Fallouty

+
Śledzę Fallouta 76 od samego początku. Nawet kusiło, by preordernąć, bo mam kumpla, również fana uniwersum, o bardzo podobnym stylu grania. Taki coop w klimatach Opadu Radioaktywnego, to spełnienie marzeń.

To co dostaliśmy, to cios w twarz. Żart. Early early access z mikrotranzakcjami kosztujący 60$. Sitcom.

Nie dość, że świat pusty, misje nudne i powtarzane, twoje "osady" znikają po wylogowaniu się z gry, optymalizacja nie istnieje, rozgrywka monotonna, SI przeciwników żałosne, pvp fundamentalnie zepsute, "end game" do osiągnięcia po dwóch dniach grania, grafika lastgenowa, to twórcy nie ogarnęli nawet, jednego z bardziej promowanych endgejmowych ficzerów gry. Zrzucisz trzy nuklearki, zawiesisz serwer gry.

 
Dlatego ja nadal po cichu liczę na trzeci filar CDPR - setting PostAp, ukochany zresztą przez VIPy CDPRu (FO1 i FO2 wymieniane jako ulubione gry). Marcin Blacha, lead writer TW i CP77 jest też twórcą Neuroshimy, która zdobyła sporo sympatyków na świecie.
 
Jako stary dinozaur, którego era to właśnie fallout 1 oraz 2, oglądnąwszy kilkanaście filmów z f76 uważam, że twórcy zrobili jakiś żart. Klimat (te baloniki, super niezniszczony sprzęt, brak jakichkolwiek npc, trudność ? zerowa) żaden! Już F3 byłby Bogiem wobec najnowszego fallouta jeśli chodzi o klimat (a w F3 był już on po prostu tandetny).
 
Jako stary dinozaur, którego era to właśnie fallout 1 oraz 2, oglądnąwszy kilkanaście filmów z f76 uważam, że twórcy zrobili jakiś żart. Klimat (te baloniki, super niezniszczony sprzęt, brak jakichkolwiek npc, trudność ? zerowa) żaden! Już F3 byłby Bogiem wobec najnowszego fallouta jeśli chodzi o klimat (a w F3 był już on po prostu tandetny).
Grałeś w fallout 4 ? Opłaca się pograć ? Bo nawet mi się podoba, tylko czy dużo jest błędów czy da się przejść grę ? :D
@Nars ty tez powiedz ;P
 
Nie, ostatni mój próg możliwości to był New Vegas, nie powiem jak na to co sknociła Betsheda w F3 (!%$#$$%#) , to Obsidian dało w NV ciekawą fabułę i jak na te czasy (już słabe) dobrą grę.
 
Nie, ostatni mój próg możliwości to był New Vegas, nie powiem jak na to co sknociła Betsheda w F3 (!%$#$$%#) , to Obsidian dało w NV ciekawą fabułę i jak na te czasy (już słabe) dobrą grę.
W Bieronce za 79zl teraz będzie fallout 4 goty :D Dlatego nie wiem czy się nie skusić, ale widziałem na twichu każdemu się knociła gra :D. Grafika mi nie przeszkadza, ale otwarty świat, zwiedzanie, i mój ulubiony klimat fantastyki post-apokaliptycznej jak stalkery ;] Vegas to była 3 tak ?

Edit k przeczytałem fallut vegas to po f3 gra, ma silniku skyrim: oblivion 0_o Straszne :D
 
@MaRIB1
Vegas to był remake 3jki. Według mnie, z tego co widzę ostatni Fallout na tą chwilę ostatni możliwy :D Jedyne co mi się nie podobało to "zwesternowienie" klimatu. Ale generalnie ok.
Stalker klasa. Nawet ostatnio szukałem moda do Zew Prypeci żeby jeszcze raz móc przeżyć ten klimacik na nowo.
 
Vegas to był remake 3jki. Według mnie, z tego co widzę ostatni Fallout na tą chwilę ostatni możliwy :D
Stalker klasa. Nawet ostatnio szukałem moda do Zew Prypeci żeby jeszcze raz móc przeżyć ten klimacik na nowo.
Staleker 2 robią ;] Ja grałem ostatni stalker oblivion przez fanów zrobiony fajny =] Szkoda, że przez tyle lat zawiesili i nie spredali chociaż praw do innego studia, ale może będzie dobrze teraz, ten sam klimat, nowsze technologie =]
 
Last edited:
@MaRIB1 - daj spokój z Falloutem 4, który z Falloutem ma wspólną jedynie nazwę i setting. Swego czasu spędziłem cały free weekend z tym tworem i dlatego dokończę go, jak będzie za darmola w CD-Action - nie wcześniej. F3 było strawne, F NV nawet przyjemne, ale F4 to odcinanie kuponów bez pomysłu na grę. F 76 widzę jeszcze gorszym - to jest jawna kpina z fana Falloutów. To jest tak, jak byś do Toyoty Aygo przyczepił znaczek Bentleya - jedno i drugie jeździ, Aygo nawet nowsze, ale te "nowoczesne" plastikowe wykończenia i twarde zawieszenie Toyoty nijak się mają do klasy i komfortu podróżowania oryginalnym Bentleyem.
 
@MaRIB1 - daj spokój z Falloutem 4, który z Falloutem ma wspólną jedynie nazwę i setting. Swego czasu spędziłem cały free weekend z tym tworem i dlatego dokończę go, jak będzie za darmola w CD-Action - nie wcześniej. F3 było strawne, F NV nawet przyjemne, ale F4 to odcinanie kuponów bez pomysłu na grę. F 76 widzę jeszcze gorszym - to jest jawna kpina z fana Falloutów. To jest tak, jak byś do Toyoty Aygo przyczepił znaczek Bentleya - jedno i drugie jeździ, Aygo nawet nowsze, ale te "nowoczesne" plastikowe wykończenia i twarde zawieszenie Toyoty nijak się mają do klasy i komfortu podróżowania oryginalnym Bentleyem.
Dzięki za info ;] Bentleyem nie jeździłem, ale mam Hondę, Toyotę i chwale japońskie :D
 
@Nars ty tez powiedz ;P

Pożyczyłem od kumpla wersję na ps4.

Po tym jak się okazało, że 95% dialogów ma odpowiedzi (jeśli rzeczywiście opisują co masz na myśli) w stylu: A: Tak B: Tak, ale w formie pytania C: Nie D: Wyjdź. Straciłem zapał. Dodajmy do tego powielane od lat schematy, jeszcze większy nacisk akcję i strzelanie, oraz małą interaktywność frakcji. Nie, odbiłem się od gry. Na plus w zasadzie tylko system modyfikowania broni.

Dla mnie seria Fallout, to jedynka, dwójka i New Vegas. Dla trójki kudosy za stworzenie podwalin pod NV.
 
Problem Fallouta 76 jest taki, że pierwotnie miał to być sieciowy dodatek do Fallouta 4 i pewnie wtedy byłby to przyjemny bonus (o ile komuś przypadł do gustu F4 oczywiście). Ktoś na górze stwierdził jednak, że lepiej będzie wydać to jako osobną grę za 60$ i dlatego całość wygląda jak półprodukt robiony na szybko. TESO było od początku do końca projektowane jako pełnoprawna gra więc stoi na dużo wyższym poziomie choć też początkowo były problemy.
 
Grałeś w fallout 4 ? Opłaca się pograć ? Bo nawet mi się podoba, tylko czy dużo jest błędów czy da się przejść grę ? :D
@Nars ty tez powiedz ;P

Fallout 4 jest spoko grą, tylko słabym Falloutem. To nie jest gra RPG. To jest hack&slash w wersji FPS. Granie na jakimkolwiek innym poziomie niż survival to strata czasu. Na normal od połowy gry można wpadać do pomieszczeń na pałę, bo i tak jesteś jak na god mode, pluć kulami po suficie i nosić ze sobą pół supermarketu. Ja na koniec gry na normal miałem 2.5k amo .45, z 8k .38, kilkadziesiąt rakiet i głowić. Pancerz wspomagany tylko przeszkadza.
 
Fallout 4 jest spoko grą, tylko słabym Falloutem. To nie jest gra RPG. To jest hack&slash w wersji FPS. Granie na jakimkolwiek innym poziomie niż survival to strata czasu. Na normal od połowy gry można wpadać do pomieszczeń na pałę, bo i tak jesteś jak na god mode, pluć kulami po suficie i nosić ze sobą pół supermarketu. Ja na koniec gry na normal miałem 2.5k amo .45, z 8k .38, kilkadziesiąt rakiet i głowić. Pancerz wspomagany tylko przeszkadza.
Mało rpg, lecz klimatyczny jest. Czytam właśnie opine, minusują ci o chcieli pełno prawnego rpg, a dobrze piszą ci co msją shoteta w klimatycznym świecie. Na brak gier w tym świecie i styl na na stalkera. Zagram. =]. Tylmo troc+ę mi popdułeś z tym godmode =], a grałeś z dodatkami, czy goła wersja po premierzę?
 
Mało rpg, lecz klimatyczny jest. Czytam właśnie opine, minusują ci o chcieli pełno prawnego rpg, a dobrze piszą ci co msją shoteta w klimatycznym świecie. Na brak gier w tym świecie i styl na na stalkera. Zagram. =]. Tylmo troc+ę mi popdułeś z tym godmode =], a grałeś z dodatkami, czy goła wersja po premierzę?
Goła. Dalej gram, jak chcę sobie postrzelać, ale dodatków nie kupię (nie za aktualną cenę), bo dalej mogę wtopić się w ściany i questy są generyczne.
Post automatically merged:

Mało rpg, lecz klimatyczny jest. Czytam właśnie opine, minusują ci o chcieli pełno prawnego rpg, a dobrze piszą ci co msją shoteta w klimatycznym świecie. Na brak gier w tym świecie i styl na na stalkera. Zagram. =]. Tylmo troc+ę mi popdułeś z tym godmode =], a grałeś z dodatkami, czy goła wersja po premierzę?

P.S. Ten komentarz ze sklepu mówi wszystko:
"Gra nie działa poprawnie na windowsie 10, nie wiem jak na innych windowsach. Wywala w menu, jak jest internet podłączony.
Bethesda nic z tym problem nie robi. Jak internet jest odłączony to gra działa, ale nie ma opcji mody i nie ma opcji creation club. "
 
Kurde, że takie gry sprzedają... I dalej tworzą =].
Ma wyjjść stalker 2 i rage 2, sle za 3.5 roku jakoś.
 
Top Bottom