[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Witam
Mam bardzo ważne pytanie do redów. Kiedy ukaże się nowa łatka? Teraz nie mogę cieszyć się GRĄ ROKU, bo co chwile samoczynnie się wyłącza do pulpitu.
 
Witam
Mam bardzo ważne pytanie do redów. Kiedy ukaże się nowa łatka? Teraz nie mogę cieszyć się GRĄ ROKU, bo co chwile samoczynnie się wyłącza do pulpitu.

Próbowałeś czyścić sterowniki karty graficznej np. Driver Cleanerem i wgrać nowe na czysto?
 
Czy to pomoże? Usuwałem normalnie sterowniki i instalowałem nowe oraz starsze. nie pomogło. Nie tylko ja mam z tym problem. Jest to bardzo częsty przypadek po nowej łatce 1.11
 
Witam
Mam bardzo ważne pytanie do redów. Kiedy ukaże się nowa łatka? Teraz nie mogę cieszyć się GRĄ ROKU, bo co chwile samoczynnie się wyłącza do pulpitu.

W takim stanie jak jest teraz za pewne nie została by grą roku i na pewno nie jest,lecz dlatego została bo wcześniej była ok w miarę ,a nie wspomnę już o wersji ta co była pokazana w 2014 bo to było od razu na grę roku,ale na konsole by nie poszło.A do tego przed Mikołajem ma ruszyć w różnych marketach jak i sklepach sprzedaż gry w promocyjnych cenach,jestem ciekaw jaką wersje gry będzie można kupić.Bo jak taką to ładnie ludzie będą się denerwować na same święta :) Lub nawet nie którym nawet się gra nie uruchamia po prostu świetnie.Już nawet każą podawać wszystkie parametry sprzętowe,nawet zasilacza to jest śmieszne.Może nie długo będą ludzi obwiniać za sprzęt ,że mamy nie taki itp.Tak co druga osoba ma coś nie tak z sprzętem normalnie to jest ich wina i te ostatnie ich poprawki zepsuły do końca jak i grywalność.Nie wspomnę już o grze w deszczu bo spadek FPS jest nawet chwilami o połowę ,masakra.:veryangry:

---------- Zaktualizowano 17:01 ----------

Witam mam problem z BUGiem w misji Dorwać Juniora, podczas ataku skurwieli na łaźnie, 2 ludzi juniora ma -1hp i nie da sie nic z nimi zrobić bo stoją jak kołki a musi zostać 1 aby wykonać misje i podjąć z nim dialog. Próbowałem wielokrotnie i bez skutku, nie wiem czy to wina pacha 1.11 bo nie grałem na starszych wersjach.


Raczej to nic nie da ,żadne na nowo wgrywanie w innych zadaniach to samo ,się zdarzało i jedynie poprawki pomogły.
 
Last edited:
W takim stanie jak jest teraz za pewne nie została by grą roku i na pewno nie jest,lecz dlatego została bo wcześniej była ok w miarę ,a nie wspomnę już o wersji ta co była pokazana w 2014 bo to było od razu na grę roku,ale na konsole by nie poszło.A do tego przed Mikołajem ma ruszyć w różnych marketach jak i sklepach sprzedaż gry w promocyjnych cenach,jestem ciekaw jaką wersje gry będzie można kupić.Bo jak taką to ładnie ludzie będą się denerwować na same święta :) Lub nawet nie którym nawet się gra nie uruchamia po prostu świetnie.Już nawet każą podawać wszystkie parametry sprzętowe,nawet zasilacza to jest śmieszne.Może nie długo będą ludzi obwiniać za sprzęt ,że mamy nie taki itp.Tak co druga osoba ma coś nie tak z sprzętem normalnie to jest ich wina i te ostatnie ich poprawki zepsuły do końca jak i grywalność.Nie wspomnę już o grze w deszczu bo spadek FPS jest nawet chwilami o połowę ,masakra.:veryangry:

---------- Zaktualizowano 17:01 ----------




Raczej to nic nie da ,żadne na nowo wgrywanie w innych zadaniach to samo ,się zdarzało i jedynie poprawki pomogły.
z tymi -1 było wiele razy uszkodzone pliki gry w galaxy zrobić naprawe plików potem wczytać save zanim doszło do walki ja przechodziłem 2 razy najpierw na wersjach 1.02 do wersji 1.06 potem drugi raz na wersji 1.08 potem serca z kamienia dwa razy na 1.10 i jeszcze raz na 1.11 teraz przechodzę calą grę na NG+ na 1.11 i też nie mam żadnego buga
 
Czy to pomoże? Usuwałem normalnie sterowniki i instalowałem nowe oraz starsze. nie pomogło. Nie tylko ja mam z tym problem. Jest to bardzo częsty przypadek po nowej łatce 1.11

Nie wiem czy się zgodzimy, jednak zauważyłem, że W3 wypada do pulpitu z reguły z kartami grafiki AMD (Radeony). To może być wina sterowników do Radeonów. Bo akurat u mnie do aktualizacji na AMD 15.11 (chyba) w wersji Crimson - było wszytko OK. Potem zaczęły się samoczynne wypady do "pulpy". Cóż. Uprzedzali, że ObWiesio Trzeci na NVidię jest.

---------- Zaktualizowano 23:51 ----------

Leszko1133 said:
Już nawet każą podawać wszystkie parametry sprzętowe,nawet zasilacza to jest śmieszne.Może nie długo będą ludzi obwiniać za sprzęt ,że mamy nie taki itp.Tak co druga osoba ma coś nie tak z sprzętem normalnie to jest ich wina i te ostatnie ich poprawki zepsuły do końca jak i grywalność.Nie wspomnę już o grze w deszczu bo spadek FPS jest nawet chwilami o połowę ,masakra.

Masz rację absolutną!!!! Jak ktoś ma zasilacz 300W i kartę grafiki, która w szczycie żre 200W to nie jest jego przecież wina tylko producenta gry :). Wtedy przecież procesor powinien generować moc zamiast ją zżerać. No ewentualnie powinno być można podłączyć dynamo na pedały (Oj! sorka! Na wspomaganie nożne mechaniczne).
 
Last edited:
Pzeszedłem właśnie W3 trzeci raz i mam losowe crashe w quescie dorwać juniora oraz w quescie racja stanu wcześniej ich Nie miałem a grałem niemalże na każdej wersji pierwszy raz na 1.02 do 1.06 potem na 1.08 teraz na 1.11 co dziwne nie pokazuje się żaden komunikat program przestał działać gra po prostu wychodzi, jeżeli wczyta sie save to można dalej grać, ale w quescie racja stanu zdarzyło mi sie to trzy razy pod rząd zanim skończyłem questa w logu z crashem pojawia sie cały czas wpis typu Crash reason: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (3221225477), Error reading location 0xffffffff lub z różnymi końcówkami po reading location zauważylem ze crashe następują w momencie zabicia przeciwnika i jego upadku na ziemie crashe sa całkowicie losowe niby wystarczy wczytać save po crashu i jest dobrze, ale fajanie żeby to naprawiono tym bardziej ze wcześniej sie nie zdarzalo.
 
Nie wiem czy się zgodzimy, jednak zauważyłem, że W3 wypada do pulpitu z reguły z kartami grafiki AMD (Radeony). To może być wina sterowników do Radeonów. Bo akurat u mnie do aktualizacji na AMD 15.11 (chyba) w wersji Crimson - było wszytko OK. Potem zaczęły się samoczynne wypady do "pulpy". Cóż. Uprzedzali, że ObWiesio Trzeci na NVidię jest.

---------- Zaktualizowano 23:51 ----------



Masz rację absolutną!!!! Jak ktoś ma zasilacz 300W i kartę grafiki, która w szczycie żre 200W to nie jest jego przecież wina tylko producenta gry :). Wtedy przecież procesor powinien generować moc zamiast ją zżerać. No ewentualnie powinno być można podłączyć dynamo na pedały (Oj! sorka! Na wspomaganie nożne mechaniczne).

Tak z tymi AMD jest jak piszesz ,ogólnie czym nowsze ostatnio tym wolniej i większy spadek w grach ,ogólnie najlepsze są te Omega 14.12 ,miałem nowsze to było coraz gorzej i dałem z powrotem wersje 14.12.
 

Miecz mówi sam za siebie.

Można by było też coś z optymalizacją zrobić, a nie spory spadek wydajności po 1.10/11 tłumaczyć niewiele mówiącym "większym zużyciem zasobów CPU/GPU", bo poza mniejszym pojawianiem się postaci z powietrza (teraz tylko włosy, pierścienie i oczywiście "prześwitujące" ubrania są problemem) to zmiany nie są warte takiego spadku. Już wolałem nagłe pojawianie się postaci i mieć 50-60 klatek przez większość gry niż spadki poniżej 30 klatek z niższymi ustawieniami.
 

Attachments

  • witcher3 2015-12-09 15-48-45-51.jpg
    witcher3 2015-12-09 15-48-45-51.jpg
    192.3 KB · Views: 28
Próbowałem czyścić sterowniki karty graficznej Driver Cleanerem i wgrałem nową wersje sterowników (NVIDIAz 1.12.2015r.) na czysto. Problem powrócił po 1 h gry. Gra wyłącza się do pulpitu bez ostrzeżenia po ok.1 min. Podczas gry w gwinta oraz przeglądania ekwipunku, mapy, bestiariusza itp. nie ma tego problemu. W poprzedniej wersji gry 1.08 nie było żadnych problemów. Proszę o pomoc.

Mój sprzęt: Windows 7 Professional 64 bit
karta graficzna: GeForce GTX 550Ti
wersja sterownika NVIDIA 359.06
procesor Intel(R) Xeon(R) CPU E31230 @ 3,20GHz
16GB RAM
monitor LG Flatron L1919S z 2007 roku
rozdzielczość 1280x1024, 60Hz
 
z tymi -1 było wiele razy uszkodzone pliki gry w galaxy zrobić naprawe plików potem wczytać save zanim doszło do walki ja przechodziłem 2 razy najpierw na wersjach 1.02 do wersji 1.06 potem drugi raz na wersji 1.08 potem serca z kamienia dwa razy na 1.10 i jeszcze raz na 1.11 teraz przechodzę calą grę na NG+ na 1.11 i też nie mam żadnego buga

Bo może nie miałeś wersji 1.07, ja miałem na tym najwięcej błędów, a tak prawie nic i potem powyżej 1.08 ,coraz więcej i może jak to się zmieszało zrobił się większy bałagan. Wgram na nowo tym razem z wersji pudełkowej i ostatnie poprawki jakie wyjdą.
 
Ja już nie mam siły do tej gry po zainstalowaniu patcha 1.11 gra odpala się w procesach ale nie włącza dalej i nic z tym nie idzie zrobić..
 
Last edited:
Bo może nie miałeś wersji 1.07, ja miałem na tym najwięcej błędów, a tak prawie nic i potem powyżej 1.08 ,coraz więcej i może jak to się zmieszało zrobił się większy bałagan. Wgram na nowo tym razem z wersji pudełkowej i ostatnie poprawki jakie wyjdą.
miałem patcha 1.07 ale nie grałem na nim prawie w ogóle
 
Ja już nie mam siły do tej gry po zainstalowaniu patcha 1.11 gra odpala się w procesach ale nie włącza dalej i nic z tym nie idzie zrobić..
Też tak miałem zrobiłem backup do 1.10 i dalej nic, spowrotem zainstalowałem 1.11 i gra odpala się normalnie.

Ale co błędy spotykam wcześniej takich kwiatków nie było, często mam bład że Deralt na klęczkach biega w powietrzu albo w taki sposób jedzie na płotce, również wieśniaki potrafią tak chodzić.
Kamera czasem świruje i zamiast trzymać się za plecy potrafi wejść w klatke Geralta i mamy rachowy tryb FPP.
Co ciekawe te chodzenie w powietrzu wystepowało tylko w określonych terenach, dało się powrócić do normalnego chodzenia po ziemi, trzeba było się tylko troszkę powłóczyć.
 
siemka mam pytanko co zrobić żeby móc rozpocząć zadanie drób w opałach gdy jestem na miejscu gdzie ma byc ta misja ona wogóle mi nie wyskakuje nie ma też tej pani proszę niech ktoś pomożę
 
U mnie wypady do pulpitu zdarzały się dopóki nie wymieniłem karty graficznej z GTX 670/2GB na GTX 960/4GB. No dobra, po wymianie raz się wywaliło, ale wtedy eksperymentowałem za dużo przy pamięci procesu na zasadzie „co by było, jakby butom nadać identyfikator rękawiczek…”.
 
Tak z tymi AMD jest jak piszesz ,ogólnie czym nowsze ostatnio tym wolniej i większy spadek w grach ,ogólnie najlepsze są te Omega 14.12 ,miałem nowsze to było coraz gorzej i dałem z powrotem wersje 14.12.

Hmm.... Mam odmienne (trochę) doświadczenia. Stery 15.11 (Crimson) do Radeonów są (IMO) najszybsze (Wiesio 3 na 2560x1440 na R290X śmiga jak z Shani w HoS a weselu jednak zdarzają się wypady do pulpitu. Ostatnie stabilne było 15.7 a szybkie - to niestety nie pamiętam:).

A jeśli chodzi o uwagi do gry to powtórzę swoją uwagę sprzed kilku miesięcy:
Gdy płyniemy na Wyspę Popiela (Kłomnica) to pierwszy zdalny kontakt z Keirą ma błąd: w nagraniu głosowym Keira wspomina o "intuicji", napis na ekranie wspomina o "INTUCJI"

Intucjo! Och Intucjo! Czyż mą chciałabyś być!

Następny babolek :)
Gdy uratowałem balwierza z klatki (jedyny balwierze w Velen) to polazłem za gościem w eskorcie z ciekawości skąd gościu pochodzi. No i okazało się, że można się u niego (wtedy gdy się za nim polezie w eskorcie) jeden jedyny raz ogolić. Przy następnej okazji odmawia rozmowy. Reload nie pomaga, bo wtedy gościu znika. Podobnie jest z medytacją. Zasadniczo się to różni od behawioru innych zabugowanych handlarzy/ kowali. / itp.
 
Last edited:
Witam, mam problem chodzi o poszukiwanie schematów rynsztunku ze szkoły niedźwiedzia po zebraniu schematów i przeczytaniu notatek wajcha do otwarcia kraty nie działa próbowałem robić zadanie kilkukrotnie i nic nie mogę się wydostać z ruin. Czy ktoś wie co można z tym zrobić ? Opcje naprawy gry używałem i też nic nie pomogło.
 

Attachments

  • Error.jpg
    Error.jpg
    185.1 KB · Views: 36
Witam, mam problem chodzi o poszukiwanie schematów rynsztunku ze szkoły niedźwiedzia po zebraniu schematów i przeczytaniu notatek wajcha do otwarcia kraty nie działa próbowałem robić zadanie kilkukrotnie i nic nie mogę się wydostać z ruin. Czy ktoś wie co można z tym zrobić ? Opcje naprawy gry używałem i też nic nie pomogło.
Problem wielokrotnie omawiany(myślą intensywnie na tym od bodajże 2 miesięcy), jedyne wyjście to glitch graficzny pod zatrzaśniętymi drzwiami, z których się wchodzi i zeskakuje - jak wskoczysz w dziurę i poczekasz, to wskoczy mapa i użyj szybkiej podróży, bo inaczej będziesz skazany na wpław.
BTW. Odwary nie zażywa się tak często, wystarczy kliknąć lewym i nacisnąć E w Inventory w zakładce „do użycia”.
 
miałem patcha 1.07 ale nie grałem na nim prawie w ogóle

Kupiłem wersje pudełkową i jest 1.06 i jest na razie w miarę ok.
Trochę nawet jest trudniej na Droga ku Zagładzie ale to dobrze i nie ma skrzyń, bo przy nowszych poprawkach tylko trudny był dodatek Serce z Kamienia.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom