Hunter's Config, nie mogę ustawić rozdzielczości niższej niż 1024x768

+
Hunter's Config, nie mogę ustawić rozdzielczości niższej niż 1024x768

Witam wszystkich,
Posiadam grę Wiedźmin 3 ze wszystkimi dodatkami pobraną z GOG. Chciałem zmniejszyć rozdzielczość w grze na niższą od tej określonej w ustawieniach gry (1024x768). Z pomocą przyszło narzędzie do modyfikacji ustawień graficznych gry "Witcher 3 Hunter's Config". Plik z narzędziem pobrałem, rozpakowałem a następnie wkleiłem zawartość do C:/GOG Games/The Witcher 3 Wild Hunt. Za pierwszym razem udało mi się zmniejszyć rozdzielczość za pomocą tego narzędzia do 800x600, lecz po ponownym uruchomieniu gra uruchomiła się w rozdzielczości 1920x1080 bez możliwości jej zmiany, po prostu w ustawieniach gry zniknęła opcja zmiany rozdzielczości. W Hunter's Config również ustawienie mniejszej rozdzielczości nie dawało efektów. Dopiero po przeinstalowaniu sterownika ustawienia w grze wróciły. Jednak teraz gdy używam narzędzia Hunter's Config, nie mogę zejść z rozdzielczością niżej niż 1024x768. Ustawienie rozdzielczości np. 800x600 powoduje przy uruchomieniu gry "mignięcie" ekranu i powrót do rozdzielczości 1024x768. Instalowałem grę od nowa, sterowniki też kilka razy i nic nie pomaga. Ręczna zmiana rozdzielczości w pliku user.settings w folderze Dokumenty też nic nie daje, po zaznaczeniu pliku jako tylko do odczytu również bez efektów. Gra uruchamia się w rozdzielczości 1024x768 mimo iż w pliku user.settings cały czas jest widoczne 800x600. Proszę o pomoc kogoś, kto miał styczność z tym problemem lub narzędziem Hunter's Config.
 
Gra ma ukrytą/nieużywaną opcję która pozwala ustawić osobną rozdzielczość rendera, możesz spróbować z tym. Dodaj do user.settings pod [Rendering]:

Code:
ForcedRendererResolution=true
ForcedRendererOverlayResolution=true
ForcedRendererResolutionHeight=600
ForcedRendererResolutionWidth=800

Z takimi ustawieniami UI będzie rozciągnięte do ustawionej rozdzielczości w zwykłej opcji, ale gra będzie renderowana w tym co ustawisz przy ForcedRendererResolutionHeight/Width. Sprawdziłem u siebie z 800x600 przy standardowej rozdziałce 1920.x1080 i działa.

http://i.imgur.com/ZhzfFyr.jpg

Obraz wygląda na rozciągnięty przez to że rozdzielczość rendera to 4:3 a "zwykła" to 16:9, jak ustawisz 800x600 dla rendera i zwykłą 1024x768 to powinno być lepiej, bo obie są 4:3.
 
Top Bottom