Gry na konsole

+
PS Przepraszam xD Co Wy o tym myślicie? Ja uważam, że to jest skok na kasę ponieważ znajdą się fanatycy takie jak to preferują ( nie obrażając nikogo i nie obrażając fana PSa) .
Tylko i wyłącznie dla kolekcjonerów.
Mnie osobiście takie projekty mało interesują. Gdybym sam mógl sobie wybrać te 20 gier to jeszcze bym się zastanowił. Ale kupować to jedynie dla 3-4 gier, które wpadly mi w oko to przesada. Zresztą dużo tych gier z PS One można kupiać na PS Store i zagrać na PS4. Taki Final Fantasy VII, którego zresztą zakupiłem na PS4 a został już podany jako jedna z tych 20 gier w classic można sobie przejść na nowszej konsoli zdobywając trofea.
 
Poczekaj do Black Friday (to już za nieco ponad dwa miesiące) i wówczas zadecyduj.

Ja tak (w zeszłym roku) wyrwałem PRO w całkiem atrakcyjnej cenie (odradzam tylko polskie sklepy, bo u nas to jak zwykle bida, a nie promocje).
 
Kolejny gameplay Days Gone
Po ostatnim pokazie kilka miesięcy temu, gra została mocno skrytykowana przez tych, co mieli okazje pograć, zobaczyć (nieciekawa, nudna itp.), przez co moje chęci odnośnie do zagrania w tą grę na dzień premiery opadły.

Ludzie podnieśli sobie sami poprzeczkę troszku za wysoko nastawiając się, iż będzie to gra na miarę The Last of Us.

Ale trzeba się z tym pogodzić, że TLoU był na tyle wyjątkowy, iż nie da się tego powtórzyć. Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z najlepszą grą "zombie" jaka kiedykolwiek powstała i jedynie TLoU2 może mieć coś do powiedzenia w tej sprawie. Więc nie ma co szukać w podobnych grach tego, co dostaliśmy w grze Naughty Dog.

Aczkolwiek grę kiedyś sprawdzę, lecz po opiniach nie ma szans na premierę, zwłaszcza że luty jest totalnie wariacki, jeżeli chodzi o wysyp gier.
 
Na konsole wleciała beta Soulcalibura VI. Chciałem sobie przetestować Geralta, ale najwyraźniej nikt nie gra :confused: Testy obejmują tylko tryb sieciowy więc bez gracza po drugiej stronie kabla nic z tego. Beta potrwa do 1 października więc będę jeszcze próbował. Komuś się udało?
 
Insomniac Games po sukcesie Spider-Mana pokazało że potrafi zrobić świetną grę więc może teraz pora na Diabła z Hell's Kitchen? :love:

Wspominali, że są otwarci nie tylko na tworzenie kolejnej części Spider-mana, ale również na growe uniwersum na wzór MCU*. Też jestem zdania, że Daredevil nadawałby się na grę tego typu, kolejnym bohaterem, którego bym tutaj widział jest Moon Knight. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, ale jeśli Sony nie zaprzęgło do pracy nad takim projektem innej ekipy, która już zaczęła dłubać to nie spodziewałbym się kolejnego tytułu (ani Spider-mana ani czegokolwiek innego) w tej generacji. Oni się nie śpieszą i żadna z debiutujących na Playstation 4 gier nie doczekała się jeszcze zapowiedzi kontynuacji mimo iż każda z nich (Horizon Zero Dawn, God of War, Uncharted 4, Detroit: Become Human, Ratchet & Clank, Bloodborne, Killzone: Shadow Fall, Until Dawn czy właśnie Spider-man) była dość dobrze oceniana, a i sprzedaż co najmniej zadowalająca. Na przyszłe lata mamy już kilka tytułów zapowiedzianych, ale poza The Last of Us 2, żaden nie jest kontynuacją, a ta gra zadebiutowała przecież jeszcze na poprzedniej konsoli pięć lat temu.

Z jednej strony to jest siła Sony (szczególnie teraz), bo nie zarzynają swoich marek i ciągle serwują coś nowego, a jeśli już powstaje kontynuacja lub jakiś inny następca to dopiero po kilku dobrych latach więc też jest czymś świeżym. Z drugiej jednak, jeśli człowiek się dobrze bawił przy danej grze, polubił bohaterów i świat to chciałby wrócić do tego jak najszybciej. Te gry były tak dobre, że chętnie bym znowu wcielił się w Nathana Drake'a, Kratosa, Aloy czy Spider-mana już teraz w grze będącej zwykłym klonem poprzednika z nowymi misjami. Wiem jednak, że kiedy ciąg dalszy nastąpi (zapewne na Playstation 5) to znowu pozamiatają. A konkurencja? Jaka konkurencja?

Pozostaje cierpliwie czekać.

*Swoją drogą, ciekaw jestem co z tym Avengers Project od twórców Tomb Raidera :unsure: Od zapowiedzi minęło już jakieś półtora roku, a nadal nie wiadomo nawet jakiego gatunku będzie ta gra nie mówiąc już o bardziej szczegółowych informacjach.
 
Znowu mnie wzięło na rozmyślanie o potencjalnej grze z Daredevilem i jest coś co chciałbym w niej zobaczyć. Insomniac podjęło dobrą decyzję żeby nie odcinać się od Petera Parkera. W końcu to że Spider-man jest takim a nie innym bohaterem wynika nie tylko z jego mocy, ale też z tego że Peter jest takim a nie innym człowiekiem. Momenty kiedy odwieszaliśmy kostium i zajmowaliśmy się innymi sprawami nie były zbyt porywające pod względem rozgrywki, ale robiły dużo dla budowania postaci. Gdyby Daredevil doczekał się takiej gry to chciałbym żeby i Matthew Murdock miał swoje pięć minut. Jakby się pokusili o prowadzenie spraw kryminalnych, przygotowywanie linii obrony, 'walkę' na sali sądowej, to by było coś. W jednej chwili bijemy bandziorów w ciemnym zaułku, a w następnej bronimy niesłusznie oskarżonego w sądzie.
 
Spider-Man ogólnie był świetny i z jednej strony fajnie się grało już takim "doświadczonym" Peterem a z drugiej trochę żałowałem, że nie było nam dane zacząć od samego początku. Być świadkami tego jak w wyniku jednego ukąszenia zmienia się całe jego życie. Ze zwykłego chłopaka staje się superbohaterem, obserwować jego wzloty i upadki, jak się uczy "zabawy" z siecią, kompletowanie pierwszego stroju itd. itp.

Dlatego jeśli zrobią kiedyś DD to fajnie byłoby zacząć od początku, kiedy to Matt stracił wzrok, poznał Sticka wraz z Foggy'm założył "kancelarię" itd. Mogłoby to być pokazane na zasadzie retrospekcji w których bralibyśmy czynny udział. A poza tym to codzienność, za dnia adwokat broniący pokrzywdzonych a w nocy Diabeł z Hell's Kitchen. :p DD ze względu na swoje zdolności byłby świetną grą skradankową i powinni to wykorzystać. ;)
 
Jakie gry na PS4 polecacie? Zaczął się czarny piątek (znaczy promocje z jego okazji) i myślę co warto zakupić - nie tylko exclusive'y, bo jak chodzi o crossplatform AAA to ostatnie 2-3 lata jestem w plecy. Na razie mam za sobą nowego RDR'a i obecnie nadrabiam W3 (znaczy docelowo dodatki, bo jakoś mimo posiadania wyszło, że nigdy na PC nie przeszedłem). ;)

Ps. Prosiłbym o jakieś ustawienie w kolejności, bo limity budżetowe i czasowe też mam. :D
 
Jakie gry na PS4 polecacie? Zaczął się czarny piątek (znaczy promocje z jego okazji) i myślę co warto zakupić - nie tylko exclusive'y, bo jak chodzi o crossplatform AAA to ostatnie 2-3 lata jestem w plecy. Na razie mam za sobą nowego RDR'a i obecnie nadrabiam W3 (znaczy docelowo dodatki, bo jakoś mimo posiadania wyszło, że nigdy na PC nie przeszedłem). ;)

Ps. Prosiłbym o jakieś ustawienie w kolejności, bo limity budżetowe i czasowe też mam. :D
Z tej listy Czarny Piątek to polecam:
Spider-Man

God of war oczywiście (gra roku)

Assassin's Creed Odyssey - choć sam jeszcze nie grałem bo czekam na troszku więcej czasu ogrywając póki co inne gry, jest to gra ma mojej liście "must play" Poprzednia była bardzo dobra a według recenzji ta jest nawet troszku lepsza.

Horizon Zero Dawn

Injustice 2 jeżeli lubisz bijatyki.

Szczerze, to troszku jestem rozczarowany tą wyprzedażą. Nie ma za wiele jakiś mega super gier a w dodatku ilość też nie jest wystarczająca jak na taki event jakim jest BLACK FRIDAY.
 
Quantic Dream już niebawem zapowie coś nowego.

Poczekamy i zobaczymy, bo obstawiam, że jeszcze kilka ładnych tytułów na PS4 zobaczymy.

żródło
 
apropo Quantic Dream - jak ktoś nie grał w Beyond: two souls to gorąco polecam, kapitalna gra jedna z moich ulubionych w ogóle. (nie sugerujcie się oceną na miernym portalu gry-online.pl gdzie gra ma skandalicznie zaniżona ocenę, na takim gamespot ma 9/10)
 
Mam Beyond: Two Souls ale jeszcze nie grałem - ponoć taki samograj (jak większość gier Quantic Dream) ale na pewno sprawdzę jak będę miał więcej wolnego (w końcu po coś tą grę kupiłem ;) ).
 
Grał ktoś już w dodatki do Spider-mana? Rozpocząłem je na NG+ na najwyższym poziomie trudności bo na takim grałem podstawkę i mam nieodparte wrażenie, że wraz z każdym kolejnym dodatkiem ten poziom trudności jest coraz bardziej windowany xD O ile questy fabularne da się w miarę bezstresowo przejść tak wyzwania, bazy do rozbicia są trochę przegięte wręcz momentami frustrujące. Jest taki natłok przeciwników różnego kalibru, że często gra ostro traci na płynności na PS4 Pro. Jak Wy to widzicie?

Same dodatki nie porywają, gdyby nie aktywności poboczne to każdy trwałby może po 1h. W każdym jest zaledwie kilka misji, które nie są jakieś rozbudowane. Na pewno nie warte pełnej ceny.
 
Top Bottom