Patch 1.09

+
Powiem tak. Bardzo liczę na rozwinięcie wątku z Triss i mogę poczekać na to i nawet do drugiego DLC dużego :) Byle by było to dobrze zrobione i warte czekania. Triss w tej grze jest świetna. Nie tylko jest ładna ale po prostu ma w sobie to coś. Yen ? Yen jest świetnie zrobiona i jest prawie dokładnie taka jaką sobie wyobrażałem po książce i nic dodać nic ująć i dla książki potrafiłem przejść grę wybierając ją ale zdecydowanie wolę Triss zwłaszcza, że poprzednie dwie części wykreowały Triss na Panią Geralta :)
 
Powiem tak. Bardzo liczę na rozwinięcie wątku z Triss i mogę poczekać na to i nawet do drugiego DLC dużego :) Byle by było to dobrze zrobione i warte czekania. Triss w tej grze jest świetna. Nie tylko jest ładna ale po prostu ma w sobie to coś. Yen ? Yen jest świetnie zrobiona i jest prawie dokładnie taka jaką sobie wyobrażałem po książce i nic dodać nic ująć i dla książki potrafiłem przejść grę wybierając ją ale zdecydowanie wolę Triss zwłaszcza, że poprzednie dwie części wykreowały Triss na Panią Geralta :)
Dobra i dyplomatyczna odpowiedź. Szkoda, że nie wszyscy mają takie podejście. Zgadzam się z Tobą w 100%. Warto poczekać. :)
 
Zauważyłem, że po patchu 1.08 Przestały działać finishery przynajmniej u mnie tak jest ponadto podobno racja stanu się buguje oraz nie jestem pewien czy to bug, ale zauważyłem coś podejrzanego wszystko wydaje się jakieś łatwiejsze to nawet nie przy NG+ tylko normalnej grze nawet przy Drodze ku zagładzie wszystko jakoś szybko traci życie w maju i czerwcu, kiedy przechodziłem grę na krew pot i łzy to byle utopiec był problemem a teraz bez problemu w 3 minuty ubijam gryfa w białym sadzie i to bez eliksirów ani znaków to samo tyczy się innych przeciwników poza tym zauważyłem, że jak już zacznie się atakować przeciwnika to on Nie może nic zrobić dawniej blokował albo mimo ciosów atakował teraz ogranicza się do szybkiego wciskania LPM i przeciwnik nie ma jak się bronić nawet przeciwnicy z czaszkami tak sie zachowuje z tą różnicą, że dłużej trzeba je bić nie wiem czy to tylko mój wymysł czy faktycznie coś się z tym poziomem trudności stało
 
Jak już koniecznie chcesz powołać się na tekst to raczej na książki ASa...

Ale w jakim celu? Powiedziałeś, że Triss w grze nie ma kasztanowych włosów, zgadzam się, że jej model nie ma, ale w dzienniku jest taka informacja.
 
W nowym patchu przydałoby się coś zrobić z legendarnym rynsztunkiem wilka. Do stworzenia wyśmienitych legendarnych rękawic nie wiadomo czemu są potrzebne ulepszone rękawice cechu gryfa... W ng+ można znaleźć tylko legendarne, więc nie wiem co mogę z tym zrobić.
 
W nowym patchu przydałoby się coś zrobić z legendarnym rynsztunkiem wilka. Do stworzenia wyśmienitych legendarnych rękawic nie wiadomo czemu są potrzebne ulepszone rękawice cechu gryfa... W ng+ można znaleźć tylko legendarne, więc nie wiem co mogę z tym zrobić.

Ten sam problem. Ludzie na PC mogą sobie jeszcze poradzić pobierając mody, ale reszta jak np. ja grający na PS4 znaleźli się w ślepej uliczce :/ ....
 
Patch 1.09 tak jak wszystkie poprzednie naprawi połowę rzeczy zepsutych w poprzednim patchu i zepsuje drugie tyle. Nie wiem kto się tym zajmuje, ale gorszego patchowania świat gier nie widział. Mam wrażenie, a raczej jestem pewny, że z patch na patch jest coraz gorzej. Na początku gra chodziła o niebo lepiej. A teraz rozwiązania dla lepszej wydajności stosowane w patchach biją rekordy głupoty, np. pojawianie się właściwych tekstur na NPC dopiero jak się do nich pojedzie albo właściwie dopiero jak się na nich wejdzie, bo wcześniej są na nich tekstury takiej jakości, że PS2 by się wstydziło, ale to się reszcze da naprawić zmieniając kilka wartości w user.settings. Ale do tego dochodzą pojawiające się znikąd NPC, idziesz sobie a tu nagle pojawia się NPC przed twarzą Geralta, do tego pojawiły się jakieś dziwne mikro przycięcia, a momentami już taki porządny stuttering, we wnętrzach budynków nawet można mieć spadek FPS czy przycinkę i to na sprzęcie rzędu i5 4690k i GTX 980Ti. Jakbym wiedział że tak te nowe patche wyglądają, to bym sobie zaczął grę od nowa na jakimś patchu 1.03, a teraz to już powrotu nie ma. Co patch to gorzej, a że one nie są podzielone na części, że jeden dotyczy wydajności, a drugi questów, to nie ma nawet wyboru i trzeba sobie psuć wydajność i wygląd gry żeby dostać kilka fixów dla questów. Słowem totalny chaos. Jak tak dalej pójdzie to cała gra będzie do zmodowania i będzie w pełni grywalna za 5 lat.

Nie wiem czy się ktoś weźmie w końcu za tą grę, bo jak na razie zrobiłem sobie przerwę 2 miesiące temu, wracam, a tu jest 5 razy gorzej niż wcześniej.
 
Last edited:
@KRZYCH04650

No niestety, ale tak jest. Z tego co wiem to na łatce 1.06 gra działała najpłynniej, jeśli idzie o wydajność. Podobno GOG Galaxy będzie posiadał funkcje cofnięcia do poprzedniej wersji gry, ale pewnie nadal będzie problem z niekompatybilnymi zapisami.
 
Ja wczoraj odpalilem po miesiecznej przerwie i tez jestem w szoku. Zmieniono ilosc klatek w scenkach przerywnikowych i troche smiesznie to teraz wyglada, ale kto wie czy nie lepiej niz "filmowe" 30. Trzeba rowniez przyznac, ze wydajnosc zauwazalnie sie poprawila. Odnosze jednak wrazenie, ze to glownie przez zastapienie dynamicznej mgly z GameWorksa zwyklymi teksturami. Dynamiczna mgla nie wygladala jakos super i dziwnie migotala, ale te tekstury wygladaja biednie. Szczegolnie dobrze widac to w Kaer Morhen.
Ciekawe czy inne efekty liczone na karcie z NVIDIA GW rowniez zostaly zastapione bardziej tradycyjnymi rozwiazaniami. Glowy sobie nie dam uciac, ale wydawalo mi sie, ze do pacza 1.06 aard targal kłosami traw na lace, a teraz wszystko jest statyczny. Ale moze mi sie wydaje i mam juz paranoje. To wszystsko nie zmienia jednak faktu, ze z kolejnymi aktualizacjami gra wyglada gorzej i ma wycinane coraz wiecej efektow.
 
@picld To całe GM od Nvidii, w ogóle jest zbędne. Szkoda, że nie postawili głównie na autorskie rozwiązania, a nie upchali hermetyczne technologie od Nvidii.
 
@KRZYCH04650

No niestety, ale tak jest. Z tego co wiem to na łatce 1.06 gra działała najpłynniej, jeśli idzie o wydajność. Podobno GOG Galaxy będzie posiadał funkcje cofnięcia do poprzedniej wersji gry, ale pewnie nadal będzie problem z niekompatybilnymi zapisami.

Cofnąć sobie patcha to każdy może reinstallem, a jakieś genialne cofanie patcha przez jakąś aplikację i tak pewnie skończy się tak, że wszystko się pobuguje i będzie trzeba zrobić reinstall. Wrócenie do poprzedniego patcha to nie problem. Problemem jest niekompatybilność zapisów i fakt, że nie ma podziału na patche graficzne/wydajnściowe i questowe, więc i tak trzeba patchować żeby usunąć bugi, a przy tym niszczyć wydajność i wygląd gry, bo patche to tragedia.
 
Muszę zrewidować swoje oszczerstwa. Nvidia fog wciaz jest wykorzystywana (i jakby ma zauwazalnie mniejszy wplyw na ilosc fps'ów), np przy obłoku po petradzie dwimerytowej, czy jako gęsta mgiełka nad jeziorkami, lub towarzysząca mglakom. Na pewno jednak została zlikwidowana kompletnie, jako chmury nad górami Kaer Morhen. A szkoda, bo stare chmurki bardzo realistycznie przepływaly nad wierzchołkami gór.
 
Naprawcie w końcu ten zbugowany targeting żeby Geralt nie machał mieczem wszędzie tylko nie w przeciwników.
Znalazłem mod który częściowo to naprawia:
http://www.nexusmods.com/witcher3/m...cher3%2 Fajax/modvideo/?vtype=0&id=409&pUp=1

Ale i tak 4 miesiące po premierze Redzi mają w d....e, że nawet w Wiedźminie 2 wybieranie celów było o wiele lepsze... (najważniejsza część walki mieczem) więc nie ma co robić sobie nadzieji - pozostaje tylko czekać na moderów.
 
Top Bottom