Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Jeśli chodzi o kwestie finansowe to mogę sobie pozwolić na wydatek do 5000 złotych. Laptop ma służyć przede wszystkim do obróbki fotografii i grafik oraz okazjonalnie do zagrania w niektóre gry, więc i tak obowiązkowo muszę postawić na odpowiednio mocną kartę graficzną. Jeśli chodzi o W3 to chciałbym przede wszystkim móc poznać historię Geralta do końca i nie zależy mi na tzw. wodotryskach graficznych (standardowe ustawienia pozwalające grać bez przywieszeń, bez zbędnych ficzerów - to mnie interesuje). Domyślam się, że w tym momencie wymagania dotyczące Wiedźmina są raczej orientacyjne i mogą się jeszcze zmienić dzięki optymalizacji, więc może być ciężko idealnie dobrać taki zestaw. Jednak dziękuję z góry za próbę :)
 
Więc tak: w tej chwili jest spora przepaść jeżeli chodzi o ceny laptopów ze względu na to, że jeszcze premiery nie doczekała się karta GeForce 960m, a laptopy z tą kartą prawdopodobnie będą oscylowały w granicach właśnie 5000 zł, więc warto poczekać na premierę karty, zobaczyć jej osiągi, może akurat wbije się mniej więcej w twoje wymagania cenowe. Jeżeli nie spieszysz się z zakupem, doradzałbym w związku z tym poczekać. Oczywiście celujesz też z automatu w procesory i7, jeżeli chcesz pograć w W3.

W tej chwili są laptopy, które z łatwością udźwigną W3 i będziesz mógł spać spokojnie, że zagrasz powyżej minimum, ale zaczynają się od 5700 mniej więcej (np. MSI Apache GE62 z GeForce GTX 965m, i7 4720HQ i 8GB RAM). Scenariusz minimum to w tej chwili laptop oscylujący w granicach 3.5-4k, na pokładzie z GTX 860m (Maxwell), i7 4700MQ/HQ, 8GB RAM, jednak z takim zakupem także trzeba byłoby poczekać, bo teoretycznie jest on poniżej wymagań minimalnych, więc wszystko zależy od optymalizacji (sam mam taki sprzęt, sprawdza się w miarę w porządku, np w Unity, bublu optymalizacyjnym gram na med/high w ok 30 klatkach). Wszystkie te laptopy są gabarytów standardowych (nie są to 5kg krowy), oczywiście w twojej gestii zostaje wielkość ekranu (15.6 czy 17.3). Na PW mogę Ci podać konkretne modele, albo stronkę dystrybutora, która pozwoli Ci wybrać i złożyć sobie jakiś mocniejszy laptop.

Na tę chwilę jednak, najlepsza rada - wstrzymać się z zakupem, poczekać co wyjdzie z optymalizacji, ja w tej chwili, gdybym kupował laptopa ze względu na m.in. Wiedźmina 3, po prostu poczekałbym na jego premierę. Ma to dwa plusy - primo - będziesz miał 100% pewność, że notebook wpasuje się w Twoje potrzeby - secundo - za te 3 miesiące będą po prostu tańsze, bo w tej chwili przy serii 9xx płacisz dodatkową marżę za nowość serii kart :).
 
Last edited:
@szypek26 najtańsze nowe nie będą lepsze niż drogie obecne, a nowe drogie będą pewnie… bardzo drogie, więc na W3 bym się nie szarpał,*że to taka okazja będzie :)
 
Ja nie robię tutaj jakiejś wielkiej analizy, aczkolwiek cieszę się, że niedługo coś się ruszy, bo obecnie mamy sporą stagnację. Intel sam sobie krzywdy nie zrobi, to wiadomo, niemniej po wpuszczeniu Broadwelli z serii "K", ceny Haswell Refresh powinny lekko spaść. Więc profit.
 
Oglądałem kilka testów na YT okazuje się, że po rezygnacji z kilku bajerów na mojej konfiguracji pójdą nawet tegoroczne benchmarki. Tyle tylko, że jak mówię muszę zmniejszyć detale i kilka rzeczy wyłączyć w związku z tym wyjaśnijcie mi proszę "Łopatologicznie", co to jest ten Vsync? Jak się to wyłącza oraz czym to skutkuje?
I czy to może oznaczać, że moja grafa jednak od biedy pociągnie W3?
 
co to jest ten Vsync? Jak się to wyłącza oraz czym to skutkuje?
Opcja blokująca klatki na poziomie odświeżania Twojego monitora. Obecnie to w większości 60Hz, czyli 60fpsów.
Włączenie jej usuwa rwanie ekranu, poziome pasy przesuwające się po ekranie. Wyłączenie sprawia, że blokady nie ma.
Opcja ta jest dostępna w każdej grze albo sterownikach.
 
Intel sam sobie krzywdy nie zrobi, to wiadomo, niemniej po wpuszczeniu Broadwelli z serii "K", ceny Haswell Refresh powinny lekko spaść. Więc profit.

Ceny w rozumieniu, że te oficjalne? Nope, nie ma szans. Intel nigdy nie obniża. Po prostu starsze serie są wycofywane z rynku. Tak było w przypadku Sandy, Ivy i to samo będzie z Hashwellami. Patrząc na to, co dzieje się na rynku walut może być tylko drożej.
 
słuchajcie nie mam zielonego pojecia o sprzęcie komputerowym więc szybkie pytanie: laptop, który udźwignie dziki gon na ~średnich, cena...?
 
Ceny w rozumieniu, że te oficjalne? Nope, nie ma szans. Intel nigdy nie obniża. Po prostu starsze serie są wycofywane z rynku. Tak było w przypadku Sandy, Ivy i to samo będzie z Hashwellami. Patrząc na to, co dzieje się na rynku walut może być tylko drożej.
Ceny w rozumieniu, że spadną. Co mnie tam obchodzi, z jakiego powodu :p Jak sprzedawcy będą mieli sporo Haswelli w magazynach poupychane, to (oczywiście zakładając, że naród zacznie w miarę ochoczo kupować Broadwelle) sobie odpuszczą marżę i zawsze się tą stówkę zaoszczędzi.

słuchajcie nie mam zielonego pojecia o sprzęcie komputerowym więc szybkie pytanie: laptop, który udźwignie dziki gon na ~średnich, cena...?
Było parę postów wyżej - http://forums.cdprojektred.com/threads/23139-Co-nieco-o-sprzęcie?p=1530202&viewfull=1#post1530202
 
Było parę postów wyżej

cholera, faktycznie. i to tak ostentacyjnie blisko, że az mi głupio.

5 koła. hehe.

 
Jak sprzedawcy będą mieli sporo Haswelli w magazynach poupychane, to (oczywiście zakładając, że naród zacznie w miarę ochoczo kupować Broadwelle) sobie odpuszczą marżę i zawsze się tą stówkę zaoszczędzi.

No, miejmy nadzieję, ale nie liczyłbym na to specjalnie. Intel to Intel.
 
Mam pytanko, czy w catalyst overdrive ten limit zużycia energii jest jakoś powiązany z woltarzem czy to raczej opcja dla picu. Jeśli jednak to ma jakieś zastosowanie w OC to ile mogę dowalić % żeby karta się nie sypła. Na razie mam w HD7770 zegary GPU 1125 MHz GRAM 1350 MHZ i to jest max dla stabilnej pracy, dlatego chciałbym troszkę popracować nad zasilaniem.
 
Mój komputer jest daleki od spełnienia tych wymagań, dlatego trzeba kupić komputer albo nową konsolę.
Możecie mi powiedzieć, ile kosztuje komp, który spełnia minimalne wymagania, a ile kosztuje komp, który spełnia rekomendowane.
Na razie na allegro najtańszy, który spełnia minimalne wymagania znalazłem za 2399 zł (jeśli A8 5500 wystarczy), a rekomendowane za 3399 zł. Oczywiście bez monitora, myszki, klawiatury i głośników.

Co mnie dodatkowo ciekawi, to że na Allegro najczęściej kupowanym komputerem jest komp za 1599 zł z GT 740. W opisie jest "graj w najnowsze gry" i m.in. screen z W3. Czyżby na GT 740 dało się grać w W3, przecież to o wiele gorsza karta niż wymagane dla minimalnych GTX 660?

Przepraszam, jeśli takie pytania już były, ale czytanie 54 stron o wymagania trochę zniechęca.
Byłbym bardzo wdzięczny za linki do kompów, bo zamierzam trochę kasy wydać (niestety). Gra za 119 zł, ale trzeba wydać 2400 zł na kompa...

Podpinam się pod pytanie, trzeba odpowiedzieć koledze.
 
Last edited:
Witajcie. Chciałbym się Was poradzić odnośnie sprzętu na którym byłbym w stanie zagrać w Wiedźmina 3. Chodzi mi mianowicie o laptopa. Ze względu na mobilny charakter pracy nie mogę sobie pozwolić na kupno stacjonarnego komputera czy którejś z konsol i wielkiego telewizora. W związku z tym jedyną opcją pozostaje laptop. I tak zbliża się czas, że mój Asus z dwurdzeniowym I5-2430M 2,4 Ghz, 4Gb ramu + Geforce GT 520 MX będzie szedł do wymiany, więc może udałoby się Wam coś w tym kierunku doradzić? (wiem, że oficjalne wymagania są wysokie, ale liczę na to, że jednak CD PROJEKT RED jeszcze je zoptymalizuje) Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Asus G751JY - http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-rog-g751-17-3-laptop-do-grania-karta-geforce-gtx-900m.html

Ewentualnie Clevo P651SG (Schenker XMG P505 Pro) - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Clevo-P651SG.132458.0.html

PS: ten powinien się zmieścić do 5k - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Clevo-P651SE.127943.0.html
 
Last edited:
Podpinam się pod pytanie, trzeba odpowiedzieć koledze.

Te kompy z Allegro to straszna lipa, ZAWSZE jest tam coś nie tak, albo do dobrej karty graficznej i procka, ładowany jest jakiś dość niskiej jakości zasilacz, albo płyta główna najtańsza możliwa, albo słabe pamięci. A najczęściej wszystkiego po trochu...

Kolejna sprawa to - "Co mnie dodatkowo ciekawi, to że na Allegro najczęściej kupowanym komputerem jest komp za 1599 zł z GT 740. W opisie jest "graj w najnowsze gry" i m.in. screen z W3. "

Jest to żerowanie na niewiedzy kupujących, w sumie "granie" jak będzie te 10 fos, też można nazwać "graniem" ;-)
Najlepiej żadnych gotowców nie kupować, bo raz że się przepłaca nie adekwatnie do jakości podzespołów, dwa tam zawsze jest coś nie tak ;-)

Lepiej jest po prostu dobrać sobie zestaw pytając kogoś kto się zna na rzeczy, chociażby tu na forum.
Całkiem niezłe zestawy proponują chociażby na Pure PC

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2015

Kupując części w Pc Projekcie można poprosić o złożenie kompa (za darmo z tego co pamiętam tam to robią). W Morelach za 1zł z tym że u nich to "fachowcy" tacy są że czasem zasilacz "do góry nogami" zamontują albo urwą slot PCI-E ;-)

Ale radocha ze składania samodzielnie sprzętu jest mega, lepsza zabawa niż klockami lego ;-)
Jeśli ktoś mieszka w Warszawie czy okolicach, też może się do mnie na PW odezwać w sprawie złożenia kompa z zakupionych wcześniej części.
W wolniejszych chwilach mogę pomóc bo mi to radochę również sprawia ;-)
 
Last edited:
@GosuPl
Kiedyś pojawił się tu temat zasilaczy, czy mój Tacens RADIX IV 600W 85+ Bronze wybuchnie czy może zostać? :p

Nie jest to czarna lista ale nie jest to też wybitna konstrukcja ;-)
Po za tym na lini 12v ma tylko 504w, a to jest linia odpowiedzialna za procka i grafikę, najważniejsza w zasilaczu. Z innej strony ma silne ampery a to bardzo dobrze.
Zależy jakie podzespoły by miał ciągnąć.

No i podstawowa sprawa , on ma jedną wtyczkę PCI-E 6+2 .
Jaką grafikę chcesz do niego brać albo masz?
 
Nie jest to czarna lista ale nie jest to też wybitna konstrukcja ;-)
Po za tym na lini 12v ma tylko 504w, a to jest linia odpowiedzialna za procka i grafikę, najważniejsza w zasilaczu. Z innej strony ma silne ampery a to bardzo dobrze.
Zależy jakie podzespoły by miał ciągnąć.

No i podstawowa sprawa , on ma jedną wtyczkę PCI-E 6+2 .
Jaką grafikę chcesz do niego brać albo masz?

Obecnie siedzi na nim Phenom II 955 BE i Gigabyte Radeon HD 6850 OC, gdybym miał zmieniać grafikę to jak on to wytrzyma? Zakładając, że procka nie zmienię więc absolutny max jak na razie do tego to strzelam 270x.
 
Top Bottom