[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Nie używałeś przypadkiem jakiś modów związanych z gwintem? Miałem tak samo jak wyszedł patch 1.10 bo miałem kiedyś zainstalowany mod który podmienia wygląd niektórych kart do gwinta i to on był winowajcą. I niestety musiałem zaczynać grę od nowa bo zniknęly mi wszystkie talie do gwinta.Także na przyszłość zanim zainstalujecie jakiś patch upewnij się że wszystkie mody są usunięte.
nie mam żadnych modów normalna wersja gry z wszystkimi dodatkami reinstalacja i sprawdzanie plików nic nie dało
 
W dodatku krew i wino, w czasie zadania "Rycerz do wynajęcia", brakuje klucza do uwolnienia zakładnika w jednym ze znaczników ludzie w opałach, pojawia się czerwona sakiewka, ale klucza brak. View attachment 47991
 

Attachments

  • 2016-06-04 (3).jpg
    2016-06-04 (3).jpg
    328.6 KB · Views: 48
Świetnie, teraz ja się wyżalę, bo to co zrobiliście z grą to jest dramat.
Ale po kolei, żeby nie wyszło, że moje rozgoryczenie jest bezpodstawne.

1)Pierwszym bugiem, który odstraszył mnie od grania w Wieśka(i w sumie jego przejścia) to BRAK MOŻLIWOŚCI DIALOGU z Fillippą przed jaskinią, w której mieliśmy zdobyć Słoneczny Kamień. Podchodzę, zagaduję i NIC się nie dzieje, nic, żadnej reakcji. Nie muszę mówić, że zajechało to całą fabułę?
2)Zacytuję tutaj wypowiedź, która padła parę stron temu
Dotyczy błąd w wersji 1.21, gram w czasie gry W3 - zadanie - Po Omacku - Pokonaj wojownika Dzikiego Gonu... w czasie walki postaci Nithral nieruchomy i nie mogę dalej walczyć ani pokonać. Wcześniej w wersji 1.10 postaci Nithral bez problemu ruszać i walczyć.
Od siebie dodam, że to występuje nie tylko w walce z Nithralem, ale też Imlarithem i Caranthirem xD Jaja sobie robicie? Żaden wojownik Dzikiego Gonu nie reaguje i nie da się go pokonać. Proszę linki do youtube:
-https://www.youtube.com/watch?v=ffparjiPTSg. Filmik z 2015, ale na patchu 1.21 mam dokładnie to samo.
-https://www.youtube.com/watch?v=55GyIFqgf O 0(usuńcie spacje, jakaś emota mi tu wskakuje). Tutaj ewidentnie widać, że wojownicy Gonu w ogóle się nie ruszają, ale bestie już tak(identycznie jak u mnie). Walka z Caranthirem wygląda identycznie, nie reaguje, nie da się go zabić.
Nie mam filmiku na potwierdzenie, ale naocznie byłem świadkiem, jak po wyjściu z karczmy w Białym Sadzie(jak 3 wieśniaków chce nas prać) 2 Z 3 opcji dialogowych powodowały zbugowanie wieśniaków. Bug polegał na tym, że stali jak słupy soli, a może lepiej powiedzieć "stać jak wojownik gonu"? Brawo, stworzyliście nowy frazeologizm.

Poza tym MNÓSTWO bugów graficznych. Tekstury studni w Białym Sadzie(quest) były poszarpane i bałem się, że do niej nie wskoczę. Poszarpane tekstury mają wszystkie tablice z ogłoszeniami. Wiatraki zamiast ramion mają jakieś szaro-czarne, bezkształtne tekstury. Te bezkształtne tekstury występują również w całym świecie, najczęściej tam gdzie są skały. Płonące dachy chat, bez żadnych ścian, fundamentów. Domy bez tekstur(szczególnie to widać na terenach dodatku Serce z Kamienia).

Przeinstalowywanie, weryfikowanie, odinstalowanie i robione po 10 razy. Taką grę nam zaprezentowaliście? W to mamy grać? To jest dramat.
 
Last edited by a moderator:
Poza tym MNÓSTWO bugów graficznych. Tekstury studni w Białym Sadzie(quest) były poszarpane i bałem się, że do niej nie wskoczę. Poszarpane tekstury mają wszystkie tablice z ogłoszeniami. Wiatraki zamiast ramion mają jakieś szaro-czarne, bezkształtne tekstury. Te bezkształtne tekstury występują również w całym świecie, najczęściej tam gdzie są skały. Płonące dachy chat, bez żadnych ścian, fundamentów. Domy bez tekstur(szczególnie to widać na terenach dodatku Serce z Kamienia).
Doświadczyłem dokładnie identycznych bugów graficznych jakie opisujesz, ale po zapuszczeniu weryfikacji w Galaxy wszystko wróciło do normy. Polecam spróbować dać Galaxy zassać całą grę od zera, może akurat coś pomoże.
 
Last edited:
Mała sugestia

Aktualnie wybierając nową grę z menu mamy trzy opcje:

1. Nowa gra ze wszystkimi dodatkami (Serca plus Krew);
2. Nowa gra tylko Serca z Kamienia;
3. Nowa gra tylko Krew i Wino.

Może przy wyborze nowej gry z menu warto dodać czwartą opcję: "nowa gra bez dodatków". Gra obejmowała by wtedy czystą "vanillę", bez dostępu do dwóch startowych questów dodatków i bez możliwości wjazdu na obszary gdzie toczy się akcja Serc. Save-a z takiej gry można by dowolnie konwertować na grę z dodatkami (oczywiście taka operacja działałaby tylko w jedną stronę). Dla mnie ideałem byłaby konwersja pliku save, po zakończeniu fabuły głównej i gra tylko w dodatki.

Jakiś czas temu, grając od początku któryś raz, trochę mi psuło klimat, że przy wjeździe do Velen po prologu dostaje questa startowego z Serc na 32 poziom. Oczywiście to tylko moje małe "widzi mi się", które wynika z sentymentu do pierwszego przejścia gry gdy dodatków nie było. Dodanie takiej opcji chyba nie byłoby zbyt trudne. Odznaczenie dodatków na GoG Galaxy zajmuje tylko kilka sekund i mamy czystą vanillę :)

Co o tym sądzicie ?
 
Czytałem wszystkie wpisy i większość z opisywanych błędów również u mnie występowała. Pomijając konie bez nóg,bugi graficzne i niewidoczne karty do gwinta, najbardziej irytujące było okno wczytywania przy każdym dialogu z kimkolwiek co trwało ok 10s przy każdej opcji dialogowej. Skutkiem tego rozmowa z kimkolwiek zajmowała bardzo długo co drastycznie psuło zabawę i chęć do gry.
Ktoś w temacie doradził by sprawdzić spójność gry i u mnie wykazało to brak 6 plików. Steam pobrał dodatkowe 668 mb co naprawiło grę i na razie nie zauważam błędów które występowały wcześniej.

Zalecam każdemu żeby najpierw wykonał naprawę/sprawdzanie gry.
 
Gdy korzystamy z szybkiej podróży Geralt zawsze po przybyciu wykonuje atak z pięści.
Gdy ratujemy ludzi z opresji jest animacja jak geralt chowa miecz ale problem w tym, że miecz jest już schowany.
Gdy wyzwolimy jakieś miejsce a przeciwnikami byli ludzie jest animacja jak geralt chowa miecz ale srebrny.
 
Gdy korzystamy z szybkiej podróży Geralt zawsze po przybyciu wykonuje atak z pięści.
Dokładnie to samo dziś zauważyłem - pal licho jeśli nikogo nie trafisz: ja niestety przy jednej takiej podróży zaczepiłem jakiegoś strażnika, więc wiadomo jak to się skończyło... Szkoda tylko, że my piszemy co jest źle, a odzewu zero... :/
 
Z tym biciem z pięści po użyciu szybkiej podróży również potwierdzam :D Zawsze po przemieszczeniu się do osady. mieszkańcy wydzierają się niemiłosiernie, jakby ktoś ich bił. Jak jeszcze raz zainstaluję grę(po raz 15) wrzucę te błędy graficzne, o których mówiłem.
 
Do stworzenia Arcymistrzowskiego legendarnego rynsztunku szkoły wilka niepotrzebne są mistrzowskie części tego rynsztunku (np. do stworzenia zbroi nie potrzeba nawet koszuli, gdzie wcześniej przy rynsztunku za pierwszym tworzeniem zbroi była wymagana).

W zadaniu Pieśń Rycerskiego Serca po rozpoczęciu treningu jeździeckiego nie można wykonać żadnej akcji oprócz rzucenia na Płotkę Aksji. Nie można ruszyć z miejsca, skoczyć koniem, zejść z konia.

---------- Zaktualizowano 15:01 ----------

Dokładnie to samo dziś zauważyłem - pal licho jeśli nikogo nie trafisz: ja niestety przy jednej takiej podróży zaczepiłem jakiegoś strażnika, więc wiadomo jak to się skończyło... :/
Przy korzystaniu z Szybkiej Podróży wystarczy raz kliknąć w drogowskaz. Gdy raz klikniesz Geralt nie będzie "uderzał". Jeżeli klikniesz podwójnie w drogowskaz to opisana sytuacja "bicia" będzie miała miejsce.

---------- Zaktualizowano 15:04 ----------

Przy przenoszeniu elementów do i ze schowka (jeżeli jest już w Schowku dużo rzeczy, powyżej 200) bardzo wolno przerzuca jeden element. Czasami nawet 3-4 sekundy trwa przeniesienie jednego miecza. Przy mniejszej ilości (poniżej 200) czas przerzucania jest krótszy ale nadal zbyt długi.
 
Last edited:
Najpierw u płotki zniknęła grzywa, potem ogon. W Velen i Białym Sadzie wszystko jest normalnie.
Nie wypadło mi osiągnięcie za otrzymanie miecza od Pani Jeziora.
 
Last edited:
Ja mam problem z zadaniem "Wszędzie dobrze...". Mam zadanie ale żadnego znacznika i jak wchodzę do domu i nic się nie dzieje. Dodatek zrobiłem przed skończeniem gry może to zepsuło zadanie.
 
Ok mam nowe wiadomości =) Trochę podniosło mnie to na duchu. Do tej pory instalowałem wieśka z płyt, które kupiłem. Teraz postanowiłem wszystko ściągnąć z GOG Galaxy. Póki co nie mam tych wkurzających błędów graficznych, nie zbugowali mi się wieśniacy w Białym Sadzie, co rokuje na to, że wojownicy Dzikiego Gonu również będą działać normalnie. =) Więcej newsów później, jak dojdę do Nithrala.
 
Spytam po raz drugi, bo ostatnio nie było odpowiedzi. Moja Płotka nie ma grzywy i czasami ma jakieś dziwne drgawki głowy. Jest tak od kiedy mam Krew I Wino i nowego patcha. Nie mam pojęcia, co zrobić. Nie mam żadnych modów, innych błędów nie ma, tylko ta nieszczęsna Płotka. I sytuacja trwa cały czas od kiedy kupiłem dodatek (w dniu premiery).

Jakieś sugestie, co zrobić?
 
Spytam po raz drugi, bo ostatnio nie było odpowiedzi. Moja Płotka nie ma grzywy i czasami ma jakieś dziwne drgawki głowy. Jest tak od kiedy mam Krew I Wino i nowego patcha. Nie mam pojęcia, co zrobić. Nie mam żadnych modów, innych błędów nie ma, tylko ta nieszczęsna Płotka. I sytuacja trwa cały czas od kiedy kupiłem dodatek (w dniu premiery).

Jakieś sugestie, co zrobić?

Czekać na patch?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom