Nowa Gra Plus - pytania, porady, komentarze

+
Witam.

Właśnie ukończyłem Krew i Wino na NG+ i prawdę mówiąc wciąż mi mało :p Chętnie rozpocząłbym kolejne NG+, ale jak wiadomo nie ma takiej możliwości. Może by tak ją dodać? Nie chodzi mi już o kolejne NG+ ze zwiększonym poziomem trudności i przedmiotów, ale dokładnie tym samym co mamy na pierwszym NG+. W połączeniu z opcja skalowania potworów dodaną w ostatnim patchu mogłoby to nieźle przedłużyć żywotność gry, dla osób takich jak ja, co nie chcą się bawić w żmudne levelowanie, ale chcą jeszcze raz przeżyć przygodę Geralta. Kiedyś bawiłem się tak w Baldur's Gate przenosząc swoją wykoksowaną postać do nowej gry. Tam to się sprawdziło, więc czemu nie tu? :)

jaki poziom w ng+ wbiłeś?
 
Dobrze by było jakby Redzi na zakończenie przygody z Geraltem dodali możliwośc nie ograniczonej Nowej Gry Plus.Myślę,że nie tylko mi by ta opcja odpowiadała.Już nie mówię,aby przeciwnicy byli skalowani,tak samo z zadaniami.Chodzi mi tylko o to aby można było używać jej bez ograniczeń.Po przejściu Krwi i Wina czuję taki nie dosyt,a nie chce mi się zaczynać od nowa całej gry,zbierac te wszystkie recepturki,schematy itp.Mogli by to dodać do nadchodzącej łatki.Było by świetnie.
 
Właśnie rozpocząłem NG+, bo przeszedłem krew i wino 3 dni temu i muszę powiedzieć, że Redzi nareszcie sprawili, że NG+ ma sens. Tryb ten bierze pod uwagę dodatki wiec mamy dostosowane lvle questów i przeciwników na odpowiednim poziomie mimo bez włączania opcji skalowania. Mamy przeskalowany ekwipunek jest, na co wydawać punkty za sprawą mutacji, co prawda można aktywować tylko jedną na raz, ale rozwijając kolejne dostajemy nowe sloty na umiejętności no i nareszcie jest trudniej niż grając normalnie.
 
Dobra, pytanie za 100 punktów, które pewnie i tak już padło :p Coś z ekwipunku przenosi się do NG+, czy tylko statystyki? Bo nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym w swojej skrytce wszystkie arcymistrzowskie sety, które właśnie zebrałem :D
 
O ile dodatek nic na tym polu nie zmienił, to cały ekwipunek (bez przedmiotów do zadań) wraz z orenami.

Okey, sprawdziłem save'a i trochę się rozpędziłem :p Nie przenoszą się także karty do Gwinta, książki, trofea i przedmioty użytkowe.
 
Last edited:
Przymierzam się do NG+ i mam kilka pytań do osób które tez bawią się na NG+ po skończeniu KiW
Zaznaczam ze będę grał bez skalowania bo z skalowaniem to nie byłaby mi potrzebna opcja NG+ żeby dobić 100 :)

Skończyłem Podstawkę SzK i Kiw mam 54lvl jako ze podobno KiW zbalansował tez NG+ to jak wygląda początek, który lvl maja ghule na starcie bo na pewno nie 31 jak to miało miejsce przed Kiw i ogólnie na jaki lvl są pierwsze zadania? wydaje mi się ze to wszystko musi mieć minimum 50+ ale chce mieć pewność czy dobrze myślę.

Ogolnie wszyscy twierdza ze na NG+ zostają podrasowane bronie pancerze itp adekwatnie do poziomu ok, tylko ja mam pytanie odnoście zbalansowania tego o ile dla pancerza sprawa jest jasna, weźmy np armor Kota arcymistrzowski ma te 22% do Sił ataku to legendarny zwykły który przed Kiw był na 47 ( teraz chyba jest wymagany wyższy ) mimo ze jest podstawowy to jest legendarny wiec na bank musi mieć więcej niż 22% bo inaczej to o czym tu nie raz czytałem ze szybko zmieniamy sprzęt nie miałoby totalnie sensu i tutaj główna sprawa czyli miecze, weźmy tez dla przykładu miecze Kota które maja 10% na crita ( arcymistrzowskie ) jeśli legendarne podstawowe maja podite tylko widełki dmg ale staty maja jak podstawy nie legendarne to to nie ma sensu bo wymienić miecz z 40 lvl będziemy mogli bagatela dopiero na 70, chyba ze to jest inaczej stad pytam osób które graja na KiW w NG+

Ostatnia sprawa, przechodzi to co mam na sobie w skrzyni całe drzewko rozwoju i alchemia diagramy na kowalstwo i płatnerstwo nie przechodzą?
Bo o ile z Alchemii mam wszystko 276 Toxica na 278 możliwego brakuje mi 2 recek któryvh już w moim momencie gry nie da się zdobyć ( feromony niedzwiedzia i nekkera ) o tyle nie wiem czy tracić czas na przeszukiwanie mapy jeszcze raz bo może jakaś recepturę z kowalstwa ominąłem bo jeśli to nie przechodzi to nie ma sensu szukać :p
 
Przymierzam się do NG+ i mam kilka pytań do osób które tez bawią się na NG+ po skończeniu KiW
Zaznaczam ze będę grał bez skalowania bo z skalowaniem to nie byłaby mi potrzebna opcja NG+ żeby dobić 100 :)

Skończyłem Podstawkę SzK i Kiw mam 54lvl jako ze podobno KiW zbalansował tez NG+ to jak wygląda początek, który lvl maja ghule na starcie bo na pewno nie 31 jak to miało miejsce przed Kiw i ogólnie na jaki lvl są pierwsze zadania? wydaje mi się ze to wszystko musi mieć minimum 50+ ale chce mieć pewność czy dobrze myślę.

Ogolnie wszyscy twierdza ze na NG+ zostają podrasowane bronie pancerze itp adekwatnie do poziomu ok, tylko ja mam pytanie odnoście zbalansowania tego o ile dla pancerza sprawa jest jasna, weźmy np armor Kota arcymistrzowski ma te 22% do Sił ataku to legendarny zwykły który przed Kiw był na 47 ( teraz chyba jest wymagany wyższy ) mimo ze jest podstawowy to jest legendarny wiec na bank musi mieć więcej niż 22% bo inaczej to o czym tu nie raz czytałem ze szybko zmieniamy sprzęt nie miałoby totalnie sensu i tutaj główna sprawa czyli miecze, weźmy tez dla przykładu miecze Kota które maja 10% na crita ( arcymistrzowskie ) jeśli legendarne podstawowe maja podite tylko widełki dmg ale staty maja jak podstawy nie legendarne to to nie ma sensu bo wymienić miecz z 40 lvl będziemy mogli bagatela dopiero na 70, chyba ze to jest inaczej stad pytam osób które graja na KiW w NG+

Ostatnia sprawa, przechodzi to co mam na sobie w skrzyni całe drzewko rozwoju i alchemia diagramy na kowalstwo i płatnerstwo nie przechodzą?
Bo o ile z Alchemii mam wszystko 276 Toxica na 278 możliwego brakuje mi 2 recek któryvh już w moim momencie gry nie da się zdobyć ( feromony niedzwiedzia i nekkera ) o tyle nie wiem czy tracić czas na przeszukiwanie mapy jeszcze raz bo może jakaś recepturę z kowalstwa ominąłem bo jeśli to nie przechodzi to nie ma sensu szukać :p
Ja obecnie gram na NG+ po przejściu podstawki SzK i KiW i jest tak minimalny lvl przeciwników w Białym Sadzie to 54 lvl w momencie ukończenia KiW i rozpoczęcia NG+ miałem 53. Pierwsze questy w Białym Sadzie nie mają lvl, ale quest z łącznikiem w Velen ma gdzieś tak chyba 57 lvl lub 58 o ile się nie mylę. Co do rynsztunków to wszystko zostało podbite statystyki i wymagany lvl np pierwszy tier legendarnego kota wymaga teraz 70 lvl. Co do schematów to nie przechodzą schematy na pancerze miecze itp schematy na alchemie przechodzą.
 
Ok tu dziękuje bardzo za odpowiedz rozjaśniło mi to prawie wszystkie wątpliwości wciąż pozostaje kwestia jak są podbijane staty na broniach.

Arcymistrzowskie Miecze Kota na 40 lvl maja
Widełki
10% na crita
Szanse na odcięcie kończyny
Szanse na krwawienie i Premie do Aarda
Bonus do Exp
A jak wyglądają w tym wypadku Legendarne Kora pierwszego tieru na 70 czy maja tylko podbite widełki, czy są kopia arcymistrzowskich z 40 z podbitymi statystkami i widełkami bo jeśli to pierwsze to wychodzi ze aż do mieczy zmiji z Szk nie zmieni się broni ( nie mowie tu o sobie ja gram god melle bulid pod Killing spree wiec mam perma 100% szansy na crita zawsze gdy walczy z minimum 2 osobami wiec mnie ten problem nie dotyczy )
 
Ok tu dziękuje bardzo za odpowiedz rozjaśniło mi to prawie wszystkie wątpliwości wciąż pozostaje kwestia jak są podbijane staty na broniach.

Arcymistrzowskie Miecze Kota na 40 lvl maja
Widełki
10% na crita
Szanse na odcięcie kończyny
Szanse na krwawienie i Premie do Aarda
Bonus do Exp
A jak wyglądają w tym wypadku Legendarne Kora pierwszego tieru na 70 czy maja tylko podbite widełki, czy są kopia arcymistrzowskich z 40 z podbitymi statystkami i widełkami bo jeśli to pierwsze to wychodzi ze aż do mieczy zmiji z Szk nie zmieni się broni ( nie mowie tu o sobie ja gram god melle bulid pod Killing spree wiec mam perma 100% szansy na crita zawsze gdy walczy z minimum 2 osobami wiec mnie ten problem nie dotyczy )
Wygląda to tak View attachment 57691 View attachment 57701
 

Attachments

  • witcher3_2016_06_21_21_28_31_149.jpg
    witcher3_2016_06_21_21_28_31_149.jpg
    187.5 KB · Views: 408
  • witcher3_2016_06_21_21_28_36_724.jpg
    witcher3_2016_06_21_21_28_36_724.jpg
    195.2 KB · Views: 440
Czy jeżeli rozpocznę ng+ po zakończeniu obu dodatków to czy moje mieczyki i zbroje z Corvo Bianco znikną czy też automatycznie wylądują w wyposażeniu? No i co z rzeczami ze schowka?
 
Ok Wielkie dzięki Extreme, czyli jednak zrobili to Redzi z głowa teraz rzeczywiście NG+ ma sens o ile je zaczniemy po KiW.
 
Czy jeżeli rozpocznę ng+ po zakończeniu obu dodatków to czy moje mieczyki i zbroje z Corvo Bianco znikną czy też automatycznie wylądują w wyposażeniu? No i co z rzeczami ze schowka?
Nie wiem jak jest teraz ale jak ja rozpoczynałem NG+ na patchu 1.21 musiałem najpierw wszystko upchać do skrzyni tzn to co było na stojakach bo inaczej nie chciało sie przenieść
 
Jak szybko te arcymistrzowskie sety stają się bezużyteczne na ng+ ?
Jeżeli bierzesz pod uwage tylko obrażenia i pancerz to szybko jeżeli wszystko czyli obrażenia pancerz i bonusy to nieco dłużej ja wymieniłem dopiero moja arcymistrzowską mantikorę na legendarnego kota
 
Top Bottom