Cyberpunk 2077 - sugestie i życzenia

+
Może tylko tak mówią. Albo projekt jest tak gigantyczny, że tak długo produkcja trwa. Przyzwyczaiłem się, że w kwestii ogromu gier Redzi nas nie okłamują a czasami minimalizują własne dzieło więc jeśli określają W3 małym projektem przy Cyberze to ja im wierzę.
 
Może być mały (wiedzmin przy cyberze), ale nie tylko z powodu rozmiaru że CP nagle będzie znacznie większy.
Tutaj nie będziemy mieć bohatera narzuconego z góry, tylko wybór dodatkowo określenie klasy, wszystko daje większe możliwości niż w W3.

Bardzo mi to przypomina Fallouty 1/2 gdzie na początku tworzyliśmy postać (co prawda klas tam nie było) tutaj prawdopodobnie 9 klas do wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie.
Nie pamiętam gdzie przeczytałem ale mapa podobno ma być trochę mniejsza niż w W3, ale dużo lepiej ma być zagospodarowany przestrzennie CP.

Myślę że wzieli sobie kilka uwag po Dzikim Gonie do serca REDzi, no i można przypuszczać że gra będzie zmierzać pod PS4.5 lub PS4K jak zwał tak zwał dopakowaną maszynkę Sony i Microsoftu?

Obecnie knsole zbyt odstają pewno od wizji jaką REDzi sobie założyli odnośnie gry, no ale Sony na ten temat zapewne dopiero coś powie na E3.
 
Grafika w grach CDP Red zawsze liczyła spory skok. Więc za pewne Cyber będzie bardzo ładny. Co do reszty i jakby ogromu...nie wydaje mi się aby chodziło tu o bohatera. Sądzę, i liczę na to, że Redzi dadzą nam możliwość kreacji bohatera, ale jego historię i charakter będą nam jednak trochę narzucali choć ścieżek w grze dostępnych będzie więcej.

Pytanie jak gigantyczny będzie świat. W W3 jak na debiut Redzi poradzili sobie b. dobrze. Może nie są Rockstarem, ale według mnie świat był lepiej zbudowany, ładniejszy i ciekawszy niż w Skyrim i DA: Inkwizycji. Jasne, kulało zapełnienie, ale to jestem im w stanie wybaczyć. Zwłaszcza, że taki Cyber na starcie daje większe możliwości zapełnienia świata. Deweloperzy obiecali miasto i okolice, strzelam, że wszystko to będzie większe od wszystkich map W3+Toussaint, ale jak bardzo?

Jak Redzi nie przedstawią na E3 Cybera, będę mega zawiedziony. Sukces kasowy W3 i popularność gry brał się głównie z długiej kampanii reklamowej, świetnie prowadzonej i gigantycznego hypu, większego niż na Fallouta 4 moim zdaniem. Tak więc pokazanie czegoś, byle mocnego na E3 i parę elektryzujących nowinek mogłoby tylko wpłynąć pozytywnie na hype.
 
Grafika w grach CDP Red zawsze liczyła spory skok. Więc za pewne Cyber będzie bardzo ładny.

Z tego co wiemy gra powstaje na REDengine 3, więc na tym samym silniku co W3. Różnice powinno robić głównie oświetlenie, bo CP2077 potrzebuje zupełnie innego podejścia. Wprawdzie, nie wiadomo w która stronę pójdzie architektura Night City, ale można chyba śmiało założyć, że "linia horyzontu" będzie często zasłaniana budynkami, więc jest sporo miejsca, by Umbra rozwinęła skrzydła.

Jak Redzi nie przedstawią na E3 Cybera, będę mega zawiedziony. Sukces kasowy W3 i popularność gry brał się głównie z długiej kampanii reklamowej, świetnie prowadzonej i gigantycznego hypu, większego niż na Fallouta 4 moim zdaniem. Tak więc pokazanie czegoś, byle mocnego na E3 i parę elektryzujących nowinek mogłoby tylko wpłynąć pozytywnie na hype.

Cyberpunka nie będzie na E3. Info z pokonferencyjnego Q&A.
 
Last edited:
Przecież już od dawna wiadomo że nie ma co liczyć na CP 2077 na E3 nie rozumiem tych oczekiwań, REDzi pojadą tam z drugim rozszerzeniem, a sam CP ... cóż może za rok na E3 a może za dwa.
 
Odnośnie Night City, fajnie by było, gdyby REDzi poszli w wielopoziomowość miasta, dzięki czemu mogło by być znacznie rozleglejsze, zajmując mniejszą powierzchnię. Wyższe poziomy opierały by się o jakieś tarasy, połączone pomostami i były zarezerwowane dla bogatszych mieszkańców, do tego jakieś estakady, natomiast im niżej tym biedniej, większa przestępczość, itp.. Liczę na to że w mieście będzie też masa zaułków podobnych klimatem do tych z Remember Me.
 
Okej to nie wiedziałem, że oficjalnie nie pojadą...no jestem zawiedziony :(

Dla mnie miasto powinno być gigantyczne, powinniśmy móc wchodzić do większości budynków. No i ciekawe czy dostaniemy pojazdy jak samochody i możliwość dorwania się do jakiegoś samolotu czy czegoś w tym stylu :p Mnie jednak najbardziej w Night City zależy na tym by żyło. Ludzie, każdy mające własne życie. Pilnująca wszystkiego policja, sklepy, kluby nocne, co jakiś czas wybuchające strzelaniny między gangami, napady, akty przemocy, handel narkotykami i bronią w ciemnych zakamarkach. Chodzi mi o to, że chcę aby ten świat żył, był autentyczny abyśmy czuli jak trafiamy do miasto rządzonego przez korporację, pełnego grup przestępczych, mafii i niebezpieczeństwa. Abyśmy przy ogromie rzeczy dziejących się bez naszej ingerencji czuli się jak mrówki.

Tak jak kiedyś pisałem. Liczę na mroczny, ciężki klimat. Fabułę, wybory, dialogi, zadania na poziomie tych z W3 a nawet lepsze a w sprawie rozgrywki i interakcji ze światem na taki poziom jaki daje GTA V.
 
Sukces kasowy W3 i popularność gry brał się głównie z długiej kampanii reklamowej, świetnie prowadzonej i gigantycznego hypu, większego niż na Fallouta 4 moim zdaniem. Tak więc pokazanie czegoś, byle mocnego na E3 i parę elektryzujących nowinek mogłoby tylko wpłynąć pozytywnie na hype.

Sukces kasowy wziął się przede wszystkim z tego, że to była rewelacyjna gra....
 
Dobra po przerwie trzeba nadrabiac zaległości, no więc stało sie wiemy o PSNeo i o tym że twórcy zostaną zmuszeni do robienia dwóch wersji gier pod starą PS4 i NEO, a to oznacza najprawdopobniej zrobienie dwóch oddzielnych bulidów gry.
Z racji tej że Neo jest nacznie mocniejsze wszak siedzi tam prawdopodobnie Polaris 10 'aka R9 480 no to już widzę dwa oddzielne bulidy

-słabszy pod PS4 i Xboxa ONE
-mocniejszy pod PC I PSNeo

I teraz sugestia Oby tak było, a nie pójście po najmniejszej linii oporu dodanie lepszych tekstur, dwóch efektów koniec.
Pokażcie na co was stać na PSNeo i PC
(zmiana sprzętu, już zaplanowana na koniec 2017,? początek 2018 więc nie spieszcie się, pewno wstępny plan to Maj 2018 :)
 
Last edited:
Mam nadzieję, że mój przyszły, nowy komp da radę.
Raczej powinien, bo to będzie taki trochę potwór. ;)
 
Mam nadzieję, że mój przyszły, nowy komp da radę.
Raczej powinien, bo to będzie taki trochę potwór. ;)
Długo się zbierasz z tym zakupem, ale może i dobrze. Jak już kupować to raz a dobrze :)
Ja przy Wiedźminie nie dałem rady i złożyłem se małe cudo na raty. Może nie mam stałych 60 klatek na uber ale jest się z czego cieszyć. Do tego stopnia, że każdą, tak cenną, wolną chwilę spędzam na graniu, a potem dopiero na nadrabianiu zaległości z forum. Taki potwór ;)
 
Wolę przemyśleć zakup, niż na hurra kupować i potem pluć sobie w brodę. ;)

No to trochę sobie poczekamy na CP 2077, robienie dwóch wersji konsolowych, starej i nowej znacznie wydłuży okres developerki według mnie, no i tak mi się wydaje że ten rok 2018 to najwczęśniejszy możliwy termin premiery.
W sumie to nawet lepiej dla REDów do tego czasu baza użytkowników PSNeo pewno urośnie do jakiś 20mln, a to już sensowny rynek zbytu.

Przydał by się cyber-gwint jakaś karcianka ale w formie hologramowej, takiej future, a nie karty na stół, już dead space pokazał jak robić fajny użytek z hologramów w grze.
Hologramowa wariacja jakiegoś cyber-gwinta to by było TO
 
Ma ktoś link gdzie Redzi powiedzieli, że na E3 nie pokażą Cybera?
Nie muszą nic mówić,

raz, że mówili że ten rok należy do Wiedżmina (i to wielokrotnie)

dwa, mówili że chcą zastosować kampanie marketingową podobną do Fallouta4 czyli coś zgoła innego niż przy W3

trzy, jest pewno za wcześnie aby pokazać grę w konkretnej jakości, a pierwsze wrażenie robi się tylko raz i jest to niezwykle ważne.


Ps Wątpie aby CP 2077 zawitał też na E3 w przyszłym roku, jeżeli tytuł się rozrasta, dodatkowo doszła robota z wersją pod PSNeo, szczerze wątpie w CP na E3 2017 nawet, a co dopiero w tym roku.
 
Skąd pewność, że będą robić dwie wersje, pod PC/NEO i PS4/XONE?
Myślę, że może być jeden build, a NEO/PC dostaną jakieś drobnostki w postaci większej ilości klatek, może wyższa rozdzielczość. Tego typu bajery.
 
Last edited:
Ja natomiast słyszałem, że Redzi powiedzieli, że zapowiedź Cybera i nowe materiały pojawią się niedługo. Muszę poszukać to zalinkuje.

Też nie przesadzajmy z tym, że prace są na nie wiadomo jak wczesnym etapie. Redzi podkreślali, że od początku nad Cyberem ciągle ktoś pracował, inny, mniejszy zespół, ale pracował. Więc przez te lata co nie co zrobili. A kiedy skończyli prace nad W3 a obstawiam, że dodawanie contentu zakończyli gdzieś na początku 2015 potem tylko poprawiali błędy itp. doszło do większych podziałów. Ludzie od spraw technicznych zostali przy W3, sporo poszło do dodatków a reszta została przekierowana do Cybera. Przez rok można sporo zrobić. Tak przynajmniej sądzę, żę to podzielili.

Wątpię żeby mimo wszystko czekali na parę miesięcy przed premierą aby grę pokazywać. Naciski są...duże. A sukces finansowy W2 i 250 nagród wzięły się też od genialnie prowadzonej kampanii marketingowej która dała Redą gigantyczne wręcz profity. A oni na 100% to widzą. Jasne, bez takiego marketingu Wiedźmin i tak by zarobił i był świetnie oceniany, ale to nie byłby jednak aż tak spektakularny sukces.

I na bank będą mieli w czerwcu/lipcu już tyle aby się dobrze zaprezentować.
 
Skąd pewność, że będą robić dwa buildy, pod PC/NEO i PS4/XONE?
Myślę, że może być jeden build, a NEO/PC dostaną jakieś drobnostki w postaci większej ilości klatek, może wyższa rozdzielczość. Tego typu bajery.

Gamepayowo nie mogą się w żadnym stopniu róznić wersje PS4 a Neo, ale technicznie to może być znaczna róznica i raczej nie tylko wyższe tekstury i framerate, zbyt wielka jest róznica między PS4 a Neo, no ale może to takie życzenia na wyrost.

@KubaMarciniak Chyba nie mówisz poważnie, zapomniałeś że CP to całkiem inna gra, nie ma mieczy, a pojawiają się gnaty i kolizja obiektów fizyka musi być całkiem inna, co wymusza pewne zmiany oczywiście w silniku, sama detekcja kolizji jest przeciętna w W3 żeby nie powiedzieć słaba, jeżeli jakość ma być priorytetem nie nastawiam się na CP szybciej niż w 2018r.
 
Last edited:
Generalnie premiera pewnie i tak będzie najwcześniej na początku 2018 roku, ale jeśli nie zamierzają tworzyć 3 dodatku do W3 to raczej niedługo zaczną promować Cyberpunka.

Redzi są teraz na fali, są popularni. Więc raczej będą chcieli się na tej "fali" utrzymać. W tym roku ma pojawić się jakaś gra od nich, to pewnie nie dodatek 3 a Gwint Online. Wszystko zależy jak go będą rozwijać choć dla mnie idealnym pomysłem byłby Gwint Online i jakiś dodatek/update umożliwiający sieciowe walki na jakieś arenie, PvP czy wspólne z bossem lub multiplayerowe wyścigi konne. Ale to nie temat o W3. Mi na dobrą sprawę wystarczyłby Redkit i możliwość odpalania modów na konsolach.

@froget67 pamiętaj, że nad Cyberpunkiem trwają pracę już z 4 lata. Zakładając, że nawet...20 osób codziennie przychodziło i pracowało nad nim parę godzin plus pomoc zza granicy od Mike to i tak jest już sporo zrobione. Kto wie...może siedzieli tylko nad silnikiem i mechanikami? W każdym bądź razie jeśli nic nie jest zrobione znaczy, że przez te 4 lata nikt do Cybera nawet nie usiadł. A w to nie wierzę. Kto wie, może te mechaniki, fizyka są już zrobione. Teraz pracują nad całą resztą?
 
Last edited:
Ja natomiast słyszałem, że Redzi powiedzieli, że zapowiedź Cybera i nowe materiały pojawią się niedługo. Muszę poszukać to zalinkuje.

Właśnie też gdzieś to czytałem tylko nie pamiętam gdzie. Tak jak mówisz powiedzieli, że na gameplay z CP2077 nie będziemy musieli czekać zbyt długo.
 
Top Bottom