Błąd z przeczekaniem ostatniej tury. Czy to na pewno błąd?

+
Opisałem to wczoraj na gwintowym wykopie, wysłałem do Redów pytanie, ale nie zaszkodzi również tutaj podyskutować.

Pewnie wiele osób już o tym wie, ale w nowym Gwincie można przeczekać ostatnią turę tzn. zamiast kliknąć PAS po zagraniu ostatniej karty, można poczekać aż pasek upływu czasu się skończy po czym tura "magicznie" przewinie się raz jeszcze, czyli nasz PAS nastąpi dopiero w następnej kolejce z automatu z racji braku kart do zagrania z ręki. Pozornie wydaje się to bez znaczenia, ale są sytuacje gdy ta 1 kolejka więcej wpływa na rozgrywkę - takim przykładem są na przykład obrażenia od kart pogodowych, albo karta Isbel > https://gwent.seven7y.com/hc-card.php?card=202108&lang=en

Podobno jest to błąd gry, ale tak się zastanawiam co tak naprawdę jest błędem - czy aby na pewno błędem jest to "przeczekanie", bo mnie się wydaje, że błędem jest właśnie ten "wymuszony" przycisk PAS po zagraniu ostatniej karty.

Już teraz zauważyłem, że część z graczy próbuje wykorzystać fakt, że grając "fair" powinniśmy spasować turę po zagraniu ostatniej karty i (o ile mają ostatnie słowo) zagrywają jako przedostatnią kartę wspomnianą wcześniej - Isbel. Pomimo tego, że oddają nam jedną z kart, wcześniejszy, "wymuszony" PAS nie pozwala nam już tej karty zagrać z ręki, co nie trudno się domyślić daje gigantyczną przewagę.

Wiecie co mi to przypomina? Najgorsze czasy z close bety z patologiczną Milvą.
 

luk757

Forum veteran
O kurcze, ciekawa sprawa. Może to rzeczywiście nie błąd, w końcu w becie pasowanie właśnie w ten sposób wyglądało, że po ostatnim zagraniu była jeszcze 1 tura na aktywacje efektów. Taka Ciri Szarża chyba też na tym może skorzystać?
 
@MaRIB1 Tyle, że ten temat nie ma celu dyskusji nad samą kartą Isbel, co nad mechaniką "wymuszonego" PASA przy rzuceniu ostatniej karty, bo właśnie karta Isbel mocno ten problem uwidacznia.
 

luk757

Forum veteran
Wydaje mi się, że trzeba tą kwestię jak najszybciej wyjaśnić bo to jest trochę wprowadzanie w błąd gracza z tym pasem...
 
No to już zależy od punktu widzenia Redów tzn. która mechanika miała być faktycznie tą zamierzoną. Ponoć na reddicie było info, że takie "przeczekanie" jest błędem, wręcz jego abusowaniem.

Jeśli jednak spojrzymy na sposób działania Isbel, to z mojego punktu widzenia to właśnie ten "wymuszony" przycisk PAS jest tu błędem. Powinno być jak w starym Gwincie, że jest jeszcze jedna kolejka do PASA. Innymi słowy po wyrzuceniu ostatniej karty nie powien być przycisk PAS, ale KONIEC TURY.

Jeden z wykopowiczów ma bardzo ciekawą teorię na to wszystko, więc pozwolę sobie zacytować:

Jakieś 2 dni temu rozmawiałem z innym mirkiem na podobny temat i... w sumie doszliśmy tylko do takiego wniosku, że mają teraz niezły burdel z turami i timerami, nie da się tego logicznie wyjaśnić. XD

Wydaje mi się, że cała sytuacja wynika z tego, że homecoming to zmodyfikowany stary gwint i pewnie nadal pozostała tam jakaś linijka kodu, mówiąca "jeśli graczowi skończy się czas, automatycznie oddaj turę przeciwnikowi" co było prawidłowe w starym gwincie, w tym dodali ten wymuszony pas, gdy skończą się karty co prowadzi do patologii.

No, ale cóż - to tylko moje domysły, zobaczymy co przyniesie zapowiedziana grudniowa aktualizacja, może nazwiemy ją "midwinter update"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 

luk757

Forum veteran
Rzeczywiście sprawdziłem to @luk757 Dwie Ciri Szarża przedłużyły grę o 2 rundy :D
No konkretnie to razem sprawdziliśmy :D
Napiszę może bardziej szczegółowo co trzeba zrobić... Otóż tak, Marib miał Isbel a ja chciałem Ciri Szarża sprawdzić.
Gra się ułożyła tak, że Marib nie miał jak tego sprawdzić bo tempo za wysokie narzuciłem :D
I teraz tak, jak mamy 4 karty na ręku to rzucamy Ciri, w następnej można na nią Letho i jeśli nie wciśniemy w ogóle przycisku nie mając kart na ręce to dobierze nam 2 karty po 4 turach najpierw jedna Ciri a potem druga. Jak wciśniemy pass to karta dojdzie ale nic już z nią nie zrobimy ;)
 
Last edited:

MaRIB1

Forum veteran
Chyba błąd jest z licznikiem końca tury powinien zadziałać jak przycisk PASS. Przycisk pass oznacza, że pasujemy, czyli nie zagrywamy już karty. A mechanika na stole powinna działać dalej.

Widać, ze po użyciu passu zyskujemy turę ma ruch, jak nam dojdzie karta, czyli tutaj jest raczej błąd. Pass to rzucam karty nie mam karty i czekam na wynik.
Post automatically merged:

Jeszcze co do karty, Isbel powinna mieć dodane: Jeżeli przeciwnik nie spasował. Spójrz na wierzchnią kartę z obu talii. Zachowaj jedną, a drugą daj przeciwnikowi. '

Jak przeciwnik ma przewagę, 2 kart, a ty masz pass, wtedy ta umiejętność daje mu 3 kartę.
 
Last edited:
Czyli można bawić się w combo wykorzystujące ten bug: Ciri -> Letho -> Stregobor -> Isbel i mieć 4 karty po teoretycznym pasie. Czysty miód ;)
 
No w randze 4-5 już kilku "cwaniaczków" spotkałem, którzy wykorzystują takie sposoby. Jeden gość widząc nawet, że w takiej sytuacji nie spasowałem, ale przeczekałem turę, specjalnie dodał mnie do znajomych, żeby napisać kilka słów co o mnie myśli.

Kwestia czasu, aż niższe rangi zorientują się w tym cwaniactwie. Jak dla mnie CDP nie może z czymś takim czekać do grudnia - to niepoważne.
 
No w randze 4-5 już kilku "cwaniaczków" spotkałem, którzy wykorzystują takie sposoby. Jeden gość widząc nawet, że w takiej sytuacji nie spasowałem, ale przeczekałem turę, specjalnie dodał mnie do znajomych, żeby napisać kilka słów co o mnie myśli.

Kwestia czasu, aż niższe rangi zorientują się w tym cwaniactwie. Jak dla mnie CDP nie może z czymś takim czekać do grudnia - to niepoważne.
Ciężko powiedzieć czy to jest cwaniactwo, czy świadome omijanie błędu gry, którego być nie powinno i w tym wypadku błędem byłby wadliwy przycisk...
 
Tym bardziej CDP powinien pośpieszyć się z wydaniem patcha. Ja uważam, że albo należy zmienić przycisk PAS na KONIEC TURY, albo zmienić wszystkie "cwaniackie" karty robiące w takich sytuacjach nieuzasadnione CA wg. tego co napisał @MaRIB1
 
Jeśli poprawienie tego jest zbyt trudne by zrobić to od ręki powinni po prostu do grudnia zbanować karty których zdolność można wykorzystywać dzięki tej wadliwej mechanice. Z pewnością byłoby to lepsze niż pozwolić by ludzie dostawali k...…. widząc takie kwiatki, a z pewnością z każdym kolejnym dniem będzie to coraz częstsze.
 
Naprawili problem, nie da się już przedłużyć o 1 turę meczu :)
Czyli jak licznik dochodzi do końca to pasuje automatycznie ? Isbel i tak daje przewagę pewnie 3 karty jak przeciwnik spasował, gdy posiadasz 2 karty do przodu =]
 
Top Bottom