Hotfix 1.21

+
To jest kwestia zwalonej mechaniki i tak naprawde zupelnie inna para butow. Pytalem sie konkretnie o crashe przy starcie/ w trakcie rozgrywki, bugi questow uniemozliwiajace popchniecie fabuly do przodu itp. Bo non stop czytam narzekania na takie przypadki, a sam ich nigdy nie uswiadczylem (wlasnie stuknelo mi 500 godzin na CP).
To natomiast o czym piszesz jest problemem, ze sie tak wyraze, zupelnie innego typu. Owszem, z tym akurat rowniez mam problemy, w kwestii zwalonej (to jest bardzo daleko posuniety eufemizm, ale gdybym uzyl wlasciwego okreslenia, to bym dostal bana za bluzgi) mechaniki gry. Nie chodzi tylko o przyklady ktore wymienilas, jak niedzialajace skille czy perki, bo to jest tylko malenki fragment problemu o wiele bardziej zlozonego, jakim jest skopana mechanika gry.
Dla przykladu bardzo powaznym problemem jest rowniez nierownomiernosc naliczania skill exp - jesli nie wiesz co mam na mysli to porownaj sobie predkosc rozwoju combat hackingu i atletyki (w wersji polskiej sie toto wysportowanie nazywa). To juz nie jest nawet nieporozumienie, to jest EPIC FAIL.
Faktem jest rowniez, ze jesli chcemy w jakims konkretnym stylu walki osiagnac mistrzostwo, to jestesmy de facto skazani na ten konkretny styl przez cala absolutnie rozgrywke, bez zadnych wyjatkow. I nawet wtedy nie jest pewne, czy dane bedzie nam to dobic do lev 20. Mnie na przyklad walke wrecz udalo sie dobic do lev 18 i utknalem - po prostu juz nie mialem zadnych przeciwnikow do bicia, wyczyscilem cala mape i zrobilem cala fabule gry - wszystko na piesciach goryla. Czy znaczy to, ze mam brakujace mi lacznie jakies 80k skill exp w tej dziedzinie dobijac szukajac przypadkowych gwiazdek (i zaliczajac po 50-100 skill exp od lebka)? O tym, ze bylo to nudne do porzygu to juz nawet nie bede wspominal. Ale to rowniez jest kolejny kwiatek spod znaku mechaniki gry.
Problemy z istniejaca mechanika sa zupelnie innej natury i powinny byc rozpatrywane i omawiane oddzielnie, a nie byc wymieszane z problemami natury technicznej typu bugi w questach, crashe itp. Pakowanie tego wszystkiego do jednego worka z etykietka "bugi" jest cholernym bledem i tylko jeszcze bardziej poteguje chaos i zamieszanie.
Sporo ciekawych spostrzeżeń ale nie ogarniam dlaczego wmieszałeś mechanikę z niedziałającymi kluczowymi parametrami ekwipunku. I tu znowu zgoda, że nie o tym mowa. Czyli rozumiem, że nie udzielisz mi szybkiej odpowiedzi czy statystyki wyświetlają się u ciebie prawidłowo. Ja zaś nie mam 99% sytuacji, o których wspominasz. No to siemka.
 
Sporo ciekawych spostrzeżeń ale nie ogarniam dlaczego wmieszałeś mechanikę z niedziałającymi kluczowymi parametrami ekwipunku. I tu znowu zgoda, że nie o tym mowa. Czyli rozumiem, że nie udzielisz mi szybkiej odpowiedzi czy statystyki wyświetlają się u ciebie prawidłowo. Ja zaś nie mam 99% sytuacji, o których wspominasz. No to siemka.
Statystyki wyswietlaja mi sie - czesciowo. Tzn czasem sie wyswietlaja, a czasem nie :p Zalezy od broni. Zauwazylem, ze najwiekszy problem w tej kwestii mam z widow makerem.
 
Statystyki wyswietlaja mi sie - czesciowo. Tzn czasem sie wyswietlaja, a czasem nie :p Zalezy od broni. Zauwazylem, ze najwiekszy problem w tej kwestii mam z widow makerem.
Dzięki. Ja zaś ustaliłam, że za wyjątkiem obrażeń krytycznych, pancerza i wagi pozostałe modyfikacje ubioru nie są wyświetlane. 1.21 skłonił mnie do zbadania tej sytuacji ponownie i ponownie zrobię to rozpoczynając od czystej instalacji oraz nowej rozgrywki. O martwych atutach już nie wspominam. Cóż, wyjątkowa gra wymaga wyjątkowej cierpliwości i... determinacji. Bywaj.
 
A ja czekam na to kiedy naprawią takie mnie najbardziej denerwujące bugi i gliche jak np.

photomode_15042021_193912.png
 
Faktem jest rowniez, ze jesli chcemy w jakims konkretnym stylu walki osiagnac mistrzostwo, to jestesmy de facto skazani na ten konkretny styl przez cala absolutnie rozgrywke, bez zadnych wyjatkow. I nawet wtedy nie jest pewne, czy dane bedzie nam to dobic do lev 20.

Hej, oj, a skąd taki pogląd?
Są 2 dogodne obszary, gdzie przeciwnicy się w kółko odradzają i odradzają ...

- Pacyfikujesz Pacyfikę wokoło West Wind Apartments, trasa - od szybkiego punktu - do sklepu z odzieżą - do sklepu z bronią - w kierunku plaży - od szybkiego punktu <repeat>, .... można regularnie odbijać za sklep z odzieżą, na jego tyły, grupka Animalsów z legendarną baterią czarnorynkową i dalej 2 grupki nożowników, .... od cholery drogich strzelb do zebrania i sprzedania,
- Reconciliation Park, punkt szybkiej podróży, poniżej tego sklepu z odzieżą: od jednej strony parku do drugiej <repeat>

Znakomity jest do tego Sandevistan - bardzo poprawia przyjemność levelowania.

9 z 12 skili dobijasz tam do 20, pozostałe trzy:
- wysportowanie, tu podobno wciąż działa Berserk-exploit,
- naruszenie protokołu: tu trzeba przeciwników, którzy są połączeni w sieci, a nie grupek na ulicach.
- wytwarzanie, wiadomo.

Inżynierię robisz granatami, 3 granaty i grupki nie ma. Najlepsze są granaty przylepne. Mega widowisko. W zwolnionym tempie każdemu przylepiasz granat do głowy. Piękne BUM.
 
Last edited:
Chcesz powiedziec, ze bez najmniejszego problemu wbijasz skill exp w kazdej dziedzinie?
Nie, nie. Nie kozakuję. Zmieniam style i przyznam, że zaciekawiło mnie a nawet zainspirowało kiedy wspomniałeś o własnym doświadczeniu z Pięściami Goryla. Myślałam o tym i ja. Kiedy jednak docieram do poziomu 5 x 10 atrybutów (tak sobie wymyśliłam) to zwykle odbijam w kierunku techniki, refleksu i opanowania. Porzucam inteligencję i budowę ciała na poziomie 10/11. To oznacza, że nie mam szans na 20 w żadnej dziedzinie i szczerze mówiąc jakoś nie rozważałam tego. To pewnie trochę zawodowe spaczenie aby tak prowadzić rozwój zdolności V żeby dożyć do swoistego uniwersalizmu. No i kluczowa sprawa - nie farmię XP z zasady. Cisnę cytrynę z kasą żeby mieć szansę resetować atuty (teraz to pikuś) ale XP traktuję jak dary przy okazji wykonywanych kontraktów. Myślę o tym ale nie na 100. Hejka. Aaa, zapomniałam o ważnej sprawie dla mnie - uwielbiam budować bronie sama, so, no wiesz - wytwarzanie jest kluczowe.
 
Kiedy jednak docieram do poziomu 5 x 10 atrybutów (tak sobie wymyśliłam) to zwykle odbijam w kierunku techniki, refleksu i opanowania. Porzucam inteligencję i budowę ciała na poziomie 10/11. To oznacza, że nie mam szans na 20 w żadnej dziedzinie


Jakim cudem "nie mam szans na 20" ?

Punktów jest 71. Jak wbijasz 5x10 to zostaje 21 do rozdysponowania, możesz mieć 2x20 finalnie, jak chcesz.

Dopiero wbicie 5*13 = 65 blokuje jakąkolwiek 20, bo zostaje 6 pkt i maks. byłoby 19.
 
Hej, oj, a skąd taki pogląd?
Są 2 dogodne obszary, gdzie przeciwnicy się w kółko odradzają i odradzają ...

- Pacyfikujesz Pacyfikę wokoło West Wind Apartments, trasa - od szybkiego punktu - do sklepu z odzieżą - do sklepu z bronią - w kierunku plaży - od szybkiego punktu <repeat>, .... można regularnie odbijać za sklep z odzieżą, na jego tyły, grupka Animalsów z legendarną baterią czarnorynkową i dalej 2 grupki nożowników, .... od cholery drogich strzelb do zebrania i sprzedania,
- Reconciliation Park, punkt szybkiej podróży, poniżej tego sklepu z odzieżą: od jednej strony parku do drugiej <repeat>
A jaki to ma sens, jak juz nie mam zadnych zadan ani fabuly do rozwoju? Poza tym - taki farming psuje cala zabawe.

Znakomity jest do tego Sandevistan - bardzo poprawia przyjemność levelowania.
Nic z tego jesli poszedlem w budowe ciala, mechanika gry wymusza na mnie zrobienie techniki na max (jesli chce miec legendarne ikoniczne sprzety) - inaczej moge zapomniec o upgrade, poza tym bez rozwinietych umiejetnosci technicznych niektore zadania sa niemozliwe do wykonania (nie otworze drzwi i nie dostane sie tam), zostaje jeszcze jedno drzewko - najbardziej oplacalna jest inteligencja (szybka kasa z punktow dostepu i porzadne wsparcie netrunnerskie w walce + od choiery komponentow do hackow na cwiczenie i handel) wiec zostaje jeszcze 5 punktow na opanowanie lub refleks. Generalnie na lev 50 (cap) mozna miec 20/20/20/8/3 w dowolnej konfiguracji.


9 z 12 skili dobijasz tam do 20, pozostałe trzy:
- wysportowanie, tu podobno wciąż działa Berserk-exploit,
Nie dziala, sprawdzilem - naprawili w 1.2. Pozostaje bieganie, skakanie i machanie katana lub modliszka (to ostatnie jest najefektywniejsze, daje 20 punktow co 35 sekund - baw sie dobrze nabijajac w ten sposob 45k :p )

- naruszenie protokołu: tu trzeba przeciwników, którzy są połączeni w sieci, a nie grupek na ulicach.
To akurat nie jest zaden problem, samo rosnie w miare przyzwoicie.

- wytwarzanie, wiadomo.
To rowniez nie jest problem - wystarczy porobic legendarne hacki (1200-1600 skill exp/sztuka). Mozna tez zgromadzic jakies 15k - 20k zielonych komponentow, bialych w tym czasie sie uzbiera ze 2-3 razy tyle - i robic po kilka tysiecy zielonych granatow na raz (typ obojetny), po czym je rozbijac z powrotem na komponenty - wytwarzanie niemal instantowo skacze na 20 lev. Stracisz przy tym jakies kilka tysiecy zielonych komponentow, ale to jest najmniejszy problem, z rozbijania wszystkiego leci tego od cholery.

Inżynierię robisz granatami, 3 granaty i grupki nie ma. Najlepsze są granaty przylepne. Mega widowisko. W zwolnionym tempie każdemu przylepiasz granat do głowy. BUM na raz.
Ja inzynierie rozwinalem calkiem ladnie otwierajac drzwi, deaktywujac kamery, wiezyczki, rozbrajajac miny itp. (kilka leveli idzie wbic w quescie z Riverem) Granaty jakos do mnie nie przemawiaja, nie moj styl, nie uzywam :). Mozna tez postrzelac z techa.
 
Last edited:
A jaki to ma sens, jak juz nie mam zadnych zadan ani fabuly do rozwoju?

1. ... robisz to przed fabułą i zadaniami :)
2. super się broni wszelakich w CP77 używa,
3. w przyszłości będą fabularne dlc, przyda się mieć rozwiniętą postać.

niektore zadania sa niemozliwe do wykonania (nie otworze drzwi i nie dostane sie tam)

Jesteś pewien? Każde zdanie zrobisz.
Chyba nie ma miejsc, gdzie nie da się wjeść na dwa sposoby .... ze skilem i "z boku".
* Jest jedna klatka stalowa niedaleko Embers, gdzie leży legendarna kurtka i trzeba mieć ciało od 13 w górę chyba, żeby wyważyć drzwi, ale nie jest to jakas super kurtka i po 1.2 / 1.21 może już ten wymóg zmienili, nie wiem.
* W jednym queście, gdzie zabijasz szefa od braindansów jest zamkniete pomieszczenie i bez tech. nie wejdziesz, ale tam jest schemat legendarnego przedmiotu, który mozna zdobyć także w innym miejscu, w akcji w zajezdni autobusowej.
* Może w zajezdni Delamaina jest jakaś przeszkoda, albo w tym zadaniu z dziennikarzem w zaminowanej agencji... już nie sprawdzę ...


Generalnie na lev 50 (cap) mozna miec 20/20/20/8/3 w dowolnej konfiguracji.

Mi najbardziej pasuje coś w stylu .... 18/18/15/13/7 ... albo 18/18/15/12/8 :)
 
Last edited:
U mnie natomiast od premiery nie działają osiągnięcia w Cyberpunku (PC - GOG Galaxy).
Jedynie co się w tym temacie zmieniło, to że w grudniu miałem na GOGu napis "ta gra nie obsługuje osiągnięć" a teraz mam "osiągnięcia 0%".

Ostatnio ukończyłem Deus Ex: Mankind Divided i osiągnięcia w GOGu działają bezproblemowo...

PS: Teraz dopiero doceniam, jak dopracowaną grą był ostatni Deus Ex. Wyobraźcie sobie: przejść całą grę i nie mieć żadnego buga ani glicza ;-)
I wszystkie umiejętności i wszczepy po prostu działają ;-)
 
1. ... robisz to przed fabułą i zadaniami :)
Tak jak powiedzialem - mi taki farming psuje cala zabawe i radosc z gry.


2. super się broni wszelakich w CP77 używa,
Wiem, ze kazdej broni mozna uzyc bez skilli - ale po co?

3. w przyszłości będą fabularne dlc, przyda się mieć rozwiniętą postać.
Pozyjemy, zobaczymy.
Jesteś pewien? Każde zdanie zrobisz.
Chyba nie ma miejsc, gdzie nie da się wjeść na dwa sposoby .... ze skilem i "z boku".
* Jest jedna klatka stalowa niedaleko Embers, gdzie leży legendarna kurtka i trzeba mieć ciało od 13 w górę chyba, żeby wyważyć drzwi, ale nie jest to jakas super kurtka i po 1.2 / 1.21 może już ten wymóg zmienili, nie wiem.
* W jednym queście, gdzie zabijasz szefa od braindansów jest zamkniete pomieszczenie i bez tech. nie wejdziesz, ale tam jest schemat legendarnego przedmiotu, który mozna zdobyć także w innym miejscu, w akcji w zajezdni autobusowej.
* Może w zajezdni Delamaina jest jakaś przeszkoda, albo w tym zadaniu z dziennikarzem w zaminowanej agencji... już nie sprawdzę ...
Chociazby sciezka questow Rivera - nie da sie tego ruszyc bez techa 12 (ja przynajmniej nie znalazlem zadnego innego wejscia do laboratorium snow)


Mi najbardziej pasuje coś w stylu .... 18/18/15/13/7 :)
Czyli rezygnujesz z kompresji danych i przewagi na starcie?
 
U mnie natomiast od premiery nie działają osiągnięcia w Cyberpunku (PC - GOG Galaxy).
Jedynie co się w tym temacie zmieniło, to że w grudniu miałem na GOGu napis "ta gra nie obsługuje osiągnięć" a teraz mam "osiągnięcia 0%".

Ostatnio ukończyłem Deus Ex: Mankind Divided i osiągnięcia w GOGu działają bezproblemowo...

PS: Teraz dopiero doceniam, jak dopracowaną grą był ostatni Deus Ex. Wyobraźcie sobie: przejść całą grę i nie mieć żadnego buga ani glicza ;-)
I wszystkie umiejętności i wszczepy po prostu działają ;-)

Może to kwestia problemu z jakimś overlayem w GOG?

A Deus Ex był niezłą grą, choć o dużo mniejszej skali. Tylko że... W stareńkie Human Revolution grałam chyba trzy razy. Do Mankind nie wróciłam po jednym przejściu. Czegoś mi w tej grze brakuje w warstwie scenariusza...
 
Jakim cudem "nie mam szans na 20" ?

Punktów jest 71. Jak wbijasz 5x10 to zostaje 21 do rozdysponowania, możesz mieć 2x20 finalnie, jak chcesz.

Dopiero wbicie 5*13 = 65 blokuje jakąkolwiek 20, bo zostaje 6 pkt i maks. byłoby 19.
Słusznie. Naturalnie jest szansa arytmetyczna. Tyle, że Mistrz Nad Mistrze jest na 18 no i powiedzmy Opanowanie i Refleks koło 12, czyli jesteśmy w okolicy 42 poziomu. Szczerze mówiąc na tyle starcza mięska. Tak bez przeciągania - rozciągania - dziamdziolenia. Raz dobiłam 50 poziomu i to było pierwsze przejście Nomadą. Wiadomo - wszystko nowe i intrygujące. Nie zwracałam uwagi na chropowatości. Z Punkiem i Korposką już tak nie było. Zaczęłam celebrować i stylować. Niuanse grały ważną rolę a wtedy nadeszły zawody, rozczarowania i w końcu nerwy. No ale nie o tym - nie o tym.
 
Last edited by a moderator:
Good Job ! po 135 H gry w końcu mogłem przejść krwawy rytuał i zakończyć wszystkie misje z Cyberpsychopatami ... at last
 
Z innej nieco beczki - czy ktos wie, gdzie teraz mozna zdobyc schematy do bully, sharp i deadeye?
 
CD PROJEKT w dobrą stronę idziecie bo Hotfix 1.21 realnie poprawił stabilność gry na słabszych maszynach
 
Top Bottom