Elex Nowa gra Piranha Bytes

+
Wczesna wersja, więc co wy chcecie?

I tak są animacje spożywania mikstur, postać chociaż schyla się do skrzyni/przedmiotów, a w W3 jedynie magicznie otwiera się "ekwipunek" :p ...
 
@I_w_a_N Bredzisz i sam zaprzeczasz niektórym swoim postom, dobrze wiesz że obecnie pierwsze prezentacje gier lubią być znacznie lepsze niż produkt finalny.
Tutaj mamy zero progresu, no jedynie mozna ich pochwalić że kamera się nie gubi, wszystko pozostałe wygląda jak tytuł sprzed 10 lat (grafika też słaba nawalili Bloomu i myślą że pasuje)

Ech.. to już nie jest ta PB jadą na marce studia, animacje jakie było zawsze drewno u nich, tak drewno dalej jest, no ja nie mogę tytuł ma wyjść w 2017! a to wygląda jak budżetówa od CITY !

 
Last edited:
, postać chociaż schyla się do skrzyni/przedmiotów, a w W3 jedynie magicznie otwiera się "ekwipunek"
Gdyby do każdej z miliarda skrzyń w W3 i do każdego z tysiąca przeciwników Geralt się schylał, to bym się chyba powiesił.
Wolę proste wyświetlanie okienka, zamiast oglądanie non stop tej samej, drewnianej animacji.
 
@I_w_a_N, już doskonale wiemy że Wiedźmin 3 to najgorsza gra wszech czasów, w której nic nie działa, a ty czujesz się oszukany i okradziony z marzeń. Naprawdę nie musisz tego podkreślać w każdym możliwym temacie, bo zaczęło się to robić nudne.
 
Sprawdzona taktyka - próbujecie mnie zepchnąć w skrajności i przypiąć nalepkę "pomyleńca". Dobrze wiesz (czytałeś moją ":recenzje" gry), że nie uważam W3 za grę najgorszą, ani nawet złą, a po prostu strasznie nierówną. To jest mój główny zarzut (poza kłamstwami, którymi nas karmili do premiery).


Wracając do omawianej gry i mojego pokrętnego myślenia, że tutaj jeszcze może zmienić się coś na lepsze. Wynika to z tego iż w obecnym stanie gra nie wygląda jakoś cudownie (chociaż ma elementy, które wywołują moje zaciekawienie - np. to wzmocnienie ataku mieczem za pomocą "plecaka odrzutowego"), a wszystkie inne gry (jakie pamiętam) pogorszone na premierze miały ten element "łał" we wczesnych prezentacjach. Stąd tutaj może być wyjątek od reguły.
Równie dobrze mogę się mylić, wówczas odszczekam to po premierze.
 
Gdyby do każdej z miliarda skrzyń w W3 i do każdego z tysiąca przeciwników Geralt się schylał, to bym się chyba powiesił.
Miałem podobne odczucia grając w DA:Inkwizycja, gdzie tą nieszczęsną animację zaimplementowali. Na szczęście ukazał się mod, który to likwidował :D

Co do Elexa, to zobaczymy. Riseny dobrze wspominam (zwłaszcza jedynkę), więc jeśli nie zawalą fabuły i stworzą sensowny, otwarty świat na miarę pierwszych Gothiców, to może wyjść całkiem fajna gierka.
 
Last edited:
Zdecydowanie widać poprawę w grafice, nie wielką, ale jednak. Poprawili też modele postaci co akurat się ceni. Zdecydowanie największym atutem Elex na razie jest level design, Piranhie zawsze sobie z tym radziły i na materiałach świat wygląda na kapitalnie zbudowany. Zwłaszcza różne zniszczone miejsca, czuje, że eksploracja będzie dawała tyle samo funu co Gothic 1 lub Gothic 3 który pod tym względem akurat się bronił. No i sam opis uniwersum i założeń gry jest bardzo ciekawy i jeśli scenarzyści się postarali to gra może się bronić częścią merytoryczną.

Oczywiście kuleją animacje i co jak co, ale tragiczny system walki. Cieszy jednak, że strzelanie wygląda okej więc nie będzie przymusu latania z mieczem.
 
postać chociaż schyla się do skrzyni/przedmiotów, a w W3 jedynie magicznie otwiera się "ekwipunek"
Jakbym miał taką animację co chwila oglądać, to chyba wolałbym jej brak.

Ogólnie: animacje tragiczne, walka też wygląda bardzo drewniaście. Otoczenie może nie powala, ale na plus. O konstrukcji świata i fabule wiemy niewiele, ale zgadzam się - tutaj raczej zawsze dawali radę. Czyli - poczekamy, zobaczymy. Nadzieja w tym, że klimat i fabuła nadrobią wady.

Cieszy jednak, że strzelanie wygląda okej więc nie będzie przymusu latania z mieczem.
Wyglądać to strzelanie może wygląda, ale zobacz jakie śmieszne obrażenia zadaje. Pachnie schematem z Risena.
 
Last edited:
Pirania od czasu Gothica 1 robi jedną grę. Sporo animacji wygląda jak żywcem wyjęta z Gothica (czyli identycznie jak w Risenach).
Strzelanie to jakiś żart. Czy tylko mi model strzelania przypomina stare strzelanki z lat 90 tyle że w 3D? Z tego co widzę nie chciało im się nawet zaimplementować systemu osłon.
 
Niektórzy lubią takie klimaty :p. I nie potrzebna jest im do dobrej zabawy hipergrafika, animacje itd., pod warunkiem, ze historia jest dobra i wciągająca. W Riseny nie grałem jeszcze, ale przy Gothicach bawiłem się super, po jakimś czasie nawet to sprawne inaczej sterowanie przestało mi przeszkadzać. Dlatego jestem bardzo ciekaw, co z tego Elexa wyjdzie.
 
Tego nie wiem, nie grałem jak juz pisałem. Ale sporo osób sobie Riseny mimo wszystko chwali, więc i ja pewnie kiedyś do nich zasiądę :). I sprawdzę naocznie jak to z nimi jest.
 
O tak, byłoby dobrze, bo sama rzecz wygląda całkiem fajnie. Choć mnie osobiście brak dubbingu wcale by nie przeszkadzał. ;)
 
Top Bottom