Wiedźmin 3 - grafika

+
Czyli na PC w Ultra dochodzą tylko bajery od nVidia?

RED'zi mówili, że obiekty oraz tekstury są te same.
Może chociaż będziemy mieli większy zasięg rysowania obiektów oraz bardziej złożone efekty cząsteczkowe?

Oj, biednie tą wersję na PC widzę :(.

Będzie taka zabawa w znajdowanie różnic jak ...

 
Last edited:
Jak w W3 mają być takie różnice jak powyżej to będzie ciekawie. Tutaj nawet z lupą ciężko byłoby zobaczyć jakieś różnice, których praktycznie nie ma...
 
ja szczerze powiem że jedyną różnicę którą dostrzegłem to czasami podkreślam czasami więcej efektów cząsteczkowych nic więcej\

W ogóle zrobiłeś mi chętkę żeby se pograć w Dragon Age :D spróbuję odpalić na PC a jak nie ruszy albo bedzie słabo działać to kupie na PS4 i bedzie spokój
 
@rafal12322

Niekiedy jest więcej na scenie takich pierdułek jak krzaczki, ciut "bogatsze" efekty, itp.

Tyle można wypatrzyć gołym okiem i nie wpatrując się w każdą klatkę.
 
Czyli na PC w Ultra dochodzą tylko bajery od nVidia?

RED'zi mówili, że obiekty oraz tekstury są te same.
Może chociaż będziemy mieli większy zasięg rysowania obiektów oraz bardziej złożone efekty cząsteczkowe?

Oj chyba nie, po artykule GameStara można był przeczytać że np.roślinność można było ustawić na ultra.
 
Ja cały czas liczę że ultra to nie będą tylko kosmetyczne różnice na które przy normalnej grze nie zwróci się nawet uwagi.
 
EEE to znaczy za którą, trawa zawsze taka była.

 
Czyli na PC w Ultra dochodzą tylko bajery od nVidia?

RED'zi mówili, że obiekty oraz tekstury są te same.

Z relacji Gamestar.de wynika, że ultra to nie tylko bajery Nvidi. Wspominali zdaję się o opcjach gęstości poszycia.

I po raz tysięczny, wszystkie wersje korzystają z tych samych zasobów, bo tak się robi multiplaty. To nie musi oznaczać, że maja dokładnie te same tekstury i modele w tych samych miejscach. Chociaż trzeba przyznać, w DAI ewidentnie widać, że to właśnie zrobiono, ale po Bioware to ja bym się za wiele nie spodziewał.
 
Last edited:
@Michaxx


Pytanie tylko czy ta roślinność na Ultra przywróci nam trawę, za którą wszyscy tęsknią?

Wersje konsolowe mają być wyświetlane w 1080p (PlayStation 4) i 900p (Xbox One). Jeśli posiadacze urządzenia Microsoftu mieli nadzieję, że CD Projektowi RED uda się jeszcze do premiery gry zwiększyć natywną rozdzielczość, to nie mają już co się łudzić. Ostatecznie potwierdzono, że na Xboksie One będzie 900p. Edycja komputerowa bez wątpienia zapewni najwyższe doznania wizualne (na odpowiednich konfiguracjach sprzętowych), a to za sprawą ustawień „Ultra” oraz technologii Nvidia HairWorks, która poprawi jakość sierści zwierząt i włosów. Wspomnieliśmy w tym tygodniu, że redaktor Gamestara miał okazję sprawdzić różnice między prezentowanymi do tej pory w filmikach wysokimi detalami a tymi najwyższymi. Okazuje się, że „Ultra” ma największe przełożenie na roślinność oraz modele postaci. Ogólnie rzecz biorąc, niemiecki dziennikarz był zachwycony wyglądem otwartego świata, jakością oświetlenia oraz dynamicznym systemem pogodowym, robiącym wrażenie, jak w żadnej innej grze wideo. Na marginesie warto wspomnieć o tym, że choć pojawi się dużo opcji graficznych, to nie będziemy mogli ingerować w zasięg widzenia, który zostanie z góry ustalony przez producenta, ale jest on podobno zadowalający.

http://pclab.pl/news62706.html
 
Super.

Jedynie trochę martwi mnie ten "przyspawany" zasięg widzenia, ale tutaj zapewne będzie wystarczać pogrzebanie w plikach konfiguracyjnych gry :).
 
Jedynie trochę martwi mnie ten "przyspawany" zasięg widzenia, ale tutaj zapewne będzie wystarczać pogrzebanie w plikach konfiguracyjnych gry .
Nie byłbym tego taki pewien, z tej prezentacji dotyczącej optymalizacji wynika, że zasięg widoczności jest przypisany do obiektów, więc ustawienia w plikach konfiguracyjnych może nie być.
 
@albireoima

Byłoby smutno, ale wątpię aby takie rzeczy były zostawione bez łatwej możliwości interwencji (chociażby na potrzeby samych RED'ów oraz ich procesu optymalizacji). Przecież zasięg rysowania obiektów stanowi chyba podstawową opcję dostosowywania gry pod sprzęt (jedną z większych i prostszych oszczędności mocy).

Zobaczymy po premierze - miejmy wiarę w zdolnych moderów (w Wiedźminie 2 podobny numer się udał).
 
Jak w W3 mają być takie różnice jak powyżej to będzie ciekawie. Tutaj nawet z lupą ciężko byłoby zobaczyć jakieś różnice, których praktycznie nie ma...

Spieszę ze sprostowaniem, bo tak rodzą się mity. Otóż różnice są i to wyraźne. DA: I na PS4 to miks low/medium/high plus przynajmniej jedna z opcji poniżej pecetowego low. Na Xboxie jest jeszcze "gorzej", tam to niemal w całości medium z delikatną domieszką high. Aczkolwiek jak się ogląda na tubie, to czasem i lupa nie pomoże. Oczywiście liczy się to, że pomimo różnic na każdej platformie gra wygląda dobrze. Tak czy inaczej cięcia względem PC i to wyraźne dotyczą w zasadzie każdej produkcji AAA.Najświeższy przykład to Hardline;

http://www.hardcoregamer.com/2015/03/16/battlefield-hardline-face-off-pc-vs-ps4/139315/

Oświetlenie, cienie, zasięg widzenia, ilość detali itd. O ile w trakcie rozgrywki, a tym bardziej na youtubie niekoniecznie to zauważymy, tak porównując obraz w obraz (przy braku kompresji) różnice między PC a konsolami są i to duże. W powyższym linku sporo materiału porównawczego.

Wrzucę tylko;




Celowo nie oznaczam, co z PC, a co z PS4, to widać.

I jeszcze PS4 versus pecetowe low.




Przy czym nawet pecetowe low oferuje wyższą rozdziałkę, lepsze filtrowanie tekstur i zasięg widzenia.
Twierdzenie, że w przypadku Wiedźmina między PC a konsolami nie będzie większych różnic nie ma podstaw. To zwyczajnie nie jest możliwe z uwagi na bardzo duże dysproporcje jeśli chodzi o możliwości platform. Różnice więc są, najpewniej duże i na bank już przy pecetowym high.
 
Last edited:
Skoro na pierwszy rzut oka nie widzę różnicy, podobnie jak @Nars, to po co mam powiększać? Ja wiem, że diabeł tkwi w szczegółach, ale nie dajmy się zwariować i szukać ich z nosem przy ekranie. Nie widzę żadnych rażących różnic jakościowych w zaprezentowanych przez eustachego obrazkach.
 
Top Bottom