Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
Lepiej zaczekać do premiery. Będzie można zobaczyć jak gra prezentuje się przy niższych detalach oraz testy wydajnościowe.
Bo jeżeli na GTX'e 660 W3 będzie wyglądał jak wyjdź i nie wracaj to R9 270X/GTX 760 specjalnie nie pomogą.

Dlaczego ma wyglądać brzydko? W2 całkiem ładnie wyglądał na minimalnych ustawieniach.
 
No może tekstury kłuły w oczy, ale już wszystkie ficzery wyłączone plus tekstury na maksa dawały sporą ilość FPS, a gra zachowywała szczegółowość. Miałem chyba jeszcze włączony antyaliasing, ale ręki sobie uciąć nie dam.
 
Co kto lubi. Śmiem jednak twierdzić, że poniżej ustawień średnich było naprawdę kiepsko.

Ja grałem na najniższych możliwych z rozdziałką bodaj 1024x768 i było nieźle. Niektóre efekty robiły wrażenie, np. poświata w leżu kejrana. Najbardziej brakowało detali na zbliżeniach, paznokci, porów na twarzy itd., ale podczas samej rozgrywki było zjadliwie. Teraz gram na ultra z uber i różnica jest spora, ale wcześniej nie odrzucał mnie poziom grafiki ;)

ed.

@eustachy_J23, jak się nie ma co się lubi ;) Rozgrywka była płynna, a skoro fabuła i cała reszta stały na wysokim poziomie (i wciąż stoją) to nie miałem z tym problemu. Dlatego też nie do końca rozumiem tego płaczu o wymagania trójki (piszę teraz ogólnie, nie konkretnie do ciebie). Z jednej strony wszyscy się zarzekają, że fabuła jest najważniejsza, a później bulwersują się bo nie odpalą gry na wysokich detalach i nie zobaczą wszystkich bajerów.
 
Last edited:
Przecież to zależy od pamięci karty graficznej.

Bardziej chodzi o to, co napsał PATROL że gra na minimalnych będzie wyglądała ładnie..bo jakoś strasznie mi się to gryzie z tym doczytywaniem.
Mój komputer spokojnie spełniał, tamtejsze wymagania minimalne i jednak gra nie chodziła dobrze..
 
Ja grałem na najniższych możliwych z rozdziałką bodaj 1024x768 i było nieźle.

Dla mnie akceptowalne minimum w grach to każdorazowo medium. Pewnie dlatego W2 na niskich wydał mi się gwałtem na poczuciu estetyki.
W grach tak niestety bywa, że wszystko poniżej średnich nie ma wiele z założonym przez dewelopera docelowym wyglądem.
Od ultra po medium jest spoko. Schodzimy niżej i robi się paskudnie.

Bardziej chodzi o to, co napsał PATROL że gra na minimalnych będzie wyglądała ładnie..bo jakoś strasznie mi się to gryzie z tym doczytywaniem.
Mój komputer spokojnie spełniał, tamtejsze wymagania minimalne i jednak gra nie chodziła dobrze..

Znajomy również miał pieca spełniającego minimum z nawiązką, gpu zalecanego konfigu i na średnich gra okazała się katorgą.
Doczytywanie, częste dropy klatek. Tragedia
Dlatego też wymagania minimalne W3 napawają mnie trwogą.

Z jednej strony wszyscy się zarzekają, że fabuła jest najważniejsza, a później bulwersują się bo nie odpalą gry na wysokich detalach i nie zobaczą wszystkich bajerów.

Bo jest, ale oprawa jednak ma znaczenie. Ultra dla maniaków, owszem, ale średnie powinny być dostępne dla ogółu, a ten wcale nie dysponuje sprzętem lepszym aniżeli minimum W3 (Steam nie kłamie).

Tak naprawdę to wszyscy zamówili grę w ciemno pokładając zaufanie w twórcach na podstawie ich wcześniejszych dokonań. Dotyczy to zresztą wielu gier, zamawiając przed premierą nie masz 100% gwarancji co kupujesz.

Niestety, potrzebna mi ta 100% pewność, bo nadmiarem zaufania nie darzę CDP RED już od czasu dwójki. Dlatego opuszczam grono preorderowców.
 
Last edited:
Dlatego też wymagania minimalne W3 napawają mnie trwogą.

Ogólnie to wszystko Lipa. Cały ten marketing i w ogóle. To nie temat na takie moralizatorskie rozterki, ale chodzi tu o konsolowców. Bo co by, nie było zamówili grę w ciemno, nie wiedząc jak się prezentuje. Szkoda, przydałyby się jakieś porządne materiały, traktujące o grafice i warunkach pogodowych/dobowych. Coś się ogólnie z Redami stało, nie dobrego. Nie wiem czym jest to związane, ale kiedyś tak nie było, a jestem tu naprawdę długo, nie od początku, ale długo.
 
Tak naprawdę to wszyscy zamówili grę w ciemno pokładając zaufanie w twórcach na podstawie ich wcześniejszych dokonań. Dotyczy to zresztą wielu gier, zamawiając przed premierą nie masz 100% gwarancji co kupujesz. Był już natomiast jeden materiał z Xboxa One, wersja na PS4 na pewno nie wygląda gorzej ;)
 
Tak naprawdę to wszyscy zamówili grę w ciemno pokładając zaufanie w twórcach na podstawie ich wcześniejszych dokonań. Dotyczy to zresztą wielu gier, zamawiając przed premierą nie masz 100% gwarancji co kupujesz. Był już natomiast jeden materiał z Xboxa One, wersja na PS4 na pewno nie wygląda gorzej ;)

No niby tak, premiera coraz bliżej a materiałów ani widu, ani słychu co by skonfrontować dokonania i zapowiedzi z realiami. Może po 15 stycznia coś się w tej kwestii zmieni..Oby tak było jak prawisz Hunt, oby tak było.
 
Powiem szczerze że po ujawnieniu tych wymagań, też jestem sceptycznie nastawiony na płynność w trakcie gry z moją konfiguracją. Włączyć się włączy, ale jak będzie chodzić? Dlatego denerwujące jest że twórcy praktycznie zrezygnowali z dem, to jedyna możlwość żeby własnoręcznie się przekonać jak dana gra będzie wyglądała w praniu, żaden film czy artykuł a już na pewno nie na sucho spisane konfiguracje, mi tego nie dadzą.

Chętnie przytulił bym gameplay na ps4, bo po takim ciosie chyba będę zmuszony kupić grę na konsole. Uprzednio zamówiłem już kolekcjonerkę na pc, więc będę musiał ją kupić, pudło z grą sprzedać i zostawiając gadżety zaopatrzyć się w wersję PS4.
 
Idź pan z tymi minimalnymi wymaganiami (chodzi o kartę graficzną) :p To jest nieporozumienie, żeby za "próg wejścia" odpowiadała karta GTX 660 - toż to nie jest logiczne... ona powinna na średnich uruchomić tą grę. Wietrzę popsutą optymalizacje... niestety.... albo zawyżyliście minimalne wymagania...
 
Witam mam dosc glupie pytanie ale chwytam sie kazdej deski ratunku mam takiego laptopa intel pentium 2020M 2.40ghz Radeon 7500/7600M 2gb,4gb ram i czy Wiedzmin pojdzie mi na najnizszych detalach i jak najnizszej rozdzielczosci ??
 
Jakby na to nie patrzeć, to ostatni sensowny materiał ukazujący pewne aspekty gry dostaliśmy pół roku temu. Jeśli w tym miesiącu się to nie zmieni, to zacznę się (znów) niepokoić. I nie ma co zwalać na obsówe, bo do premiery zostało nieco ponad 4 miesiące.
 
Idź pan z tymi minimalnymi wymaganiami (chodzi o kartę graficzną) :p To jest nieporozumienie, żeby za "próg wejścia" odpowiadała karta GTX 660 - toż to nie jest logiczne... ona powinna na średnich uruchomić tą grę. Wietrzę popsutą optymalizacje... niestety.... albo zawyżyliście minimalne wymagania...
No bo ona na średnich uruchomi grę.
 
Top Bottom