Poznajcie Wiedźminów!

+
Też ostatnio nad tym ubolewałem, że taki Morkvarg czy Baron zdejmuje Fifona w jednej turze ale pamiętajcie, że NG robi dokładnie to samo za pomocą Yennefer czy Vinceta innym obrońcom (Wyjątek SY ale nie można mieć wszystkiego).
Każdego obrońcę można wyeliminować. Problem w tym, że Fifon jest przekombinowanu, kosztuje sporo prowizji a w większości przypadków jest bezużyteczny. To już wolałbym takiego Fifona który po prostu ma 5 punktów siły, 2 punkty pancerza i kosztuje z 7 prowizji . Wtedy to by była przydatna karta.
 
Bardzo słabo zapowiadający się dodatek. Efekty kart skopiowane z dużo gorszego hearthsthone i dążenie (tak jak w karciance blizzarda) do coraz większego rng. Nie tędy droga! :/
 
Pamiętam jak na początku Gwinta najlepsi gracze liczyli punkty ze 3 ruchy w przód. Teraz się wszystko może wydarzyć, kiedy wchodzi w grę losowość. Taki Alzur może przyzwać totalny szmelc albo obrońcę, który zepsuje wszystkie plany przeciwnikowi. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek chciał taką memową kartę jako twarz dodatku.
 
To ja może trochę z innej beczki. Widać, że pojawią się Wiedźmini ze Szkół Gryfa, Kota, Niedźwiedzia, Żmij jak i mutanty Salamandry.
Ciekawie czy pojawią się również pierwotni Wiedźmini ze Szkoły Wilka.
 
Ludzie powinni dać sobie na wstrzymanie z tymi odniesieniami do wiadomo jakiej gry karcianej. Moim zdaniem karty z RNG to ciekawa odskocznia od mety, można pozwolić sobie na trochę zabawy z kartami zamiast grać tą samą "ciasną" talią, która grana jest przez większość graczy przez cały dodatek. Jak narazie zostały odkryte tylko 2 karty z RNG, więc taki pesymizm to tylko krytyka dla samej krytyki. Chyba oczywistym jest, że nowa meta nie będzie zawierała tych kart, ponieważ gracze wolą mieć kontrolę nad przebiegiem rozgrywki, niż ryzykować w ten sposób, więc samo to, że takie karty będą istnieć właściwie nie zmienia nic.
 
2 karty RNG. Alzur i ten od sąsiadujących jednostek. Oby nie powstała nowa meta RNG na podstawie tego dziadostwa. Ja wiem, że gracze wolą "pewne" decki ale zostawię tu tylko przypomnienie i lecę dalej z tematem... Ekhm... Pamiętacie może jak się przyfarciło graczowi wangid1 ze sklepem? W poprzednim Gwent Masters?
Chodzi mi o efekty losowe które sklepu nałożył na rzędy. Stary Kataklizm. Dziekuję za uwagę.
Nowa karta tego wiedźmina szkoły niedźwiedzia... Mentor? Przewodnik coś takiego... Podobne do dzika c'nie? (Też karty ze Skellige)
Post automatically merged:

Ponarzekałem... Teraz co mi się podoba. Ciekawie się zapowiada (lubię to tak nazywać) "Ćpun 2.0" we frakcji Syndykatu. Lekka kopia ale moooooże będzie bardziej grywalna? Problemem może być nilfgaard lub scoia. Wątpię, że gracze będą aż tak ryzykować.
Druga sprawa: odwrotny mill. No przecież to genialne. Po co próbować niszczyć przeciwnikowi talie? Skoro można ją zaśmiecać! Ten odwrotny mill dostał nawet jakieś punkty (chodzi mi o tego wieśka od różnicy kart w talii). Może zrekompensuje to brak jakichkolwiek silników. Nie spodziewam się jednak, że będzie to nową metą, a jednak odskocznią.
 
Last edited:
2 karty RNG. Alzur i ten od sąsiadujących jednostek. Oby nie powstała nowa meta RNG na podstawie tego dziadostwa. Ja wiem, że gracze wolą "pewne" decki ale zostawię tu tylko przypomnienie i lecę dalej z tematem... Ekhm... Pamiętacie może jak się przyfarciło graczowi wangid1 ze sklepem? W poprzednim Gwent Masters?
Chodzi mi o efekty losowe które sklepu nałożył na rzędy. Stary Kataklizm. Dziekuję za uwagę.
Nowa karta tego wiedźmina szkoły niedźwiedzia... Mentor? Przewodnik coś takiego... Podobne do dzika c'nie? (Też karty ze Skellige)
Post automatically merged:

Ponarzekałem... Teraz co mi się podoba. Ciekawie się zapowiada (lubię to tak nazywać) "Ćpun 2.0" we frakcji Syndykatu. Lekka kopia ale moooooże będzie bardziej grywalna? Problemem może być nilfgaard lub scoia. Wątpię, że gracze będą aż tak ryzykować.
Druga sprawa: odwrotny mill. No przecież to genialne. Po co próbować niszczyć przeciwnikowi talie? Skoro można ją zaśmiecać! Ten odwrotny mill dostał nawet jakieś punkty (chodzi mi o tego wieśka od różnicy kart w talii). Może zrekompensuje to brak jakichkolwiek silników. Nie spodziewam się jednak, że będzie to nową metą, a jednak odskocznią.
Może nawet cynthia będzie w tych deckach grana.
Post automatically merged:

Ludzie powinni dać sobie na wstrzymanie z tymi odniesieniami do wiadomo jakiej gry karcianej. Moim zdaniem karty z RNG to ciekawa odskocznia od mety, można pozwolić sobie na trochę zabawy z kartami zamiast grać tą samą "ciasną" talią, która grana jest przez większość graczy przez cały dodatek. Jak narazie zostały odkryte tylko 2 karty z RNG, więc taki pesymizm to tylko krytyka dla samej krytyki. Chyba oczywistym jest, że nowa meta nie będzie zawierała tych kart, ponieważ gracze wolą mieć kontrolę nad przebiegiem rozgrywki, niż ryzykować w ten sposób, więc samo to, że takie karty będą istnieć właściwie nie zmienia nic.
Mam podobne zdanie na razie karty "losowe" to karty neutralne zacznę się obawiać dopiero gdy pojawią się "losowe" frakcyjne. Poza tym niektóre karty RNG można "okiełznać" np krzyż Alzura. Ponadto od słabych neutralnych wolę takie które można wsadzić do memika.
Post automatically merged:

To ja może trochę z innej beczki. Widać, że pojawią się Wiedźmini ze Szkół Gryfa, Kota, Niedźwiedzia, Żmij jak i mutanty Salamandry.
Ciekawie czy pojawią się również pierwotni Wiedźmini ze Szkoły Wilka.
Nie wiem co rozumiesz przez stwierdzenie "pierwotni wiedźmini" ale lorowo-kanonicznie jeśli dobrze kojarzę pierwszą wiedźmińską szkołą była szkoła kota w sensie do niej należeli głównie pierwsi wiedźmini których stworzono. Dlatego właśnie często wiedźmini tego cechu mieli np różne problemy-choroby psychiczne. Mutageny receptury eliksirów nie były jeszcze dopracowane.
 
Last edited:
Nie wiem co rozumiesz przez stwierdzenie "pierwotni wiedźmini" ale lorowo-kanonicznie jeśli dobrze kojarzę pierwszą wiedźmińską szkołą była szkoła kota w sensie do niej należeli głównie pierwsi wiedźmini których stworzono. Dlatego właśnie często wiedźmini tego cechu mieli np różne problemy-choroby psychiczne. Mutageny receptury eliksirów nie były jeszcze dopracowane.

"Pierwotni" to może złe słowo. Miałem na myśli tych, którzy byli Wiedźminami Cechu Wilka przed Geraltem, Lambertem i Eskelem. Przed czystką w Kaer Morhen.

Chociaż (wnioskując po rewersach i informacjach z Wiedźmina III) to w dodatku mogłoby zabraknąć nie tylko Szkoły Wilka, ale również Mantikory. Może chcą ich zostawić na inne dodatki.
 
Ludzie powinni dać sobie na wstrzymanie z tymi odniesieniami do wiadomo jakiej gry karcianej. Moim zdaniem karty z RNG to ciekawa odskocznia od mety, można pozwolić sobie na trochę zabawy z kartami zamiast grać tą samą "ciasną" talią, która grana jest przez większość graczy przez cały dodatek. Jak narazie zostały odkryte tylko 2 karty z RNG, więc taki pesymizm to tylko krytyka dla samej krytyki. Chyba oczywistym jest, że nowa meta nie będzie zawierała tych kart, ponieważ gracze wolą mieć kontrolę nad przebiegiem rozgrywki, niż ryzykować w ten sposób, więc samo to, że takie karty będą istnieć właściwie nie zmienia nic.

Może przesadzam, ale z hs'a zrezygnowałem właśnie przez takie karty i rng. Dlatego widząc coś takiego po raz kolejny po prostu obawiam się powtórki z historii.
 
W chwili obecnej jestem raczej wstrzemięźliwy z lamentem o powrocie RNG fiesty, za mało nowych kart jeszcze widzieliśmy.
Niemniej zaczynam dostrzegać pewną niepokojącą analogię. Znowu będzie grudzień, znowu wcześniej mamy stagnację w grze (w mecie). Do tego pierwsze newsy faktycznie wskazują na orbitowanie w kierunku "create is fun".
3mam zatem kciuki aby tym razem było inaczej.
 
Last edited:
Przecież ta kart wzmacniająca sąsiadów ma sens tylko w przypadku takiego Myszowora bo ma niską siłę . Nie ma żadnej wartości po zagraniu a podbicie jego werbunku o 1 może dać obrońcę a na pewno kartę o te 3pkt siły mocniejszą. W pozostałych przypadkach to nie ma sensu bo dużo kart o werbunku powyżej 9 ma sens w rozmieszczeniu a nie tkwieniu na stole. Zagrałem sobie kilka partii Alzurem tak dla ciekawości i nigdy mi nie doszła karta z mojej frakcji. Ok oczywiście zawsze lepiej znikąd dostać Morkvarga po użyciu Ragnaroka gorzej jak po zagraniu Onejromancji się dostaje Kellutisa
Ogólnie to podbicia mają sens dla kart z 8 na 9 i może dla kart szpiegowskich bo zamiana Joachima na dowolną kartę z werbunkiem np Damiena może rywalowi zabić grę

Ale jak na razie mocno wyglądają zieloni i Skellige...
 
Ok oczywiście zawsze lepiej znikąd dostać Morkvarga po użyciu Ragnaroka gorzej jak po zagraniu Onejromancji się dostaje Kellutisa
W takim przypadku musisz brać pod uwagę fakt, że Alzur może ci stworzyć smoczycę przy zagraniu Onejromancji. Dlatego jak Kelltulis psuje twój gameplan to zagrywaj Alzura na rząd dalekiego zasięgu. Co do Alzura to bym nie przesadzał. Owszem, nieskontorwany może być mocny, ale gracze na Pro Ranku określają go jako mem (zresztą słusznie). Dlatego ktoś kto chce mieć stabilną talię nie będzie grał Alzura jak również tej drugiej karty co zmienia przylegające jednostki na inne o koszcie werbunku +1
 
Ogólnie to podbicia mają sens dla kart z 8 na 9 i może dla kart szpiegowskich bo zamiana Joachima na dowolną kartę z werbunkiem np Damiena może rywalowi zabić grę
Trochę zapomniałeś o kartach z wykorzystanym już rozkazem / rozmieszczeniem oraz zablokowanych, zatrutych czy innych, których z jakiegoś powodu chcemy się pozbyć z naszej części stołu.
 
Co do Alzura to bym nie przesadzał. Owszem, nieskontorwany może być mocny, ale gracze na Pro Ranku określają go jako mem (zresztą słusznie)
Ale ja mam to samo wrażenie. Pan Lusterko przynajmniej dawał ci brakujące złote karty z Twojej frakcji co miało jeszcze sens... Alzur ma wartość raczej dla funu... Zagrałem nim może z 4 razy w sezonowej . I już wyleciał . Kilka razy ktoś na rankingowej zagrał vs mnie Alzurem ale praktycznie zawsze przegrał. Szansa ,że dojdzie ci coś co akurat przyda ci się jest bardzo niewielka
 
Szansa ,że dojdzie ci coś co akurat przyda ci się jest bardzo niewielka
Głównym zadaniem Alzura nie jest dawanie czegoś co się przyda (jeśli tak wyjdzie to jest to bonus) - on zwiększa wartość zaklęć.
 
A gdyby zamienić umiejętność Alzura na tworzenie tokenów? np o sile 4 (bądź rosnąco np 3, 4, 5) jeśli przeciwnik nic by z nim nie zrobił wchodziłby za 18 pkt ale wiadomo żeby uzyskać pełny efekt potrzebne byłyby 3 rundy i 3 zaklęcia co daje czas przeciwnikowi na jakieś ruchy.
 
Top Bottom