Wiedźmin 3 - grafika

+
@kubolmem Dobrze mówisz. Ja mam coś takiego z muzyką eksploracyjną w W3, która mnie drażni(a bardziej jej długość) dużo bardziej niż niedorobienia graficzne, do których się przyzwyczaiłem :p

Do narzekania na oprawę muzyczną W3 masz odpowiedni wątek.
Ogranicz się do niego.
 
nawet nagość ocenzurowali

Ja tam w Dzikim Gonie widziałem całkiem sporo nagości i to nie tylko w postaci wyidealizowanych młodych ciał.

a w Gwincie Biedna Piechota nie jest już Pierdolona

W Dzikim Gonie jest jak należy. Gwint standalone jest jednak kierowany do szerszego grona odbiorców i ma niższą kategorię wiekową. A czy robienie karcianki PEGI 12 na bazie świata znanego z produkcji dla dorosłych jest dobrym krokiem? Cóż, to już nie mnie oceniać.
 
Może wypadałoby to pokazać w lepszym ujęciu, bo przecież tą ścianę KAŻDY zobaczy, więc może jednak nie dawać jej tak brzydkiej/uproszczonej?

Problemem tu raczej jest to niezdecydowanie w lokalizacji cutscen, czy lokacji... właśnie to wyszło bokiem, bo zamiast zostawić coś w pierwotnym miejscu, postanowiono przenieść to gdzie indziej, co wymaga czasu, czy zmian wpływających na ich dopracowanie.

bo nawet nagość ocenzurowali

To jest bzdura której z dziwnych przyczyn wszyscy (czy raczej spora grupa) przyklaskują. W W3 jest znacznie więcej nagości niż w W2, gdzie w zasadzie tylko sceny z Triss były pikantne. Na Skellige kąpią się nagie panny, mamy staruszkę nago, a nawet tyłek Geralta, którego z jakichś względów nie uwzględnia się w tych rozmowach.

Odnośnie tych kompromisów graficznych to zupełnie nie rozumiem RED'ów. Bo tak naprawdę nie wierzę (mimo tego co wcześniej napisałem), że nie wiedzą jak się takie rzeczy robi.

I znowu winą są w jakimś stopniu zmiany w designie spowodowane niezdecydowaniem. W pewnym momencie z niezrozumiałych względów ktoś wpadł na pomysł by wrzucić do kosza wcześniejszą pracę i pozmieniać to i owo, choćby wokół Novigradu rozciągały się pierwotnie lasy, natomiast pola znajdowały się bliżej kasztelu.
Inna sprawa to zmiany w samych lokacjach, których często nie rozumiem... analizując screeny zauważyłem że często zmieniano pozycje niepozornych detali, zamiast łodzi postawiono beczki, zabrano daszek, itp. co również kosztowało czas, a nie wnosiło praktycznie nic.

Inna sprawa o której warto wspomnieć, to wywalenie całej masy animacji, które występują na trailerach (przynajmniej ja niezaobserwowaniem w grze toczenia beczek, noszenia worków, korzystania ze studni, czy prowadzenia konia), czy pierwotne zapowiedzi patcha z ubersamplingiem i jakimiś innymi opcjami graficznymi, o którym też od dawna nie słychać.
 
@HuntMocy @shasiu
Wyraziłem się dobrze, bo nagość jest ocenzurowana - podczas jakiejkolwiek sceny seksu lub z nagością kamera jest ustawiona tak, by nie pokazać pochwy, a gdy nie da się tego uniknąć, to kobieta ma na sobie majtki. Dochodzi nawet do tak komicznych sytuacji, że tuż(!) po miłości z Yen na Skellige, czarodziejka leży i rozmawia z wiedźminem całkowicie naga, ale w majtkach.
W plikach gry są dwie wersje każdej kobiety - naked i censored, czyli topless. Więc nie mówcie, że nie ma cenzury skoro sami Redzi nazwali tak te pliki :p

Nie wspominając już o tym, że model nagiej kobiety nie ma nic w miejscu, gdzie powinno być coś.

Nie będę nawet mówił o nikłej różnorodności danych scen, bo zostało to już obgadane jak tylko się da (przynajmniej na interze). Aż się dziwię co oni robili na tych 16 godzinach mo-capu.

To stawia W3 i CDPR w bardzo śmiesznym świetle, jeśli chodzi o "We are rebels" oraz "dojrzały, otwarty świat".
 
Panowie i Panie co nam to da że będziemy teraz po raz enty narzekać na grafikę jaką nas redzi uraczyli w tej świetnej grze - cóż oni i tak pewnie naszych wypowiedzi nie czytają , trzeba spojrzeć w prawdzie w oczy Wiedźmin po prostu umarł na poczet Cuberpunka 2077. Kto wie może po premierze tej gry stwierdzą by nas uraczyć redkitem ale raczej w to powątpiewam . Nie chce ich też krytykować bo nie ukrywając wybyli się dzięki Wiedźminowi szkoda tylko że nie chcą jeszcze podłubać przy tej grze np tworząc kolejne dlc co pół roku po to tylko by nasz Geralt mógł sobie jeszcze pożyć .

A odbiegając może od tematów grafiki zastanawia mnie to czy jeszcze będą wypuszczać patche do tej gry czy już może olali Panowie sprawę ??
 
O jeny czepiacie jak nie twórców to teraz mojej osoby a nawet gdyby to jakoś temat patchy zawsze w jakiś sposób wpływały na grafikę więc to jest nawet pośredni wątek do owego tematu na tym forum :)
 
@HuntMocy @shasiu
Nie wspominając już o tym, że model nagiej kobiety nie ma nic w miejscu, gdzie powinno być coś.


Nagi Geralt nie ma penisa a ty narzekasz na majtki Yen...

Panowie naprawdę kadr na waginę w W3 jest wam do grania i życia niezbędny ?
Moim skromnym zdaniem nagości jest dużo i jest ona pokazana w taki sposób w jaki wyznaczają ją nasze normy kulturowe i estetyczne. Co do scen samego seksu...To nie ma być pornografia i wszystko na tacy i pod lupą tylko zaznaczenie że zbliżenie występuje ale bez zbędnej dosadności.

Mnie bardziej w temacie grafiki bardziej bawi że więcej szczegółów i detali ma stara pomarszczona kobieta ( w saunie np.) niż zwłoki poddawane oględzinom.
 
Ogólnie w STLM zawsze było coś, co mi się podobało, ale niestety więcej było rzeczy, które mi się nie podobały. Miałem nadzieje, że w 2.3 nareszcie wszystko będzie cacy, bo śledziłem screeny od autora, jakie dawał itp. Ale czy tylko mi się wydaje, że w 1:10 oraz w 1:26 niektóre drzewa i trawa mają jakiś dziwny kolor? A i pytanko czy jest jakiś mod, który zmienia oświetlenie tylko na bagnach? Coś na wzór tego z STLM próbowałem swamp zone lighting, ale to nie to samo.
 
Witam,

Mam nadzieję, że to dobry temat. Od jakiegoś czasu chcę powiesić u Siebie w domu w formie obrazu z ramą jeden z obrazów dodanych w "Krwi i Winie" - najchętniej 'Żniwa w Białym Sadzie' oraz 'Gwieździsta noc nad Pontarem''. Potrzebuję do tego grafikę w nieco większej rozdzielczości. Czy ktoś z Was wie gdzie mogę to odnaleźć, bądź czy jest jakiś sposób, żeby wyciągnąć to z plików w grze?

Znalazłem jedynie takie pliki - http://www.gosunoob.com/witcher-3/wh...lood-and-wine/ - jednak szukam czegoś w jeszcze lepszej jakości.
 
Last edited:
Taka mała ciekawostka - Wiedźmin 3 w 8K (wymaksowany, włącznie z bajerami od nVidii) na czterech Titan'ach XP.

[video=youtube;XNz-CLzEcCs]https://www.youtube.com/watch?v=XNz-CLzEcCs[/video]

W większości trzyma twarde 60fps :).

P.S. Ma ktoś zbędne 24 000 PLN? Mostek SLI zakupię już samodzielnie ;).
 
Włożone tutaj, gdyż poniekąd pasuje do tematu...

Otóż, po tym jak RED'zi zapowiedzieli, że nie zapewnią wsparcia dla PS4 Pro (https://www.google.pl/search?q=witc...dr:1,cd_min:10.10.2016,cd_max:01.01.2015&tbm=) dla Wiedźmina 3 i po tym jak w październiku tego roku owo wsparcie zapewnili (mniejsza w jakim stopniu - byli twórcy, którzy robili to bardziej po macoszemu) wszystko wskazuje na to iż ujrzymy również wsparcie dla odświeżonej konsoli Microsoftu (https://www.xbox.com/pl-pl/games/xbox-one/xbox-one-x-enhanced-list).

Ja się tak grzecznie spytam - kiedy zobaczymy "wsparcie dla wersji PC"?

 
I_w_a_N;n9803831 said:
Ja się tak grzecznie spytam - kiedy zobaczymy "wsparcie dla wersji PC"?

Niby jakie i po co? O ile się orientuję gra na PC cały czas działa.
 
Yakin;n9804851 said:
Niby jakie i po co? O ile się orientuję gra na PC cały czas działa.

Dobre, dobre... wersje na konsole też działają :p...

Ale "wersja na PC" nigdy nie była grą budowaną konkretnie pod komputery (może poza biuldem z przełomu 2013/2014), a tak mieliśmy jedną wersję niewykorzystującą w pełni potencjału platform.
Z czasem zaczęły pojawiać się (niezapowiedziane lub wcześniej zaprzeczane) wersje na ulepszone wersje konsol. Na PC nie dostaliśmy nawet paczki z teksturami w wysokiej rozdzielczości, co zdarzało się nawet wielkim wydawcom (patrz - Middle-earth: Shadow of Mordor oraz tegoroczna kontynuacja) przy ich tytułach multi - platformowych.

Wstydźcie się RED'zi.

:surprise:
 
Ale jakie to wersje przygotowywane pod konkretną platformę? Stara wersja z podbitą rozdzielczością i detalami tu i tam (i z tego co czytałem, z nowymi bugami). Tyle . W 4K to sobie mogłeś zagrać na PC w maju 2015...

Ja wiem, że chciałbyś to z VGX, tamto z E3 z 2014 roku i jeszcze coś z aktualnej wersji wymieszane razem, ale pora zejść na ziemię. Po 2,5 roku od premiery gra wciąż prezentuje się świetnie, a że kiedyś się zestarzeje? Unreal też się zestarzał. Życie.
 
Top Bottom