Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
Witam jestem kompletnym nie ogarem jeśli chodzi o wymagania mógłby mi ktoś powiedzieć czy pójdzie mi wgl czy raczej musze zmieniać na ps4 ?
To moje Dane : Time of this report: 1/7/2015, 22:07:45
Machine name: DAWID-KOMPUTER
Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.140303-2144)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: ASUSTeK Computer Inc.
System Model: K53TA
BIOS: BIOS Date: 09/23/11 17:30:00 Ver: 04.06.04
Processor: AMD A6-3400M APU with Radeon(tm) HD Graphics (4 CPUs), ~1.4GHz
Memory: 6144MB RAM
Available OS Memory: 5608MB RAM
Page File: 3025MB used, 8190MB available
Skopiowałem z DxDiagsa. Co powiecie ?
 
Echhh ja mam Y510P i jak porównałem moje bebechy (i7 4700MQ i GT755 2GBDDR5) na CPUBOSS i GPUBOSS to nawet na minimalne się nie łapię. Zawsze wiedziałem że jest spora różnica między kartami desktopowymi a ich odpowiednikami mobilnymi ale opierając się o porównania z tych ww. stron można dostać niezłych kompleksów. To minimalne GTX660 W3 jest mocniejsze niż laptopowe GTX 860M albo GT755 SLI (na podstawie zestawienia na notebokcheck)! Koniec końców myślę, że te minimalne wymagania uwzględniają wysokie rozdzielczości, bo kto dziś w desktopie ma malutki monitorek. Jestem w tej sytuacji że ten mój lap ma matryce 1366x768 więc w takiej rozdzielczości GT755 powinien dać radę...
 
Myślałem że jak zobaczę wymagania to rozwieje to moje wątpliwości i coś wyjaśni, a tu wręcz przeciwnie. Podane procesory AMD w ogóle nie porównywalne z tymi od Intela, stawianie 770 na równi z r9 290 też jest zaskoczeniem. Coś czuje że realne wymagania pojawią się po postpremierowych testach sprzętu, także wszystkim którzy chcą dokonać jakichś ulepszeń polecam poczekać do pojawienia się testów po premierze gry.
Dalej patrzymy w szklaną kulę.
 
Nie sprawdzałem tego procka, jak kupowałem, bo jeszcze go nie było, ale masz rację. Z fabrycznym taktowaniem jest tylko odrobinę lepszy od i5-4670, za to rewelacyjnie się kręci. Jeśli chcesz się bawić w taktowanie, to zdecydowanie bierz i5-4690K. Szczególnie, że jest tańszy (na allegro można wykosić poniżej 900 PLN)... dziwne te ceny.
Polecam wersję i5 4690k, ja taką kupiłem po lekturze artykułu na temat przegrzewani 4670, wersja 90 mniej sie grzeje
 
@GosuPl - patrz i słuchaj . Nie każdemu dopiero 60 fps ratuje życie .


*) - sprawdziłem faktury - najstarszy mój działający komputer pracuje już 8 lat

Zadowolę się, gdybym grał zawsze w tych 40FPSach przynajmniej to bym nie zdzierżył, ale jako, że już to przeżyłem to nie mam z tym problemu! :p
 
Skoro wiedziałeś od początku, że masz słabego kompa, czemuś nie zbierał na nowe podzespoły / konsolę? Praca jest wszędzie, freelancing jest, gra zapowiedziana 2 lata temu. Kupa czasu na zebranie pieniążków.

To jest to co mnie w tej chwili najbardziej zastanawia :p

popieram przedmówcę. czekam na wieśka od przejscia po raz pierwszy 2 części. oszczedzalem od 2 lat na kompa i 4 miechy temu kupilem używkę gtx 660 oraz i3 650 żeby, ale jak zobaczyłem wymagania shadow of mordor to sie przerazilem. Teraz jestem szczesliwym posiadaczem i5 4690k oraz gtx 970 a na gtx660 jeszcze zarobilem:p
 
To ostatni mój post w temacie. Szkoda strzępić paluszki.
Tak to widzę:

Zastrzegam że bawię się w futurystę i są to jedynie moje przypuszczenia.
Przy założeniu, że W3 wyjdzie w maju tak jak obiecano to do końca roku pojawią się ze 4 patche optymalizujące głównie wydajność. Ta, ze już za rok da się w W3 pograć na szczegółach "Full Wypas" dla sprzętu uważanego obecnie za (UWAGA!) GÓRĘ stanów dobrych i kosztującego sumarycznie około 4k zeta bez monitora.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że chłopaki stawiają na szczyt sprzedaży w IV kwartale 2016. Bo naprawdę marnie widzę przyszłość polegającą na tym, że gracze na całym świecie wymieniają piece i konsole (wyjmując średnio trochę więcej niż 1k $) aby pograć w grę za dziesięć do dwudziestu razy mniej kaski.

Tak się kończy parcie na grafę. GRAFA i PROCEK Rulez. A grywalność może być na poziomie fandomu Edwarda Cullena i sagi Twilight.
Dla EA i Bioware (po finale Mass Effect 3) przyjąłem już zobowiązanie, że nie kupię nic od nich powyżej 49,99 zeta.
Najwyraźniej REDzi chcą dołączyć do tego "elytarnego" towarzystwa.

Ma to jednak pewne (niemałe nawet) plusy. Gra tania i chodzi w full detalach na tanim sprzęcie. Jedyny minus, że dwa-trzy lata po premierze, za to kupujemy ją od razu w wersji ostatecznie spatchowanej i z wszystkimi dodatkami.
Zaoszczędzoną kasę można, a nawet powinno się, inwestować w gry, które od razu chodzą na takim sprzęcie i mają grywalność jak mały cygan nogę.

Pozdrowienia (oraz wyrazy współczucia) dla wszystkich właścicieli R9 290, którym to osobom Wiesiek pójdzie w ustawieniach ultra w chwili, gdy ich karta grafiki stanieje cztero-sześciokrotnie:).
 
Ja przepraszam, że się wtrącę, ale po uzyskaniu negatywnych odpowiedzi jedno nie daje mi spokoju.
NVidia GeForce GT 745m... wieśka 2 uciągnęła luzem na ultra. Czy to jest aż taki skok jakości, że ma już sobie nie radzić?
(Nie pytam już czy mi pójdzie. Proszę, aby mi ktoś wyjaśnił czemu ta różnica ma być aż tak wielka, bo po prostu tego nie rozumiem.
góry dziękuję za odpowiedź. Nawet za tę zawierającą tłumaczenia jak dla ostatniego morona ;)
 
To ostatni mój post w temacie. Szkoda strzępić paluszki.
Tak to widzę:

Zastrzegam że bawię się w futurystę i są to jedynie moje przypuszczenia.
Przy założeniu, że W3 wyjdzie w maju tak jak obiecano to do końca roku pojawią się ze 4 patche optymalizujące głównie wydajność. Ta, ze już za rok da się w W3 pograć na szczegółach "Full Wypas" dla sprzętu uważanego obecnie za (UWAGA!) GÓRĘ stanów dobrych i kosztującego sumarycznie około 4k zeta bez monitora.

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że chłopaki stawiają na szczyt sprzedaży w IV kwartale 2016. Bo naprawdę marnie widzę przyszłość polegającą na tym, że gracze na całym świecie wymieniają piece i konsole (wyjmując średnio trochę więcej niż 1k $) aby pograć w grę za dziesięć do dwudziestu razy mniej kaski.

Tak się kończy parcie na grafę. GRAFA i PROCEK Rulez. A grywalność może być na poziomie fandomu Edwarda Cullena i sagi Twilight.
Dla EA i Bioware (po finale Mass Effect 3) przyjąłem już zobowiązanie, że nie kupię nic od nich powyżej 49,99 zeta.
Najwyraźniej REDzi chcą dołączyć do tego "elytarnego" towarzystwa.

Ma to jednak pewne (niemałe nawet) plusy. Gra tania i chodzi w full detalach na tanim sprzęcie. Jedyny minus, że dwa-trzy lata po premierze, za to kupujemy ją od razu w wersji ostatecznie spatchowanej i z wszystkimi dodatkami.
Zaoszczędzoną kasę można, a nawet powinno się, inwestować w gry, które od razu chodzą na takim sprzęcie i mają grywalność jak mały cygan nogę.

Pozdrowienia (oraz wyrazy współczucia) dla wszystkich właścicieli R9 290, którym to osobom Wiesiek pójdzie w ustawieniach ultra w chwili, gdy ich karta grafiki stanieje cztero-sześciokrotnie:).

Ale gorzkie żale wylewasz...Panie...Gromnica i na klęczkach zdrowaśki klepać a nie takie dyrdymałki pisać ;-)

Tak swoją drogą, poczekasz trochę na "DA I" za 49,99.A szkoda, bo giera jest MEGA konkret.
Ja już 129godzin z kawałkiem zrobilem i końca nie widać :)
 
 
Ja przepraszam, że się wtrącę, ale po uzyskaniu negatywnych odpowiedzi jedno nie daje mi spokoju.
NVidia GeForce GT 745m... wieśka 2 uciągnęła luzem na ultra. Czy to jest aż taki skok jakości, że ma już sobie nie radzić?
(Nie pytam już czy mi pójdzie. Proszę, aby mi ktoś wyjaśnił czemu ta różnica ma być aż tak wielka, bo po prostu tego nie rozumiem.
góry dziękuję za odpowiedź. Nawet za tę zawierającą tłumaczenia jak dla ostatniego morona ;)

Odpowiedź na pytanie czy te "luzem na ultra" to 1080P ?:) NIE :)
 
A pomyśleliście, że może robili testy na tych kartach i po prostu GTX 770 lepiej sobie radzi od r9 290 w Wiedźminie 3? Ilu ludzi, robiło realne porównanie tych dwóch kart, bo obstawiam, że 95% swoje wypowiedzi opiera na średnio wiarygodnych testach.

Dlatego napisałem, że dalej patrzymy w szklaną kulę.
 
nie o tę odpowiedź mi chodziło. a ultra to ultra. wszystko na max i tyle. Nie wiem w sumie czy 1080, ale na pewno rozdziałka ekranu i to mi starczy. Pytam o różnice :p
 
Ale gorzkie żale wylewasz...Panie...Gromnica i na klęczkach zdrowaśki klepać a nie takie dyrdymałki pisać ;-)

Tak swoją drogą, poczekasz trochę na "DA I" za 49,99.A szkoda, bo giera jest MEGA konkret.
Ja już 129godzin z kawałkiem zrobilem i końca nie widać :)

DA I mam przegraną - wyszła (nie wiem czy zauważyłeś) przed ME3. Zgadzam się z opinią. O DA II też byś tak napisał???. A Inquisition jakby takie średnie jest w opiniach na necie więc może poczekam?
Nie wylewam żalów. Tylko Tobie się tak wydaje. A na argumenty ad personam reaguję wyszczerzem (głównie zawierającym politowanie).

Ja akurat mam coś lepszego od R9 290, choć do niedawna miałem taką właśnie kartę. Nie mam jednak ochoty chwalić się sprzętem. Jestem z branży więc dobry piec jest mi potrzebny. Jednak kupowanie takiego czegoś po to, żeby zagrać w terminie premiery w 1 (słownie jedną) grę uważam za fanaberię. Jestem świadom, że Ty możesz uważać inaczej. Oraz z jakieś 2 tysiące osób w Polsce.

Papatki.
 
a ja myślał że moje pc to kombajn
proc : intel i7 3.2 Ghz
ram : 12 GB
dysk : ssd 120 Gb + 2 tera sata3
2 x karta graficzne gigowe : NVIDIA GeForce GTX 460oc w systemie SLI teoretycznie 2 GB mam ale w praktyce ...

cuż mam nadzieje że zomtymalizujaą tą grę by majac karte 2Gb możżna było normalnie grać a nam pozostaje jedynie rozbijać skarbonkę
 
@Światek
Popatrz na wymagania gier wydanych pod koniec zeszłego roku, wszystkie są na podobnym poziomie więc gadanie, że ktoś będzie wymieniał bebechy w komputerach tylko dla Wiedźmina jest bezsensowne, bo dzisiaj podzespoły, które są w wymaganiach właśnie m.in W3 to standard do płynnego grania. Druga sprawa, jak jedno Unity kulało pod względem optymalizacji nie znaczy, że każda większa gra teraz będzie wymagała pierdyliarda patchy do sprawnego działania, także nie ma co wróżyć, że coś nie będzie działać jak się nie wie jak to wypadło w testach, przecież z kosmosu tych wymagań nie wzięli tylko musieli testować na różnych kompilacjach. Btw. grywalność nie idzie w parze z grafiką ? Prosty przykład Wiedźmin 2 do dziś grafika trzyma na prawdę bardzo wysoki poziom, przy czym i fabuła i cała mechanika jest na prawdę wciągająca i zachęcająca do grania.
 
"DA I" czyli Inkwizycja...A nie "DA O" -

No opinie w necie to są co najmniej dziwne, bo sterowanie w patchach naprawią a klimat gry, jej ogrom itd - Jest mega.
I tak, uważam Twoją wypowiedź za jakieś fanaberie.
Papatki :)

---------- Zaktualizowano 22:26 ----------

nie o tę odpowiedź mi chodziło. a ultra to ultra. wszystko na max i tyle. Nie wiem w sumie czy 1080, ale na pewno rozdziałka ekranu i to mi starczy. Pytam o różnice :p

Jeśli nie wszystko na maks + 1080p to nie ma mowy o ultra.
Bo wiesz, możesz sobie dać rozdziałkę 800x600 i wszystko na ultra i będzie ładnie śmigać, dasz wtedy 1080p i nagle masz 2 fps :D
Są pewne standardy w tym co się określa ustawieniami ultra/wysokimi/średnimi i niskimi - Tego się trzymajmy .
Ale serio, ta karta graficzna którą masz jest po prostu za słaba, nie ma co jej porównywać do GTX 660

Przy testowaniu wydajności kart graficznych, umowne ultra = 1080p + wszystko na maksa bez AA.
 
Last edited:
Top Bottom