[MOŻLIWE SPOILERY] Patch 1.4 - błędy w grze, propozycje zmian

+
Status
Not open for further replies.
-potwory z "Jedynki" całkowicie wyparowały, przydałoby się dodać więcej "starych znajomych"- jak chyba Triss komentuje pojawienie się utopców (czy też topielców, już dokładnie nie pamiętam) w I akcie
-eliksiry powinny mieć bazę w postaci alkoholu, jak to było w "Jedynce", więcej możliwości spożycia tegoż alkoholu też się powinno pojawić
-pojawiające się błędy z użyciem heliotropu- gdy rzucę nim pod koniec walki, a potem zacznie się rozmowa to efekt heliotropu jest nadal widoczny, czyli postacie są spowolnione, ale mówią normalnie (pojawiają się też wtedy liczne błedy w animacji postaci, np. fruwające na wszystkie strony naszyjniki)
-dlaczego grając z "mistrzami" kościanego pokera nie można zagrać o dużo większe stawki tak jak to było wcześniej?? Skoro zawodnik "większy" to ryzyko/kasa powinna być większa. A tu jedynie marne grosze można postawić.
-w trzecim akcie część gargulców ląduje na kolumnach i nic nie robi, nie rusza się, ani nie zeskakuje, można je potraktować znakiem, ale nadal się nie ruszają (w końcu padną, ale zero pożytku, bo i tak truchło zostaje na kolumnie)
-brak logiki w oznaczaniu przedmiotów jako fabularnych- skąd Geralt wie, że jakiś składnik zdobyty w pierwszym akcie przyda mu się w trzecim (vide Feromony Królowej do Manuskryptu)
-brak możliwości pozbycia się wykorzystanych przedmiotów fabularnych (np. klucze) i co bardziej boli- ciężkich przedmiotów fabularnych jak np. Zbroja Seltkirka (jako unikatowa powinna pójść za ciężką forsę)
-a jak o ciężkiej forsie mowa: dlaczego sprzet kupiony np. za 1000 orenów sprzedać można za 20? Nawet używany nie powinien tak drastycznie stracić na wartości
-podczas siłowania na rękę z ostatnim przeciwnikiem w drugim akcie po stronie Vernona (imię przeciwnika mi w tej chwili uleciało) Geralt siada do starcia... w ognisku i spokojnie się siłuje płonąc sobie w najlepsze
-a propos ognisk: spróbowałem zirytować osoby siedzące przy ogniskach gasząc je (gasząc ogniska, rzecz jasna ;) ). Osoba siedząca przy ognisku jedynie rozdmuchuje je na nowo, a poza tym nie reaguje. Za którymś razem mogłaby zareagować i powiedzieć Geraltowi by się odpier*olił
-NPCe w domach też mogliby w końcu zareagować na wiedźminia plądrującego szafki i kufry i wywalić go na zbity pysk.
-dlaczego po pokonaniu Mocarnego Numy w trzecim akcie nie można go wyzwać więcej na pojedynek? W końcu taki przemądrzały ćwok powinien zechcieć się odegrać.
-miecz wojowniczej księżniczki Xantii wygrany w kości w drugim akcie okazuje się zwykłym złomem- błąd czy krasnolud po prostu nas kantuje?
 
Moje uwagi do interfejsu, gram padem xbox360 (w wersji dla windows).

1. Sklep, powinna być informacja o sprzęcie będącym na wyposażeniu. Oglądam miecz w sklepie czy kawałek zbroi, (czy inne żelastwo) i nie wiem czy jest lepsze od tego co mam na wyposażeniu postaci, bo akurat nie pamiętam. Po najechaniu na kategorię Bronie czy Zbroje itp. powinna być wyświetlana informacja o tym w co postać jest w danej chwili wyposażona (ubrana), może to też być tak zrobione, że rzeczy te pokazują się na liście posiadanego ekwipunku ale są oznaczone w jakiś specjalny sposób i ich sprzedaż wymagałaby specjalnego potwierdzania transakcji.

2. Ekwipunek - w kółko zdarza mi się przez przypadek zdjąć buty. Po wybraniu ekwipunku i przełączeniu się na daną kategorię np. "Ulepszenia" aktywna powinna być pierwsza pozycja z grupy danych rzeczy a nie ekwipunek na wyposażeniu (buty) - zbyt często je zdejmę, nie zawsze pamiętam by dać gałkę w bok, pewnie nie tylko ja tak mam.

3. Mapa, pad ma wystarczająco dużo przycisków - zróbcie mu bezpośredni przycisk wyświetlający (i chowający) mapę, w opcjach nie potrafię tego sam ustawić
 
Witam

Chciałbym zgłosić taką bardzo drobną poprawkę w sterowaniu, która bardzo (przynajmniej dla mnie) uprościłaby poruszanie się po świecie. Dodam, że mam wersję najbardziej aktualną, czyli 1.35

Chodzi o to, że po naciśnięciu "w" (bieg do przodu) nie działa rozglądanie się za pomocą myszki (czyli również zmiana kierunku biegu) więc Geralt biegnie prosto jak w mordę strzelił.
Dopiero po naciśnięciu (nadal trzymając "w") któregoś z klawiszy "a" lub "d" (nawet przez bardzo krótką chwilę) rozglądanie się odblokowuje.

Niby można za każdym razem podczas biegu wciskać "a" lub "d" jednak jest to dość kłopotliwe.
 
Jakos nikt nie wspomnial o tym jak miecze lubia robic wygibasy w pochwach przy prowadzeniu Iorwetha do Letho oraz przy wybraniu jego sciezki i przekonaniu do planu Geralta.
 
Po pokonaniu Mocarnego Numy pojawia sie infoprmacja, o otrzymaniu "doskonalych dlugich rekawic" czy czegos takiego, ale nie ma ich w ekwipunku.


Rowniez zdazylo mi sie, ze moglem rozmawiac ze wszystkimi, ale z Numa juz nie- przed walka oczywiscie ;)
 
- Często coś dostajemy od NPC-ów i nie wiemy co a jak się skończy dialog to nie widać żadnych napisów co dostaliśmy.

- Miejsca mocy odkryte przez gracza powinny zaznaczać się na mapie automatycznie po ich pierwszym użyciu , najlepiej odpowiadającymi im ikonkami.

- Blokowanie się klawiszy lub myszki w trakcie walki np. działa klawiatura a mysz nie lub odwrotnie mysz nie reaguje na kliknięcia a można biegać klawiaturą.

- Problemy z igni gdy walczymy na nierównym terenie i przeciwnik jest niżej niż bohater igni nie trafia np. jaskinia z nekerami obok Flotsam.

-Gerald potrącając NPC-ów z pochodniami powoduje że pochodnie wypadają im z rąk w śmieszny sposób a oni ich nie podnoszą i nic za to Geraldowi nie mówią (wejście do wsi Binduga).

- problem z forum w przeglądarce opera - nie da się dodać odpowiedzi, strona źle się wyświetla poniżej sekcji ogłoszenia wszystko jest źle wyświetlane.

- W akcie II, w karczmie twarze niektórych krasnoludów siedzących blisko świec wykrzywiają się potwornie (na radeonie 5870 ).(zrobię sceernashota w wolnej chwili i podrzucę)
 
W I Akcie, gdy w walce w elfim ogrodzie pomożemy Roche'owi po powrocie do miasta Loredo mówi, że dziwki daja za darmo, ale gdy zejdziemy do burdelu to nadal musimy płacić.
 
janisz86 said:
My już tam pracujemy, bo jesteśmy największa grupą testerów i w dużej mierze to dzięki nam gra będzie coraz doskonalsza. Strach się bać ile czasu zabrałoby Redom wychwycenie tych wszystkich bugów i niuansów, które zauważyli do tej pory fani.
Myślę, że pomiędzy pracą testera, a zgłaszaniem błędów na forum jest parę różnic. ;)
Aby zwiększyć przydatność tego tematu oraz ułatwić REDom poprawianie błędów proponuję:

Przy każdym opisie błędu zamieszczać:
  • informację, czy został zgłoszony za pomocą formularza Wsparcia CDP RED lub Pomocy Technicznej CDP
    Takie zgłoszenie zawiera ważne dodatkowe informacje, gdyż pewne błędy mogą występować jedynie przy konkretnych konfiguracjach sprzętowych czy systemowych
  • jakiej wersji gry dotyczy (Patch 1.3, 1.35) oraz od której wersji gra była patchowana ręcznie

Do tego przydałoby się, aby każdy, kto ma czas, brał listę bugów z pierwszej strony i próbował je odtworzyć u siebie, a następnie umieszczał tu listę Potwierdzonych/Niepotwierdzonych błędów. Przy czym nie umieszczajcie tu potwierdzeń występowania pojedynczych bugów, bo temat się strasznie rozrośnie.
 
erebhos said:
Myślę, że pomiędzy pracą testera, a zgłaszaniem błędów na forum jest parę różnic. ;)
Aby zwiększyć przydatność tego tematu oraz ułatwić REDom poprawianie błędów proponuję:

Przy każdym opisie błędu zamieszczać:
  • informację, czy został zgłoszony za pomocą formularza Wsparcia CDP RED lub Pomocy Technicznej CDP
    Takie zgłoszenie zawiera ważne dodatkowe informacje, gdyż pewne błędy mogą występować jedynie przy konkretnych konfiguracjach sprzętowych czy systemowych
  • jakiej wersji gry dotyczy (Patch 1.3, 1.35) oraz od której wersji gra była patchowana ręcznie

Do tego przydałoby się, aby każdy, kto ma czas, brał listę bugów z pierwszej strony i próbował je odtworzyć u siebie, a następnie umieszczał tu listę Potwierdzonych/Niepotwierdzonych błędów. Przy czym nie umieszczajcie tu potwierdzeń występowania pojedynczych bugów, bo temat się strasznie rozrośnie.
Niestety, ale jest to nierealne... Ludziom się nie chcę przejrzeć nawet 1 posta.
 
Bug ze znikającym Iorwethem w Vergen. Nie mogę go znaleźć (i wiele innych osó:cool:, zapadł się pod ziemię, a jest potrzebny do questa "Z drżącym sercem". Więcej szczegółów w tym wątku założonym przeze mnie: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/23455-z-drzacym-sercem/
 
Miałbym prośbę: REDzi, czy mogli byście poprawić wydajność ubersamplingu na dwurdzeniowych kartach graficznych (gtx 590, HD 6990) w patchu 2.0 ? Jestem szczęśliwym posiadaczem gtx'a 590 i w niektórych,bardziej obciążających dla karty momentach gry na pełnym ubersamplingu miewam 22-21 klatek... Czy z tym można jeszcze coś zrobić?
 
JeVarEmreis said:
Miałbym prośbę: REDzi, czy mogli byście poprawić wydajność ubersamplingu na dwurdzeniowych kartach graficznych (gtx 590, HD 6990) w patchu 2.0 ? Jestem szczęśliwym posiadaczem gtx'a 590 i w niektórych,bardziej obciążających dla karty momentach gry na pełnym ubersamplingu miewam 22-21 klatek... Czy z tym można jeszcze coś zrobić?

Generalnie uberampling to jest jakiś dziwny twór. Idea i efekt jest fajna, ale gorzej z realizacją. Mało kogo stać na gtx 590, czy radeona 6990, a tym bardziej w układzie SLI lub Crossfire... Na co nam opcja, której nie możemy używać? Za kilka lat gdy powstaną mocniejsze układy nie będzie to już taką atrakcją jak dziś.
 
Układy pozwalające na to już są, bo skoro na gtx 580 minimalna liczba klatek w ubersamplingu wynosi 21 to nie widzę przeszkód ,żeby na gtx 590 było minimum 35 ... Problem polega na fatalnej optymalizacji uber'a.
 
JeVarEmreis said:
Układy pozwalające na to już są, bo skoro na gtx 580 minimalna liczba klatek w ubersamplingu wynosi 21 to nie widzę przeszkód ,żeby na gtx 590 było minimum 35 ... Problem polega na fatalnej optymalizacji uber'a.


Fatalne to masz Ty pojęcie o tym czym jest ubersampling, to brut force, polegający na skompresowaniu tekstur i gwałtownym ich dekompresowaniu, co daje efekt jeszcze lepszy niż pełen AA, tyle że nie sama grafika za to odpowiada, jak dowalisz do tej swojej kanapki jeszcze 6 rdzeniowego Xeona, ramy na 2400 i dyski SSD w raidzie, będziesz miał te swoje FPSy.
 
Nie można stworzyć zbroi z drauga. Wymagany składnik to " 1 kawałek zbroi drauga ". Posiadam ich aż osiem a nadal pokazuje, że 0/1
 
November said:
Fatalne to masz Ty pojęcie o tym czym jest ubersampling, to brut force, polegający na skompresowaniu tekstur i gwałtownym ich dekompresowaniu, co daje efekt jeszcze lepszy niż pełen AA, tyle że nie sama grafika za to odpowiada, jak dowalisz do tej swojej kanapki jeszcze 6 rdzeniowego Xeona, ramy na 2400 i dyski SSD w raidzie, będziesz miał te swoje FPSy.
dobra,dobra tylko ,że ja jestem zwykłym graczem ,który nie baczy na to co się dzieje w kompie ,tylko na to co na ekranie widzi. Żebyś wiedział ,że dowalę xeona ,ram i dyski.....Wielkie dzięx za wskazówki
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom