Do poprawki- komjuniti radzi REDom

+
w sumie jest juz podobny temat, ale w tym jeszcze nie pisałem, a co raz bardziej daje mi się we znaki......brak balansu walk? - czy jak by to ujac...co prawda, gram tak, ze staram sie zajrzec w kazdy kat, zgarnac kazdego questa i zwiedzic caly swiat, co za tym idzie, zbieram wiecej doswiadczenia niezeli szedlbym prosto przed siebie byle dalej, ale z czasem, walki staja sie co raz mniej wyzywajacewezmy np walke jaka stoczylem z ozrell'em - byla znacznie trudniejsza, wymagajaca i wyzywajaca (jak to trzeba bylo sobie dobrac eliksiry, napastowac ostrze, odskakiwac...), niezeli walki z bosami w dalszych aktach... jak mama wiwern, wilczek czy utopiec zlodziejaszek, im dalej ide tym mniej musze wysilac sie nad jakas taktyka, alchemia, a co raz wiecej bezmyslnie klikac... poprostu ide przed siebie, wyzynam co staje na drodze albo omijam i tyle zostalo ze swietnych, dynamicznych walk... i satysfakcja z gry niestety maleje
 
Ja mam uwage do quicksave'ow, byc moze ktos juz to napisal ale nie czytalem wszystkich stron, a jesli kogos powtorze to nawet lepiej ;)Chodzi o to zequicksave'y za kazdym razem tworza nowy plik zamiast zastepowac poprzedni jak to jest we wszystkich innych grach ktore znam.nie bylo by w tym nic zlego, gdyby nie fakt ze savy zajmoja straaaasznie duzo miejsca (nie wiem czemu az tyle - to tez nadaje sie do poprawki ;) )i po paru godzinach grania zniknelo mi z systemowej partycji okolo 1GB wolnego miejsca!
 
Drugie zadanie od Yarena Bolta jest cichociemne, tekst do niego prowadzący jest wyszarzony po ostatnim użyciu, gdyby nie przewodnik nawet bym nie wiedział że je przegapiłem.
 
Możliwy "oscylator" do bezproblemowego zarabiania pieniędzy w II akcie.Po osiągnięciu statusu profesjonalisty w kościanego pokera można naprzemiennie chodzić do Munro i Talara: nigdy nie odmówią gry, a pieniędzy mają ilości niespożyte. Wystarczy się save'ować przed każdą rozgrywką i maszynka do robienia pieniędzy gotowa. A trzeba nadmienić, że w pojedynczej grze można zgarnąć dobre parę stów, czyli tyle, co 2 zlecenia na potwory, przy których niemało się trzeba utrudzić. Moim zdaniem zawodowi gracze w kości (o ile to nie narusza questa lub fabuły) powinni przynajmniej na 50% przypadków odmawiać gry. Albo nie grać np. przez 3 kolejki od przegranej. Albo mieć jakiś licznik własnych pieniędzy. Albo cokolwiek, co uniemożliwiałoby stosowanie "oscylatora" - bo to psuje zabawę.
 
Temat troszkę spadł, ale myslę, że warto go odświeżyć.Radzimy tutaj co należy zmienic, ale to taka papka pomysłów; proponuję, żeby każdy w trakcie gry sobie notował to i tamto, a po przejsciu gry umieścił tu spis napotkanych błędów i pomysłów na usprawnienie gry ;)Na ten moment ja chciałbym napisać tyle: przerywanie dialogów i konieczność potwierdzania pewnych rzeczy kilkoma kliknięciami.Pierwsza sprawa wygląda tak, że jak z kimś rozmawiam to po zakończeniu jednego tematu rozmowa się kończy i trzeba ją zaczynać od nowa by móc porozmawiać o reszcie. Denerwujące to strasznie.Problem nr 2 łatwo można zrozumieć w takich sytuacjach jak przepływanie z grobli na bagna... przewieź mnie na drugi brzeg, czy na pewno chcesz zapłacić, czy już jesteś gotowy... łącznie chyab 4 kliknięcia, a można było to załatwić jednym. Takie rzeczy koniecznie trzeba zmienić, bo irytują jak się po raz "enty" płynie na bagna ;)Fajnie, jeśli któryś z redów napisze czy jest sens dawac znać o błędach graficznych zdarzających się czasem; np miałem sytuację, że Shani klęczy przy pacjencie, coś go tam gmera łapką, ale... pacjenta nie ma akurat na tym sienniku, przy ktorym ona klęczy :p Tak jakby model się tam nie wczytał, choć na innych siennikach leżeli chorzy (chodzi o szpital lebiody)
 
PePeush - pewnie kolo umarł a ona poprawiała po nim siennik dla następnego "klienta" :) Możesz tak to interpretować i jest ok :)Co do reszty twoich uwag zgadzam się z nimi. Za dużo zbędnego klikania.
 
U mnie sklonowal sie trup na Bagnach na wyspie wywern (poslannik Leuvandera) przez co dwa razy mam list w przedmiotah fabularnych i dwa takie same miecze.Pierwszy raz znalazlem go w drugim akcie a drugi raz w trzecim.
 
Hi,co do udogodnień - przydałaby się mozliwość brania wszystkiego np. ze zwłok przeciwnika przy pomocy skrótu klawiszowego, bo klikanie myszką jest delikatne mówiąc mozolne.Szacunekps.jeżeli taki skrót jest, a go nie wyczaiłem, to proszę o uświadomienie mnie w tym temacie :p
 
PePeush - Tak, tak, to wiem :), ale klawisz - przynajmniej dla mnie - byłby udogodnieniem, bo machanie kursorem z jednego rogu ekranu, do drugiego (np w przypadku kiedy z "automatu" nie wieżmiesz wszystkiego, bo np. masz już sztylet w ekwipunku - musisz kliknąć na ikonę "zabierz wszystko" i dodatkowo zamknąć 'X' okno ekwipunku, bo samo w tym przypadku się nie zamyka - co jest akurat logiczne) mnie osobiście męczy delikatnie... ... z tym, że mogę się czepiać, bo ostatnio coraz bardziej irytuje mnie długie wczytywanie obszarów (mam wrażenie, że z pokonywaniem kolejnych etapów gry - jest coraz gorzej) i możliwe, że zwyczajnie doszukuję się dziury w całym...
 
Rozmowa z NPC kończy się po zakonczeniu jakiegoś wątku - kiedy ja tak naprawdę jeszcze nie chcę konczyć rozmowy! Denerwujące jest rozpoczynanie rozmowy po dwa, trzy razy zeby się wszystkiego dowiedzieć etc. Poza tym w trakcie walki nie widać ile enegri ma przeciwnik. Nie wiem czy to takie celowe założenie, ale ja wolałbym widzieć energie przeciwnika.
 
darko82 said:
Poza tym w trakcie walki nie widać ile enegri ma przeciwnik. Nie wiem czy to takie celowe założenie, ale ja wolałbym widzieć energie przeciwnika.
Nieścisłość ! jak to nie widać !? może u archeopsów tylko, ale pod resztą oponentów masz czerwone kółeczko !
 
Wklejam tu link do posta, w którym proszę o poprawkę w rozpalaniu ogniska znakiem Igni.http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2461.msg164177#msg164177
 
nie che sie przebijac przez poprzednie 33 strny wiec wymienie moje niedogodnosci:1. potwornie dlugi czas wgrywania sie lokacji. skutecznie zniecheca do zwiadzania opuszczonych chat na przedmiesciach Viziny.2. chowanie miecza przed rozpoczeciem dialogow z mobami. Moim zdaniem to krytyczny blad ze strony RP. Dlaczego doswiadczony wojak skazuje sie sam na strate HP wiedzac, ze idzie rozmawiac z wrogami? Oskryptowac to tak zeby:a. Geralt podchodzi bez wyciagnietej broni - filmik, rozmowa.b. Geral podchodz z wyciagnieta bronia - filmik , dialog z inymi opcjami3. strata ekwipunku zdeponowanego u karczmarza po jego smierci. wiem, ze to nie bug ale jesli ktos zdeponuje u karczmarza cos wartosciowego lub mogacego miec znaczenie w side quests to nie bedzie zachwycony, ze nie moze tego potem odzyskac...
 
A ja chciałbym zobaczyć w ramach poprawek nowy model dla Aerondighta, bo to co mamy w grze to po prostu szczyt lenistwa jest.
 
Po pierwsze - z tego co obserwuję, od początku przewija się problem z chowaniem miecza. To faktycznie trzeba by poprawić. Na prawdę nie rozumiem, dlaczego nie jest to po prostu zależne od woli gracza - najwyżej bieganie z bronią w ręku mogło by wpływać niekorzystnie na stosunek NCP-ów do nas i ich chęć nawiązania rozmowy... I już.Po drugie, wiele osób porusza fakt niereagowania postaci Geralta na klawisze lub reagowania z opóźnieniem - a to jest wkurzające nieco i może bywać wręcz niebezpieczne.Po trzecie fakt długiego wczytywania się lokacji jest dość wkurzający - zwł. gdy jesteśmy w trakcie ciekawej misji i pali nam się do dalszej gry, a tu co chwilę trzeba czekać...Po czwarte dziwny jest fakt, że niektóre składniki pozyskane ze zwłok potworów możemy mieć w dużej ilości w ekwipunku, a inne nie (np. do 10) - prawdę mówiąc czasami ciężko znaleźć tu logiczny powód - niby można zacząć porównywać wielkość takiego składnika, ale z tym jest przecież różnie.Tak a propos, to odnoszę wrażenie, że i tak za dużo można nosić w ekwipunku tych dupereli - wiem, że tak jest łatwiej, ale bieganie w tym wszystkim "w torbie" wydaje się nieco...przesadzone. Człowiek czułby się jak mobilny sklep alchemiczny.
 
Lemurator said:
nie che sie przebijac przez poprzednie 33 strny wiec wymienie moje niedogodnosci:1. potwornie dlugi czas wgrywania sie lokacji. skutecznie zniecheca do zwiadzania opuszczonych chat na przedmiesciach Viziny.2. chowanie miecza przed rozpoczeciem dialogow z mobami. Moim zdaniem to krytyczny blad ze strony RP. Dlaczego doswiadczony wojak skazuje sie sam na strate HP wiedzac, ze idzie rozmawiac z wrogami? Oskryptowac to tak zeby:a. Geralt podchodzi bez wyciagnietej broni - filmik, rozmowa.b. Geral podchodz z wyciagnieta bronia - filmik , dialog z inymi opcjami
Jasne, przynajmniej powinien automatycznie wyciągac miecz. czasem nawet na Q nie reaguje i sobie stoi, a na hard to potrafi zdecydowac o przergranej.
3. strata ekwipunku zdeponowanego u karczmarza po jego smierci. wiem, ze to nie bug ale jesli ktos zdeponuje u karczmarza cos wartosciowego lub mogacego miec znaczenie w side quests to nie bedzie zachwycony, ze nie moze tego potem odzyskac...
Wcale nie, tu wszystko odbywa się na gębę. karczmarz zginie - twoja strata. jego następca może ci nie uwierzy, że to było twoje. fajne jest w tej grze że jedne zdarzenia wpływają na inne i czasem na tym tracisz ;)
 
Przydała by się możliwość/umiejętność (na wysokim poziomie inteligencji) ekstrakcji składników alchemicznych. Tak aby w trakcie medytatcji można było wszystkie rośliny/minerały/flaczki zawierające dany składnik połączyć w jedno. I tak zamiast 5xjad trupi + 10xkwiatek dostalibyśmy 15xRebis. Bardzo by to uprościło i uporządkowało miejsce w ekwipunku. Dominanty można również potraktować szczególnie, tzn Rebis+nigredo byłby osobno od Rebisa.PS. Kosztem takiej operacji byłaby np. mniejsza liczba uzyskanych składników czyli z 15+5 dałoby np. 17.
 
Sum said:
Przydała by się możliwość/umiejętność (na wysokim poziomie inteligencji) ekstrakcji składników alchemicznych. Tak aby w trakcie medytatcji można było wszystkie rośliny/minerały/flaczki zawierające dany składnik połączyć w jedno. I tak zamiast 5xjad trupi + 10xkwiatek dostalibyśmy 15xRebis. Bardzo by to uprościło i uporządkowało miejsce w ekwipunku. Dominanty można również potraktować szczególnie, tzn Rebis+nigredo byłby osobno od Rebisa.PS. Kosztem takiej operacji byłaby np. mniejsza liczba uzyskanych składników czyli z 15+5 dałoby np. 17.
dobry pomysł, ale tu potrzebny byłby sprzęt alchemiczny. można by dodac taką opcje, np. jak handel czy gra w kości. ikonka mogłaby się pojawiac kiedy rozmawiasz z alchemikiem. usługa odpłatna lub nie...
 
Top Bottom