Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
Czy Dziki Gon będzie wspierał rozdzielczość 4:3?
Pewnie marne szanse... W Zabójcach tą rozdziałkę dali dopiero w patchu wypuszczonym ze 3 miechy po premierze.
 
Więc wygląda że muszę wymienić kartę grafiki (GF9800GT), dodać pamięci (2GB) i zmienić system operacyjny (XP)... cóż, liczyłem się z tym.
Nie jestem pewien co do CPU, ostatnio nie interesowałem się sprzętem, straciłem rozeznanie. Jak daleko z tyłu za tym i5 jest mój Intel Core 2 Duo E8400, 3GHZ? Będzie działać z W3 jeśli GPU kupię na poziomie rekomendowanym, lub wyższym? Albo, jeśli jest za słaby, wsadzę coś wystarczającego do Gigabyte GA-EP35-DS3R?
 
Jak daleko z tyłu za tym i5 jest mój Intel Core 2 Duo E8400, 3GHZ?
Dużo. Zwłaszcza za nowszymi generacjami Core (obecnie wchodząca na rynek rodzina Broadwell jest piątą generacją).

Będzie działać z W3 jeśli GPU kupię na poziomie rekomendowanym, lub wyższym?
99.99%, że nie - patrz wyżej. No i C2D to tylko dwa rdzenie, W3 wymaga czterordzeniowego procka.
Już pomijam fakt, że taki procesor nie ogarnie karty na poziomie "rekomendowanym lub wyższym" :p

Albo, jeśli jest za słaby, wsadzę coś wystarczającego do Gigabyte GA-EP35-DS3R?
Na socket 775 wsadzisz co najwyżej Quada / Xeona - jeśli w ogóle starczy do zagrania w W3 (bo jak wymagania mają się do rzeczywistości, to nie dowiemy się do maja), to tylko na absolutnym minimum.
 
Witam. Właśnie doszły wszystkie części do mojego nowego komputera. Zdecydowałem się zamienić dysk SSD z Intel 530 na Samsung 840 EVO i RAM z Corsair Vengeance na HyperX nadal 2x8 GB 1600 MHz. Także płyta głóna z ASUS Sabertooth Z97 na ASUS Z97 PRO. Dzięki tym zmianom zaoszczędziłem jakieś 400-500 zł bez żadnych strat na wydajności - teoretycznie bo nie grałem na częściach których nie kupiłem :) - jestem prawie pewien, że W3 pójdzie mi na wysokich, może nie ultra ale będzie dobrze. :) Dla ludzi którzy planują złożyć kompa, a nie kupować konsoli radzę poszperać po różnych sklepach internetowych i poprzeglądać oferty oraz pamiętać, że nazwa produktu nie jest żadną gwarancją jakości. Osobiście trochę żałuję nie kupienia części GoodRam bo ich pamięć i SSD są tak samo dobre ale o wiele tańsze jednak zapomniałem o ich istnieniu w chwili zamawiania.View attachment 9411
Pozdrawiam
 

Attachments

  • DSC_0713.jpg
    DSC_0713.jpg
    397.8 KB · Views: 42
Last edited:
Wyglada zacnie aczkolwiek moglbys zaoszczedzic dodatkowe 500PLN kupujac i5 zamiast i7

Osobiście trochę żałuję nie kupienia części GoodRam bo ich pamięć i SSD są tak samo dobre ale o wiele tańsze

1) nie są tak samo dobre
2) owszem, są tańsze ale czy wiele tańsze to juz był się kłócił.

@Daniel Abatemarco
moze planuje SLI we przyszłości.
 
Last edited:
@Elninio - siedzisz ?

Zakladajac ze nie bedziesz robic SLI, mógłbyś spokojnie zakupić zasilacz XFX Core Pro 550W (bardzo dobry poniekąd) co daje kolejne jakieś 350-400 różnicy.

Podsumowując wywód z kolega @Daniel Abatemarco Twoje zakupy drogi @Elninio , można było zaoszczędzić ~1200 PLN !!

Dziękuje dobranoc.
 
Po co zasilacz 850 W ?
Zasilacz jest kupiony mocniejszy ponieważ w niedalekiej przyszłości mam zamiar włożyć drugą kartę.
Kupując Gigabyte Z97X - Gaming 3
Fakt jednak kartę już miałem, a mam tak, że lubie mieć tego samego producenta karty i płyty, wiem że troche dziwnie ale cóż, tak mam :) Plus ta płyta ma wifi wbudowane co mi się przyda no i oczywiście gust, jakoś mi wpadła w oko... Impulsywne trochę wiem ;)
Wyglada zacnie aczkolwiek moglbys zaoszczedzic dodatkowe 500PLN kupujac i5 zamiast i7
Dziękuje też mi się podoba ;) i tak masz rację mogłem kupić i5 ale postanowiłem kupić i7 ponieważ kiedy przyjdzie SLI mam zamiar to podkręcić żeby procek nie był wąskim gardłem ale też miał lekki zapas mocy.
@Elninio
- siedzisz ?
Tak.
spokojnie zakupić zasilacz XFX Core Pro 550W (bardzo dobry poniekąd)
Tak jak wspomniałem planuje SLI oraz kręcenie, plus mam kilka zewnętrznych rzeczy zawsze podłączonych oraz dedykowaną kartę muzyczną, kilka dysków (3 w tej chwili ale to się często zmienia), oraz planuje zakup między innymi czytnika kart. Do tego chciałbym zawsze mieć lekki zapas mocy ot tak na wszelki wypadek, więc sprawdziłem recenzje tego zasilacza na http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=350 zero wad w ocenie oraz fakt że jest sprzedawany jako standard Złoty a ma parametry Platynowego mnie przekonały.
Dziękuje dobranoc.
Dziękuje :p
 
Last edited:
A moja karta 750 Ti? Coś wskóra w połączeniu z AMD FX-6300 Six-Core 3.50 GHz?
(No i 8 RAMu)
 
No, to troche wyjasnia, ale i tak kupilbym i5
Jest "niewielka" ;) możliwość, że przegiąłem z prockiem :p myślę jednak , że się na przyszłość przyda i z tym będę miał na dłużej spokój :)
Jaką masz kartę dźwiękową (rozglądam się ) ? Chyba, że będziesz korzystał z tego Realteka na płycie (podobno dobra jest ta integra) i jakie głośniki, słuchawki ?
Mam Sound Blaster X-Fi XtremeGamer ale jakbym kupował teraz - tą mam z poprzedniego kompa - kupił bym.... Asus :) tak wiem wieklie zaskoczenie chyba wszystko mam teraz Asusa. Zależy ile chcesz wydać. Co do głośników to mam w monitorze wbudowane i tak wiem że muszę sobie kupić ale narazie wystarczają do podstawowych funkcji ponieważ mam słuchawki Logitech G35.
 
Moja planowana maszynka pod Wiesława.

CPU - Intel Core i5 4460 3.2Ghz BOX
MB - ASUS Z97-PRO GAMER
RAM - G.SKILL 2x4GB 2133MHz RipjawsX rev.2 CL9
SSD - Toshiba Q Series Pro 128 GB
GPU - MSI GTX 770 2GB TwinFrozr IV OC
PSU - CHIEFTEC CTG-750C 750W ATX 120mm PFC BOX

Mam jeszcze WD Green 2 TB w starym kompie, więc nie planuje nowego HDD. No i cenię sobie solidne płyty główne. Uważam, że nie powinno się na nich oszczędzać. A GTX 770 wyhaczyłem na Allegro za tysiaka. Karta kupiona we wrześniu 2014 :D

Wszelkie uwagi mile widziane :D

@edit... ops... offtop... nie ma opcji usuń xD Jak moderacja chce, to niech usunie tego posta :p
 
Witam. Właśnie doszły wszystkie części do mojego nowego komputera. Zdecydowałem się zamienić dysk SSD z Intel 530 na Samsung 840 EVO i RAM z Corsair Vengeance na HyperX nadal 2x8 GB 1600 MHz. Także płyta głóna z ASUS Sabertooth Z97 na ASUS Z97 PRO. Dzięki tym zmianom zaoszczędziłem jakieś 400-500 zł bez żadnych strat na wydajności - teoretycznie bo nie grałem na częściach których nie kupiłem :) - jestem prawie pewien, że W3 pójdzie mi na wysokich, może nie ultra ale będzie dobrze. :) Dla ludzi którzy planują złożyć kompa, a nie kupować konsoli radzę poszperać po różnych sklepach internetowych i poprzeglądać oferty oraz pamiętać, że nazwa produktu nie jest żadną gwarancją jakości. Osobiście trochę żałuję nie kupienia części GoodRam bo ich pamięć i SSD są tak samo dobre ale o wiele tańsze jednak zapomniałem o ich istnieniu w chwili zamawiania.View attachment 9411
Pozdrawiam

No ja się zapłaczę:( z moim marnym GTX 970 i i5 4690k nie umywam sie do tego zestawu a myślałęm że pogram na jakiś przyzwoitych ustawieniach grafiki. Jeśli Ty uważasz że na ultra nie pociągniesz to ja nie mam słów:(

---------- Zaktualizowano 19:07 ----------

Moja planowana maszynka pod Wiesława.

CPU - Intel Core i5 4460 3.2Ghz BOX
MB - ASUS Z97-PRO GAMER
RAM - G.SKILL 2x4GB 2133MHz RipjawsX rev.2 CL9
SSD - Toshiba Q Series Pro 128 GB
GPU - MSI GTX 770 2GB TwinFrozr IV OC
PSU - CHIEFTEC CTG-750C 750W ATX 120mm PFC BOX

Mam jeszcze WD Green 2 TB w starym kompie, więc nie planuje nowego HDD. No i cenię sobie solidne płyty główne. Uważam, że nie powinno się na nich oszczędzać. A GTX 770 wyhaczyłem na Allegro za tysiaka. Karta kupiona we wrześniu 2014 :D

Wszelkie uwagi mile widziane :D

@edit... ops... offtop... nie ma opcji usuń xD Jak moderacja chce, to niech usunie tego posta :p


Polecam zamienic pozycje 770 na 970. będzie na dłużej:p
 
No ja się zapłaczę:( z moim marnym GTX 970 i i5 4690k nie umywam sie do tego zestawu a myślałęm że pogram na jakiś przyzwoitych ustawieniach grafiki. Jeśli Ty uważasz że na ultra nie pociągniesz to ja nie mam słów:(


Bez przesady, skoro masz GTX 970 to znaczy, że procka też musisz mieć dobrego. Do tego 8GB ram i myśle, że pograsz SPOKOJNIE na wysokich + kilka mniejszych opcji ultra. Ja chciałem kupić GTX 970 ale niestety mam za słabego procka a zakup z procesorem mocno by przerósł moją kieszeń. Kupiłem Radeona R9 270 OC i powiem tak - zrobiłem sobie test na Tomb Raider. Full HD, wszyskie ustawienia ultra bez MSAA tylko FXAA. Średnia FPS to 42-43 klatki. Zakładam, że taki W3 bez bajerów typu PHYSX spokojnie odpale na średnich ustawieniach. A ty koglego pograsz na dużo wyższych z zegarami na twojej karcie i poamięcią 4GB:)

PS. JAK SIĘ POPRAWNIE ZAMIESZCZA ODPOWIEDŹ Z CYTATEM??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Last edited:
No ja się zapłaczę:( z moim marnym GTX 970 i i5 4690k nie umywam sie do tego zestawu a myślałęm że pogram na jakiś przyzwoitych ustawieniach grafiki. Jeśli Ty uważasz że na ultra nie pociągniesz to ja nie mam słów:(


Bez przesady, skoro masz GTX 970 to znaczy, że procka też musisz mieć dobrego. Do tego 8GB ram i myśle, że pograsz SPOKOJNIE na wysokich + kilka mniejszych opcji ultra. Ja chciałem kupić GTX 970 ale niestety mam za słabego procka a zakup z procesorem mocno by przerósł moją kieszeń. Kupiłem Radeona R9 270 OC i powiem tak - zrobiłem sobie test na Tomb Raider. Full HD, wszyskie ustawienia ultra bez MSAA tylko FXAA. Średnia FPS to 42-43 klatki. Zakładam, że taki W3 bez bajerów typu PHYSX spokojnie odpale na średnich ustawieniach. A ty koglego pograsz na dużo wyższych z zegarami na twojej karcie i poamięcią 4GB:)

PS. JAK SIĘ POPRAWNIE ZAMIESZCZA ODPOWIEDŹ Z CYTATEM??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wciskamy > "odpowiedz z cytatem" > nic nie zmieniasz tylko pod tym wszystkim piszesz.

Ja kupując nowego pc-ta we wrześniu 2013 miałem na myśli tylko W3. Z moim GTX 780 powinno dać radę :)

@Elninio tylko weź włóż to wszystko w jakąś większą obudowę i dodaj lepsze chłodzenie (przy zakupie takiego sprzętu 200 zł to nie dużo), a będzie służyć dłużej i wydajniej niż to stock-owe.
 
Last edited:
PS. JAK SIĘ POPRAWNIE ZAMIESZCZA ODPOWIEDŹ Z CYTATEM
Musisz ją zamknąć. Miałeś otwarty znacznik [ QUOTE ], ale go nie zamknąłeś poprzez [ /QUOTE ].

Możesz też zaznaczyć fragment tekstu i kliknąć na czerwoną ikonkę, to się samo zrobi:

 
Top Bottom