The World of the Witcher

+
Oficjalny poradnik do Wiedźmina 3

Witam.
Nie mogę znaleźć żadnych informacji dot. polskiego wydania poradnika W3.
O anglojęzycznym wydaniu było głośno już dobrych kilka miesięcy temu a o polską wersję nawet nikt nie pyta-
Przynajmniej na nic z tym związanego się nie natknąłem.
Oto linki do anglojęzycznej wersji:
http://www.amazon.com/The-World-Witcher-Projekt-Red/dp/1616554827 - Przewodnik po świecie Wiedźmina 3.
http://www.amazon.com/The-Witcher-Collectors-Edition-Official/dp/0804162980/ref=pd_bxgy_b_img_y - Poradnik z opisem przejścia każdego questa.
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Pozdrawiam.
 
Lorebook "World of the Witcher" będzie w wersji PL, Rafał Jaki to potwierdził. Poradnika natomiast nie będzie po polsku, a przynajmniej takiej wersji, jaka jest linkowana przez Ciebie, info od Marcina Momota.
 
Lorebook "World of the Witcher" będzie w wersji PL, Rafał Jaki to potwierdził. Poradnika natomiast nie będzie po polsku, a przynajmniej takiej wersji, jaka jest linkowana przez Ciebie, info od Marcina Momota.

Dzięki.
Przede wszystkim chodzi mi jednak o oficjalny poradnik.
Wieści o poradniku do W2 pojawiły na ponad miesiąc przed premierą więc możliwe że coś zostanie wkrótce ogłoszone.
Dziwne tylko że panuje kompletna cisza zwłaszcza że chodzi o tak ogromną grę.
http://www.gram.pl/news/2011/04/07/...i-do-sprzedazy-kup-go-w-sklepie-gram-pl.shtml
 
Przede wszystkim chodzi mi jednak o oficjalny poradnik.
Wieści o poradniku do W2 pojawiły na ponad miesiąc przed premierą więc możliwe że coś zostanie wkrótce ogłoszone.
Dziwne tylko że panuje kompletna cisza zwłaszcza że chodzi o tak ogromną grę.
http://www.gram.pl/news/2011/04/07/o...-gram-pl.shtml
Do dwójki kosztował 30zł, a do trójki kosztuje już 22$, więc będzie ,,ciut'' droższy :) No ale, nie dziwota. W końcu świat trochę większy.

A tak w ogóle, jaką wartość ma dla ciebie taki poradnik? Dla mnie to fajnie było sobie poanalizować questy za drugim podejściem. Co się przegapiło i co można jeszcze dodatkowo zrobić, albo zrobić inaczej. To jest spoko.
 
Dzięki.
Przede wszystkim chodzi mi jednak o oficjalny poradnik.
Wieści o poradniku do W2 pojawiły na ponad miesiąc przed premierą więc możliwe że coś zostanie wkrótce ogłoszone.
Dziwne tylko że panuje kompletna cisza zwłaszcza że chodzi o tak ogromną grę.
http://www.gram.pl/news/2011/04/07/...i-do-sprzedazy-kup-go-w-sklepie-gram-pl.shtml

Szczerze? Jak ma być taka fuszerka jak przy zalinkowanym przez Ciebie poradniku to ja wole chyba żeby nic nie było... Chociaż cudeńko jak to Amazonowe chętnie bym przytulił. :)

@sony1 A może chociaż kto jest wydawcą zdradzicie? :)
 
Last edited:
Dokładnie jak już zrobić poradnik to przynajmniej taki jaki był dodawany chyba do EK W2 na Xboxa, wydawnictwa Prima http://www.amazon.com/The-Witcher-Assassins-Kings-Official/dp/0307894622. Tego samego którego jest do kupienia na amazonie do W3.
Wolałbym zapłacić więcej a mieć porządny poradnik, ten co sprzedawali na gram.pl to raz nie zawierał wszystkich questów jakie występowały w grze a dwa średnio te opisy questów oraz konsekwencje z nich wynikające były średnie.
 
Co do poradnika nie mam niestety dobrych wieści - na razie nie ma planów na wersję PL. Staraliśmy się aby takie wydanie powstało ale ze względów na objętość + czas na tłumaczenie (całość pisze Prima po ang) mógłby się ukazać kilka miesięcy po premierze gry co z finansowego punktu widzenia dla wydawcy takiej książki nie ma sensu.
 
Ten poradnik ma najlepszą okładkę eva, plus świetny grimuar, w dodatku pewnie CDPR dostaje jakiś procent, a kupię :p Sam se przetłumaczę :D

A na razie wciąż czekam na "Świat Wiedmina" :p To wydanie wygląda świetnie, ale i tak wolę polski język niż te bajery.

 
Co do poradnika nie mam niestety dobrych wieści - na razie nie ma planów na wersję PL. Staraliśmy się aby takie wydanie powstało ale ze względów na objętość + czas na tłumaczenie (całość pisze Prima po ang) mógłby się ukazać kilka miesięcy po premierze gry co z finansowego punktu widzenia dla wydawcy takiej książki nie ma sensu.

Serio? Coraz mniej poważnie nas traktujecie, podobnie zresztą jak Wasi koledzy z cdp.pl... Niech żyje zachód wraz z ich pięknymi walutami!
 
Ten poradnik ma najlepszą okładkę eva, plus świetny grimuar, w dodatku pewnie CDPR dostaje jakiś procent, a kupię :p Sam se przetłumaczę :D

A na razie wciąż czekam na "Świat Wiedmina" :p To wydanie wygląda świetnie, ale i tak wolę polski język niż te bajery.


Polski tytuł to będzie: Wiedźmin: Kompendium o świecie gry

EK w wersji PL nie będzie bo DH robi tylko 1000 egz i tylko w wersji ENG.

---------- Zaktualizowano 15:28 ----------

Serio? Coraz mniej poważnie nas traktujecie, podobnie zresztą jak Wasi koledzy z cdp.pl... Niech żyje zachód wraz z ich pięknymi walutami!

W przypadku poradnika mieliśmy związane ręce - to jest kilkaset stron tekstu który jest pisany bardzo późno (nawet najmniejszy szczegół musi być zgodny z wersją GOLD). PRIMA to najlepsze na świecie wydawnictwo które specjalizuje się w tego typu wydaniach - zawsze na pierwszym miejscu stawiamy jakość.
Chcemy unikać sytuacji w której przygotowujemy coś na szybko i później żałujemy bo nie było czasu aby dopracować i sprawdzić wszystko jak należy. Plus proszę pamiętaj że RED nie wydaje książek - robią to partnerzy którzy muszą się dogadać z PRIMĄ (my oczywiście staramy się pomagać).
 
Last edited:
Jak rozumiem słowo "Wiedźmina" nie pasowało Wam do logo? :p Tytuł trochę dziwny jak dla mnie, gorzej brzmi no i to "świata gry". Tak jakby książki poszły nieco w odstawkę, a zapewne(albo raczej mam taką nadzieję), lwia część informacji będzie pochodzić właśnie z nich. Choć może być to spowodowane tym, że między grami, a książkami są pewne nieścisłości(jak włosy Ciri(!) i Triss(who cares)), i podciągacie takowe pod gry a nie książki.

---------- Zaktualizowano 17:45 ----------

Zastanawiałem się nad kupnem tej edycji limitowanej TWotW po angielsku, ale cena 320zł na jinx jest zaporowa. ponad 200 za pudełko, teczkę z artem i przypinki to trochę dużo, no ale za tak mały limit jak 1000 się płaci. Zadowolę się zwykłą polską wersją, obok artbooków i bestiariusza będzie ładnie wyglądać :D @sony1 jeśli można spytać, wersja PL i ENG tworzone są osobno czy któraś jest tłumaczona?
 
To co wkleiłem to "World of the Witcher", nie poradnik, i znajdziesz to na stronach jinx lub popcultcha. Poradnik w wersji zwykłej i kolekcjonerskiej na oficjalnej stronie Primy(chyba) oraz na amazonie.
 
W tej chwili ponad 30% studia to ludzie którzy nie mówią po Polsku więc staramy się nie robić takich rozróżnień - raczej wybieramy najlepszą osobę do danej pracy :)

Byłem pewien, że w związku rosnącą liczbą obcokrajowców robicie wszystko (dialogi, fabuła, materiały, poradniki, rzeczy przygrowe) po angielsku i później tłumaczyć czasem nam coś podrzucając. :)

Apropos Studia i osób pracujących tam - są wśród nich studenci odbywający u Was praktyki/staż? Bo podczas krótkiego researchu w przerwie od pisania projektu zaliczeniowego dzisiaj szukałem informacji i tak średnio... Chociaż kiedyś wydawało mi się, że widziałem tam informację, że przyjmujecie studentów polskich uczelni na praktyki ale teraz jak kamień w wodę..
 
Top Bottom