Forum - opinie, spostrzeżenia, propozycje i pytania.

+
Status
Not open for further replies.
Staramy się z tym walczyć w miarę możliwości ale przecież nie będziemy wyrzucać z forum o grze dzieci. Wiedźmin jest dozwolony od lat 18 ale Versus nie ma granic wiekowych.
 
A nie lepiej po prostu takie posty ignorować? :p Nie ma przymusu w czytaniu każdego posta. Jeśli ktoś wyraża się się na tym forum w sposób niezrozumiały i z pogwałceniem wszelkich zasad ortografii czy interpunkcji, to zawsze można nie zwracać na niego uwagi i tyle, nie wdawać się z nim w dyskusje i nie odpowiadać na jego pytania. Proste i bezbolesne. Niech się nauczy pisać poprawnie i już, a takie krucjaty poprawnej polszczyzny i warnowania za błędy mogą tylko wyjść nam bokiem :p
 
Ignorować można, kiedy nie jest ich przesadnie dużo. A ostatnio strasznie się namnożyły. Dlatego zwróciłam na to uwagę. Przekopywanie się przez nie jest coraz bardziej niewygodne i męczące. Dyskusja traci, forum traci. A można dodać punkt w regulaminie, tak jak na innych forach. Nie upieram się przy puryzmie językowym,ale minimum staranności przy pisaniu posta powinno być standardem. Szczególnie, że większość edytorów tekstów i przeglądarek ma opcję sprawdzania pisowni. Bycie dzieckiem, też nie jest usprawiedliwieniem :) Niech się uczy, będzie mu łatwiej w szkole.
 
Flash said:
Staramy się z tym walczyć w miarę możliwości ale przecież nie będziemy wyrzucać z forum o grze dzieci. Wiedźmin jest dozwolony od lat 18 ale Versus nie ma granic wiekowych.
No tak, gdyby patrzeć na wiek, to trzeba by było połowe kont z forum usunąć, jak nie więcej...No dobra, Versus nie ma ograniczeń wiekowych, ale jeśli takie dzieciaki wypowiadają sięw tematch o grze na PC i pokazują, że na pewno w grę grają i chwalą się jej znajomością, to co wtedy? Też przecież nie usuwacie takich kont...
 
Zgadzam się z zi3loną:) Kiedyś (za starych dobrych czasów, ehh...) wszystkie trolle nie mające pojęcia o istnieniu ortografii i interpunkcji były karane wstydliwą i surową czerwona notką od moderów. Jeśli ktoś się nie zastosuje, warnować. Jeśli nadal będzie trollem, wywalać. Czy naprawdę zależy nam na fanach, którzy myślą, że przecinek gryzie, a dyslekCja wszystko usprawiedliwia?...
 
Nie jestem tu, żeby wychowywać dzieci. Od tego są rodzice. Poza tym potocznie się mówi gry "dozwolone od", kiedy w rzeczywistości są to tylko rekomendacje typu "palenie papierosów szkodzi zdrowiu". Ludzie i tak palą, a dzieci grają w gry bez nadzoru dorosłych.
 
Ale przecież nie mówimy o wychowywaniu dzieci, tylko o pilnowaniu czytelności postów i zachowaniu jako takiego poziomu językowego na forum. Obecność dzieci nie ma tu nic do rzeczy, co najwyżej będą musiały staranniej konstruować wypowiedzi. Co wyjdzie na dobre wszystkim korzystającym z forum, jak sądzę.
 
Ja już ostatnio napisałem, że każda osoba z zewnątrz, która wejdzie na to forum i zobaczy przez przypadek żałosny poziom niektórych wypowiedzi, wyrobi sobie opinię, nie do końca zgodną z rzeczywistością.Dlatego myślę, że jeśli "normalnych" użytkowników tego forum, tych, którzy wypowiadają się tutaj często i na temat a przy okazji zachowują podstawowe zasady ortografii i interpunkcji, razi taki stan rzeczy, należy to zmienić, a przynajmniej podjąć jakiekolwiek kroki w kierunku uzdrowienia tej sytuacji.
 
Zgadzam się, trzeba coś z tym zrobić, bo nieraz odechciewa mi się wszystkiego jak patrze na nie dość, że bezmyślne, to jeszcze napisane bez zachowania jakichkolwiek zasad ortografii, interpunkcji, czy gramatyki. Dlatego jestem za warnowaniem takich osób, może to ich skłoni do przemyślenia i poprawy swojego stylu pisania. Dodatkowo jestem za tym aby usuwać takie nietrzymające się kupy posty, oczywiście w granicach rozsądku, bo przecież każdemu zdarza się popełnić jakiś błąd.
 
Razi mnie taki stan rzeczy. Jak widzę posty z rażącymi błędami ortograficznymi to upominam taką osobę. Ba, nawet czasem edytuję te posty i poprawiam błędy na czerwono. Ale jeśli zaczniemy karać użytkowników warnami, to będziemy musieli pójść dalej i za ignorowanie warnów dawać bany. Tak może być na forach prywatnych lub tematycznych związanych z językiem, ale nie na oficjalnych forach gry komputerowej. Każdy może kupić grę Wiedźmin i każdy właściciel gry ma zagwarantowane wsparcie na oficjalnym forum, niezależnie od tego czy umie poprawnie pisać, czy nie. Można powiedzieć, że oficjalna pomoc techniczna i wsparcie na forum są gwarantowane w pakiecie razem z grą.
 
Flash said:
Każdy może kupić grę Wiedźmin i każdy właściciel gry ma zagwarantowane wsparcie na oficjalnym forum, niezależnie od tego czy umie poprawnie pisać, czy nie. Można powiedzieć, że oficjalna pomoc techniczna i wsparcie na forum są gwarantowane w pakiecie razem z grą.
Tu bym się nie zgodził. Jeśli ktoś zadzwoni do działu pomocy technicznej i zacznie obrażać rozmówcę, nikt mu nie będzie pomagał. Nasze forum ma pewien regulamin. Jeśli ktoś chce z niego korzystać, musi przestrzegać tego regulaminu.EDIT: Chciałbym się jeszcze poskarżyć (błeee, mamusiu...);) Przedwczoraj założyłem temat Eurocon (zachęcam do wpisywania się:)). Później jednak jeden z użytkowników (nietrudno zobaczyć który...) dopisał się seryjnie do kilkunastu dawno już zapomnianych i nieaktualnych tematów. W ten sposób spowodował, że mój topic (aktualny i ważny) znalazł się na samym dole strony, gdzie nikt już nie zagląda... Drodzy Państwo, tak być nie może:p
 
Ale przecież instytucja bana funkcjonuje - czyli jednak nie każdy posiadacz gry w tym wypadku ma prawo do pomocy i wsparcia na forum. Z własnego wyboru, ale jednak. Pisanie niedbałe i byle jakie oraz seryjne nabijanie postów, w moim przekonaniu w kulturze wypowiedzi się nie mieści. Świadczy co najmniej o lekceważeniu współużytkowników. Jeżeli punkt dotyczący konieczności zasad zachowania poprawności językowej (jak zwał, tak zwał) znajdzie się w regulaminie, trzeba będzie go przestrzegać i tyle. Instytucja czasowego bana też istnieje. Może po takiej wpadce, dany użytkownik zacznie się bardziej przykładać do pisania. Bo rzecz cała nie rozbija się li tylko o tą nieszczęsną pisownię, ale o całokształt. O tą rozlewającą się wszędzie bylejakość i bezmyślność. Język to w pewnym stopniu oddaje.Parę dni temu odesłałam znajomą do forum, żeby coś tam sobie sprawdziła. Zapytała mnie potem,dlaczego korzystam z forum dla nastoletnich analfabetów ... Żeby było jasne - nie jest moją intencją obrażanie kogokolwiek; może się czepiam faktycznie, może jestem przewrażliwiona i moralizuję, ale - szlag mnie trafia, że dochodzi do tego na forum o grze bądź co bądź RPG, opartej o niezły kawałek prozy napisanej przez człowieka, który językiem operuje aż nadto sprawnie, no trafia mnie i już, co zrobić...O tempora, o mores...
 
Z tego co kojarzę, w Regulaminie przewidziane są stosowne kary za nic nie wnoszące do dyskusji posty, czyli tzw. spam. A jak inaczej określić posty pisane w formie krótkiego zdania, niekiedy będące dopiskami do nieuczęszczanych od roku lub dłużej tematów? Lub też takie, których autor cytuje post innego użytkownika, a następnie dopisuje wielce wylewną notkę w stylu "masz rację"/ "nie masz racji"? Popieram koleżankę zi3loną w całej rozciągłości. Również uważam, że powinno się coś z tym zrobić. I to nie tylko z ortografią czy interpunkcją, lecz także (a może przede wszystkim) ze stylem. Dostępnymi środkami zmusić jakoś tych "nowych", aby swoje uwagi przedstawiali w 2-3 zdaniach (dobrze by było, gdyby te zdania były złożone i pisane metodą: 1 - uwaga 2 i ew. 3 - jej uzasadnienie), a nie w jednym i do tego nie zawsze rozwiniętym.
 
Mikel said:
Z tego co kojarzę, w Regulaminie przewidziane są stosowne kary za nic nie wnoszące do dyskusji posty, czyli tzw. spam.
Nie wszystkie interwencje moderatorów są widoczne. Spamujący użytkownicy zostali upomnieni przez PW.
 
Dobrze wiedzieć. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że powstrzyma to ich spamerskie zapędy i takich postów będzie coraz mniej.
 
Jestem zły, gdyż po wejściu w TEN wątek wyskakuje mi fajny komunikat...http://img829.imageshack.us/img829/5427/wtfpg.jpgprzeglądarka Google ChromeA i dodam - raport strony iconator.com - http://safeweb.norton.com/report/show?url=iconator.comiconator.comZestawienie•Zagrożenia komputera: 80•Zagrożenia tożsamości: 0•Czynniki uciążliwości:0Łączna liczba zagrożeń w tej witrynie: 80 I teraz nie moge niektórych tematów przeglądać, bo mi się drze że zagrożenie komputera, a nie chcę nic mieć rozwalonego.. :x a tu od google - http://safebrowsing.clients.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=http://icons.iconator.com/&client=googlechrome&hl=pl
 
Mi nic takiego się nie pokazuje.To pierwszy taki przypadek z jakim się spotykamy.Ale zaraz zgłoszę, żeby panowie się temu przyjrzeli :)
 
@UpMam ten sam problem. Przy wchodzeniu do przeróżnych tematów Chrome wywala mi to ostrzeżenie. Może ma to jakiś związek z sygnaturami lub awatarami?
 
http://tw1.thewitcher.com/forum/index.php?topic=29746.0#newMam nadzieję, że nie usuniecie tego tematu. Nie każdy ma zaktualizowanego windowsa i niesamowicie dużo ludzi ma niedziałające antywirusy (bo np. ma zainstalowane 2, albo dostało płatny wraz z kompem i skończyła się subskrypcja, albo w ogóle nie ma, albo w pewnym momencie się przestał aktualizować, bo coś się w nim zepsuło)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom