[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Ja osobiście nadal mam problem ze zmianą obsługi konia pod inny klawisz niż X, wszelkie próby redefinicji powodują konieczność używania dwóch oddzielnych klawiszy, co jest dość kuriozalne, zważywszy, ze domyślnie wystarczy jeden… Wiem, ze wystarczy wyedytować odpowiedni plik konfiguracyjny, ale jest to dość ryzykowne (łatwo popsuć składnię dla parsera, a trzeba to robić powtarzalnie w wielu miejscach). Byłoby miło, jakby i to zostało poprawione.
 
Last edited:
Zastanawia mnie kiedy w końcu zostanie poprawione usuwanie niepotrzebnych przedmiotów fabularnych... Nadal noszę maskę wilka i inne pierdółki i pudełka które były ważne w podstawce, i których się pozbyć nie mogę.
 
Na filmiku gdzie Junior przesłuchuje Dudu gdy Ciri wyciąga miecz to wykonuje animacje wyciągania miecza na filmiku ale miecz zostaje w pochwie. Wyciąga powietrze z pochwy :)

I weźcie. Naprawdę nie da się zrobić tak by postacie które są w budynkach były suche gdy na dworze pada? To samo wiatr. Śmieszne jak w budynku falują włosy Geraltowi
 
U mnie występuje problem ze spadkiem fps podczas ruszania myszką.
Sprzęt: i7-3770K, Asus Maximus V formula, Asus GTX 770, Logitech G700s.
Ogólnie nie ma nawet jak włączyć W3 bo ledwo można wcisnąć "wyjście", klawiatura działa prawidłowo.

Też nie mogę włączyć gry. Myszka szaleje po ekranie tak, że trafienie w Kontynuuj graniczy z cudem. Udało mi się wejść do gry używając klawiatury, ale i tak grać się nie da, bo świat wiruje naokoło Geralta. Na mapie też nic nie zaznaczysz, bo myszka skacze po całym ekranie. Dla dodatków zaczęłam 3 przejście NG+ i dopiero skończyłam Biały Sad przed wyjściem Krwi, ale z graniem dalej muszę poczekać aż wyjdzie patch, który to naprawi.

Edit: pomogło zainstalowanie na nowo i zaktualizowanie sterowników karty graficznej
 
Last edited:
Czy to normalne że Geralt co jakiś czas mówi "Ładna melodia", mimo że nikt nic nie śpiewa"?
 
Nowy interface zrobił na mnie bardzo kiepskie pierwsze wrażenie, ale nie chcę wyjść na samoluba, niech konsolowy nacieszą oko, bo to prawdopodobnie zagrywka właśnie pod właścicieli konsol. Ja się powoli przyzwyczaję do nowości.

Chciałbym odpalić nową grę, mam na myśli tryb "OD POCZĄTKU". Z tego co kojarzę, po opuszczeniu Wyzimy do dzienniczka od razu ładuje się zadanie z dodatku Serca z kamienia, oczywiście jeżeli posiadamy DLC (ja mam). Jak wygląda sytuacja z kolejnością zadań, czy mogę najpierw wykonać wszystko poza "niebieskimi" i na końcu przejść do DLC, czy muszę je wykonać przed ostatnim zadaniem z podstawki?
 
Płotka straciła ogon. Płotka miała ogon do misji z ratowaniem Jaskra. Dokładnie jak tylko dostałem questa by iść w miejsce zasadzki płotka nie miała ogona.

Chyba, że to takie coś w grze jak akcja "STOP RACISM" Co to za dyskryminacja. Że koń jest gorszy bo ogona nie ma?


Co do nowego interfejsu. Zauważyłem że o wiele ciężej mi odnaleźć takie przedmioty, które się wytworzyło na potrzeby questa. Np przynętę na czarta nie mogłem za diabła znaleźć po utworzeniu.
 
Błąd z brakiem ulepszenia corvo bianco w trakcie rozbudowy przeniesiemy się do innej krainy niż do toussaint, rozbudowa zatrzymuje się quest wisi i nic się nie dzieje
Czasami muzyka tła nie startuje i trzeba otwierać ekwipunek aby zastartowała
Pieśń rycerskiego serca - ćwiczenia - wyścig płotką w ramach ćwiczeń, płotka i geralt stoją w miejscu klawisze nie działają wyścig nie rozpoczyna się
 
Rozpocząłem grę od początku by nacieszyć się nowymi dodatkami gdyż nie chciałem kontynuować gry z przed roku w której byłem już na skellige, i się mocno zawiodłem, dlaczego?

A więc tak, podczas rozmowy z Wiedźmami (w postaci fizycznej) na Krzywuchowych Moczarach, po tym jak przyniesiemy ucho, powinna w tle grać muzyka, jest to kluczowa scena i ważna scena, a muzki nie ma, jest za to drętwa rozmowa bez dźwięków w tle, pomyślałem że to pewnie bug więc wczytałem save'a. Nie pomogło dla odreagowania chciałem zagrać partyjkę w Gwinta, więc wołam płotkę a tu co? KOŃ NIE MA OGONA! Strzelałem że to bug graficzny, zmieniałem siodła, ustawienia graficzne, nawet grę restartowałem i nic! Aż wpadłem na pomysł że wrócę do Białego Sadu, ogon powrócił, ale tylko w Białym sadzie, po powrocie do Velen ZNIKAŁ! A co do Gwinta, nie wiem czy to specjalnie było zmienione nie śledziłem patch note'ów ale w tle leci normalna piosenka z swobodnej rozgrywki zamiast tej biesiadnej która jak dla mnie była o NIEEEEEBO lepsza. No i tak jak to wcześniej było wspominane podczas rozgrywki w Velen często robi się głucho, nie ma żadnej muzyki przez długi czas.

Idąc dalej, nie wiem czy to specjalnie zrobiona rzecz ale łodzie mi się nie respawnują, albo przynajmniej nie wiem jak to zrobić, problem w tym jest taki że Łódź przy mysiej wieży mi się zabugowała, Geralt nie chce chwycić Jej i wejść na pokład -.-

Podsumowując Velen stało się udręką a nie przyjemnością. Redzi zróbcie na to fixa bo latanie z koniem świecącym życią do wiedźm z od teraz, drętwym i dziwnym dialogiem odechciewa grania.

Przepraszam że to komentuje ale sam o tym wspomniałem i chcę by było zauważone. BRAK MUZYKI podczas rozmowy z wiedźmami. Klimat - 10 pkt
 

Guest 3872667

Guest
Jako,że testuje wymyślone przez moją głowę buildy natrafiłem na dwie zbugowane umiejętności z drzewka alchemii.Są to:

OPÓŹNIONY ROZKŁAD: Pomimo utrzymania poziomu zatrucia na np 90%(przy 2poziomie umiejętności od 80% powinno nie znikać)efekty mikstur znikają.

EFEKT UBOCZNY: Działa tylko raz tzn.Mam 7 mikstur zażytych na raz,daje mi tylko 1 losową miksturę,przeczekanie 5s pomiędzy wypiciem następnej nic nie daje.

Proszę o naprawienie tych zbugowanych umiejętności,bo nie można kombinować z drzewkiem :(
 
Znalazł ktoś rozwiązanie problemu z niemożnością zablokowania kamery na przeciwniku po zadaniu "Pieśń rycerskiego serca"? Wybrałem Geralta zamiast Ravixa i teraz w walkach nie mogę blokować kamery na przeciwnikach :/ Widziałem informację że przy wybraniu Ravixa nie ma tego problemu, ale za daleko zabrnąłem żeby teraz się cofać :/
 
Mam restarty po 1.21 czy to w Krew i Wino czy w Serce z Kamienia na czystej instalacji gry, na dodatek całe zadanie w SzK "Hulaj Dusza" nie nalicza ani jednego punktu
od początku do końca i także nic nie dostałem na zakończenie zadania.
 
Po ukończeniu głównego wątku dodatku Krew i Wino, chciałem poodkrywać znaki zapytania i dokończyć niektóre zadania.

Niestety w okolicach Karczmy Kuroliszek gra stała się niegrywalna bo mój Geralt cały czas ponagla mnie abym dokończył główny wątek (nie chce spoilować, Geraltowi nie pasuje, że wychodzę z obszaru w którym rozgrywa się finał dodatku) co jest oczywiście absurdem i dość poważnym problemem. Nie wiem czy ten błąd dotyczy też innych terenów ale na pewno sporego obszaru wokoło karczmy Kuroliszek
 
Wyścig Palio. - Problem z startem wyścigu. Puki nie przejedziemy przez most nie da się rozpędzić Płotki do maksymalnej szybkości. Przeciwnicy nie mają z tym problemu :) Na szczęście wyścigi konne to jedna z najmniej przemyślanych rzeczy w tej grze. Mają tak mało sensu i zasad, że i tak jakoś dogoniłem ich i wygrałem :)
 
Kolejny błąd pojawiający się dość wcześnie. Po wygraniu w Białym Sadzie partyjki Gwinta w karczmie i otrzymaniu książki oraz jej przeczytaniu dowiedziałem się, że kart do zdobycia w tymże miejscu jest 7. Po zakupieniu 5 kart od karczmarki Biały Sad zniknął z książki...
 
Porcja kolejnych błędów:
1) Arachnomorf ma dwa razy taki sam wpis w bestiariuszu
2) W piwnicy Corvo Bianco nie można użyć stołu do rozkładu epickich mutagenów
3) Wiedźmińska zbroja Żmii po powieszeniu na stojaku w Corvo Bianco ma zbugowaną teksturę - jest w większości czerwona
3) Płotka nie ma grzywy
 
Tak jak powyżej, Arachnomorf i Dzik wyskakują 2 raz w bestiariuszu.
Stół przy którym zostawialiśmy Marlenę by się najadła w CB, po przejściu fabuły znika i pozostaje lewitująca w powietrzu zastawa.
 
Wiadomo coś na temat błędu z posiadłością? Będzie to naprawione? Dodatkowo mam pytanie jak odblokować osiągnięcie "krew i wIno" zadanie z winnicami wykonałem tak, że dwie postacie z tych zadań prowadzą winnice razem, ale po trzech dniach nie dostaje od nich żadnej możliwości nadania jakiemuś winu swojej nazwy.
 
Dodatkowo mam pytanie jak odblokować osiągnięcie "krew i wIno" zadanie z winnicami wykonałem tak, że dwie postacie z tych zadań prowadzą winnice razem, ale po trzech dniach nie dostaje od nich żadnej możliwości nadania jakiemuś winu swojej nazwy.

Ja mogłem nadać winu nazwę, ale osiągnięcie mi nie wyskoczyło... Kolejne zresztą.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom