminów mi to nie przeszkadzało.

---------- Zaktualizowano 18:32 ----------



Heh, ja po prostu ustawiłem wszystko na full i wyłączyłem uberpróbkowanie, tyle było mojej zabawy ;P


A czy ja mówie o osobach które mogły pozwolić sobie na ustawienie najwyższych detali przed rozpoczęciem gry i być pewnym tego że wszystko będzie hulało? Mówie o osobach którzy z troche słabszymi kompami musieli posiedzieć troche dłużej żeby ustawić sobie optymalne ustawienia. Brak benchmarku irytował, bo nie można było tego zrobić przed rozpoczeciem gry. Brak wbudowanych ustawien irytował bo żeby cokolwiek dostosować trzeba było wyłączać gre co chwile.
 
A czy ja mówie o osobach które mogły pozwolić sobie na ustawienie najwyższych detali przed rozpoczęciem gry i być pewnym tego że wszystko będzie hulało? Mówie o osobach którzy z troche słabszymi kompami musieli posiedzieć troche dłużej żeby ustawić sobie optymalne ustawienia. Brak benchmarku irytował, bo nie można było tego zrobić przed rozpoczeciem gry. Brak wbudowanych ustawien irytował bo żeby cokolwiek dostosować trzeba było wyłączać gre co chwile.
A ja mówię tylko i wyłącznie o sobie, przykro mi :p
 
Opcje graficzne z poziomu gry to standard, podobnie jak profile.
A co do samych sejwów, to system zapisu w W2 był beznadziejny. Już gorzej się tego rozwiązać nie dało. Kto to widział, aby na każdy auto-zapis tworzony był kolejny plik? Bajzel się przez to robił straszny.
A benchmark to bardzo dobry pomysł. Wiadomo, że żadna gra nie obciąża gpu równomiernie.
W jednym miejscu zużycie będzie mniejsze, w innym większe i to, że na przykład w startowej lokacji całość działa nieźle czasem o niczym nie świadczy.
Benchmarki więc się przydają, bo pozwalają szybko dostosować poziom detali.
Oczywiście pod warunkiem, że obciążenie w takowym, przynajmniej w jednym z miejsc testowych jest zbliżone, a najlepiej nieznacznie przekracza najbardziej wymagające fragmenty samej gry. W innym wypadku nie jest miarodajny.

Heh, ja po prostu ustawiłem wszystko na full i wyłączyłem uberpróbkowanie, tyle było mojej zabawy ;P

Nie każdy sobie może pozwolić na sprzęt, który coś podobnego umożliwia. Chyba, że o czymś nie wiem i takowy będzie dołączany do każdego zakupionego egzemplarza W3. Jeśli nie to benchmark bardzo się przyda.
 
Last edited:
Nie każdy sobie może pozwolić na sprzęt, który coś podobnego umożliwia. Chyba, że o czymś nie wiem i takowy będzie dołączany do każdego zakupionego egzemplarza W3. Jeśli nie to benchmark bardzo się przyda.
Przy Wiedźminach to akurat zawsze tak planowałem wydatki, by na kilkanaście dni przed premierą danej części uzbroić się w nowy, mocny komputer, ale oczywiście nie zawsze miałem taki komfort w przypadku innych gier i często musiałem się bawić ustawieniami, by pozwolić sobie na w miarę płynną grę. Nigdy jednak podczas tej "zabawy" nie narzekałem na brak benchmarka, ponieważ kompletnie nie widziałem potrzeby korzystania z niego. Aż tak mi się nie śpieszy, by nie móc pozwolić sobie na poświęcenie kilku/kilkunastu minut na ręczne przetestowanie ustawień i dostosowanie ich do swojego widzimisię, a swoim umiejętnościom w tej dziedzinie też o wiele bardziej ufam niż jakimkolwiek automatycznym wspomagaczo-ułatwiaczom.
 
Przy Wiedźminach to akurat zawsze tak planowałem wydatki, by na kilkanaście dni przed premierą danej części uzbroić się w nowy, mocny komputer, ale oczywiście nie zawsze miałem taki komfort w przypadku innych gier i często musiałem się bawić ustawieniami, by pozwolić sobie na w miarę płynną grę. Nigdy jednak podczas tej "zabawy" nie narzekałem na brak benchmarka, ponieważ kompletnie nie widziałem potrzeby korzystania z niego. Aż tak mi się nie śpieszy, by nie móc pozwolić sobie na poświęcenie kilku/kilkunastu minut na ręczne przetestowanie ustawień i dostosowanie ich do swojego widzimisię, a swoim umiejętnościom w tej dziedzinie też o wiele bardziej ufam niż jakimkolwiek automatycznym wspomagaczo-ułatwiaczom.

Czasem zdarza się tak, że żeby sprawdzić ustawienie graficzne musisz wyjść z gry i ponownie ją włączyć jak np.bodajże w nowym Call of Duty. Przy ustawieniu AA musiałem chyba z 4 razy włączyć i wyłączyć grę, mega irytujące. Mnie osobiście wystarczyłaby ilość dostępnej pamięci video, coś w stylu Max Payne'a 3.
 
Top Bottom