[mod] Jak grać Vesemirem,Eskelem lub Azarem Javedem

+
Adam93 said:
Można grać KAŻDĄ postacią w grze, bez wyjątków
Grać pewnie będzie można ale chyba będzie dużo gorzej z animacjami... Czyli ze postać podczas ataku będzie sobie stać i czekać nie wiadomo na co a życie u wrogów będzie spadać normalnie.
 
Foris said:
Foris said:
Można grać KAŻDĄ postacią w grze, bez wyjątków
Grać pewnie będzie można ale chyba będzie dużo gorzej z animacjami... Czyli ze postać podczas ataku będzie sobie stać i czekać nie wiadomo na co a życie u wrogów będzie spadać normalnie.
Chyba nie. Każda postać ludzka ma chyba ten sam szkielet. Więc podłożenie animacji nie będzie aż takie trudne. Zauważcie że Martwa Biała Rayla atakuje stylami wiedźmińskimi. A ma model kobiety.
 
Marqson said:
Marqson said:
Marqson said:
Można grać KAŻDĄ postacią w grze, bez wyjątków
Grać pewnie będzie można ale chyba będzie dużo gorzej z animacjami... Czyli ze postać podczas ataku będzie sobie stać i czekać nie wiadomo na co a życie u wrogów będzie spadać normalnie.
Chyba nie. Każda postać ludzka ma chyba ten sam szkielet. Więc podłożenie animacji nie będzie aż takie trudne. Zauważcie że Martwa Biała Rayla atakuje stylami wiedźmińskimi. A ma model kobiety.
a jak damy model krasnoluda? :p Czyli chyba będzie tak samo, jeśli damy model szkieletu jak u wiedźmina vide Biała Rayla i Berengar
 
Pewnie będzie działaś. Animacja dostosuje się do modelu i szkieletu. Ale pewnie niektóre elementy będą np nienaturalnie rozciągnięte.
 
Marqson said:
Pewnie będzie działaś. Animacja dostosuje się do modelu i szkieletu. Ale pewnie niektóre elementy będą np nienaturalnie rozciągnięte.
myślę, że najlepiej byłoby się spytać jakiegoś profesjonalnego grafika, czy to ma "ręce i nogi"
 
Marqson said:
Pewnie będzie działaś. Animacja dostosuje się do modelu i szkieletu. Ale pewnie niektóre elementy będą np nienaturalnie rozciągnięte.
Eeee a jesteś pewien ze Wiedźmin ma animacje szkieletowe? Wydawało mi sie że ma "zwykłe" tak jak to jest w NWN
 
działa i dla krasnoluda. Dla kikimory już nie za bardzo :D Natomiast zauważyłem, że w grze są modele nieużywane. To wręcz śmieszne, biorąc pod uwagę, że gra ma problem z "klonami". Uprzedzając pytanie: nie wiem ile jest takich modeli, na pewno nie było w grze modelu o nazwie cm_fem1.mdb, albo jakoś podobnie z "fem1" w nazwie.
 
Foris said:
Foris said:
Pewnie będzie działaś. Animacja dostosuje się do modelu i szkieletu. Ale pewnie niektóre elementy będą np nienaturalnie rozciągnięte.
Eeee a jesteś pewien ze Wiedźmin ma animacje szkieletowe? Wydawało mi sie że ma "zwykłe" tak jak to jest w NWN
Wszystkie postacie są nagrywane montion capture . Nagrany ruch wrzuca się na szkielet który połączony jest z odpowiednimi polygonami na modelu.
Foris said:
działa i dla krasnoluda. Dla kikimory już nie za bardzo :D Natomiast zauważyłem, że w grze są modele nieużywane. To wręcz śmieszne, biorąc pod uwagę, że gra ma problem z "klonami". Uprzedzając pytanie: nie wiem ile jest takich modeli, na pewno nie było w grze modelu o nazwie cm_fem1.mdb, albo jakoś podobnie z "fem1" w nazwie.
Zapodaj jakiegoś screena. Albo sznurka do screena.
 
Ja na przykład mam plik zeby grać Vesemirem . Imam pytanie .Jak go włączyć?i Stanie mi sie cos z savami jak bede gral Vesemirem?
 
Orientuje się ktoś czy będzie możliwość zmiany modelu głównego bohatera, np. po wybraniu jakiejś opcji dialogowej w rozmowie?
 
maribot said:
Orientuje się ktoś czy będzie możliwość zmiany modelu głównego bohatera, np. po wybraniu jakiejś opcji dialogowej w rozmowie?
Na 100% będzie możliwe jeśli ktoś ci to oskryptuje :p
 
Marqson said:
Zapodaj jakiegoś screena. Albo sznurka do screena.
Za dużo roboty. Polecam samemu pogrzebać w grze. Wystarczy wypakować odpowiedni plik *.bif, następnie plik cm_fem1.mdb przemianować na cm_witch1.mdb, cm_witch2.mdb... cm_witch6.mdb i przenieść do folderu ...data\override w katalogu wiedźmina.
 
koziek said:
koziek said:
Pewnie będzie działaś. Animacja dostosuje się do modelu i szkieletu. Ale pewnie niektóre elementy będą np nienaturalnie rozciągnięte.
myślę, że najlepiej byłoby się spytać jakiegoś profesjonalnego grafika, czy to ma "ręce i nogi"
Jest doładnie tak jak napisaliście.Modele ludzkie mają te same szkielety, w przypadku mężczyzn wszystkie animacje będą pasować, w przypadku kobiet i krasnoludów będą błędy (wynikające z różnych długości kości)Jedyną pewną metodą jest zmiana w appearence.mda; inną metodą jest zmiana nazwy mdb, ale wymaga zmiany nazw kości wewnątrz pliku (inaczej nie będzie się animował model, czasem nie będą opdalały się animacje (nie podpięte sety z animacjami) Śmieszne, ale grać można także potworami, ale tylko człekopodobnymi - ghulem, vodianoiem, flederem itd (ale nie kikimorką i przerazą, mają inne szkielety)Tu przykład (dzięki Franek) z początku gry:
 
Top Bottom