Błędy po ostatniej aktualizacji

+
@MichalG666: Nie rozumiem, czyli tam powinno być: 20 zamiast 10, 40 zamiast 20 i 60 zamiast 30?
No ale to nie zmienia faktu, że na 10 i 20 widać jakiś postęp, a na 30 już nie...

EDIT: Drugie zadanie zaliczyło mi się po tych 20 kartach, nie musiałem czekać do 40.
 
Last edited:
Haha tak czułem, że w piątek nie wyjdzie mi to najjaśniej, ale spróbuję to wyprostować.

Są różne zadania odnośnie Widźminów i / lub Krawej Klątwy. Te na Twoich screenach (łatwe i normalne) działają akurat dobrze.

Natomiast jest zadanie o nazwie "Zagraj XX szt. kart z zestawu Krwawej Klątwy lub Wiedźminów" i ono czasem nie działa poprawnie na poziomie trudnym (gdzie "XX" to wartości 20, 40 i 60 na odpowiednich poziomach trudności). Z tym, że właśnie nie wiem czemu czasem pojawia się także wartość 30 na poziomie trudnym i wtedy nie działa (może tam powinien być jakiś inny opis, inny warunek, ale wyświetla się ten sam).
 

Lexor

Forum veteran
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, wszystkie zadania występują w trzech wersjach trudności: w najłatwiejszej jest do wykonania X czynności, w normalnej 2X, a w trudnej 3X. Moje "felerne" zadanie ma X = 20, więc w wersji 3X powinno być 60 a nie 30 - i czasem jest to "prawidłowe" 60 (i wtedy się zalicza), ale czasem jest tylko 30 (i wtedy stoi w miejscu).

Ciekawe.

Znalazłem już jakiś trop, który muszę przetestować, bo ostatnio cały czas gram jedną talią ale teraz, "dziwnym trafem", w zadaniu mam już nie 0/30 a 1/30, więc COŚ zadziałało. Próbowałem przeanalizować co to mogło być i pamiętam, że dwa razy zagrałem karty nie ze swojej talii, w obu przypadkach miało to związek z kartą Geralt: Aksji.


Raz przywołałem ofiarą pozyskaną prorokinię, a drugi raz zagrałem troskę z pozyskanej Saskii.





Prorokini to kompletnie inny zestaw kart ale troska to klątwa, więc jest dla mnie mocno podejrzana. :]
 
Last edited:
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, wszystkie zadania występują w trzech wersjach trudności: w najłatwiejszej jest do wykonania X czynności, w normalnej 2X, a w trudnej 3X. Moje "felerne" zadanie ma X = 20, więc w wersji 3X powinno być 60 a nie 30 - i czasem jest to "prawidłowe" 60 (i wtedy się zalicza), ale czasem jest tylko 30 (i wtedy stoi w miejscu).

Idealnie zrozumiałeś! A skoro zaliczyło jakimś cudem 1/30, to zadanie z X = 30 musi mieć jakiś inny opis (w swoim kodzie), ale tego się za żadne skarby nie dowiemy (w sensie co autor miał dokładnie na myśli, skoro podał błędny opis zadania).

P.S. Może tam chodzi o 30 kart z tych zestawów, ale właśnie z jakiejś konkretnej frakcji? Np. frakcji "zielonych"?
 

Lexor

Forum veteran
Idealnie zrozumiałeś! A skoro zaliczyło jakimś cudem 1/30, to zadanie z X = 30 musi mieć jakiś inny opis (w swoim kodzie), ale tego się za żadne skarby nie dowiemy (w sensie co autor miał dokładnie na myśli, skoro podał błędny opis zadania).

P.S. Może tam chodzi o 30 kart z tych zestawów, ale właśnie z jakiejś konkretnej frakcji? Np. frakcji "zielonych"?

W tym zadaniu to moje X = 10 a nie 30, jak napisałeś. ;)

Co do Twojego PS - tak właśnie podejrzewam! Masz / macie jakąś sprawdzoną "zieloną" talię do ogrania na ten event? xD
Bo jak ja złożę to znowu coś będzie nie tak z zaliczaniem, podobnie jak było u mnie wcześniej.
 
W tym zadaniu to moje X = 10 a nie 30, jak napisałeś. ;)

Tak, zrobiłem za duży skrót myślowy i zostało błędne stwierdzenie :/ Ale dobrze, że sprostowałeś.

Niestety póki co nie tworzyłem żadnej innej talii, tylko tą z Wiedźminami Skellige (bo w sumie chyba najwięcej jest zadań pod nich) ;)
 

Lexor

Forum veteran
Może więc @DeckCard_Cain (albo ktoś inny) ma jakąś sprawdzoną "zieloną" talię? Bo, jak napisałem, jak sam składam to nie wiem co robię źle, ale mi wcale tych zadań nie chce zaliczać, więc wolałbym to zadanie sprawdzić na talii, której konstrukcja jest pozbawiona tego mojego dotyku i została już przetestowana pod kątem pozytywnego zaliczania. xD
 
@Lexor jak mi się scombiły to grałem zwykłym movement Scoia na Nekkerze, z tym że któregoś zadania też mi nie zalicza (nie pamiętam treści, bo je zrollowałem, ale na liczniku też było 30).
 
Znowu zestaw klątwy, a kart z tego zestawu nie ma w Twojej talii, więc to felerne zadanie dotyczy chyba jedynie kart klątwy.

To by miało sens, jeśli zadanie dotyczyłoby tylko Klątw, to może stąd jest to 30, a nie 60 :D Choć to jest masakra, że treść zadań nie jest prawidłowa...
 

Lexor

Forum veteran
@MichalG666: Sprawdziłem na wszelki wypadek angielski opis zadania - też wspomina oba zestawy kart.

EDIT: Ta teoria o klątwie jest już w zasadzie potwierdzona: wziąłem kolejną kartę klątwy z alchemii i mam 3/30. :]

EDIT: @DeckCard_Cain: Dziekuję za sprawdzoną talię z wampirami z klątwy - mam 14/30, remedium na błąd znalezione.

EDIT: Udało mi się ukończyć to felerne zadanie, moja tablica z zadaniami została wyczyszczona.
 
Last edited:
Dzięki :) w takim razie będę już wiedział jak je zaliczać, gdybym miał taką potrzebę!

Niewątpliwie był to ciekawy przypadek, brawo za rozwiązanie zagadki :D No i cieszę się, że moja talia w pewien sposób się przydała ;)
 

Lexor

Forum veteran
No i cieszę się, że moja talia w pewien sposób się przydała ;)
Twoja talia to ogólnie dość ciekawy przypadek. Grałem wcześniej rankedy swoją talią, tam gdzie robiłem sobie "małe dokładki" do robienia zadań (co ostatecznie nie chciało działać) i jako przeciwników dostawałem silne, normalne talie metowe. Odkąd zacząłem grać Twoją talią, to nagle gra zaczęla mi podsuwać jakichś słabszych przeciwników. Cuda, panie, cuda! o_O
 
Odkąd zacząłem grać Twoją talią, to nagle gra zaczęla mi podsuwać jakichś słabszych przeciwników. Cuda, panie, cuda! o_O

Haha to ciekawe co mówisz, bo faktycznie dziwiłem się, że wygrywałem całkiem sporo meczów tą talią, która nie jest jakoś zbyt mocna (może to właśnie miało związek z doborem "słabszych" przeciwników, a jako, że tą talią zacząłem od początku sezonu, to nie miałem porównania).

W związku z tym wskoczyłem z "15" rangi na "0" w tym sezonie, posiłkując się czasem talią Natury, gdy miałem prawie cały witraż i byłem blisko osiągnięcia wyższych rang (grałem swoją wersją talii Natury i wygrałem wszystkie mecze poza jednym, a ta przegrana była tylko przeciwko innej talii Natury :D).

P.S. Zdarzyło mi się też wygrać 2 razy przeciwko Naturze tymi moimi Wiedźminami Skellige, co poczytuję sobie za duży sukces ;)

EDIT: Swoją drogą zastanawiam się ile jest tych nagród w sezonie letnim (doklikałem do ponad 1500 poziomu i dalej mi się nie chciało, bo raczej nie jest to realne do osiągnięcia dla "zwykłego" śmiertelnika).
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
P.S. Zdarzyło mi się też wygrać 2 razy przeciwko Naturze tymi moimi Wiedźminami Skellige, co poczytuję sobie za duży sukces ;)

Popatrzyłem na moje wyniki Twojej talii SK vs ST i na stoczonych 9 pojedynków ani razu nie przegrałem. :shrug:

EDIT: Swoją drogą zastanawiam się ile jest tych nagród w sezonie letnim (doklikałem do ponad 1500 poziomu i dalej mi się nie chciało, bo raczej nie jest to realne do osiągnięcia dla "zwykłego" śmiertelnika).

Czy Ty właśnie napisałeś, że w tym cyklu masz już 1500+ poziom?? o.o

Co do ilości: nie wiem jakie dokładnie "nagrody rzeczowe" uzyskujecie, ale mi to wygląda na "nieskończenie wiele", bowiem zakładam, że "nagrody bibelotowe" są pozyskiwane losowo z pewnej ogólnej, uprzednio przygotowanej puli nagród, według ustawionej, rozłożonej procentowo pomiędzy rodzaje bibelotów szansy.

PS. Ktoś tu chyba gdzieś pisał, że aby zaliczało postęp zadania trzeba wygrywać pojedynki - albo u mnie jest jakiś "pozytywny" błąd, albo to nie jest prawdą, bo z tego co sam doświadczam, to odkąd zacząłem grać Waszymi, sprawdzonymi taliami, to widzę jakieś postępy nawet jak przegrywam.
 
Last edited:
Popatrzyłem na moje wyniki Twojej talii SK vs ST i na stoczonych 9 pojedynków ani razu nie przegrałem. :shrug:

Może stworzyłem przypadkiem jakąś kontrę na ST :D i cieszę się, że talia nie jest taka zła.

Czy Ty właśnie napisałeś, że w tym cyklu masz już 1500+ poziom?? o.o

Nie, mam 450 poziom ;) Ale sprawdzałem strzałkami w prawo dokąd są nagrody (skrzynie) i doszedłem do ponad 1500 poziomu i potem przestałem już "scrollować" dalej. Ale faktycznie nagrody awatary wyglądają w większości jak wycinki z istniejących kart, więc mogli stworzyć jakąś bardzo dużą pulę w dość szybki sposób, stąd tyle potencjalnych nagród.

PS. Ktoś tu chyba gdzieś pisał, że aby zaliczało postęp zadania trzeba wygrywać pojedynki - albo u mnie jest jakiś "pozytywny" błąd, albo to nie jest prawdą, bo z tego co sam doświadczam, to odkąd zacząłem grać Waszymi, sprawdzonymi taliami, to widzę jakieś postępy nawet jak przegrywam.

Też zauważyłem, że postęp się nalicza nawet gdy przegrywam, więc to chyba błędna informacja, że trzeba wygrywać.
 

Lexor

Forum veteran
Ale faktycznie nagrody awatary wyglądają w większości jak wycinki z istniejących kart, więc mogli stworzyć jakąś bardzo dużą pulę w dość szybki sposób, stąd tyle potencjalnych nagród.
A propos: czy ktoś dostał ramkę? Bo w puli nagród oprócz awatarów zauważyłem też tytuł, ale ramki do tej pory u mnie nie było.
 
Ja też nie miałem póki co żadnej ramki, tylko awatary i tytuły (tytułów miałem już kilka, jakieś 4-5).
 

Lexor

Forum veteran
mam 450 poziom

Zakładam, żeby osiągnąć ten poziom to musiałeś dokupować zadania, bo normalnie wychodzi 6 pkt/dzień = 180 pkt/miesiąc.

Czy miałeś jakąś taktykę w kupowaniu?

Zauważyłem, że punkt punktowi nie jest równy, najtaniej wychodzą te środkowe zadania (wychodzi 1 punkt za 22.5 szt. złota).
 
Top Bottom