SOLVED Problem z klientem GOG Galaxy

+
Problem z klientem GOG Galaxy

Witam, po ostatniej aktualizacji GOG Galaxy wystąpił u mnie problem z uruchomieniem gry. Mianowicie usunęło mi skrót do GOG Galaxy. Próbowałem uruchomić grę z folderu lecz zaraz po uruchomieniu dostałem komunikat żeby włączyć grę za pośrednictwem klienta GOG bo inaczej nie zostaną pobrane biblioteki danych.Jest to niewykonalne ponieważ po aktualizacji jedynie pliki związane z GOG to pliki do deinstalacyjne i pliki graficzne ikon. Pisałem już w tej sprawie do supporty ale nie otrzymałem odpowiedzi. Postanowiłem zrobić reinstal gry i na załączonym screenie widoczny jest komunikat jaki otrzymuje. Jeśli dam ignoruj to za jakiś czas dostaje identyczny komunikat z podobnym błędem. Próby uruchomienia jako administrator nie dają żadnych rezultatów. Mam nadzieję na rozwiązanie problemu ponieważ chciałbym jeszcze zdobyć kilka beczek przed aktualizacją.
Pozdrawiam
 

Attachments

  • photo185001.jpg
    photo185001.jpg
    73.7 KB · Views: 227

Gość

Guest
Cześć,

Eberick problem którego doświadczasz jest związany z brakiem uprawnień na którymś z folderów gry.

Co powinieneś zrobić: Jeżeli masz Administratora na swoim użytkowniku (sprawdzisz poprzez wejście w Panel Sterowania\Konta i Bezpieczeństwo), wejdź Mój Komputer C:\Program Files (x86) abyś przed oczami miał folder GOG Galaxy.
Kliknij prawym, wejdź w Właściwości i odznacz 'tylko do odczytu'.

Inna opcja,
  • odnajdź dysk C:\, wchodzisz w Właściwości\Zabezpieczenia odnajdujesz nazwe swojego konta na liście i upewniasz się że posiadasz wszystkie uprawnienia. 'Uprawnienia specjalne' są zbędne'.
Eberick;n9973661 said:
...niewykonalne ponieważ po aktualizacji jedynie pliki związane z GOG to pliki do deinstalacyjne i pliki graficzne ikon.
Brzmi jakbyś najzwyczajniej pliki gry stracił bo antywirus coś krzyczał i w kwarantannie są albo zostały całkowicie skasowane. Kasujesz ręcznie folder 'GOG Galaxy' pobierasz wszystko ponownie. Jeżeli nadasz uprawnienia (robiąc to o czym napisałem wcześniej) i dodasz do wykluczonych w programie antywirusowym folder gry nie powinno nic takiego wystąpić ponownie.



Załączaj zdjęcia jak nie wiesz co robić albo gdy gdzieś utkniesz.
 
Last edited:
Problem teraz jest taki, że usunąłem GOG i wyskakuje mi taki komunikat jak na screenie w pierwszym poście. Przed ponowną próbą instalacji zawsze ręcznie usuwałem folder GOG Galaxy i czyściłem pozostałości w rejestrze.

Pozdrawiam
 

Gość

Guest
Eberick;n9974701 said:
Problem teraz jest taki, że usunąłem GOG i wyskakuje mi taki komunikat jak na screenie w pierwszym poście. Przed ponowną próbą instalacji zawsze ręcznie usuwałem folder GOG Galaxy i czyściłem pozostałości w rejestrze.

A potwierdzisz czy ten plik CrashReporter.exe jest w folderze? By przestał działać wystarczy że się na moment wylogujesz i powinieneś móc skasować go ręcznie. Odnośnie samej gry to przez Panel Sterowania, a jeżeli to nic nie daje to polecam ci CCleaner opcje odinstaluj nim GOG Galaxy, Gwent i czyszczenie rejestru niech się zrobi.
 
Potwierdzić mogę jedynie, że w folderze znajduje się plik graficzny ikony Gwinta, nic poza nim. Grę odinstalowałem w taki właśnie sposób i GOG też, dodatkowo jak radziłeś sprawdziłem CCleaner'em ale ani on ani Panel Sterowania już nie widzą aplikacji w systemie.
 

Gość

Guest
Pojawia się ten błąd podczas próby instalacji jak rozumiem pomimo tego że wszystko zostało pokasowane. No, dziwne.

Gdzie możesz poszukać. %%APPDATA%%, nie powinno nic tam być ale kto wie. Wejdź w Mój Komputer i niech poszuka słow jak 'GOG' i 'Crash'. Teoretycznie, mógłbyś mieć kopie gry, gre zainstalowaną gdzieś... jakieś pozostałości plików które są odpowiedzialne za problem.

Daj aktualny błąd coś musiało się zmienić przez to co dotychczas zrobiłeś.
 

Gość

Guest
Potwierdzasz mi że ten folder nadal tam jest ty masz się go pozbyć. Jeżeli nie możesz usunąć tego pliku wylogowujesz się idziesz do folderu i kasujesz go ręcznie albo programem typu Unlocker jeżeli nic nie daje rady.

Bardzo ważne, jak i podstawowe - instalator absolutnie musi być uruchomiony jako Administrator. Proste, głupie ale to by wyjaśniało cały problem. Nie wiem co ty przeinstalowałeś ale ten plik nie powinien tam być, jeżeli ustawiłeś uprawnienia prawidłowo nic nie powinno wyskakiwać.
 
No Title

Robię tak jak doradzasz: usuwam folder przed instalacją (bez problemu się usuwa) i uruchamiam instalację jako administrator i nadal bez zmian :/
 

Attachments

  • photo185021.jpg
    photo185021.jpg
    72.8 KB · Views: 96
  • photo185031.jpg
    photo185031.jpg
    69.5 KB · Views: 112
  • photo185041.jpg
    photo185041.jpg
    71.6 KB · Views: 109
  • photo185051.jpg
    photo185051.jpg
    71.8 KB · Views: 92

Gość

Guest
Próbowałeś już coś z tymi uprawnieniami dla folderów?
 
Ale gdzie mam zmienić te uprawnienia skoro ciągle usuwam folder GOG? W folderze gdzie mam instalkę?
 

Gość

Guest
Eberick;n9981901 said:
Ale gdzie mam zmienić te uprawnienia skoro ciągle usuwam folder GOG? W folderze gdzie mam instalkę?


1. Skasuj folder z grą (GOGa, Gwinta).




2. Zainstaluj wszystko od nowa (na instalator klikasz prawym i dajesz uruchom jako Administrator!)




3. Następnie zrób to co jest na obrazkach (masz mieć uprawnienia żeby pozbyć się tego błędu!).











[/spoiler
 
Last edited:
Mam wszystkie niezbędne uprawnienia administratora tylko problem polega na tym, że zmienianie uprawnień mija się z celem bo te wszystkie błędy mam w CZASIE instalacji co wiąże się z tym, że nie mogę przejść do drugiego punktu.
 

Gość

Guest
Eberick;n9983361 said:
Mam wszystkie niezbędne uprawnienia administratora tylko problem polega na tym, że zmienianie uprawnień mija się z celem bo te wszystkie błędy mam w CZASIE instalacji co wiąże się z tym, że nie mogę przejść do drugiego punktu.

Interesuje cię przeinstalowanie systemu, to rozwiąże twój problem od ręki. Masz problem z uprawnieniami nie znanego pochodzenia który objawia się podczas instalacji gdy wyskakuje jakaś komplikacja z powodu braku uprawnień do tworzenia plików przez proces instalatora. Masz coś skopane w systemie najzwyczajniej.
 
Niestety reinstalacja systemu nie wchodzi w gre :( . Wygląda na to, że będę się musiał pożegnać z Gwintem :( . Dzięki za pomoc i poświęcony czas. Pozdro :)
 
Top Bottom