Omówienie nadchodzącej aktualizacji - stream dziś o 21:00

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Omówienie nadchodzącej aktualizacji - stream dziś o 21:00



Już dzisiaj, w poniedziałek 30 października, o godzinie 21:00 czasu polskiego, zapraszamy na stream na oficjalnym kanale Twitch CD PROJEKT RED.

Podczas streamu w języku angielskim, Paweł Burza i Michał „Luigi” Dobrowolski omówią najnowszą aktualizację, nowe karty i najbliższe wydarzenie. Nie przegapcie tego!

Stream dostępny będzie tutaj.
 
Last edited:
Moglibyście w końcu wprowadzić ten nowy tryb gry, Draft, Arena czy coś podobnego.
Nawet YouTuberzy już zaczynają grać nieoficjalnego Drafta między sobą...a to już znak, że nawet im się nudzi powoli gra z powodu braku nowych trybów.
Eventy raz na dwa miesiące raczej nie wystarczą bo są zdecydowanie za krótkie, godzinka i po wszystkim.
 
Sporo solidnych kart i balansowania, ale nie podoba mi się RNG w Avallachu nowym. Nie lepsze byłoby wyjście w stylu - podejrzyj wszystkie srebrne karty z talii przeciwnika i zagraj kopię jednej z nich? (jakby A. był za słaby można by dodać mu z 2 punkty siły). Ludzie raczej nie lubią losowości na wyższych poziomach. A tak można by się spodziewać czegoś konkretnego o ile przeciwnik nie ma tego w ręce.
 
Patch, który za dużo nie zmienił. Skellige i Nilfgaard praktycznie nieruszone. Skellige pod odrzucanie będzie jeszcze silniejsze, bo będzie można wsadzić nową złotą kartę pod odrzucanie lub vesemira z mandrake. Może pojawią się w topce Skellige pod klątwy i potwory pod pożeranie, a wypadnie obecny dagon.
 
Gomola;n9761491 said:
Sporo solidnych kart i balansowania, ale nie podoba mi się RNG w Avallachu nowym. Nie lepsze byłoby wyjście w stylu - podejrzyj wszystkie srebrne karty z talii przeciwnika i zagraj kopię jednej z nich? (jakby A. był za słaby można by dodać mu z 2 punkty siły). Ludzie raczej nie lubią losowości na wyższych poziomach. A tak można by się spodziewać czegoś konkretnego o ile przeciwnik nie ma tego w ręce.

Co prawda to prawda.Jest kilka kart obecnie, potencjalnie bardzo mocnych, ale niestety obarczonych losowościa. A gdy walczysz na wyższym poziomie to RNG jest tylko przeszkodą. Lepiej mieć średnio-dobry ale pewny ewekt niż raz super a raz totalna lipa (DJEkstra jest jedną z takich kart, potencjalnie bardzo mocna, ale jeżeli nie odchudzisz odpowiednio deku i ogólnie RNG nie będzie sprzyjać to można spokojnie na kanał gwented trafić nie mówiąc o epicko przegranym meczu :)).
 
Kiedy ten patch? Bo mnie kusi żeby otworzyć te 26 beczek, ale lepiej by było do tego się zabrać już z zaimplementowanymi nowymi kartami.
 
cotzpierdolisy_;n9764831 said:
Kiedy ten patch? Bo mnie kusi żeby otworzyć te 26 beczek, ale lepiej by było do tego się zabrać już z zaimplementowanymi nowymi kartami.

Zrestartuj GOGa ;) Patch już jest. U mnie na 24 beczki, 9 srebrnych i 1 złoto :p
 
Zero złotych multum silverów większość powtórek na 20 beków :p

Patch slaby, bo prawie żadnych zmian czyli dalej będzie nilfgard na szpiegach z emhyrem, bran ze swym odrzucaniem tyle ze odnowa nie będzie szla w dorego a w coś innego pytanie w co może jednak ta zmiana coś zmienia? Tak pewnie A tier na obecna chwile będzie wyglądał.

Pewnie miejsce dagona zajmie ukryty aby zrobić instant tempo dzięki czemu mulligan nie umrze, bo dalej będzie na to kontra, pewnie tu coś jeszcze kp czymś powojuje i tak to nam się zamknie ten B tier kończąc z rakiem scoia.

Nie wiem jak przewijarka nilfgardu czy dalej będzie działać pewnie tez się gdzieś uplasuje, dalej meta zdrowa bo jest wybór czym grac ale dalej redzi ignorują problem innych tali po prostu zlewanie po całości, można było zwiększyć wybór w mecie z 5 do 10 tali ale nie lepiej grac 5, owszem to lepsze niż granie 2 czy 1 ale jednak 10 wciąż większe niż 5.
 
Twilightus;n9765881 said:
Zero złotych multum silverów większość powtórek na 20 beków :p


U mnie 7 goldów i 29 sreber na 158 beczek. Generalnie testowałem nowe karty i większość nowo wprowadzonych nadaje się do mety. Nie ma jak to bustować Mistrzynię ostrzy, aby pozostała jako jedyna karta na koniec 2 tury (nie licząc Francy) i przed nią zapodać Tojad... dobrana kartę wymieniasz Franca na kolejnego i dostajesz 7 (Franca) 7+7-> dobrana Mistrzyni ostrzy + ponad 10-13x2 z nabustowanej Mistrzyni z Quenem... normalnie żal mi było mojego przeciwnika jak jeszcze Tojad się po chwili odpalił. Jedyni minus karty to słabe tempo, przynajmniej wtedy kiedy ją trzymamy.

Tak jak ST bez Mistrzyni sobie wyobrażam, to nie wyobrażam sobie SK bez nowej dociągarki czy też Potworów. Po prostu te karty robią świetną robotę.
 
Last edited:
Mnie się podoba nowy Iorweth w końcu jest czym zastąpić agalis która no powiedzmy użytku dużego z niej nie ma, zaś Iorweth to i 20+ da rade zrobić można nim zrobić openera jak mamy cel jak i można go użyć i w r3 gdzie czasem 1-2 pkt która nam doda to tyle ile brakuje do wina, no i więcej narzędzi kontroli jest na propsie a tempa nie tracimy nawet trochę zyskujemy.
 
Aglais jest dla mnie akurat jedną z najlepszych kart, po prostu większe RNG co do kart przeciwnika, a że ostatnio Dagony opanowały metę to się nie za bardzo przydawała.

Jak to rakowo wygląda xD: https://image.prntscr.com/image/zFvH...WEy5kzhaQ.jpeg

Mistrzynię ostrzy można jeszcze inaczej wykorzystać. Ulepszyć ją i wskrzesić podbustowanym Hattorim i poprawić Atrapą.

Musze przyznać, że event na Hallowen niezły, generalnie chyba źle podchodzę do 2 zadania na łatwym poziomie bo ciągle przegrywam, czuje się jak retard ;D

ps Generalnie od teraz warto w ST mieć albo lidera albo jednego brąza wymieniającego karty, ten nowy zatruty napitek nieźle potrafi zamieszać xD na 3 użycia 3 razy zbanowałem przeciwnikowi kartę, mogliby trochę opis poprawić, bo może być dla wielu niezrozumiały. Po wygraniu 1 rundy raz wrzuciłem ten napitek, a potem Tojad i pass. Przeciwnik nie ogarnął ;D


Quenn teraz chroni przez Grzybami i Mandragorą, całkiem nieźle się spisuje ;P Tylko jakoś dziwnie, bo najpierw działa reset a dopiero potem obniżenie wartości, a po zastosowaniu Mandragory na swoim szpiegu Quenn znikł ale wartość była bazowa.
ps. Wcale nie broken: https://image.prntscr.com/image/ZbI-...uqjwC_2HA.jpeg

Iorweth tez dostanie nerf za jakiś czas, on wyciąga easy 20+ i może strategiczną kartę zdjąć.


Moje talie:

ST: https://image.prntscr.com/image/A5_P...vQ1SxFQPA.jpeg
SK: https://image.prntscr.com/image/Qxup...2eBIVMyrw.jpeg
Potwory: https://image.prntscr.com/image/Udj8...6yM29IdEA.jpeg

Bust bust bust - ta beczułka jest taka słaba... gdyby na jej rzędzie w danej rundzie nie można było innego efektu pogodowego, czytaj Zagrożenia zagrać to bym się nad nią zastanowił.
https://image.prntscr.com/image/Ggyh...EDYehTb2Q.jpeg
 
Last edited:
Nie tak easy primo musi zabić ok to jest łatwe, sec elfy tylko w rece dostają +1 wiec trzeba mieć minimum 6 elfów w łapie i to nie jest instant tempo a rozłożone w czasie ofc przy muliganie te elfy się bez problemu ma jasne, serio nie widzę tu powodu do nerfa on nie działa tak ze daje + 1 wszystkim elfom na stole łapie i tali wtedy owszem op jak cholera by był ale tak nie jest.
 
Twilightus;n9767471 said:
Nie tak easy primo musi zabić ok to jest łatwe, sec elfy tylko w rece dostają +1 wiec trzeba mieć minimum 6 elfów w łapie i to nie jest instant tempo a rozłożone w czasie ofc przy muliganie te elfy się bez problemu ma jasne, serio nie widzę tu powodu do nerfa on nie działa tak ze daje + 1 wszystkim elfom na stole łapie i tali wtedy owszem op jak cholera by był ale tak nie jest.

Może i tak, ale u mnie w prawie każdej grze wchodzi za 20+.
 
Last edited:
No cóż, Swim już szaleje. Chciałem sobie złożyć odkrywkę, bo Venendal być może jest brakującym ogniwem dla tego buildu, słynącego z mocnej pierwszej rundy ( dzięki Dywizji można teraz w drugiej rundzie zmniejszać kluczowe jednostki przeciwnika do jedynki, tak by w 3 rundzie musiał je grać ). No ale jakoś mi się odechciało, bo za dużo tego już lata, a opis tej talii przez Swima mnie rozwalił -

"This one's still a bit of a work in progress guys, just wanted to upload something on day 1. I'll be refining this over the next couple of days and tweaking new ideas, and when I find the right version I'll make a full guide for it."

Wymyśliłem coś na szybko, jeszcze nie ma optymalizacji, ale żeby zebrać cały "fejm" wrzucam od razu!!!oneoneone111... a małpy już na tym latają.
Trochę mi psuje zabawę z dwoma buildami Scoia które testuje. Pierwszy to buff ręki na elfach i Insegrimie.
Drugi, bardziej memowy ( z powodu braku Driad i sensownych pułapek ) na Braen i również buff ręki.

Swimowy Foltest na swarmie też już "rakuje".

No nic, zostaje mi potestować Oszluzga z oboma rodzajami Nekkerów, choć raczej nie będzie to nic nadzwyczajnego.
 
Jak dla mnie zmiana Harpii jest okropna! Daje potworów straszny boost taktyczny (dla mnie jak fana potworów super, ale...). Harpie to teraz nekker który wyskakuje z co drugiej karty, a o którym przeciwnik nie wie i nie ma go jak zablokować.. Co więcej wyskakują też przy niszczeniu bestii z fatum. Chyba nie tak to miało wyglądać.
 
Top Bottom