Patologia karty Schirru - kiedy w końcu można doczekać się reakcji twórców?

+
Status
Not open for further replies.
W tym momencie nie da się grać żadną normalną talią, bo kończy się spaleniem całego stołu. Przed kartą nie da się w żaden sposób bronić. Proponuję inicjatywę jak w przypadku Regia czy Igni, aby karta uzyskała zapał. Jeśli nie, czekać 1 turę. Damien może, to i ta bezmózga karat też.
 
W ogóle gra była by fajniejsza, gdyby nie buffy i debuffy rzędowe. To nie HS ze dociągnięcia karty co rundę, albo jedno tworzy 3 albo 4 jednostki wartościowe. Od 1 rundy gram pod 3 rundę, aby w ostatnim ruchu kiedy kładziony jest wiedźmin i caly rząd wraca do swojego poziomu bazowego. Z tego co widzę, to w zmianach w HC miala byc roznorodnosc frakcyjna, a robi i sie to samo co przed HC. Tutaj karta sie bufuje jak przeciwnik rzuci kartę z innej frakcji na koniec tury, z innej juz jest warunek musi byc blok.

Jak dla mnie w złą stronę poszedł Gwint po HC. Bezensu są obszarowe karty jak sa tylko 2 rzędy. Cala taktyka niszczona jedna kartą i kto ma ostatnia runde w większości wygrywa. Powoli juz sie zegnam z Gwintem. Ciężko jest produkować dodatki do tej gry dlatego skupiono sie na podróżach. Limit na jakie sposoby można dac buffy powoli się kończy =]

Przy premierze HC ledwo można bylo zapełnić stół, teraz każda frakcja w większości zapełnia 2 rzędy, ciekawe czy im dalej z aktualizacjami będzie problem z przestrzenią na stole.

Juz raz pisałem dajcie wszystkie karty w rękę i tak echo wyciąga co chcemy. Wszystkie goldy już schodzą w rozgrywce na koniec zostają same niepotrzebne brązy w 3 rundzie, wiec po co te rundy ?Tylko wydłużają czas.
 
Szkoda słów kolego szkoda słów.
W tym momencie nie da się grać żadną normalną talią, bo kończy się spaleniem całego stołu. Przed kartą nie da się w żaden sposób bronić. Proponuję inicjatywę jak w przypadku Regia czy Igni, aby karta uzyskała zapał. Jeśli nie, czekać 1 turę. Damien może, to i ta bezmózga karat też.
Ale podam koledze @Gomola jeden z kilku sposobów Schiru bez lidera niewiele jest wart.
Najlepiej usuńmy kartą umiejętności i statusy grajmy na czyste pkt...
Dlaczego wy chcecie niszczyć najciekawsze decki w grze? Nie nie najmocniejsze Schiru to średnia półka.
 
Granie Schiru to taki skill jak tabliczka dodawania do 10. Wczoraj gość mi zjarał 3 kluczowe jednostki o różnych wartościach - 10 - 9 - 7, bo sobie wyciągnął Schiru o wartości 7. To już lepiej przywróćcie pożogę w starej wersji, bo łatwiej się przed tym było bronić. To jest typowa karta dla bezmózgów grających wiewiórkami. Ale ta frakcja zawsze taka była. Wstydziłbym się to patykiem tknąć.
 
W tym momencie nie da się grać żadną normalną talią, bo kończy się spaleniem całego stołu. Przed kartą nie da się w żaden sposób bronić. Proponuję inicjatywę jak w przypadku Regia czy Igni, aby karta uzyskała zapał. Jeśli nie, czekać 1 turę. Damien może, to i ta bezmózga karat też.

Nie no wcale się nie da bronić, co powiesz na krótką Rundę? Wtedy Schirru jest bezużyteczny, dodatkowo grając Schirru trzeba uważać na własne jednostki żeby ich nie palić, no ale przecież to bezmózga karta. Jak się gra pasjansem typu Koszmar Iris gdzie cały twój rząd ma taką samą siłę i w dupie się ma co przeciwnik gra to potem nie płacz że 1 karta cię niszczy. Można też grać wysoko punktowo jednostki i Schirru nie ma takiego zasięgu. Ale po co nauczyć się grać, lepiej płakać że OP i znerfić wszystko na co przegrywasz?
 

Lexor

Forum veteran
Zamiast nerfić kolejną kartę powinni przywrócić poprzednie do stanu używalności. Regis po nerfie nie jest grywalny / grany.
 
@MaRIB1 Dokładnie. Dodam jeszcze, z tym dobieraniem kart, że gra cię może tak urządzić, że całe złoto ląduje na samym dnie, łącznie z odchudzaniem. I możesz dwoić się i troić, a i tak nie dokopiesz się do tego, na czym ci zależy. Twórcy byli leniwi i blacklisting to dla nich zbyt złożone zagadnienie. Tyle z profesjonalizmu w tej grze.
Post automatically merged:
Co do dobierania Kart moim zdaniem funkcjonuje ono bardzo dobrze talia 25 kart rozpoczynamy mecz dostajemy 10 (z czego możemy wymienić 2 lub 3) kolejne 2 rundy dobieramy po 3 karty (wymiana 2). Ogólnie dostajemy do łapki 16 kart z talii z czego możemy wymienić w sumie 7-6 kart. Do tego mnóstwo wyciągarek kolejnych kart dekret krzyż onejro matta (a to tylko te neutralne) itd przy dobrze złożonym decku niemal zawsze dostajesz to co chcesz dostać RNG dobierania kart w gwincie jest na o wiele niższym poziomie niż np w takim HS gdzie masz talie po 30 kart na start dostajesz 3-4 na łapkę i możesz wymienić 3-4 karty a potem co turę losowa na łapkę wlatuje.
 

Lexor

Forum veteran
A potem płacz bo gra jest nudna jak wszystkie ciekawe karty są nerfione do niegrywalnego poziomu.
W każdej grze karcianej powinno się zwiększać ilość ciekawych i grywalnych kart, zamiast ją ograniczać poprzez kasowanie umiejętności albo nadawanie trudnych do spełnienia warunków.

Dlaczego wszyscy w poprzednim sezonie grali SK? Dlaczego zamiast nerfić SK nie zbufowano innych frakcji?

Już raz CDPR przepraszał graczy za nadmierne nerfy i z nich rezygnował. Historia się powtórzy?

I dlatego obecny Open #3 jest taki nudny. Bo mimo dużej puli kart to karty w taliach graczy się powtarzają.

@Gomola: Sam fakt że inicjatywa nie uwzględnia tutorowania czyni dla mnie ową zdolność zwaloną na etapie jej projektowania.
 
W każdej grze karcianej powinno się zwiększać ilość ciekawych i grywalnych kart, zamiast ją ograniczać poprzez kasowanie umiejętności albo nadawanie trudnych do spełnienia warunków.

Dlaczego wszyscy w poprzednim sezonie grali SK? Dlaczego zamiast nerfić SK nie zbufowano innych frakcji?

Już raz CDPR przepraszał graczy za nadmierne nerfy i z nich rezygnował. Historia się powtórzy?

I dlatego obecny Open #3 jest taki nudny. Bo mimo dużej puli kart to karty w taliach graczy się powtarzają.

@Gomola: Sam fakt że inicjatywa nie uwzględnia tutorowania czyni dla mnie ową zdolność zwaloną na etapie jej projektowania.
Dokładnie wszyscy na turnieju grają SK, NG i KP pod właściwie te same archetypy kilka kart się różni w ich taliach na 8 graczy tylko jeden ma potworki.
 
Nie potrafię sobie z czymś poradzić - To jest OP, trzeba to zrównać z ziemią... A potem płacz, że widzi się ciągle to samo na ladderze... Jest tyle możliwości obrony przed Schirru... Trzeba tylko chcieć, a jedyną opcją na zmianę Schirru jest nerf prowizji, bo moim zdaniem 9 to trochę za mało ;)
A Jak drogi Graczu, jesteś tak dobrze obyty z balansem i mechanikami... To może skup się na przeanalizowaniu swoich porażek, na tym czy mogłeś zagrać to inaczej, co powinieneś zmienić... Zamiast przybiegać na forum i od razu marudzić jaki to Schirru jest OP ;)
 
Last edited:
Generalnie rzecz biorąc może i Gomola ma rację, że w tej chwili Schirru jest mocny, ale jest to karta zależna od mety. Co zresztą powinno być jasne, dla każdego kto ma minimalne pojęcie o Gwincie. Zresztą Ruuuis ma rację, że można wokół tej karty zagrać w przeciwieństwie do niektórych kart z przeszłości, które dostały nerfa. Cały temat jest śmieszny bo na tym forum mało kto pisze o Gwincie głównie ze względu na tragicznie niski poziom dyskusji reprezentowany przez wiele osób, mówiących o odejściu od Gwinta od ponad roku. Tymczasem Schirru jest dość zbalansowana kartą, ale mały nerf prowizji byłby w sumie w porządku, o ile nadchodzące zmiany w liderach nie spowodują ze karta znowu nie odejdzie do lamusa na bliżej nieokreślony czas jak to miało niedawno miejsce.
 
Ciekaw jestem gdzie toczą się te "merytorycznie lepsze" rozmowy. Chciałbym poczytać jakieś cytaty i się o tym przekonać.
 
Dziecko, ja rozgrywałem w tej grze partie z najlepszymi graczami jak Swim, kiedy Cię jeszcze na świecie nie było. Co najwyżej ja Ciebie mogę uczyć jak się gra. Widzę ubodłem gracza wiewiórek :D Poproś Burzę, to Ci da jakąś fajną, Op kartę.

Gomola, co jak co, ale Swim w gronie najlepszych? Toż to typowy internetowy celebryta, który wrzucał 10 talii do Sieci przed wyjściem jakichkolwiek nowych kart, byle tylko być 'pierwszym'.

I wbrew temu co piszesz, potrzeba się spoko nagłowić, by talie z Shirru działały dobrze, to nie jest typowy pasjans, jak większość talii. A i tak łatwo się przed tym obronić, a przynajmniej wnosi jakiś powiew świeżości, której brak innym frakcjom.

I zanim zapytasz, nie, nie gram talii z Shirru, za dużo z tym roboty, by było warto.
 
Tak, nagłowić. Gość mi pali 3 albo nawet 4 karty o wartościach od 7 do 10 w 2 rzędach, bo umiał z łuku zrównać jednostki do jednej wartości. Matematyka poziom przedszkole. Brak możliwości jakiejkolwiek reakcji, karta wyciągnięta z talii, z zapałem. Ale tu już wypowiadali się wcześniej geniusze o wysokich jednostkach. Poza tym tak jak pisałem, w Gwincie większość kart ma wartość 4-5 punktów na stole.
 
Dzień dobry!
W celu zwiększenia swoich umiejętności w Gwincie: Wiedźmińskiej Grze Karcianej zapraszam do zaglądania na streamy PiotrCNS. Piotr zawsze służy pomocą, wyjaśnia wszelkie wątpliwości i tłumaczy zagrania.
Najbliższy stream odbędzie się jutro tj. 31/08 o godzinie 17:00.

Dodatkowo zachęcam do odwiedzenia strony Hen Ichaer poświęconej tematyce Gwinta. W szczególności polecam ten artykuł: https://henichaer.pl/niezbednik-poczatkujacego/

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia
Mateoko
 
Last edited by a moderator:
@Gomola: Ja nie chcę wchodzić w szczegóły zajścia i rozstrzygać "kto ma rację" bo od tego jest moderacja (jednak ewidentnie "coś jest na rzeczy"), ale widziałem że poprosiłeś o zamknięcie wątku.

To niestety oznacza, że chyba nie doczekam się odpowiedzi na moją prośbę o cytaty "merytorycznie lepszych" dyskusji. :(
 
Wy chyba jesteście niepoważni.
Większość z was jest na forum wystarczająco długo by wiedzieć, że nie ma tutaj miejsca na dyskusje w tonie chamskich docinek i wycieczek osobistych. Obrzucać się błotem, jeżeli taka wola, możecie via PW.
Skasowałem mnóstwo postów i zamykam wątek, bo ewidentnie macie problem z prowadzeniem normalnej dyskusji.
Co poniektórzy zostaną też odpowiednio "nagrodzeni" za naruszanie Regulaminu Forum.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom