Pomysły na mody

+
Status
Not open for further replies.
PrawdziwyGerald said:
PrawdziwyGerald said:
tu to co ja napisałem
To co napisałeś mnie martwi, bo wygląda na to, że edytor de facto jednak będzie dość ograniczony. Nie spodziewałem się, że nie będzie można edytować właściwości postaci z poziomu edytora (nawet wiedząc o tym, że ich statystyki są zapisane w LUA), że stworzenie nowej lokacji nie będzie kwestią importowania jej z Maxa, że do tworzenia nowych modeli postaci będzie potrzeba jakichś - jak rozumiem - zewnętrznych niedostarczanych przez Was skryptów... Nawet takie coś jak lipsync - myślałem, ze będziemy przynajmniej mieli dostęp do jakichś plików, w których jest zapisane kłapanie dziobem do istniejących dialogów, które możnaby podpiąć pod własne dźwięki.Wychodzi na to, że dostaniemy bardzo ograniczony zestaw możliwości edycji gry... Szkoda.
Można zmieniać właściwości postaci w edytorze, ale niektóre parametry wymagają znajomości lua. Lokacje są robione w Maxie, niestety nie da się nijak ich edytować w edytorze, postacie także(chodzi tu o siatkę poziomu nie o dekoracje). Tworzenie postaci to nie jest zabawa suwakami jak w oblivionie, mówię tu o edycji siatki, mapowaniu, skinowaniu itd, coś co 99,99% ludzi wydaje się czarną magią... Co do lipsyncu nie jest to program który ot tak sobie rozdamy, tzn jest płatny i drogi w dodatku (chyba:p), tak samo licencji na maxa, żebyście mogli sobie tworzyć postacie. Kłapanie dziobem to prosty zapis czas - fonem, główny trik to interpretacja dźwięku. Co do tworzenia cutscen - jest to możliwe i powiem nawet, że dużo prostsze niż zrobienie dobrze działającego questa.k4
 
k4myk said:
(...)Tworzenie postaci to nie jest zabawa suwakami jak w oblivionie, mówię tu o edycji siatki, mapowaniu, skinowaniu itd, coś co 99,99% ludzi wydaje się czarną magią... Co do lipsyncu nie jest to program który ot tak sobie rozdamy, tzn jest płatny i drogi w dodatku (chyba:p), tak samo licencji na maxa, żebyście mogli sobie tworzyć postacie. (...)
W Oblivionie nowych NPC-ów, posiadających całkowicie nowe ubrania lub ciała, nie tworzy się "suwakami", tylko w 3ds Max lub Blender, czyli wchodzi w to wspomniana przez Ciebie edycja sitaki, skinning, riggowanie itd., i nie jest to aż tak bardzo skomplikowane, bez przesady. A lip synch... No dobra, eot. Pytania w tym wątku (choć obawiam się, że po Twoich wypowiedziach już znam odpowiedzi ;) ):Czy są szanse, aby CDP RED udostępnił plugin do 3ds Max, pozwalający importować pliki .MDB z Wiedźmina?Czy udostępnienie takowego pluginu (skryptów) zależy tylko od Was, czy też jest to kwestia odpowiedniej licencji?Czy może gdzieś w sieci można już taki plugin pobrać?Plugin taki z pewnością umożliwiłby to realizację wielu wymienianych pomysłów na moda i dał większą różnorodność custom modów (coby nawiązać do tematu ;) ).
 
k4myk said:
Można zmieniać właściwości postaci w edytorze, ale niektóre parametry wymagają znajomości lua.
aaa, no to w porządku :)
Lokacje są robione w Maxie, niestety nie da się nijak ich edytować w edytorze, postacie także(chodzi tu o siatkę poziomu nie o dekoracje). Tworzenie postaci to nie jest zabawa suwakami jak w oblivionie, mówię tu o edycji siatki, mapowaniu, skinowaniu itd, coś co 99,99% ludzi wydaje się czarną magią...
To się rozumie samo przez się, ale z tego co napisałeś zrozumiałem, że jednak nie dostarczycie skryptów potrzebnych do maxa.
Co do lipsyncu nie jest to program który ot tak sobie rozdamy, tzn jest płatny i drogi w dodatku (chyba:p), tak samo licencji na maxa, żebyście mogli sobie tworzyć postacie. Kłapanie dziobem to prosty zapis czas - fonem, główny trik to interpretacja dźwięku.
Mea culpa, myślałem, że cały proces jest o wiele bardziej prymitywny.
 
Zrobienie moda: "True Saga", choć pewnie specjalnie nie jestem odkrywczy ;)Questy to samo przez się - wprowadzenie dawnych postaci, nowego playable-town... W sumie aż TAK trudne by to nie było - ot masa przemieszczeń już istniejących przedmiotów :)
 
Mod na którego czekam (i pewnie sobie poczekam) z utęsknieniem jest zadziwiająco skromny... Chciałbym żeby Aerodnight (jeśli tak się to pisze :p ) miał inny model niż pierwszy srebrny miecz, który dostajemy w II Akcie. Nie wiem jak to jest z Księżycowym Ostrzem ale nie chciałbym dostać trzeciego identycznego srebrnego miecza skoro stalowych jest kilka modeli (i do tego całkiem całkiem).
 
k4myk said:
Można zmieniać właściwości postaci w edytorze, ale niektóre parametry wymagają znajomości lua. Lokacje są robione w Maxie, [size=12pt]niestety nie da się nijak ich edytować w edytorze[/size], postacie także(chodzi tu o siatkę poziomu nie o dekoracje). Tworzenie postaci to nie jest zabawa suwakami jak w oblivionie, mówię tu o edycji siatki, mapowaniu, skinowaniu itd, coś co 99,99% ludzi wydaje się czarną magią... Co do lipsyncu nie jest to program który ot tak sobie rozdamy, tzn jest płatny i drogi w dodatku (chyba:p), tak samo licencji na maxa, żebyście mogli sobie tworzyć postacie. (...)k4
brzmi strasznie... tak strasznie, że wstrzymam się od wszelkich pomysłów...
 
hey ja mam taki pomysl pisalem o nim dzis juz ale nie wiele osob odpisalowiec.po zakonczeniu gry nic sie nie dzieje a ja mam taki pomysl ze poprostu sobie latasz nabijasz sobie lvl zabijasz potowy i robisz misje np. bedzie 6 misji ale tak skomplikowane ze bedzie sie je robilo co najmniej 2 tygodnie xD a jak te mody wejda w zycie to sciagnie sie wszytskie i bedzie sie gralo tak dlugo ze wyjdzie Wiedzmin2 badz jak kto woli Wie]dz[min 8) ;o a i jeszte mam pomysl do tego pomyslu np. mozna byc tez byc po stronie skonczy sie juz niby gra Zygfryd jest Mistrzem wszytsko cacy ale wybucha teraz wojna domowa w Wyzimie miedzy kims a kims np. miedzy handlarzami a zwyklymi mieszkancamii oni nam daja misje mozemy wybrac za kim jestesmy i wogle ;pi moga byc misje w stylu pujdz tam pogadaj z nim potem z nim pujdz tam zrob totalna demolke potem pujdz tam zabij tego wroc sie tam w tym czasie bedzie napad musisz ich zabic potem pujdz tam odbierz to i wroc po szmal xDto by sie chyba przyjelo (takie dalesze rozwiniecie gry) i ogolnie mozesz dobic 100lvl ;palbo jak zdobedziesz juz wszytskie umiejetnosci to i wykonasz misje to stajesz sie wrogiem wszytskich nawet tym ktorym pomogles wczesniej czyli tam Jaskier Foltest Shani cie zucila narodzili sie wszyscy ci ktorych zabiles bo Krol Gonu sie odrodzilza pomoca ducha Azara ktory zostal wskrzeszony przez Kalksztaina przez przypadek (kalksztain robil jakis experyment i narodzil azara) ale teraz jest pytanie czemu cie nie nawidza bo zaczoles sie mutowac w potwora bo w czasie ostatecznej walki z azarem nie zauwarzyles ale wstrzyknol ci jakis mutageni od tamtej chwili sie zle czujesz itp. ale mutujesz sie w bestie olbrzyma z kazdym dzniem zmieniasz wyglad xD no moze nie ... ale twoja sila wzrasta i masz caly swiat przeciwko tobieidziesz na bagna a tam vasaka zuca w ciebie ceglami ;palbo idziesz do karczmy w wyzimie handlowej a tam karczmasz na ciebie z wodka wylatuje i wszyscy ludzie itd. oczywiscie jestes niepokonany i kazdego lejesz ale im masz dalsza faze mutacji tym masz wieksza toksycznosc (zaluzmy ze nie mozesz pic zadnych mikstur =P)i twoja misja jest taka zeby znalesc lekarstwo wiedz musisz odnalesc wszytskich wiedzminow a jak ich znajdziesz to oni powiedza ci co masz zrobic lecz jest za duzo skladnikow i nie dasz rady wiec oni tez ida szukac jak znajdziesz i wypijesz lek wracasz do normy i wszytscy cie znowu lubia lecz nie zyje wiekszosc warznych ludzi bo ich zabiles ;pi tak se grasz wykonujesz misje itd.niewiem rozpisalem sie niezle chyba napisalem 6 Akt xDniewiem czy cos zrozumieliscie i sorry za bledy ;ppozdro all
 
szczecin said:
wybucha teraz wojna domowa w Wyzimie miedzy kims a kims np. miedzy handlarzami a zwyklymi mieszkancami
Handlarze są popierani przez ogrodników (komanda susłów) natomiast z mieszkańcami trzymają zielarze (chomiki ninja).
szczecin said:
i moga byc misje w stylu pujdz tam pogadaj z nim potem z nim pujdz tam zrob totalna demolke potem pujdz tam zabij tego wroc sie tam w tym czasie bedzie napad musisz ich zabic potem pujdz tam odbierz to i wroc po szmal xD
Ale przecież my nie chcemy grać w GTA (znowu)...
szczecin said:
Jaskier Foltest Shani
Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy mógłby popaść w kompleksy.
szczecin said:
kalksztain robil jakis experyment i narodzil azara
Postać mojego znajomego (papierowy D&D, dziki czarownik(czka?)) przechodził(a?) przez coś podobnego ;)
szczecin said:
to by sie chyba przyjelo
Nie jestem co do tego przekonany...
szczecin said:
niewiem czy cos zrozumieliscie i sorry za bledy ;p
Z przykrościa muszę stwierdzić, że niestety nie... :( przeprosiny za gwałt ze szczególnym okrucieństwen na języku polskim nie wystarczą :p
 
Ten mod całkowicie zepsuł by chęć grania (przynamniej dla mnie). Myśle, że my powinniśmy zająć się prostymi modami typu nowe questy, pancerze itp. a nowymi aktami niech zajmą się RED'owcy - chyba są w tym lepsi. ;)
 
no napewno sa lepsi =Psorki troche sie rozpisalem ;pa takie proste questy to nie moja sprawa xD chociarz jak mnie oswieci to napisze
 
Co do prostego pomysłu na mod: na tablicy ogłoszeń co 7 dni pojawiają się nowe ogłoszenia, oczywiście o wiele trudnijesze niż zabić kilka potworów. Oczywiście po przejściu gry. Do tego kilka nowych lokacji znanych z sagi Sapkowskiego. (Brokilon? :p)
 
MKrzyzanowski said:
Co do prostego pomysłu na mod: na tablicy ogłoszeń co 7 dni pojawiają się nowe ogłoszenia, oczywiście o wiele trudnijesze niż zabić kilka potworów. Oczywiście po przejściu gry. Do tego kilka nowych lokacji znanych z sagi Sapkowskiego. (Brokilon? :p)
O... mi się podoba ten pomysł...
 
szczecin said:
ale zeby byla nowa lokalizacja o trezba by ja zrobic a komu sie chce ?? xD
nie "komu się chce", tylko "kto potrafi". A kto potrafi, dowiemy się dopiero, kiedy CDPR wypuści albo nie wypuści wtyczki do 3dsmaxa. Jeżeli wszystko co należy zostanie udostępnione, to istnieje przynajmniej jedna grupa moderów, którzy stworzą duży moduł z własnymi lokacjami (a nie "lokalizacjami").
 
Jestem za modem zwiększającym zagrożenie ze strony potworów i zmniejszeniem częstotliwości ich pojawiania się! Jeśli jest jakaś misja jak wycięcie utopców, to następnej nocy w tym miejscu już ich nie powinno być! Przez to traci realizm gry. Niech potwory będą groźniejsze, ale rzadziej spotykane, nawet na bagnach, na których wycinanie potworów tak mnie juz nudzi, że po prostu obok nich PRZEBIEGAM ;)Tylko jak to zrobić, to ja już nie wiem ;)
 
Też jestem za!Co do Brokilionu to w ostateczności można wykorzystać tekstury z Podgrodzia i Bagien.
 
Ktoś wspomniał, że ściągnął mody na zmianę wyglądu mieczy, na silver znalazłem, na stalowy niestety już nie. Posiada ktoś wiedzę gdzie owy mod na zmianę wyglądu stalowego miecza można pobrać ?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom