Forum - opinie, spostrzeżenia, propozycje i pytania.

+
Status
Not open for further replies.
Jeżeli dobrze zrozumiałem posty Undomiel i Iwony to karma ma na celu:1. Spowodowanie że starzy userzy będą pomagać nowym i odpowiadać na ich pytania, w zamian za co mogą liczyć na nakarmienie. Spowodować to ma bardziej przyjazną atmosferę.2. Podniesienie poziomu dyskusji ponieważ ludzie licząc na punkty karmy będą się ciekawiej wypowiadać licząc że w zamian zostaną nakarmieni.3. Podnieść rangę zasłużonych/popularnych/lubianych użytkowników. Obdarowanie ich później giftami przez co inni też zapragną być tacy sami i zaczną być lepsi. Z tym że zdecydowano się na to że użytkownicy użytkownikom nadają punkty na zasadzie dowolności. A to już wprowadza jak ładnie zostało powiedziane "ciemną stronę karmy" ze wszystkimi przestępstwami pokarmowymi takimi jak: wymuszanie punktów, żebractwo, handel punktami, płatna protekcja itd... To jest jak korupcja i jedynym rozwiązaniem żeby nad tym jakoś zapanować to jawność informacji. Musi być wiadomo ile, kiedy, od kogo i za jaki post użytkownik dostał punkt karmy. Zlikwidowana powinna być możliwość otrzymania punktu za całokształt w profilu, punkty tylko za konkretne posty. I wtedy daję jakąś szansę temu systemowi.Inną natomiast kwestią jest zakaz żebrania, namawiania do głosowania na mnie (pardon, o punkty karmy) Dla mnie to już przesada, to trochę ograniczanie wolności słowa. Jeżeli inni uznają że skromność nie jest moją mocną stroną to nie dadzą punkcika.Undomiel, odrzucam również Twój zarzut/ocenę że Wy jako moderatorzy i REDzi wymyślacie nowe rzeczy, a my użytkownicy tylko narzekamy. Powiem tak, bycie modem wymaga dużo energii zamozaparcia, czasu i chęci. Chwała wam za to, że to wszystko macie. Dlatego jesteście tym kim jesteście. Reszcie rzeszy brakuje tego i dlatego są zwykłymi użytkownikami. To jest zwykły podział ról. Użytkownik zaangażowany, z pomysłami z czasem zostaje moderatorem, reszcie pozostaje krytyka (przyznaj że czasami konstruktywna) i/lub pochwały i peany na cześć Twórców.
 
Fajną rzeczą byłby system wymyślony* przez Sum'a także z innego powodu mianowicie , ja też mam ochotę obejrzeć kto mi dał pkt karmy i za co , a tak nie wiem i nie mogę nawet nikogo ucałować ;/
 
Prostym wyjsciem byla by mozliwosc przegladania nagrodzonych postow uzytkownika. Kazdy potem moglby przejrzec wszystkie punkty danego usera i w razie stwierdzenia nieprawidlowosci zglosic fakt modom.Wiadomo, ze de gustibus non est disputandum wiec rola moda jako sedziego bylaby kluczowa.W ten oto sposob kazdy user mialby mozliwosc weryfikacji uczciwosci innych i w razie potrzeby zareagowania.Pozdrawiam!
 
Sum said:
Jeżeli dobrze zrozumiałem posty Undomiel i Iwony to karma ma na celu:1. Spowodowanie że starzy userzy będą pomagać nowym i odpowiadać na ich pytania, w zamian za co mogą liczyć na nakarmienie. Spowodować to ma bardziej przyjazną atmosferę.2. Podniesienie poziomu dyskusji ponieważ ludzie licząc na punkty karmy będą się ciekawiej wypowiadać licząc że w zamian zostaną nakarmieni.3. Podnieść rangę zasłużonych/popularnych/lubianych użytkowników. Obdarowanie ich później giftami przez co inni też zapragną być tacy sami i zaczną być lepsi.
1. Dziwne - dobroczynność wszak nie wymaga opłat. Swoją drogą wiele pytań już znalazło swoje odpowiedzi - problem w tym że fora tego typu mają kiepściutką wyszukiwarkę. To się tyczy np. działu Gra i kolejnych Aktów. Swego czasu za tamte wpisy (tak mi się wydaje) została mi nadany znaczek Mentora. Zdziwiło mnie to niepomiernie ale o.k. Czy więc teraz powinienem dzielnie odpowiadac na te same tematy tylko po to by zdobyć parę punktów uznania ???2. Myślę, że trolla/dziecko neo nakarmi tylko ban. Niektórzy nawet za nagrodę nie są w stanie formułować ciekawych treści.3. Naśladowanie gwiazd znaczy się ??? Britnej dziś przekuła sobie wargi sromowe, to my zróbmy to samo... :-\Idea karmy jest słuszna, ale wykonanie niezbyt dobre.Trochę inaczej jest to rozwiązane na polskim forum SW Miniatures oraz SW PocketModel --> http://www.dante.xon.pl/starwars/Kiedy użytkownik zakłada jakiś temat np. szukając odpowiedzi na pytanie, moderator dodaje opcję Pomoc. Gdy kto odpowie, pytający może mu dać + właśnie za to. A nie za... znajomości.Ja powiem od razu że pierwszego i jedynego + dałem Iwonie. Za to, że zawsze była mi pomocna gdy pisałem do niej pw i za to, że (w mojej ocenie) jest dobrym modem. Ale kolejne... nie mam komu i nie mam za co.Idea słuszna. Wykonanie średnie. Zupełnie jak beta DM ;)
 
Usprawnienie forum, moje propozycje:1. Stworzyć osobny, duży nowy temat o chwytliwej nazwie, w stylu PIERWSZA POMOC ;) Dla nowych, zazwyczaj mających tylko jedno pytanie. W obrębie tego tematu założyć kilka dużych, przypiętych wątków, podzielonych na dwie kategorie - problemy techniczne i problemy w czasie gry. Można by wtedy pousuwać sporo tych "pomocnych" wątków, które są chyba trochę zbyt chaotycznie rozrzucone po całym forum.Jeśli to się nie podoba, uważacie że nie wypaliłoby, to w takim razie stworzyć chociaż OBSZERNE i WIDOCZNE FAQ, na bieżąco aktualizowane.2. Więcej moderatorów - myślę, że z 6-8 (choć oczywiście wypowiadam się tylko o forum polskim, bo o międzynarodówce wiele nie wiem, na ten temat mógłby się wypowiedzieć Daerdin) dałoby radę, powinna być też wśród nich jakaś wymienność, np. w tym tygodniu ten zajmuje się tym działem, a ten tym, w następnym na odwrót itd., choć powinno też zostać ze 2-3 "starszych" moderatorów, odpowiadających za całe forum (osobiście postawiłbym na Ketha i Iwonę, sorry Elwer ;) ).3. Karma już od 1 posta, ale niech będzie starannie nadzorowana przez oddelegowane do tego osoby (stąd też więcej moderatorów). Jej (karmy) funkcja powinna też być jaśniejsza, np, przy wysyłaniu odpowiedzi, żeby pojawiał się jakiś duży napis w stylu "użytkownik Ci pomógł? Kliknij na bla bla bla". Pewnie, frustrować by mogło niektórych "wielopostowych" użytkowników, że jakieś "nieopierzone młokosy" mają więcej pkt od nich, ale to powinno też prowokować u nich samych również chęć pomagania itd. Choć mi specjalnie na tych punktach nie zależy ;)
 
naprawde wszystkim tak bardzo zalezy na karmie??? bo mi jakos nieszczegolnie. owszem, dziekuje komus tam za ten punkt, ale rownie dobrze bede sie czula bez niej. jesli pozostane sama na tym forum bez zadnej karmy, to tez plakac nie bede. mam w nosie co kto powie o tym fakcie- np. nieuzytek jakis czy co. taka mala rzecz "karma" a jakie wielkie halo sie zrobilo. az chce sie powiedziec- gdzie tu sens, gdzie logika??
 
Agloval said:
Usprawnienie forum, moje propozycje:1. Stworzyć osobny, duży nowy temat o chwytliwej nazwie, w stylu PIERWSZA POMOC ;) Dla nowych, zazwyczaj mających tylko jedno pytanie.
To już lepiej zrobić z tego dział - żeby był widoczny zaraz po wejściu na forum - i nazwać go: "Pytania które chciałbys zadać ale nie chce Ci się szukać ani odpowiedzi ani właściwego tematu...". I wprowadzic limit 5 stron - wraz z kolejnymi pytaniami kasowałyby się najstarsze. Chociaż nie wiem czy zredukowałoby to działalność co niektórych użytkowników - ale jest szansa, że tylko jeden dział byłby śmietnikiem...
 
AntiDotuM said:
AntiDotuM said:
Usprawnienie forum, moje propozycje:1. Stworzyć osobny, duży nowy temat o chwytliwej nazwie, w stylu PIERWSZA POMOC ;) Dla nowych, zazwyczaj mających tylko jedno pytanie.
To już lepiej zrobić z tego dział - żeby był widoczny zaraz po wejściu na forum - i nazwać go: "Pytania które chciałbys zadać ale nie chce Ci się szukać ani odpowiedzi ani właściwego tematu...". I wprowadzic limit 5 stron - wraz z kolejnymi pytaniami kasowałyby się najstarsze. Chociaż nie wiem czy zredukowałoby to działalność co niektórych użytkowników - ale jest szansa, że tylko jeden dział byłby śmietnikiem...
Przychylam sie do tego pomyslu.Brzmi naprawde ciekawie i pomysl zaoszczedzilby pracy modom bo z samego zalozenia ten dzial nie wymagalby ich interwencji.Postulowalbym jednak, by odpowiedzi zamieszczone w owym dziale nie wliczane byly do ogolnej ilosci postow uzytkownika. Jedyna mozliwa nagroda i gratyfikacja za okazane zainteresowanie problemami innych byly by owe punkty renomy.Pomysl napewno warty rozwazenia.Pozdrawiam!
 
Agloval said:
Usprawnienie forum, moje propozycje:1. Stworzyć osobny, duży nowy temat o chwytliwej nazwie, w stylu PIERWSZA POMOC ;) Dla nowych, zazwyczaj mających tylko jedno pytanie. W obrębie tego tematu założyć kilka dużych, przypiętych wątków, podzielonych na dwie kategorie - problemy techniczne i problemy w czasie gry. Można by wtedy pousuwać sporo tych "pomocnych" wątków, które są chyba trochę zbyt chaotycznie rozrzucone po całym forum.Jeśli to się nie podoba, uważacie że nie wypaliłoby, to w takim razie stworzyć chociaż OBSZERNE i WIDOCZNE FAQ, na bieżąco aktualizowane.2. Więcej moderatorów - myślę, że z 6-8 (choć oczywiście wypowiadam się tylko o forum polskim, bo o międzynarodówce wiele nie wiem, na ten temat mógłby się wypowiedzieć Daerdin) dałoby radę, powinna być też wśród nich jakaś wymienność, np. w tym tygodniu ten zajmuje się tym działem, a ten tym, w następnym na odwrót itd., choć powinno też zostać ze 2-3 "starszych" moderatorów, odpowiadających za całe forum (osobiście postawiłbym na Ketha i Iwonę, sorry Elwer ;) ).3. Karma już od 1 posta, ale niech będzie starannie nadzorowana przez oddelegowane do tego osoby (stąd też więcej moderatorów). Jej (karmy) funkcja powinna też być jaśniejsza, np, przy wysyłaniu odpowiedzi, żeby pojawiał się jakiś duży napis w stylu "użytkownik Ci pomógł? Kliknij na bla bla bla". Pewnie, frustrować by mogło niektórych "wielopostowych" użytkowników, że jakieś "nieopierzone młokosy" mają więcej pkt od nich, ale to powinno też prowokować u nich samych również chęć pomagania itd. Choć mi specjalnie na tych punktach nie zależy ;)
Ano przechylam się do wszystkim punktów :)
 
GodBlessFiji said:
GodBlessFiji said:
Ano przechylam się do wszystkim punktów :)
Tylko się nie wywal.
Bęc. I wykrakałeś, mam guza na głowie :pA tak serio, to w porównaniu z innymi forami, gdzie jest system "karmy", nasze wypado blado. Przykłady już były przez kogoś wymienione (chyba)
 
koziek said:
A tak serio, to w porównaniu z innymi forami, gdzie jest system "karmy", nasze wypado blado. Przykłady już były przez kogoś wymienione (chyba)
To czy karma będzie działaś poprawnie zależeć będzie tylko od użytkowników. A niektórzy zachowują się tutaj jak dzieci z podstawówki.
 
koziek said:
No cóż, ale lepsza "karma" zmarginalizuje dzieci. Ciekawe za co Maxz czy Firnomir mają tyle karmy? ;)
Zapewne za wzorowe zachowanie i pomoc nowym użytkownikom. Jak również za kulturę osobistą i swoje wypowiedzi stojące na wysokim poziomie.Wątpisz w to?
 
Nieee, no jak, alez z kad, w zyciu, no gdziez by tam, jak bym mogl, alez nie, to obraza, jak smiesz, to niebywale...
 
oj Koziek nie przesadzaj, to jest chyba ich sprawa. Możliwe, że zdobyli to uczciwie, ale możliwe też jest, że powstały pierwsze te tak zwane "kółeczka adoracyjne". Ja tam nie zamierzam tego rozstrzygać ;). Co do karmy tak ogólnie, to za wcześniej żeby cokolwiek mówić, gdzieś za miesiąc się zobaczy jak to się rozwinęło. Ja również wierzę w uczciwość ludzi, i że dla jednego orenka nikt oszukiwać nie będzie. A nawet jak się takie gagatki znajdą, to są jeszcze Modzi... Jedyne co mi się nie podoba to jest ten limit 54 postów, tak jak już to ktoś wcześniej zauważył- większość osób proszących o pomoc zarejestrowało się tylko, aby napisać tego jednego posta z pytaniem. Aha i fajnie, że można wreszcie zobaczyć od kogo się dostało Karmę (możliwe, że dopiero teraz to zauważyłem) ;). Jeszcze mam takie pytanko, dlaczego wyłączono możliwość przeglądania listy użytkowników online? Kiedyś wystarczyło kliknąć w ilość osób online w danej chwili i wyświetlała się lista, na której można było również zobaczyć co aktualnie dana osoba robi. Nie żeby jakoś mi zależało na podglądaniu innych, ale jestem ciekaw dlaczego ;).
 
Clancys said:
Jeszcze mam takie pytanko, dlaczego wyłączono możliwość przeglądania listy użytkowników online? Kiedyś wystarczyło kliknąć w ilość osób online w danej chwili i wyświetlała się lista, na której można było również zobaczyć co aktualnie dana osoba robi. Nie żeby jakoś mi zależało na podglądaniu innych, ale jestem ciekaw dlaczego ;).
Będzie w niej parę zmian, na dniach wróci.
 
To dosyć dziwne bo dostałem punkt karmy od użytkownika co ma 9 postów. Czyżby zmiany już zostały wprowadzone?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom