Wchodzenie pod tekstury

+
Wchodzenie pod tekstury

Witam,
mam mały problem dotyczący wchodzenia pod tekstury. Robię sobie pagórek i gdy na niego wchodzę, Geralt wchodzi pod tekstury (pod ziemię). Macie jakiś pomysł jak temu zapobiec?
 
Możesz zapodać screenshota z pathareą? Może ona być zbyt duża, zbyt wysoka lub za bardzo schowana pod ziemię.
 
Już zmieniłem ustawienie patharea'y i działa, jak trzeba. Nie wiem co dokładnie było nie tak. Włożyłem ją bardziej pod ziemie, zwiększyłem w górę i zmniejszyłem w poziomie.
Dzięki za pomoc :p

To skoro już piszę to jeszcze dwie sprawy. Mianowicie: jak całkowicie zablokować wchodzenie na takie górki? Podczas testów, postać wchodzi na ową górkę.
I jeszcze, o co chodzi z tymi kratkami na teksturach? Tym razem są na ścieżce, wcześniej miałem tak na innej teksturze, lecz teraz już jest dobrze.
View attachment 307View attachment 308
 

Attachments

  • gorka.jpg
    gorka.jpg
    21.1 KB · Views: 73
  • kratka.jpg
    kratka.jpg
    20.8 KB · Views: 66
Last edited by a moderator:
1. Jeżeli chodzi o zablokowanie to są 2 sposoby: zrobić je wyższe lub dodać Denied Area (tak samo jak w przypadku path area dodajesz PPM na mapie i szukasz potem tylko ustawiasz)

2. Nie mam pojęcia, prawie nic nie widzę.
 
Co do 1. Ogarniam, dzięki.
2. Masz po prawej stronie ścieżkę. Jest ona zakratkowana, w lepszej jakości wygląda to jak cienie.
 
Nie wstawiłeś jakiegoś dużego obiektu na mapę? Dodam, że cienie musisz dodać manualnie poprzez PPM na World (warstwę) i dodanie 'Add Shadows To Group' weź drugą opcje, czyli aby usunąć cienie i zobacz czy nadal ten sam problem. Jeżeli nadal ten sam, wklej lepsze zdjęcie. (Będę za pół godziny, to odpowiem na reszte)
 
Wstawione obiekty to: dom (+jego komponenty), wygenerowany las (gdzie tylko 1 rodzaj drzewa rzuca cień).
Następne: Usunąłem rzucanie cieni dla wszystkich grup i dalej "kratka" jest.

Screeny:
View attachment 309View attachment 310
 

Attachments

  • kratka2.jpg
    kratka2.jpg
    20.1 KB · Views: 52
  • kratka3.jpg
    kratka3.jpg
    20.2 KB · Views: 58
Nie dam rady Ci wysłać folderu, ponieważ mam kilka błędów z RedKit'em. Jeszcze jutro spróbuje się z tym pobawić i może uda mi się to wysłać.
 
Witam,
mam mały problem dotyczący wchodzenia pod tekstury. Robię sobie pagórek i gdy na niego wchodzę, Geralt wchodzi pod tekstury (pod ziemię). Macie jakiś pomysł jak temu zapobiec?

mam mały problem dotyczący wchodzenia pod tekstury.

problem dotyczący wchodzenia pod tekstury.

wchodzenia pod tekstury.



Jako kogoś z pewną wiedzą dotyczącą technologii i technik używanych przy produkcji gier zawsze mnie boli jak ktoś używa tego frazesu.

Co do samego problemu "wpadania pod teren", to jest on spowodowany nieprawidłowo dopasowanym do terenu walkmeshem. Może to być spowodowane albo wprowadzeniem zmian w terenie bez przebudowania walkmesha, albo złym jego wygenerowaniem. W pierwszym przypadku wystarczy go przebudować. W drugim trzeba się pomęczyć ze zmianą parametrów navmesha. Przy nich trzeba poeksperymentować (polecam włączyć w filtrach widoczność walk/navmesha) i wyczuć co w twoim przypadku będzie działać najlepiej. Może się zdarzyć, że nie da się ich dobrać perfekcyjnie. W ciągu najbliższych dni zamierzam wysłać maila do jednego z redów ogarniającyhc walkmesha i ostatecznie rozwiązać kwestię tego durnego problemu.
 
Dobra już ogarnąłem te "kratki" na teksturach. Jest to zwykły bug w RedKit'cie.
Wystarczy, że dodam nową teksturę do "palety" i kratki znikają. Dzięki za pomoc :p
 
Top Bottom