Omówienie aktualizacji 29.04.2019

+

Gyg

Forum regular
Jednego nie rozumiem: co ma na celu zmiana Straży Mahakamu? Premia ta sama, ale za to Rozdarcie wchodzi w nas lepiej... Chyba, że on sam się liczy do tych krasnoludów (tak kiedyś działał i Zoltan i Barclay).
 
Tawerniana plansza jest cudowna, ale co z tego skoro nie będę mógł na niej grać? Okropna zmiana z tym że drugi gracz narzuca nam swój stół. Nie po to kupowałem skórki żeby grać na jakiś bieda stołach przeciwnika, które mi się nie podobają. Nie można po prostu zrobić tak że każdy gracz widzi swoją skórkę? Dlaczego CDPR?
 
Tawerniana plansza jest cudowna, ale co z tego skoro nie będę mógł na niej grać? Okropna zmiana z tym że drugi gracz narzuca nam swój stół. Nie po to kupowałem skórki żeby grać na jakiś bieda stołach przeciwnika, które mi się nie podobają. Nie można po prostu zrobić tak że każdy gracz widzi swoją skórkę? Dlaczego CDPR?
Z jednej strony rozumiem rozczarowanie faktem, iż nie zawsze dostaniemy swoją planszę, z drugiej szczerze mówiąc trochę śmiesznie te plansze podzielone na poł wyglądały a już na pewno nie realistycznie.
 

Gyg

Forum regular
Pewnie za miesiąc będzie opcja wyświetlania tylko swojej planszy - ludzie będą na zmianę z planszami psioczyć (zasłużenie).
 
Pewnie za miesiąc będzie opcja wyświetlania tylko swojej planszy - ludzie będą na zmianę z planszami psioczyć (zasłużenie).
No właśnie to jest ciekawe bo zobacz, że ta decyzja jest już nawet uargumentowana - "obrońca terenu" dostaję swoja plansze.
 
Tawerniana plansza jest cudowna, ale co z tego skoro nie będę mógł na niej grać? Okropna zmiana z tym że drugi gracz narzuca nam swój stół. Nie po to kupowałem skórki żeby grać na jakiś bieda stołach przeciwnika, które mi się nie podobają. Nie można po prostu zrobić tak że każdy gracz widzi swoją skórkę? Dlaczego CDPR?
Statystycznie będziesz widział swoją mapę 50% razy na red coinie. To miłe urozmaicenie raczej :)
 
Eredin dostal umiejkę, którą sugerowałem :Dhttps://forums.cdprojektred.com/ind...art-propozycje-argumenty.129672/post-11477500
Kurcze kapitalnie się ten patch zapowiada, świetne zmiany balansujące, może poza Ifritem, który mam wrażenie dostał rykoszetem ale ok, dzięki temu będzie mniej kontroli. Bardzo ciekawie się Demawend zapowiada i bardzo fajnie będzie nim w końcu zagrać po tym jak grałem nim dużo w sezonówce.

@Duckingman
Opis zmian "w środku" https://www.reddit.com/r/gwent/comments/bim2f1

Mniej kontroli to lepiej? Ech...
Sądzę, że zmiana Eredinowi nie pomoże. Ale obym się myliła.
A propos następny patch to będzie wzmacnianie... Detlfafa, jak nic.... :)
 
Last edited:
Pomysł ze zmiana wyświetlania plansz mi się nie podoba, ale przy wprowadzeniu tawernianej (mnie się ona nie podoba) chyba nie było innego wyjścia. Resztę zmian przejrzę jutro na spokojnie bo dziś jeszcze trochę pracy przede mną :/
 
Z jednej strony rozumiem rozczarowanie faktem, iż nie zawsze dostaniemy swoją planszę, z drugiej szczerze mówiąc trochę śmiesznie te plansze podzielone na poł wyglądały a już na pewno nie realistycznie.

Zgadzam się, dlatego pytam dlaczego nie można zrobić tak że każdy gracz widzi pełną planszę którą sobie wybrał? Wybrałem przed grą tawernianą, i zawsze widzę pełną tawernianą. Przeciwnik wybrał lyriską i zawsze widzi lyrijską. Nie rozumiem dlaczego nie zrobili po prostu tak, wygodnie dla wszystkich?
 
Akurat stół to dla mnie fajny element RPG. Wyobrażasz sobie, że bronisz swojej krainy :p A i tak co drugą grę masz własny stół.
 
Tak lepiej bo przez dominację kontroli niektóre archetypy nie są w stanie w mecie w ogóle zaistnieć. Chociaż znając życie i tak te nerfy wiele nie zmienią.

Przecież na dziś, końcówkę sezonu, kontrola bez jakiejś dużej jednostki, nie ma szans na dominację.
 

Guest 4353925

Guest
Regis: Bloodlust - + 1 provision value

Słusznie, choć wolałbym - "jeśli przeciwnik został zniszczony, daj losowej jednostce przeciwnika krwawienie na 2 tury" zamiast efektu wygnaj. Ifrit mógł zostać po staremu.

Implerith: Deal 1 damage, Dominance: Deal 2 damage

W końcu. Do tej pory sensowne pogranie tą kartą było praktycznie niemożliwe.

Wild Hunt Rider: +1 Provision & 3 Strength > 4 Strength

Bo? Przeca to jedyna sensowna jednostka Dzikiego Gonu.

Eredina Boost an allied unit by 2 and give it a shield, Charge: 2

Eee, słabo? Nie lepiej połączyć jakoś umiejętność tego dowódcy z jednostkami Dzikiego Gonu? Bo na razie stworzenie sensownej talii na podstawie tych jednostek jest naprawdę trudne. Nie wiem, może "daj jednostce 2 pkt + tarcza x2, jeśli jest to jednostka Dzikiego Gonu - 4 pkt + tarcza x2"? Czy coś w ten deseń.

A odnośnie Nilfgardu - gdzie jest nerf dla Henrietty? Na chwilę obecną najbardziej wkurzający dowódca, który po dopaleniu kartą De La Tour może teoretycznie wyciągnąć z ręki przeciwnika nawet 30 punktów prowizji. Jasne, najczęściej wyciąga mniej, ale przeważnie jest to złota karta o wysokiej wartości. Do tego poznajemy możliwości przeciwnika na samą końcówkę. Imho albo losowa karta, bez możliwości wyboru, albo sensowne ograniczenie prowizji np. max 9 + 1 za każdego szpiega w talii początkowej?
 
Top Bottom