Dragon Age

+
Jak Watch Dogs? ;)

Tylko że tutaj jest sytuacja odwrotna. Watch_Dogs na pierwszej prezentacji powodował opad szczęki, a potem z każdym następnym materiałem wyglądał coraz gorzej. Dragon Age 3 na pierwszym zwiastunie wyglądał jak kupa, natomiast każdy następny materiał coraz lepiej. Jestem dobrej myśli (nie na tyle żeby zamówić przed premierą, ale jednak dobrej).
 
Okoliczności przyrody wyglądały całkiem poprawnie na ostatnich pokazach. Ale wnętrza i przestrzeń zurbanizowana jakoś tak dziwnie sterylnie i bez życia.
 
Różnica w DA:I oraz W3 moim zdaniem polega na tym, że DA:I nie pozwoli tak głęboko wczuć się w grę. Otoczenie DA jest ładnie zrobione i bogate, ale ze świecą szukać miejsca na ziemi, które wyglądałoby podobnie. Natomiast świat w W3 jest bardzo wiarygodny, nie sprawia wrażenia sztucznego, czy przesyconego. Las wygląda tak, jak w rzeczywistości, podobnie łąki, pagórki, czy skaliste fiordy. Lokacje są wzorowane na współcześnie istniejących, czego raczej nie powiedziałbym o miejscówkach zaprezentowanych w DA:I. Do tego jeszcze dochodzą skłonności BIO do przesady i patosu, co nie wpływa pozytywnie na immersję. Za to wiarygodność wykreowanego w Wiedźminach świata powoduje, że ja nie potrafię grać z decyzjami podjętymi przez siebie wbrew własnemu sumieniu. U mnie konsekwencją wyboru popełnionego w Wiedźminie z ciekawości, a wbrew własnej skali wartości zwykle jest loading stanu gry sprzed dokonanego wyboru. Takich rozterek nie miałem przy DA i DA2 - tam potrafiłem utrzymać dystans do prowadzonej przez siebie postaci i nie wczuwałem się tak w grę.

Rozgrywka w DA jeszcze nigdy mi się nie przyśniła, co zdarzyło mi się po dłuższej sesji z grą REDów - to dopiero było Virtual Reality! Żadne gogle tego wrażenia nie są w stanie oddać.
 


Dość niespodziewana informacja zwłaszcza po olewactwie w wykonaniu EA Polska. Konferencja będzie chyba cała, wrzucam tutaj, bo na info trafiłem akurat na stronie poświęconej Dragon Age (i stąd też taka grafika).
 
Jakieś takie te screeny baśniowo-nijakie, podobnie jak wcześniejsze. Znaczy niby ładne i w ogóle, ale zero klimatu w tych lokacjach. Generyczne, o.
 
Mój Boże ta gra wygląda koszmarnie, a animacje pamiętają premierę PS3. I co może reklamować nextgenowego RPG-a? Oczywiście walka ze smokiem, jakże oryginalne, jakże wciągające.. To jednak będzie gra przeciętna, nic ponadto.

Oglądajcie jeśli naprawdę musicie:
 
Oczywiście walka ze smokiem, jakże oryginalne, jakże wciągające..

To w końcu Smoczy Wiek, nazwa zobowiązuje ;) A next gen jest jaki jest bo gra wychodzi też na starszą generację jak Watch_Dogs chociażby. Siłą rzeczy muszą iść na jakieś ustępstwa. Nie mówię że to dobrze, wręcz przeciwnie, ale takie są po prostu fakty.
 
Niby tak, ale jednak ta niewielka naiwna część mnie liczyła na więcej. Na lepszą grafikę, choć trochę bliższą tej w serwowanych nam bullshotach. Na promowanie gry ciekawszymi ficzerami, niż walka ze smokiem.
 
Mój Boże ta gra wygląda koszmarnie, a animacje pamiętają premierę PS3. I co może reklamować nextgenowego RPG-a? Oczywiście walka ze smokiem, jakże oryginalne, jakże wciągające.. To jednak będzie gra przeciętna, nic ponadto.

Oglądajcie jeśli naprawdę musicie:

Stream w dużo lepszej jakości:

Nie wiem skąd taka wrogość, piękne animacje smoka (zupełnie nowy zestaw ruchów po podkuleniu kończyny), genialnie symulowany ogień, tylko współpraca drużyny mocno chaotyczna. Generalnie nie jest źle. :)
 
Animacje smoka składają się z powtarzalnych sekwencji, ale nie one mi doskwierały. Nie będziemy przecież całą grę walczyć ze smokiem. Protagonista dzierży broń w sztywnym nadgarstku, jakby była do niego przyspawana, ponadto porusza się tak podejrzanym krokiem, jakby widok maszkary faktycznie zbyt mocno go przeraził.
 
Graficznie wygląda bardzo zbgrabnie. Chociaż smok obywa jak przedszkolak. Sam gameplay wygląda na strasznie chaotyczny. No i z reszty materiałów E3 mam wrażenie, że zrobił się z tego generyczny świat high fantasy. Demony, magiczne upiorne światła, losowe ruiny. Nadal wyglądają dobrze ale, meh. Mam jakieś powidoki mmo związane z estetyką i konstrukcją tego co widziałem. I jeśli znowu będę wszędzie widział te losowe ryje ludzi to padnę. Już wolę powtarzające się twarze z W2 które są robione z prawdziwych ludzi i wyglądają na ludzkie niż na kukły które po prostu przypominają humanoidalne rysy. No i mam nadzieję, że zmienią trochę politykę odnośnie romansów z tą samą płcią. DA2 był potwornym sausage festem, z uśmiechem wcierającym mi w gębę poprawność polityczną, plus poszli na zupełne skróty dodając po prostu wątki bi, no bo po co robić dobrze skonstruowaną fabułę dla postaci homo. Już lepiej było w ME3
 
Nie chce tutaj wyjść na jakiegoś fanboya wiedźmina 3, ale patrząc zupełnie obiektywnie na gejmpleje W3 i DAI mogę powiedzieć, że gra od CD Projektu pod względem graficznym biję na głowę produkcję Bioware.
 
gra od CD Projektu pod względem graficznym biję na głowę produkcję Bioware.

To akurat było wiadome od dawna, fabularnie zapewne również Dragon Age będzie stał w tyle za Wiedźminem. Czy jednak oznacza to że gra automatycznie będzie beznadziejna i nie warta czasu? Moim zdaniem nie, to po prostu coś zupełnie innego, inna stylistyka, podejście do opowiadanej historii, nastawienie na epickie starcia z wielkimi przeciwnikami w bajkowym świecie.
 
Mnie to trochę dziwi że niektórzy się tak śmiało wypowiadają w kwestii grafiki
Te steramy są tak fatalnej jakości ze tam nie widać w ogóle szczegółów ;)
Aczkolwiek ewidentnie W3 wygląda lepiej
 
Nie wiem skąd taka wrogość, piękne animacje smoka (zupełnie nowy zestaw ruchów po podkuleniu kończyny), genialnie symulowany ogień, tylko współpraca drużyny mocno chaotyczna. Generalnie nie jest źle. :)

Wrogość bierze się stąd, że jest to Bioware/EA, a nie przecież nie są w stanie zrobić dobrej gry. Taki bezsensowny hejt jest niestety typowy w dzisiejszych czasach.
 
Nowy materiał z Dragon Age 3 wygląda świetnie (właśnie skończyli). Hejterzy niech sobie hejtują, mnie się podoba :p Jedyne co trochę niepokoi to że lokacje wydają się duże i otwarte tylko pozornie, a w rzeczywistości są raczej dość tunelowe choć ładne i zróżnicowane. Aha, no i koń sprawia wrażenie nienaturalnie wielkiego, ale może to zabieg celowy. Poza tym wszystko super, czekam :D
 
Nowy materiał z Dragon Age 3 wygląda świetnie (właśnie skończyli). Hejterzy niech sobie hejtują, mnie się podoba :p Jedyne co trochę niepokoi to że lokacje wydają się duże i otwarte tylko pozornie, a w rzeczywistości są raczej dość tunelowe choć ładne i zróżnicowane. Aha, no i koń sprawia wrażenie nienaturalnie wielkiego, ale może to zabieg celowy. Poza tym wszystko super, czekam :D

O jakim materiale mówisz?
 
Top Bottom