Nowe karty Scoia'tael

+

Vattier

CD PROJEKT RED
Nie zapominaj, że gdzie elfy tam i magia...

Nowe karty pojawią się w grze już 8 czerwca!

SCO_PL.png


Więcej kart:
Przewrót na Thanedd
Żniwa Cierpienia
 
Last edited:

Ely74

Forum regular
Szkoda ,że ten Torque będzie miał lojalność bo Elfy na lojalności raczej są słabe. Przecież tylko Dębostworki i Freixenet mają lojalność i obie karty nie pasują do pobudzenia... No i trochę dziwne ,że jak na razie nie wiadomo które elfy będą elfami Dol Blatham
 
Teoretycznie te:
1632319797230.png

W innych wersjach językowych są z Dol Blathanna, ale pewno dodadzą tag, jak przy Dzikim Gonie.
 
Nie jestem w sumie pewien czy Filavandrel ma sens. Bo jaka jest istota tej karty?
1.
Załóżmy że ta karta nie ma żadnych warunków jakie trzeba spełnić. Powiedzmy, że wybieramy do zagrania Radę Isengrima. Czyli mamy Filavandrela =4 pkt + kartę wartą 8 prowizji=12. Czy to jest takie silne? Nie bardzo. Zwykła karta 12 za 12 prowizji. Nie sądzę żeby w takiej formie była grana a przecież w oryginale są jeszcze warunki jakie musi spełnić.
2.
Uwzględnijmy umiejętność, która w zasadzie jest warunkiem który musisz wypełnić. Musisz kartę zbufować. Czyli przenosisz na Filavandreala 4 pkt buf, żeby wyciągnać Rade Isengrima. Można powiedzieć, że nie przeniosłeś tych 4 pkt na nic innego, czyli występują koszty alternatywne. Gdzie indziej ten buf byłby po prostu bardziej wartościowy: Sheldon, Agleis, Torque czy coś innego co można chronić.

Jaka jest wartość tej karty? No na bank poniżej 12 pkt prowizji.

A w kontekscie Jana Natalisa, albo Meno Coehorna? Wymienieni mają 2 pkt mniej i 4 prowizji mniej..a przecież wyciągają karty bez warunków. Natalis może wyciągnąć kartę za 13 pkt prowizji, za 9 pkt prowizji...podobnie Meno. Niby pomysł z Filavandrelem spoko, ale wycenienie tej karty to chyba jednak lekki fail. Albo ja czegoś nie rozumiem.
 
Last edited:
Szkoda ,że ten Torque będzie miał lojalność bo Elfy na lojalności raczej są słabe. Przecież tylko Dębostworki i Freixenet mają lojalność i obie karty nie pasują do pobudzenia... No i trochę dziwne ,że jak na razie nie wiadomo które elfy będą elfami Dol Blatham
Przecież ta jego lojalność nie jest tam wymagana, ot, nie będzie trafiał od razu na rękę. Nawet dobrze, bo irytujące są takie pewniaki w grze która polega na losowym dociągu kart.
 

Ely74

Forum regular
A w kontekscie Jana Natalisa, albo Meno Coehorna? Wymienieni mają 2 pkt mniej i 4 prowizji mniej..a przecież wyciągają karty bez warunków. Natalis może wyciągnąć kartę za 13 pkt prowizji, za 9 pkt prowizji...podobnie Meno. Niby pomysł z Filavandrelem spoko, ale wycenienie tej karty to chyba jednak lekki fail. Albo ja czegoś nie rozumiem.
Po pierwsze nie wyciągasz tylko tworzysz więc jesli go wzmocnisz do 9 to masz dwie karty Odrodzenia Natury . Albo dwa razy Saova
Post automatically merged:

Przecież ta jego lojalność nie jest tam wymagana, ot, nie będzie trafiał od razu na rękę. Nawet dobrze, bo irytujące są takie pewniaki w grze która polega na losowym dociągu kart.
Ale jak go nie trafisz w pierwszej rundzie to jego wartość sporo traci
 
@Ely74
hmm...jeśli ta jego wartość ma się realizować głównie przy wymienionych kartach, to jest to karta "szyta" i jest to zła karta. No ale zobaczymy
 
@Ely74
hmm...jeśli ta jego wartość ma się realizować głównie przy wymienionych kartach, to jest to karta "szyta" i jest to zła karta. No ale zobaczymy
Dla mnie ta karta jest słaba bo pod Gorda i tak znacząco lepszy jest Simlas a pod inne talie Gezras ale tylko chciałem wykazać ,że nie jest aż tak słaba jak pisałeś
 
A ja nie jestem taki pesymistyczny. Fila bez wzmocnienia robi max 10 pkt jeśli zagramy troskę. Wyciągając go radą na start ma 6 pkt i tu pole manewru jest już duże ot chociażby urodzajne żniwa, kulka, lekcja przyrody. W połączeniu z Francescą możemy zagrać np radę dwa dodatkowe razy.
Jest on po prostu czarodziejką z dol blathana na sterydach. Działa bez rozkazu czyli bez ryzyka i może tworzyć złote karty.
Dodam że wystarczy mu zmienić siłę na 5 i mamy przyrkę na start. W takim wypadku robił by co najmniej 10 pkt.
 
Onejro, Alzura itd w ST nie gram. Być może wyrzucę po prostu Eithne zmienię lidera i zobaczę jak to będzie działało.
 
Top Bottom