Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Komuś wiadomo, czy Gofer dziś wrzuci trzecią część materiału? Bo wczoraj w materiale swoim Rock mówił, że doda coś jutro (dzisiaj będzie więc).
 
Pękanie mieczy dla mnie beznadziejny pomysł, bo łatwo można przesadzić, od razu przypominaja sie mi zacinające co chwile kałachy z far cry2 co było absurdem.

Przegniesz pałę z mieczem i masz po mieczu - uczciwe, moim zdaniem, zwłaszcza, że masz ikonkę sygnalizującą stan ekwipunku. No i mówię - na najwyższych poziom trudności byłoby to tylko. Wydaje mi się, że urozmaicałoby grę.

Poza tym legendarne miecze i epickie miałyby nowe zastosowanie jako miecze niepękające lub nieniszczejące.
 
Last edited:
Przegniesz pałę z mieczem i masz po mieczu - uczciwe, moim zdaniem, zwłaszcza, że masz ikonkę sygnalizującą stan ekwipunku. No i mówię - na najwyższych poziom trudności byłoby to tylko. Wydaje mi się, że urozmaicałoby grę.

Poza tym legendarne miecze i epickie miałyby nowe zastosowanie jako miecze niepękające lub nieniszczejące.

Wcielając ten pomysł wiernie to walka z Golemem była by niemozliwa bo srebrny miecz (posrebrzany dokładniej) rozpadł by sie po dwóch góra trzech uderzeniach do czasu dorwania odpowiedniego miecza - odpada koplikacja gameplaya niepotrzebna, Chyba nikt nie biega na pałę i rąbie mieczem po drzewach? takie troche zbyteczne biorąc pod uwagę ile to komplikacji mogło by spowodować podczas testów i dodatkowe pole dla bugów.
 
To wszystko zależy od tego jak to jest zrobione, bo jeżeli miecz się będzie psuł po 3 spotkaniach z grupkami ghuli, to człowieka prezej szlag trafi niż będzie się cieszył z "realizmu".
 
Challenge accepted!

A tak na serio to podoba mi się też zużycie broni, troszkę jak w Fallout NV.
Bo zużycie broni, normalnie występuje w grze, ale żeby taki Sihil miał pęknąć? Percival od razu by to skwitował iż miecz nie był gnomi tylko tania podróba.
 
Hmm - A na jakim telefonie przeglądasz (i jaka rodzielczość)? Na Iphone'ach 4,5 i 6 działa dobrze. Problem jest tylko z info o cookiesach i z zoomem - te rzeczy właśnie naprawiamy.

Samsung Galaxy S2
Android 4.1.2
Opera 28.0.1764.90386

---------- Zaktualizowano 14:29 ----------

Czytał ktoś nowego PSXa? Co tam o Wiedźminie napisali? Jakie konkluzje?
 
Czytał ktoś nowego PSXa? Co tam o Wiedźminie napisali? Jakie konkluzje?
Bardzo dobrze, jedyne mankamenty to LOD, słabsza polska mimika oraz 40-sekundowy ekran wczytywania. No i grafika nie wyznaczy żadnych nowych standardów na konsolach.
Nie ma żadnych spadków poniżej 30fps.
 
Czyli dobrze przy takim 2 minutowym wczytywaniu w AC Unity to malutko :D Wszystko wina dysku, jak się zamini w konsoli na SSD to będzie śmigać szybciej :p
 
Bardzo dobrze, jedyne mankamenty to LOD, słabsza polska mimika oraz 40-sekundowy ekran wczytywania. No i grafika nie wyznaczy żadnych nowych standardów na konsolach.
Nie ma żadnych spadków poniżej 30fps.

Troche to kontrastuje ze znacznie szybszymi loadingami z pc, ale czy ktoś będzie zdziwiony?.
 
Jak oglądałem te nagrania youtuberór to ekrany ładowania były dość krótkie. Wczytywanie zapisów gry po śmierci bohatera trwało około 10 sekund. Rojo jak pierwszy raz ładował gre z menu głównego trwało to około 30-40 sekund. Sam zainstaluję gre na ssd i spodziewam podobnych czasów.
Dyski w konsolach są niestety wolne i do tego siedzi tam kontroler sata2, więc niestety będzie trwało dłużej.
 
GTA V ze średnio szybkiego SSD (Crucial MX200) ładuje się nieco poniżej 30 sekund.

Przyjmując (wierząc wyliczeniom fanów), że Wiedźmin 3 jest o około pół raza większy od ostatniej gry Rockstar, to niezły wynik.
 
GTA V ze średnio szybkiego SSD (Crucial MX200) ładuje się nieco poniżej 30 sekund.

Przyjmując (wierząc wyliczeniom fanów), że Wiedźmin 3 jest o około pół raza większy od ostatniej gry Rockstar, to niezły wynik.

Rozmiar świata raczej nie ma większego wpływu na czas wczytywania gry. Nie jest ładowane przecież wszystko, ale tylko okolica w której znajduje się gracz.
Prawdopodobnie czas wczytywania będzie mniejszy gdy będziemy znajdować się na środku morza, niż w środku lasu, ze względu na ilość assetów, które trzeba doładować.
 
Last edited:
Bardzo dobrze, jedyne mankamenty to LOD, słabsza polska mimika oraz 40-sekundowy ekran wczytywania. No i grafika nie wyznaczy żadnych nowych standardów na konsolach.
Nie ma żadnych spadków poniżej 30fps.

Rozwinął może o co chodzi ze słabszą polską mimiką? Jest bardziej stonowana, miejscami wycięta, czy w ogóle zmieniona?
 
Rozwinął może o co chodzi ze słabszą polską mimiką? Jest bardziej stonowana, miejscami wycięta, czy w ogóle zmieniona?

Screen dali

View attachment 13144

W sumie to jakiejś wielkiej tragedii nie ma.

A tak serio to na bank chodzi o lips sync, pewnie trochę bardziej dopieszczali wersję angielską bo wiadomo że najwięcej graczy będzie grało po angielsku.
 

Attachments

  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    14.6 KB · Views: 35
Last edited:
Ja rozumiem to tak, że system lip-sync jest uniwersalny dla wszystkich wersji językowych. Może jest tak, że lepiej współpracuje z wersją angielską?
 
@MadYarpen


Nie był tworzony specjalnie na słowiańskie języki, ani zgrywany podczas nagrań dubbingowych (bodaj bazuje jakoś na wypowiadanych głoskach) , więc pewnie najlepiej współpracuje z angielskim.
 
Top Bottom