Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
750PLN to też przepaść. Mówiłem jakie są warunki. Pytanie brzmi czy w tej cenie da się coś lepszego kupić. Pomijam lepszą kartę graficzną bo zdaje sobie sprawę że lepszej w tych pieniądzach laptop raczej miał nie będzie.

---------- Zaktualizowano 09:27 ----------

Jest jeszcze jedna komplikacja. Tego podlinkowanego przeze mnie Della nie ma jeszcze w sprzedaży ze względu na najnowsze procesory i będzie dostępny dopiero 12 grudnia. Jest na oku jeszcze taki ASUS: http://www.x-kom.pl/p/244782-notebo...099h-16-i7-4720hq-16-240-750-win8-gtx960.html
Ponawiam pytanie ze wcześniejszego posta i dokładam nowe. Czy ewentualnie opłaca się czekać do grudnia na Della czy może warto nabyć tego Asusa. Co do różnicy w pojemności dysku HDD o te 250GB czy tam obecności nagrywarki czy różnicy w Windowsie to nie ma problemu. Bardziej chodzi mi o ten procesor nowej i starszej generacji oraz o samo wykonanie laptopa i trwałość. Która firma jest bardziej godna zaufania.
Pozdrawiam.
 
Last edited:
Witam, mam zamiar kupić sobie monitor pod Wiedźmina full hd w rozsądnej cenie, poleci ktoś? Najlepiej aby był uniwersalny, głównie do gier i pracy na komputerze, i żeby starczył na parę lat.
 
http://www.techpowerup.com/217042/directx-12-mixed-multi-gpu-it-works-for-now.html

http://pclab.pl/news66577.html

Hybrydowe multi-GPU w dx.12 działa i ma się dobrze.

Co ciekawe połaczenie Radeon+ GF daje najlepsze efekty dużo lepsze niż crossfire i SlI, mix GF+Radeon już nie radzi sobie tak dobrze.
Kiedyś juz była taka opcja i też połaczenie Radeon+ GF spisywało się najlepiej ale Nvidia szybko zareagowała wydała hotfixa do sterowników i sie skończyło hybrydowe granie, teraz zapewne będzie podobnie.
 
Last edited:
Tani laptop do Wiedźmina 3

Witam. Mam zamiar kupić jakiegoś taniego laptopa do Wiedźmin 3, jednak mój budżet nie jest powalający, także ustawienia raczej minimalne. Znalazłem ostatnio jakiegoś laptopa i chciałbym zapytać, czy Wiesiek by na tym poszedł. Laptop to Lenovo z 50-70, z dwurdzeniowym procesorem 1.9 (intel core i3), z pamięcią 4 GB RAM i grafiką GT840M. Wiem, że na minimalne Wieśka trzeba chyba 6 RAM-u, ale czy na takiej konfiguracji jakoś dało by radę pograć? Z góry przepraszam, jeśli już taki wątek gdzieś był, ale nie miałem za bardzo czasu, żeby to przeglądnąć. I dzięki za zainteresowanie :)
 
Witam. Mam zamiar kupić jakiegoś taniego laptopa do Wiedźmin 3, jednak mój budżet nie jest powalający, także ustawienia raczej minimalne. Znalazłem ostatnio jakiegoś laptopa i chciałbym zapytać, czy Wiesiek by na tym poszedł. Laptop to Lenovo z 50-70, z dwurdzeniowym procesorem 1.9 (intel core i3), z pamięcią 4 GB RAM i grafiką GT840M. Wiem, że na minimalne Wieśka trzeba chyba 6 RAM-u, ale czy na takiej konfiguracji jakoś dało by radę pograć? Z góry przepraszam, jeśli już taki wątek gdzieś był, ale nie miałem za bardzo czasu, żeby to przeglądnąć. I dzięki za zainteresowanie

Witaj,

sam gram na laptopie z powiedzmy średniej półki (i5-4210U, 840M, 4GB). Nie jest co prawda super płynnie.. hm.. jeżeli uznajemy, że gra na poziomie 20/25 klatek na s. w ogóle jest płynna. Jestem jednak przyzwyczajony do takiej "płynności" i z Wieśka 3-go czerpię masę przyjemności. Co więcej w ustawieniach mam średniej jakości tekstury (reszta co prawda na minimum) i gra wygląda naprawdę świetnie.
Wydaje mi się wiec, że i Tobie na tej specyfikacji powinno ruszyć. Procesor co prawda słabszy, ale kto wie..
 
Last edited:
WIndows 10 jest świetny, działa super sprawnie, naprawdę to godny następca 7. Śmiało robić upgrade i nie marudzić*;)
 
Win 10 nie jest taki zły. Przynajmniej na razie...

Ale krótko na nim siedzę, więc moja opinia nie jest jakaś miarodajna.
 
WIndows 10 jest świetny, działa super sprawnie, naprawdę to godny następca 7. Śmiało robić upgrade i nie marudzić*;)
a teraz poproszę o podpowiedź czy to sarkazm bo jestem zmęczony i nie wyłapuję już niuansów internetu...
 
Mówię serio, nie ma co siedzieć na leciwym systemie, tak naprawdę oczko w głowie MS to Win 10 i to on będzie non stop rozwijany. Czas 7, 8 się*powoli kończy. Przesiadać się, póki można to robić za friko i nie marudzić, serio.
 
Kiedyś tak samo było z Windowsem XP. Ja przestał być wspierany i konieczna była przesiadka na nowszy system to wszyscy płakali, a dzisiaj Windows 7 jest najlepszym systemem i wszyscy płaczą, że twórcy gier każą się przesiadać na dziesiątkę. Pewnie kiedyś Microsoft wymyśli kolejny system i wtedy wszyscy będą płakać za Windowsem 10 :p
 
Windows 10 nie jest jeszcze 'wystarczająco' stabilny.
Na moim laptopie wydajność podczas grania (po aktualizacji z 8 ) spadła drastycznie. Na razie nie polecam.
 
Ja tam nie miałem żadnego spadku wydajności po przejściu na Win 10 (z Win 7 ), a jeśli był jakiś wzrost to jedynie w granicach błędu pomiarowego.
Wiedźmin 3 za to równiej wykorzystywał wątki/rdzenie CPU.
 
Salurion, Karen, Proline. Ktoś miał styczność z którymś z tych sklepów? :) . Chce sobie obudowę zamówić i nie wiem, czy kupić ją w którymś z tych sklepów, czy może kupić na morelach. Chociaż z nimi słyszałem to różnie bywa.
 
Last edited:
Salurion, Karen, Proline. Ktoś miał styczność z którymś z tych sklepów? :) . Chce sobie obudowę zamówić i nie wiem, czy kupić ją w którymś z tych sklepów, czy może kupić na morelach. Chociaż z nimi słyszałem to różnie bywa.

Myślę, że obudowę możesz bez obaw zamówić w każdym z nich :).
 
Powracam do żywych, internety mi nie pomagają, rejestrować się specjalnie na forach komputerowych jakoś mi nie w smak, a na audiofilskich już tym bardziej więc przypomniałem sobie (przepraszam, że w ogóle zapomniałem!) o cudnej wiedźmińskiej społeczności.

Potrzebuję pomocy przy wybraniu zestawu głośników do PCta, budżet 300zł.
Kupiłem sobie Trust GXT 38, szybki spontaniczny zakup w jednej mediasieci sklepów i oddałem. Prawa satelitka charczała przy niskim bassie. Ale jak to mam farta zawsze to był to ostatni zestaw z półki więc stwierdziłem, że to może dlatego, zwróciłem i pojechałem do drugiego tego samego sklepu w mieście, wziąłem te same i bumszakalka, też z półki. Fatum to fatum, bo ja już tak poza głośnikami z 5 rzeczy musiałem brać, no ale podłączam i co? Prawa charczy, mniej niż w tamtych głośnikach (śmieszne, bo te mogły grać na sklepie, a tamte nie), ale jednak charczy. Teraz wydaje się, że się to uspokoiło, bo porozstawiałem je ostatecznie na biurku i jest w dostatecznej odległości żebym tego w miarę nie słyszał, ale to występuje nawet przy wyłączeniu bassu całkowicie. No mniejsza.

Zastanawiałem się nad Microlab M-880 i Microlab FC330, ale jeżeli macie jakieś ciekawsze alternatywy to chętnie posłucham, nie jestem jakoś wybitnie zorientowany w tym.

Muzyka słuchana to muzyka nastawiona bardzo na suba, będzie on nonstop katowany, zależy mi na mocnym bassie. Warto nadmienić, że z grania tych Trustów jestem zadowolony, tylko ta satelitka to jedna wielka porażka.

No i na korzyść Microlabów, tam jest MDF, tutaj mam plastikowe satelitki i drewno sub.
 
Last edited:
Top Bottom