Hotfix 1.21

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Hotfix 1.21 dla Cyberpunka 2077 jest już dostępny na PC, konsolach i w usłudze Stadia.

W tej aktualizacji skupiliśmy się na dalszych poprawkach ogólnej stabilności gry i naprawieniu najczęstszych błędów, które uniemożliwiały postęp. Oto lista zmian:

Zadania i otwarty świat
 • Naprawiono błąd w Kontrakcie: Ciepło, cieplej…, który uniemożliwiał obniżenie temperatury ciała 8ug8ear.
 • Naprawiono błąd, przez który brak możliwości podniesienia drzazgi „Przyślij jednostkę” w Podejrzeniu cyberpsychozy: Tanio i źle mógł blokować postęp. Przeczytanie drzazgi jest teraz zadaniem opcjonalnym.
 • Naprawiono błąd w zadaniu Stary znajomy, przez który Takemura mógł utknąć w dokach Japantown, jeśli gracz zdecydował się ruszyć do Wakako i opuścił obszar zbyt wcześnie.
 • Naprawiono błąd, przez który wskazówki w Podejrzeniu cyberpsychozy: Krwawy rytuał nie były zaliczane, jeśli gracz zeskanował je przed rozmową z rannym NPC-em.
 • Zadanie Automat w opresji powinno się teraz uruchamiać prawidłowo po podejściu do Brendana.
 • Naprawiono błąd w zadaniu Przerwane milczenie, przez który po połączeniu z punktem dostępu ekran stawał się czarny i blokował postęp.
 • Naprawiono błąd, przez który nie można było ukończyć Zgłoszenia przestępstwa: Pośród ścieków, jeśli gracz otworzył pojemnik przed zeskanowaniem śladu krwi.
 • Naprawiono błąd, przez który Maelstromowiec pojawiał się w obszarze nieosiągalnym dla gracza, co blokowało postęp w zadaniach Święci i samuraje / Sacrum i profanum.
 • Naprawiono błąd, który blokował postęp w jednej z napaści w Japantown.
 • Rozwiązano problem, przez który gra zawieszała się podczas Kontraktu: Przysięga Hipokratesa, jeśli gracz wyskoczył przez okno po wybiciu go.
 • Naprawiono różne błędy związane z wrogami przechodzącymi przez przedmioty i unoszącymi się w powietrzu w Podejrzeniu przestępczości zorganizowanej: Naruszenie polityki prywatności.
 • Naprawiono błąd w Podejrzeniu przestępczości zorganizowanej: Naruszenie polityki prywatności, przez który postęp mógł zostać zablokowany kiedy przeciwnicy utknęli w hangarze.
 • Holocalle od Mitcha nie powinny się już blokować i samoczynnie powtarzać w przypadku przerwania.
 • Poprawiono pojawianie się Johnny’ego w różnych zadaniach.
 • Samochód Dennisa powinien teraz pojawiać się prawidłowo w zadaniu Numer jeden!
 • Gracze mogą teraz wsiąść do samochodu Dennisa z prawej strony w zadaniu Numer jeden!
 • Okna w szopie nie powinny już pękać po otwarciu pojemnika w zadaniu Numer jeden!
 • Zadanie Numer jeden! zakończy się teraz niepowodzeniem, jeśli gracz zostawi Haruyoshiego, zamiast zanieść go w bezpieczne miejsce po otwarciu pojemnika.
 • Naprawiono błąd, przez który gracz nie mógł używać broni i przedmiotów po wyjściu z vana Takemury w zadaniu Stary znajomy.
 • Gracz nie może już zadzwonić do Takemury w trakcie spotkania z Odą w zadaniu Stary znajomy.
 • Naprawiono błąd, który powodował pojawianie się Ody na moście pomiędzy Watson a Westbrook przed udaniem się do kryjówki Takemury w zadaniu Mieszkanie nr 303.
 • Naprawiono błąd w zadaniu Stary znajomy, przez który Oda uderzał w samochód gracza, jeśli był on zaparkowany na jego drodze.
 • Naprawiono błąd, przez który zadanie Palący interes / Satysfakcja gwarantowana zawieszało się na celu „Poczekaj na telefon od wrzeszczącego mężczyzny”, gdy graczowi nie udało się ukończyć zadania.
 • Naprawiono błąd, przez który drzwi do ripperdoca Cassiousa Rydera nie otwierały się i uniemożliwiały graczowi ukończenie kontraktu.
 • Saul nie będzie już podążał za graczem po całym świecie gry po uwolnieniu go i opuszczeniu obszaru zadania Kto sieje wiatr.
 • Naprawiono błąd, przez który burza piaskowa mogła pojawić się w mieście, jeśli gracz skorzystał z szybkiej podróży w trakcie zadania Czerwony wieszcz lub Kto sieje wiatr.
 • Zadanie Kto sieje wiatr zakończy się niepowodzeniem, jeśli gracz opuści obóz Wraithów przed uratowaniem Saula.
 • Kontrakt: Odprawa powinien się teraz prawidłowo uruchomić po wejściu w obszar zadania.
Rozgrywka
 • Naprawiono błąd, przez który po popełnieniu przestępstwa na dachu budynku oficerowie NCPD pojawiali się za plecami gracza.
 • Naprawiono błąd uniemożliwiający graczowi wychodzenie z wody po drabinach.
Efekty wizualne
 • Naprawiono różne błędy związane z przycinaniem ubrań NPC-ów.
Interfejs
 • Przywrócono ikonę nad NPC-ami z nałożonym hackiem Odwróć uwagę przeciwników.
 • Interfejs skanowania jest teraz mniej zaśmiecony.
 • Naprawiono błąd, przez który japoński/chiński tekst znikał, jeśli gracz zmienił język interfejsu z angielskiego na jeden z tych języków
Stabilność i wydajność
 • Wprowadzono różne usprawnienia zarządzania pamięcią (co zmniejsza liczbę awarii).
Konsole
 • Gracze mogą teraz wybierać naklejki w trybie fotograficznym za pomocą przycisku kółka w japońskiej wersji gry na PlayStation 4.
Stadia
 • Naprawiono błędy graficzne występujące na moście w Mikoshi w zadaniach Kwarantanna i Dezintegracja.
 
Sporo tego jak na hotfix, oby tak dalej. Może jak będziecie mieli więcej czasu to poprawicie wydajność na budżetowych PC :)
 
Niestety w zadaniu "Ciepło cieplej " ciągle wyświetla się "Wejdź do budynku" i nie ma możliwości podniesienia strzykawki
 
Czekam na naprawę błędu na PS4 Pro. W zadaniu "nie mów Saulowi", po tym jak dojechaliśmy na miejsce nomadzi tylko stoją i się na mnie patrzą (normalnie powinien być dialog z Panam).
 
Sporo tego jak na hotfix, oby tak dalej. Może jak będziecie mieli więcej czasu to poprawicie wydajność na budżetowych PC :)
Zarty sobie robisz? Jak na integre to jest mega wynik, jak sie bawilem w testy na roznych kartach, to na takim gtx760 nie trzymal 30fps w 720p low i skali rozdzielczosci 80%.
 
Cześć, ja ma błąd w zadaniu Rozpoznaniu wzorca (kontynuacja Witaj w Pacyfice). Nie mogę wejść do kina i znaleźć Netranera, przejście do niego jest zamkniętę roletą. Utknęłm w budynku i zadaniu. Nic nie można zrobić. To wszystko po pachu 1.2. A do tego sprzedawca broni Wilson przy mieszkanie V, nie ma legendarnych komponentów, tylko epickie. Jako jedyny sprzedawca. Tylko ja tak ma?
 
Ja mam problem po ostatnim patchu 1.2 z karabinem overwatch który przed rozpoczęciem misji Komu bije dzwon niezależnie od wybranego zakończenia znika z mojego ekwipunku i pojawia się dopiero po napisach końcowych.
 
Sporo tego jak na hotfix, oby tak dalej. Może jak będziecie mieli więcej czasu to poprawicie wydajność na budżetowych PC :)
Nie może tylko niech naprawiają bo ludzie zapłacili za gre na ps4 albo pc z minimalnymi wymaganiami i nie maja stabilnych 30fps, to ich obowiązek a nie może jak będa mieli czas, że niby co czasu nie mają na ustabilizowanie gry pod 30 fps w ustawieniach low ? to na co maja niby czas... , dobra wiadomość jest taka że pracują i nie porzucają ukończenia tego early access jakim jest ta gra.
 
Hejka, w zadaniu "Ja, Automat" pod koniec misji muszę porozmawiać z Theo lecz nigdzie nie mogę jej zaleść?!? Czy to możliwe że postać się zgitchowała?
 
Last edited:
@CD PROJEKT RED Wciąż nie poprawiliście błędu z mini mapką (nawigacją).
Bez względu czy jade motocyklem czy samochodem, widok na minimapie jest pionowy ( z góry) przez co jak tylko się rozpędzimy nie widzimy informacji o zbliżającym się zakręcie. Minimapka powinna być pochylona na tyle aby bylo widać co jest 100 metrów przed nami jak np w GTA 5.
Zakładam że nie raz każdy przez ten błąd przegapił zakręt.
 
Niestety Takemura dalej stoi w dokach i nie da się zacząć zadania. I co teraz począć o.o bo szkoda save od nowa bo już 24 godziny na nim, a misje od nowa robić to tak średnio.
 
Last edited:
Sporo tego jak na hotfix, oby tak dalej. Może jak będziecie mieli więcej czasu to poprawicie wydajność na budżetowych PC :)
wiesz ta gra graficznie jest crysisem 2020 roku. Grafika jest piękna i niesie to za sobą wymagania, zawsze przychodzi czas kiedy sprzęt po prostu trzeba wymienić bo to już nie kwestia optymalizacji- sam mam kartę gtx 1660 czyli budżetową, cały komp kosztował mnie 2,5k w momencie kiedy ceny były jeszcze normalne i gram w 50 klatkach na ultra w 1920x1080 więc moim zdaniem optymalizacja nie jest taka zła. Wysłałeś wideo gdzie koleś gra na integrze więc to cud że ta gra i tak wgl ruszała. To już nawet nie jest budżetowy PC. Granie na kompie jednak ma ten minus że trzeba nadążać za nowinkami i wymieniać te komponenty. Uwierz mi ze na tym kompie pewnie taki ac valhalla wgl by nie ruszył bo ma gorszą optymalizację od CP
 
Last edited:
Nie wiem czy to żart, ale przy GF760 - czyli starej karcie z budżetowej półki, na rozdziałce 720p nie można oczekiwać, że gra będzie działać płynnie. Abstrahując od wymagań systemowych sam fakt względnej grywalności jest tutaj sporym sukcesem.

Mam GF970, który przecież też jest już starą kartą ze średniej półki, gram na 1680x1050 (stary monitor więcej nie uciągnie) i jestem bardzo zadowolony z optymalizacji, gdyż trzymam 45fps na średnio-wysokich ustawieniach (z niskimi cieniami itp.). Uważam, że co jak co, ale nie można CP zarzucić problemów z optymalizacją na starszych kompach. Gra nadal wygląda świetnie i działa płynnie :)

W zestawieniu z AC Valhallą i RDR2, CP wypada tutaj lepiej.
 
No spoko, całkiem nieźle jak na hotfix.

Chciałbym tylko doczekać się momentu, kiedy LMG Defender będzie można modować tak jak inne bronie (obecnie w wyniku buga, niezależnie od ilości slotów, można włożyć tylko jedną modyfikację, za to można ją wymieniać tak jak celownik czy tłumik).
 
@CD PROJEKT RED Wciąż nie poprawiliście błędu z mini mapką (nawigacją).
Bez względu czy jade motocyklem czy samochodem, widok na minimapie jest pionowy ( z góry) przez co jak tylko się rozpędzimy nie widzimy informacji o zbliżającym się zakręcie. Minimapka powinna być pochylona na tyle aby bylo widać co jest 100 metrów przed nami jak np w GTA 5.
Zakładam że nie raz każdy przez ten błąd przegapił zakręt.
To nie jest błąd. Tak minimapa została zaprojektowana i tak działa. CP2077 to nie GTA, że pewne elementy rozgrywki mają być takie same.
 
Naprawiono różne błędy związane z wrogami przechodzącymi przez przedmioty i unoszącymi się w powietrzu w Podejrzeniu przestępczości zorganizowanej: Naruszenie polityki prywatności.
A moze by tak po prostu naprawic generalnie wszystkie bledy zwiazane z postaciami przechodzacymi przez obiekty (jak np. maska samochodu - duszek Kacperek, czy ki diabel?), postaciami blokujacymi sie w scianach, spawnujacymi sie w kontenerach, ktorych nie mozna otworzyc itp? Bo troche tego jest. Podobnie jak z trupami (i nieprzytomnymi, wycietymi niesmiercionosnymi hackami), wpadajacymi do polowy i wiecej w sciany, smietniki i inne obiekty? Fajnie czasem takich jest zlootowac albo dobic strzalem w glowe, a tu ze sciany tylko kawalek trampka wystaje (albo nawet i to nie)...
 
Last edited:
To nie jest błąd. Tak minimapa została zaprojektowana i tak działa. CP2077 to nie GTA, że pewne elementy rozgrywki mają być takie same.

W takim razie jest żle zaprojektowana, na tyle że trzeba przed każdym skrzyżowaniem zwalniać. Widać że schemat działania minimapy jest zaczerpnięty z Wiedźminia 3 w której prędkośc konia jest na tyle mała że da się przewidzieć o nadchodzącym zakręcie. Ale w Cyberpunku gdzie mamy pojazdy, prędkości przemieszczenia jest kilkakrotnie szybsza, a nadal stosują z tego samego rozwiązania które jest mało wygodne wręcz uciążliwe. Odwołałem się do GTA 5 bo jest nam najbliżej znanym przykładem jak jest to przemyślane. Można nawet przywołać przykład typowej nawigacji samochodowej gdzie mapka się skaluje albo się pochyla na tyle aby kierowca mógł za w czasu się zorientować.
 
Top Bottom