Nowe karty a jakakolwiek fabuła

+
Uszanowanko,
Nowe karty po prostu powstają bez umiejscowienia ich jakkolwiek w fabule, na czym myślę traci gra pod względem zainteresowania lore. W przypadku innych karcianek można zobaczyć że "żyją" nie tylko jako rozgrywka w grze ale również w formie pogadanek, a aktualnie tworzone karty zastanawiają dlaczego karta z taką nazwą jakkolwiek ma takie działanie.

Przykładowo, Mistrz Plag gdzie jego pierwsza umiejętność z tworzeniem siewcy zarazy ma w 100% jakiś sens to druga umiejętność nie ma żadnego połączenia z plagą a, bardziej z jakimś arystokratą zajmującym się sprawami czarodziejów w NG. Propozycja poprawy to rozdzielenie tej karty na dwie osobne karty gdzie Mistrz plag tylko ma swoją pierwszą umiejętność a, drugą np. Nadzorca Czarodziejów czy też coś w tym rodzaju choć napewno nie czarodziej ze względu na stosunek imprerium do tej nacji.

Innymi przykładami jest np. Szczurołapka która jest w archetypie reliktów a, nie ma nic wspólnego z logicznym połączeniem nazwy z archetypem szczurów który również występuje w grze a, również jest interesujący pod względem wpływania na ilość jednostek w rzędzie przeciwnika.

Zapraszam do komentowania i dodawania swoich obserwacji między lor a, grą.
Post automatically merged:

apropo, archetypu szczurów można byłoby wprowadzić kartę która zatruwa "x" losowych jednostek zależną od ilości szczurów w danym rzędzie. Ideolo karta dla NG i MO
 
Cóż, zgadzam się. Karty powinny być chociaż w minimalnym stopniu logicznie połączone ze swą nazwą. Taka Szczurołapka mogłaby rosnąć od każdego pojawiającego się szczura na planszy, a nie reliktu, itp. Gra, grą, ale minimum logiki powinno być jednak zachowane.
 
dodam jeszcze zastanowienie czemu karty potworów w innych frakcjach nie są kartami podwójnymi z frakcją MO np. archegryf, him, wipper itd.
 
Last edited:
Wtedy potwory miałyby zbyt wiele kart mniej lub bardziej dobrych, chociażby 4 złotych bestii z dodatku wiedźminów.
Him jest w Skellige ponieważ był związany z misją na wyspach tak jak szarlej w nilfgardzie z dodatku krew i wino. Nie można wrzucić wszystkiego do jednego worka. Osobiście lore aż tak bardzo mnie nie kłuję ze się nie zgadza.
 
Top Bottom